Užívanie Euthyroxu v tehotenstve. Máte skúsenosť?

lulu1502
14. led 2009

Ahojte neviete mi niektorá poradiť ako to je s užívaním tabletiek euthyroxu v tehotenstve. Já mám štítnu žľazu vyoperovanú a v júny som ostala tehotná zobral mi krv a povedal že nepotrebujem zvýšiť dávku a odvtedy mi krv nekontroloval. Stále sa cítim unavená a mám aj depresie.Máte niektorá podobný problém. Prosííím poradte mi. Chodím Hechtovi do Nitry. Máte s ním niektorá skúsenosti?

len
14. led 2009

V těhotenství jsou nezbytné kontroly každé tři měsíce, čili obvykle 2x za těhu.

konja
14. led 2009

lulu1502: porad se s lékařem a řekni o svých problémech.Ale únava a deprese k těhotenství patří, nemusí vůbec souviset se štítnou žlázou. Já jsem během těhu nebyla na konrole vůbec. Lékařka mě pouze řekla, že nemám přestávat užívat léky, předepsala mě tabletky jódu a tím to skončilo.

lulu1502
autor
14. led 2009

Ien. No mne zobral krv len raz na začiatku ako som písala a keď som mu vravela že či to stačí tak povedal že áno neni potrebné to zvýšiť ale za 9 mesiacov sa mi mohli hormony zmeniť, nie? Možno mi chýbajú.

petrach
14. led 2009

lulu ja jsem byla na kontrole asi 3x,hned na začatku mi zvyšil davku Euthyroxu na 100mg,jinak beru 75mg..ted už taky nepujdu,až v šestinedeli a hned po porodi si mužu davku snižit na tech 75mg..
muj dr řika že v tehu musi byt davka vyši než před,tak skus jineho doktora....

zuzik24
14. led 2009

lulu, já jsem před těhu brala 50mg, na začátku těhu mi udělal testy, zjistil, že mám hladinu jodu trošku sníženou, tak mi předepsal 75mg - za dva měsíce jsem šla na kontrolu. Protože testy byly v pořádku, tak si mě objednal až po šestinedělí.
Ale neboj, na mě deprese a únava padají taky a nemyslím si, že to souvisí se štítnou žlázou... 🙂

zipik
14. led 2009

Ahojky Lulu, když se zeptáš jiného doktora, tak za to nic nedáš, já jsem brala střídavě 50mg a 75mg před těhu, poprvé jsem šla v 8týdnu a zvýšil mi to na 100mg a od té doby jsem byla asi 3x a další KO mám příští týden a pak šestinedělí, takže mi to docela hlídá, ale nevím jak to máš, když máš štítnou žlázu vyoperovanou, já ji mám akorát se sníženou funkcí

andykov
14. led 2009

Já teda mám rozšířenou štítnou žlázu a před těhu jsem brala Euthyrox 50 a dr.zvýšila na 75 a na kontrolu jdu až po šestinedělí 😉

janika7
14. led 2009

Ahoj, zrovna zejtra jdu na 3 kontrolu za tehu. Normalne beru 150mg a v tehu mi davku na zaklade krve nezvedal. Uvidime zejtra vysledky, ale myslim, ze mi necha tech 150mg- myslim, ze proti vam mam konskou davku 😖 Myslim si, ze se stitna zlaza musi sledovat kvuli miminku a jednou za tehu je malo...

dada134
14. led 2009

Ahoj holky,já jsem před těhu brala euthyrox 50,na kontrolu jsem se přiřítila až tak v 5.měsíci,protože mi už došel.no a teď jsem chodila tak po 14 dnech a zvedli mi to 100 za den,teď až budu moci v šestinedělí,čekám možná každým dnem dvojčátka a dr.říkala,abych pak nebyla "přepráškovaná" 😉

janika7
14. led 2009

To ti brali kazdych 14 dnu krev?

dada134
14. led 2009

Ano,a to jsem někdy měla spojené s diabetologii,protože mám těhu cukrovku,ale jen měřím. 😉 Takže někdy brali 2x za ráno nalačno 😵

strouzek
15. led 2009

ahoj, no já mám štítnici taky vyoperovanou ale těhu zatím nejsem. je pravda že únava i deprese bývají častým znakem štítné žlázy ale většinou neléčené, mě třeba teď po operaci řekli že mě můžou provázet depky a únava ale to je jen tím že tělo bojuje s tím že přišlo o ty svoje hormony a že až si zvyknu na eutrylox tak by mě mělo být lépe fyzicky i psychicky než před operací. podle mě tvoje problémy nesouvisí se štítnicí, únava i deprese se týkají velké spousty těhulek a ty nemají problémy se štítnicí. až bude mimčo na světě bude ti určitě lépe 😵

janika7
15. led 2009

dada: tak to je mazec, musela jsi byt pekne rozpichana. To je kazdou chvili nejaky test a kdyź jeste kvuli stitny zlaze...asi je to na doktorovi, me rikal, ze kontrola jednou za 2 mesice staci. Dneska jsem tam byla a zase mi to zvedl na 150mg denne a jednou tydne na 175mg.

svija
20. led 2009

Ahoj, já mám štítnici taky kompet vyoperovanou, hned na začátku mi doktorka zvedla trošku Euthyrox (před těhu jsem brala 5xtýdně 150 a 2x týdně 200, teď v těhu už beru 200). A na krev na kontroly chodím tak jednou za dva měsíce. Deprese myslím nemám, jsem spíš ted taková náladová a únavu takovou normální, kterou taky přičítám těhotenství.

strouzek
20. led 2009

svijo a jak dlouho máš tu štítnici pryč?? měla si nějaký problémy pak s otěhu? já jí mám čertvě pryč a teď už se snažíme ale bojím se aby to dlouho netrvalo kvůli té operaci

jmisa
20. led 2009

Já mám zánětlivou štítnici, beru tedy pouze 50mg letroxu na den.
Na endokrinologii jsem byla asi ve druhém měsíci, to byla stejně plánovaná kontrola, krásně to vyšlo, doktorka si udělala sono, nabrala krev a objednala mě na 7. měsíc těhu. Kdybych měla problémy, mám nakázáno přijít, no a když nic, tak v březnu.

svija
20. led 2009

Já mám štítku vyoperovanou už 9.rok a otěhotněla jsem celkem v pohodě, 3.cyklus po vysazení HAK. Ty dva předchozí cykly byly ale takový divný- 36 a 38 dní + špinění před MS. Těžko říct, jestli to bylo štítkou nebo ne. Myslím,že ti neřeknu nic nového,když napíšu,že všechni doktoři mi tvrdili,že pokud bude hladina hormonů správně nastavená,taky by neměl být problém. Takže žádný stres a ono to určo vyjde 😉 .

pilotka2
23. led 2009

Lulu, myslím že teď už je dost pozdě se informovat, měla si jít na radu k jinému doktorovi. Beru eutyrox asi pět let každé ráno 1/2 z 50mg, od začátku těhu mi moje doktorka automaticky zvedla dávku, každé dva měsíce mi dělá krevní testy a dávku postupně zvyšuje ikdyž je všechno v pořádku, ale říkala to dítě potřebuje radči víc než míň. A je fakt, že nejsem vůbec unavena, mám dost energie a cítím se fain. Držím palce snad to dobře dopadne.

gag
23. led 2009

Ahoj, beru Letrox, dříve 5O denně, teď v těhotenství 150 denně...mám frustní hypofunkci.Krom vypadává vlasů, které mám už asi dva roky, vyššího tlaku a ekzému mě nic netrápí...jinak, jak píše svija, když máš správnou hladinu hormonů, tak by neměl být problém...ať je vše ok 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru