V těhotenství asi zadržuju vodu. Jak s tím bojujete?

mifinka
23. lis 2008

Ahoj všem, při začínajícím těhotenství začínám řešit problémek.. Nechce se mi věřit že bych nějak šíleně přibrala za tak krátkou chvíli, ale cítím že kalhoty jsou těsnější, ale jen přes břicho, nikde jinde, prý to souvisí s tím že se mění děloha.. Ale, přes to , kolik toho vypiju, chodím celkem málo na malou. Tak mám strach jestli nezadržuju vodu. Nemáte s tím některá zkušenost? a pokud ano, jak proti tomu bojujete? Ubrat se solí? Díky za tipy a názory 😉

petrach
23. lis 2008

mifinko ten problem jsem mela taky,hned od začatku jsem nedopla kalhoty,je to fakt tou delohou,víc mi začlo rust bricho az ted,tehu kalhoty nosim 2 mesíce 😠
s tou vodou to byvaji problemy vetsinou až pozdeji,mela jsem to u prvniho ditete,začnou ti otekat nohy a ruce ,prevence je min solit a taky hodne pit,vyplaviš tim ty škodlivé latky z tela
preju klidne a pohodove tehotenstvi 🙂

kalo
23. lis 2008

mifi: taky myslím, že v takto ranné fázi se voda nezadržuje...Někomu se zadržuje při braní antikoncepce nebo před porodem...ale na zač.těhu? Spíš to bude hormonama...Každopádně je to jedno, ne 🙂 Teď příštích 9 měsíců prostě porosteš 🙂 Doporučila bych pohodlné kalhoty s pružným pasem, ať je bříšku dobře.. 😉

mifinka
autor
24. lis 2008

Jenže já už z toho začínám být nemocná, nikdy mě nenapadlo že to pocítím už tak brzo 🙂 je pravda že já nosím volnější kalhoty ale i ty už jsou tak tak, nechce se mi věřit že je to až tak strašné 😲 byla bych to ráda ještě nějak aspoň do 12 tt zamaskovala, až pak to chcem říct rodičům 🙂

evuse
24. lis 2008

Mifinko, byla jsem na tom stejně. S tím asi nic neuděláš. Já si už asi v 8tt prostě koupila těhu jeansy, protože mě všechny moje kalhoty škritly v pase. A to bez ohledu na to, jestli mi bylo blbě a třeba celý den jsem nejedla. Bříško bylo nafouklé/zvětšené pořád.

lucie.krajcarova
30. lis 2008

Mifinka, měla jsem to podobné. v 10 tt jsem to jela říct rodičům, a to už jsem normální kalhoty nezapnula! babička mě zprdla, že malé utlačuju 🙂 tak jsem si koupila těhu gatě. horší bylo, že mi zas padaly, ony ty velikosti jsou těhu o moc větší. Myslím si, že to vodou není, prostě roste a roztahuje se děloha. Voda přijde mnohem později..

lucie.krajcarova
30. lis 2008

mimochodem, voda taky něco váží... prozatím jsem přibrala 3,5 kg, nic strašného, to fakt nebude voda.

evuse
1. pro 2008

Jo, ze začátku mi těhu kalhoty taky padaly, ale zjistila jsem že míň, když si tričko strčím dovitř, míň to po něm klouže než po kůži. A pak také pomohl těhotenský pás - pruh pružné látky přes bříško v různách barvách třeba i s potiskem . Je to bezva, třeba když je kratší tričko, nemůžu si to vynachválit. Na mimibazaru jich nabízi spousty.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru