V noci sa mi zle dýcha, vôbec nespávam, som v 7. mesiaci

adrianka1712
31. kvě 2013

Ahojte, som v 7. mesiaci tehotenstva a mam taky problem, ze sa mi v noci velmi tazko dycha, kolkokrat sa musim posadit a poriadne sa nadychnut. Neviem si najst polohu na spanie, na boku sa mi velmi zle lezi a na chrbte...to neprichadza do uvahy. Cele noci nespim, len sa prehadzujem z jednej strany postele na druhu a uz dalej nevladzem. Podari sa mi na chvilu zaspat okolo tretej, o stvrtej ma uz budi manzelov budik do prace , potom zase neviem zaspat a o siedmej sa mi budi syn. Som cele dni totalne mimo, absolutne nepouzitelna. Cez den tento problem s dychanim nemam, ale neda sa mi pospat si, kedze mam 5-rocneho syna. V noci mavam pocit, ze sa mi zastavuje dych, alebo neviem ako to nazvat. Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem.

loafeer
31. kvě 2013

A jak ležíš? Protože jestli na zádech, tak to může být syndrom dolní duté žíly, často se může i motat hlava nebo mít pocity na omdlení, mravenčení v prstech.... V tomto případě stačí, pokud budeš ležet aspoň na boku

kajalka
31. kvě 2013

A hodně větrej, my teď musíme spát při otevřených oknech, jinak se mi taky blbě dýchá.

adrianka1712
autor
31. kvě 2013

@loafeer Spim na boku, ale velmi m bolia kyclove kosti a chrbtica, tak si obcas lahnem na chvilu na chrbat. asi v 5.mesiaci mi pomahalo oblozit sa vankusami, ale uz ani to nezabera.

loafeer
31. kvě 2013

no jo, taky jsem to měla....Docela mi pomohl kojící polštář, krásně jsem se okolo něj omotala a šlo to....

loafeer
31. kvě 2013

Jako mě to prve příšlo, že to máš od toho, že spíš na zádech- to dělá takové potíže.

chroustinka
31. kvě 2013

@adrianka1712 me se takto spatne spalo si ne s pocitem ze nemuzu dychat ale zas me bodala zebra do roustouciho bricha. ty dva mesice kdy uz bylo bricho velke a jeste nekleslo mi pomohlo spat v polosedu, proste jsem se oblozila nekolika velkyma polstarema udelala si takovy "kresilko" v posteli v tom spala. moje mama to mela stejne taky posledni mesice spala v sede dokonce v kresle.

jancovka86
31. kvě 2013

Já jsem taky musela hodně větrat a vůbec nemohla spát na zádech, to jsem pak hledala plíce na zádech. A na lepší spaní jsem si koupila kojící polštář, takže jsem večer krásně usínala na boku, protože jsem si na něj pokládala břicho a tak celkově se příjemně zamotala.

amabilis
31. kvě 2013

@adrianka1712 Sežeň si molitan o tloušťce tak 5cm a ten si dej pod sebe nebo prostě nějakou měkkou podložku. Klidně i jen tak velikou, abys jí měla aspoň pod kyčlema. Ta bolest je úplně normální. Mám s tím problém v každém těhotenství, stejně tak s tím dýcháním na zádech (a to znám i ženy, kterým v těhotenství nevadí ani spát na břiše 🙂 ). Jinak spát se dá i v polosedě, prostě si přidej nějaký obrovský polštář a na to teprve ten, na kterém jsi zvyklá spát.

aneta0707
31. kvě 2013

ja spala s kojicim polstarem. do polstare sem "uvelebila" bricho a ja spala na brise. jelikoz bylo bricho "ve vzduchu" tak to nevadilo. s kyclema sem trpela pri druhem tehu a na to sem zadny trik nenasla. kolikrat sem nemohla ani vstat z postele ☹

maximka33
1. čer 2013

@adrianka1712 Můžeš si dát víc pod hlavu, spát ve zvýšené poloze. jinak mě se osvědčl kojící polštář, dám si ho mezi nohy a pod hlavu, je to prima. jen to převalování je horší..

isabella79
19. čer 2016

Jsem také v 7. měsíci a je mi vás, maminky, líto. Jsem astmatik, ale na dušnost si nemůžu, naštěstí, stěžovat. Mám v pelechu elektronicky polohovací rošt pod matrací (polohování pod hlavou i pod nohama - jako ve špitále) a matraci s povrchem z tzv. líné pěny. Myslím, že investice se do toho vyplatí, využívám polohování neustále, předtím i netěhotná. Je to větší investice, ale do kvalitního odpočinku se určitě vyplatí a hlavně nebolí záda, díky té líné pěně. (Rošt byl před 5 roky cca 18000Kč a matrace kolem desítky). Když mě bolí a otíkají nohy, pod zádama zvednu do polosedu, nohy nahoru, pohoda. Pokud máte klasickou postel 90x200cm, je výběr roštů v pohodě, je to standardní velikost, stejně tak matrace. Spím převážně na levém boku, kdy je dolní dutá žíla úplně volná, jde to i trošku víc nalehnout na bříško, pravou nohu přikrčenou, pod horní polovinou těla mám zvednutý rošt podle pocitu, který během noci upravuju. Pod hlavu a krk si vždy namuchlám malý péřový polštářek. Snad to trošku pomůže...klidnou noc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru