V těhotenství podruhé nachlazená. Jak jste na tom vy?

janus
8. říj 2006

Nekde jsem cetla, ze za tehotenstvi se nastavajici maminka nachladi i nekolikrat...

Jsem dneska v 14+0, a jsem uz podruhe nachlazena...ale tak jak me to chytlo tentokrat, tak me to nechytlo uz dlouho...zacalo to nevinne, takove lechtani vzadu na patre, pak ucpany nos, plice jako bych tam mela peri, a pak to zaclo, ryma (co nejde vysmrkat), kasel (co nejde vykaslat) a slaba teplota (co nejde strepat)...uz se tak trapim asi 6 den. Nos mam odreny, boli me svaly okolo branice, ale ceho se bojim nejvice je to, ze nejak ublizim malickemu...pri kazdem kychnuti ( a ze jich bylo), pri kazdem smrknuti ( to ani nepocitam) a kuckam taky pekne, se prece musi vyvinout tlak na delohu...nevim, paracetamol jsem mela 2 krat (predtim jsem byla kvuli mocaku na antibiotikach, nechcu to prehanet s chemii), tak jen doufam, ze nelecena ryma trva tyden a lecena 7 dni....

PS: Pred tehotenstvim jsem nebyla nemocna dlouho, kazde rano mala stopicka slivovicky...ale copak ted muzu????? 😉

Jak jste na tom vy?

alcatko.j
29. říj 2006

Ene, Draga, Barun, Petty, lamia, dekuju moc, ja vim, ze na usni asi musim, ale fakt se bojim vic jak zubare 😅 Byla jsem na usnim jednou a vim, ze i to blby cisteni boli 😅 No, ale neda se nic delat, nez neco zanedbat, tak to radeji tu chvili bolesti vydrzim...ja si totiz myslim, ze to asi ten zanet bude...podle priznaku, ktery sou stejny, jako loni..ach jo...

Ale svicky bych si domu poridit mohla, jako preventivne, jen na vyzkouseni 🙂

draga
29. říj 2006

alcatko tak držím palečky já taky tak nerada chodím k doktorům a teď jak jsem těhotná mám ze všeho 3x větší strach ale dopadne to dobře uvidíš 🙂) čeká nás porod a to se s uchem srovnat nedá 🙂) tak se drž!!!

lamia
29. říj 2006

Alcatko - to zvládneš, taky ušní nesnáším 😀 (vždycky mi ty nástroje připadaly jak ze středověké mučírny🙂) ,ale zas se pak zbavíš obtíží, tak to za to stojí, tak žádné strachy a ať už to máte s bumbrlíkem za sebou! 😉

januskaababoo
29. říj 2006

Alcatko...drzim ti palecky, ani jsem nevedela jak ti je...jsem u nas v breznu-dubnu...to mi je moc lito, ze trpis...utikej k doktorovi...hlavne dej vedet jak se dari, jak se ti to podarilo dostat to?

Myslim na tebe...drz se! 😉

alcatko.j
31. říj 2006

tak holky, koho by to zajimalo...mam zanet stredniho ucha 😖 a nemuzu antibiotika, takze me lekarka servala, ze kdyz vim, ze na to trpim(jak to mam vedet proboha?!)tak mam od srpna nosit cepici 😅 pak mi vrazila nejaky jak rika lamia stredoveky nastroj do ucha, ja jsem zarvala a ona me jeste sprdla, at nervu, ze jeste nevim, co je to bolest a ze to poznam jak budu rodit 😲 Tak jsem sklapla 😀 Vrazila mi do roky predpis na peroxid a pry dej se vule bozi a at se modlim, at mi to pomuze..tak se modlim 😀 Boli to jako prase, neslysim, ale budu prece rodit, tak si nestezuju a mlcim 😀

ladunka
31. říj 2006

Alcatko, to je mi líto!!! Ale nevím, nepochybně existují! antibiotika, která můžeš v těhotenství. Existuje stránka safebro.cz, týkající se možnosti použití léků v těhotenství, bohužel je teď nedostupná ☹ To jen kdyby bylo nejhůř, aby ses nebála, bez pomoci Tě nenechají a pro mimi to nebezpečné nebude. Ta doktorka je asi tak trochu k...
Budu na Tebe myslet!

alcatko.j
31. říj 2006

Ladu, diky!!!Ses zlata, ja to ted beru s humorem, ponevadt ucho asi 10 min neboli, ale jak zas zacne, tak asi ja zacnu kur...at 😅 Je to piksla, stara jezibaba jedna 😅 Me taky napadlo, ze by snad nemusel byt problem, ze jsou antib,ktere bych mohla, navic kdyz se mazou na vatu ci gazu a nejedla bych je,ale ona byla drsna, neoblomna, tak jsem neprotestovala, navic, kdyz budu prece jednou rodit 😔 😅

januskaababoo
31. říj 2006

Alcatko, to mas teda doktorku, takhle strasit tehulu... 😖

Ja brala antibiotika, to vis ze existuji, na zanety...EXISTUJI, ja byt tebou volala bych aji na gyndu a normalne se poptala...a to je tvoje obvodacka?

Vydrz!!! Uvidis, ze bude brzicko lepe... 😉

ladunka
31. říj 2006

Jsi statečná holka 🙂 hlavně aby Tě to bolení brzy přešlo - jsi aspoň doma??

alcatko.j
31. říj 2006

Holky, je to normalne doktorka na usni, sem ji videla poprve, vlastne podruhe v zivote..baba jedna 😝 Uvidim, zda se mi to lepsi nez v nedeli a vcera, tak treba se to leci "samo" 😅 Kdyby nee, volam moji gynekolozce, ted je mi lip.Ste strasne hodne holky moje 🙂

ladu, ty ses jeste cela?

januskaababoo
31. říj 2006

jo a nesmutni, takova krasna tehulka je z tebe...za dva tydny a jak mimisek povyrostl... blbce potkame kazdy den a bohuzel se to da posklonovat i do naseho pohlavi...

alcatko.j
31. říj 2006

Jo a Ladu, k tve otazce jestli jsem aspon doma..to je taky sranda, vim, ze to sem nepatri, ale at se i ostatni pobavi...nejsem doma, ponevadt na recepci tady v praci jsme 4, jedna kolegyne je po operaci, tak je doma na neschopence, to chapu ale dneska jsem se nas...
Vcera jsem se s tou doktorkou jeste chytla, ze nemuzu na neschopenku(vim, jsem nezodpovedna)pac jsme ted na receoci jen 3 a ja v tom holky nenecham, no a dnes prijdu do prace a daůlsi kolegyne mi oznamuje ze jde na tritydenni neschopenku, protoze je vycerpana!!!!a to mam prosim ja jako tehotna nejvic odpracovanych hodin mesicne, mam zanet stredniho ucha, jako debil odmitam jit na neschopenku a kolegyne se vycerpa, a jde 😅

baruna
31. říj 2006

Alcatko - já ti říkala, že na ušním to bolí 😀 Já říkám, že radši půjdu 10x k zubaři než 1x na ušní. A jsou antibiotika, která se kapou přímo do ucha. A hlavně si na to ucho nedávej teplé, já vím, možná ti to dělá dobře. Aĺe tím se zánět jen rozšiřuje. Jo a možná by ti pomohlo, vytřít si uši tea tree olejíčkem.

ladunka
31. říj 2006

Alci, ale na to je jediná odpověď a není moc slušná - mazej domů! Kéž by Tě tam šlo odstrkat 😕 Měla bys být opatrnější!!! Ale to ty víš, viď 😠
Já jsem ještě pořád v předporodním stavu a jsem fakt zvědavá, dnes jsem byla na vyšetření a pan doktor udělal nějaký hmat a ono to fakt bolelo 😕 😀 Tak nevím, jestli bych se na ten porod neměla přestat těšit... 😀

draga
1. lis 2006

alcatko.j: tak to bys měla co nejdřív zůstat doma ...ale jsi jak já, já byla v pondělí na kontrole a říkám doktorovi, že mě už nějak unavují ty cesty do práce, dojíždění a strkanice v tramvajích a on: tak napíšeme neschopenku..a já se zalekla a řekla jsem že ne, že to ještě vydržím 🙂) ale asi jsem hlupačky měly bysme si užívat domácího teplíčka a radovat se z bříšek 🙂)
Ať tě ucho přestane bolet co nejdřív a možná bych zkusila i ty svíčky...ale zkus se třeba poradit v lékárně...antibiotika bych asi taky radši nebrala, měla jsem jen chřipku a moje praktická lékařka mi řekla, že raději nedoporučuje žádné léky, že sice o některých tvrdí, že jsou vyzkoušené ale nikdy nikdo neví...tak držím palečky

kajule
7. led 2007

Ahoj holky, dneska už druhpý den mě bolí v krku a docela se mi spouští rýma. Jsem ve 22 tt, sice bych si mohla vzít paralen, ale přijde mi, že nějak moc velkou horečku nemám spíš jenom zvýšenou teplotu a nechci mimi zatěžovat nějakou chemií.Bojím se abych mu nějak neublížila. Myslíte, že to nachlazení na něj teď může mít nějakej větší vliv?! ☹

kacici
7. led 2007

Ahoj Kajo,myslim si ze pulka paralenu nikomu neublizi,ale jen pokud mas pres 38T. Pokud ne,tak bych se snazila byt co nejvic odpocivat,nic nedelat,nikam nechodit a koupila bych si sirup pri nachlazeni - me v lekarne doporucili jitrocelovy od DR.Theisse,ze ho muzou jak tehotne,tak kojici zeny. Miminku by ublizila teplota vyssi - nad 38T a nejvice v prvnim trimestru a to uz ty nejsi 😉:preju Vam hodne zdravicka

baruna
7. led 2007

Marodila jsem celé svátky a tak vím, že paralen při teplotě se může. Jedla jsem půlku ráno a půlku večer. Na bolest v krku zabírá kloklání slanou vodou. Je to hnus, ale funguje to. A na rýmu zase napařit se nad horkou osolenou vodou. A ještě je dobrý máčet ruce (po lokty) a nohy do horké vody. Tím se ta rýma většinou spustí.

adamil
23. led 2007

Ahoj současný i potencionální těhulky. Jsem lékárníce, bezdětná a ze zkušenostmi pouze teoretickými a odbornými a hlavně sbírám drby a zkušenosti od mamin v lékárně. Důležitý je, hlavně se nenechat nikým viděsit. Ani vlastníma maminkama, který to myslí vždycky dobře, ani rádoby úspěšnějšíma kamarádkama. Nebojte se na cokoliv zeptat u doktora, v lékárně i těch kamarádek, ale hlavně používejte hlavu.
Co se týče problémů s nachlazením, což je zrovna teď dost aktuální, 100% fandím echinacei. U kapek jde sice o lihový extrakt, ale ve 20 kapkách je minimum, navíc si to můžete ředit v čaji. Jako prevence 20 kapek ráno do čaje, při nachlazení nebo při výskytu onemocnění v nejbližším okolí užít 3x20 kapek. Zároveň pomůže i odhlenit, při průduškovém kašli zkuste nárazově 50 kapek, 10 kapek co 1 hodinu až do pocitu úlevy. Kdo má strach z té trochy lihu, je dobrý i přípravek s echinaceou 100mg, zinkem a vit. c 500mg, braný narozdíl od doporučení na etiketě 1xdennně. Na suchý kašel, kdy nejsou hleny, cítíte dráždění v krku zkuste homeopatikum Bryonia alba v ředění 15CH 3x3 globule vycumlat (žádnej mentol, jednak vysušuje sliznice a taky tlumí účinek homeopatik). Všeobecně lze na kašel použít Stodal sirup.
Při bolestech v krku šalvějové pastilky, homeopatické přípravky a Vincentka. U Joxu opatrně, obsahuje jod, může mít vliv na štítnou žlázu matky a potencionálně i plodu. Radši bych volila Stopangin.
U teplot, pokud jsou do 38, je to normální reakce organismu na infekci, není žádoucí to tlumit, hlavně tekutiny. U vyšších teplot je už riziko ohrožení plodu, takže Paralen nebo Panadol je menší zlo.

adamil
23. led 2007

Omlouvám se, že zase prudím. Posledně jsem se rozepsala a stejně se to tam nevešlo. Vidím tyto stránky poprvé a dost mně zaujaly. Chce se mi zde reagovat na spoustu témat. Ještě k tomu paracetamolu. V prvním trimestru se sice nedoporučuje, ale to se nedoporučuje nic, protože v tomto období se vyvíjí nejdůležitější orgány a u spousty léků nejsou teratogenní účinky prokázány pro nedostatek informací. Vždy vyhrává to, co jo nejlepší pro plod. Tj. vysoká teplota může plod ohrozit více než Paralen.
A ještě jedna poznámka k ušním svíčkám. Účinek je tam v tzv. komínovém efektu, kdy by se vlivem podtlaku měl uvolnit ten špunt v uchu. Někomu to pomáhá a nedá na to dopustit, po konzultaci s ORL lékaři musím říct, že je to pro některé noční můra, protože se sice uvolní mazový špunt, ale pak musí čistit uši od parafínu. Asi zase platí všeho s mírou. Nebo s Mírou?
Jo a céčko se sice ve vyšších dávkách vyloučí, ale zbytečně to zatěžuje močák a ledviny, můžou se tu pak hromadit krystalky. Platí, že jednorázově se vstřebá max, 300mg, doporučená denní dávka je i u dospělého 100mg, při nachlazení lze zvýšit, ale raději v rozdělenné dávce nebo tablety s postupným uvolňováním. Když máte normální vyváženou stravu, raději jezte ovoce a zeleninu, než kvanta chemických vitamínů.

arietiska
18. bře 2007

Ahoj, jsem krátce těhotná a mám zánět prudušek (bolí mně na pruduškách, v krku, kašlu a bohužel už mám asi i teplotu).Začalo to v sobotu, tak jsem vyaslala manžela do lékárny pro něco. Třeba bylinkový čaj na prudušky. Bohužel mu bylo řečeno, že mu nedají nic, vše i čaje v ranném těhotenství po konzultaci s lékařem a ať piju čaj. Tak piju čaj z černého rybízu (domácí) na nachlazení co si připravujeme, ale můj stav je od včerejška daleko horší. Už mě i z kašle bolí břicho. Zítra chci jít k doktorce, ale manžel mě chce vzít na pohotovost kvůli těplotě. Proč jsou vlastně ty teploty tak nebezpečný. Taky byste počkali až do zítra??? Stejně mně asi na pohotovosti taky nic moc nedají ne???

keminek
15. pro 2009

ahoj holky, jsem v 9. tt. a od začátku těhotenství furt kýchám - pčíkám. Občas to nepohlídám a pak se stane, že dostanu prudkou ránu do břicha. Hodně se mi to zatím stalo jen jednou. Teď jsem zas kýchla a tak mě zabolelo v podbřišku, že jsem vykřikla. Bolest přešla asi za 2-3 vteřiny. Byla silná a prudká. Byla vlevo i vpravo a zezhora dolů, jak jsou vejcovody a pak jako kolem dělohy? Nevím, jestli tam nejsou nějaké vazy. Předpokládám, že to nic není, že zabolely vazy (asi jak se zvětšuje děloha). Je to tak?
Vždycky se mi napnou snad všechny břišní svaly.

balisek
4. led 2012

Holky,máte někdo zkušenost s kapkami do nosu rinogel spray?můžou se v těhu?dali je manželovi v lékárně pro mě,ale v letáku nic o těhu nepíšou,tak nevím

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru