V těhotenství podruhé nachlazená. Jak jste na tom vy?

janus
8. říj 2006

Nekde jsem cetla, ze za tehotenstvi se nastavajici maminka nachladi i nekolikrat...

Jsem dneska v 14+0, a jsem uz podruhe nachlazena...ale tak jak me to chytlo tentokrat, tak me to nechytlo uz dlouho...zacalo to nevinne, takove lechtani vzadu na patre, pak ucpany nos, plice jako bych tam mela peri, a pak to zaclo, ryma (co nejde vysmrkat), kasel (co nejde vykaslat) a slaba teplota (co nejde strepat)...uz se tak trapim asi 6 den. Nos mam odreny, boli me svaly okolo branice, ale ceho se bojim nejvice je to, ze nejak ublizim malickemu...pri kazdem kychnuti ( a ze jich bylo), pri kazdem smrknuti ( to ani nepocitam) a kuckam taky pekne, se prece musi vyvinout tlak na delohu...nevim, paracetamol jsem mela 2 krat (predtim jsem byla kvuli mocaku na antibiotikach, nechcu to prehanet s chemii), tak jen doufam, ze nelecena ryma trva tyden a lecena 7 dni....

PS: Pred tehotenstvim jsem nebyla nemocna dlouho, kazde rano mala stopicka slivovicky...ale copak ted muzu????? 😉

Jak jste na tom vy?

lamia
8. říj 2006

Vůbec jsem nachlazená ještě nebyla, ale je fakt, že teď je mi pořád vcelku teplo, i když je venku zima, tak si budu muset asi líp hlídat oblečení, až fakt bude mrznout.

majka07
8. říj 2006

Já se momentálně léčím čajíčky a měla jsem tedy jeden a půl paralenu abych nedostala horečku, jina kýchání mi nijak nevadí, bříško nebolí, ale to škrábání v krku je dost nepříjemné, takže ležím v posteli furt, jen si odskakuji na wc a teď jen juknout na PC a šupajdám do postele 🙂

janus
autor
8. říj 2006

Majko, uzdrav se brzo 🙂

majka07
8. říj 2006

janus díky díky, ty taky 😉 Mám oslabenou imunitu, takže jsem náchylnější, neboť nemůžu brát léky na posílení, no ale to snad zvládnu. Přeji hezký zbytek večera, postýlka už vola...

luciass
8. říj 2006

ahoj těhulky,
bohužel teď taky patřím mezi ty, které přepadl nějaký bacil, kašel, rýma, krk, smrkání, děs běs a hrůza, před těhu jsem taky nebyla dlouho nemocná, když ale někdo prskal v mym okolí, tak jsem to většinou taky chytla, teď prskal manžel a nebo při nákupu jsem nějakýho bacila chytla, když kašlu a smrkam, tak taky cítím podbřišek, snažim se dostat do polohy, kdy ho "zapojoju" do kýchání a smrkání co nejmíň, většinou v sedě a schouleně, doktorka mi dala nějaký homeopatika, stříkam si do nosu pinosol, ten můžou i těhulky a jeden den jsem brala i paralen protože se o mě pokoušela teplota,
přeju všem brzké uzdravení a žadné marodění 😉

janus
autor
8. říj 2006

No, to je dalsi vec...oslabena imunita...cimpak se da zvysit? Ja se nachladim pokazde kdyz vlezu do nemocnice, tam nachytam viry a bacily a garantuji, ze do dvou dnu lezim v posteli...nebo kdyz jsem ve stresu delsi dobu...zda se mi, ze ted v tehotenstvi je to jeste horsi...nemoc ma horsi a delsi prubeh... ☹

andrea73
8. říj 2006

Čauky děvčata, takže já jsem během tohoto těhotenství brala již 3x antibiotika(prvně mi zjistili zánět průdušek-to bylo v 19 tt, pak streptokoka ve 20 tt, takže mi změnili antibiotika a nakonec angýnu, takže jsem vyzkoušela třetí druh antibiotik). Doufám, že ted jsem již přeléčená na 10 let dopředu 🙂
Pokaždé se můj doktor radil přes telefon s gynekologem, jesti jsou ty a ony antibiotika pro mě vhodné...i když bych byla raději bez jakékoli chemie. A pokaždé se mě ptal, v kolikátém týdnu jsem, protože to hraje velkou roli. Říkal, že ve druhém trimestru to už není takový problém, protože miminko má defacto všechny orgány vyvinuté, ale v prvním by to bylo velké riziko. Tak nevím....ale všem nemocným maminkám přeji brzské uzdravení. 😉

ene
8. říj 2006

Janus, co takhle Actimel? Neverila jsem tomu, ale kdyz uz mi tolik lidi rika, ze to pomaha a za celou zimu, co ho piji, nemeli ani jednou chripku, na ktere jinak dost trpi..

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
paula
9. říj 2006

ahoj holky!
Ja uz jsem taky nachlazena podruhe. Miminko holt vycerpava a oslabuje imunitu. Echinacea, jak pise Gedren je fakt dobra. Jinak cajicky a klid v postylce.
Janus, asi to hodne zalezi i na tom, jakou imunitu jsi mela pred tehotenstvim a jak jsi nachylna... me uz to teda celkem nebavi, pripada mi, ze co jsem tehotna, tak mi porad neco je. Hlavne ze je miminko v poradku. 😉

janus
autor
9. říj 2006

Holky mockrat dekuji...dneska uz je mi kapku lip, akorat jsem rano zvracela, ale s tehotenstvim to nemelo nic spolecneho....pila jsem caj s citronem nalacno...to telo je fakt nejak precitlivele...ale hlavne, ze uz to zacinam zvladat, vcera na umreni...a dneska mnohem lip, ale neprehanet...echinacea....vyzkousim jak prijedu domu...muzu to brat i preventivne?

PREJI VSEM BRZKE UZDRAVENI...taky se citite jako male holcicky, kdyz jste nachlazene a potrebujete aby se o vas starali? Ja si pripadam uplne nemozna... 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mejviz
10. říj 2006

nevíte jak je to s nosníma kapkama Nasivin? můžou se používat? 😉

andrea73
10. říj 2006

Mejviz: Já myslím, že kapky bys mohla, ale určitě si přečti příbalový leták, jestli v nich nejsou obsažené nějaké látky, které mohou mimi uškodit. Nebo se zeptej přímo v lékárně. Ve kterém tt jsi?

luciass
10. říj 2006

holky me nasivin v lekarne nedoporucili a dali mi pinosol, sice nic moc, ale lepsi nez zabetonovany nos 😀

janacu
10. říj 2006

Tak já už jsem nachlazená taky byla a lékař mi doporučil Jox nebo hodně slanou vodu k výplachu na bolavý krk a jitrocelové kapky (taky jsou s echynaceou a vitamínem C) a céčko. Kapala jsem si Pinosol - o tom sice doktor nic neříkal, ale v příbalovém letáku je napsáno, že je vhodný i pro těhotné.

Jinak mi řekl, že si můžu vzít Panadol, ale že ho příliš nedoporučuje, protože poslední testy prokázaly, že projde placentou, tak jsem to radši neriskovala.

Ten krk je ale docela zapeklitá věc - já totiž Jox nedám - hned se mi nadavuje jak ho jen otevřu a tu solenou vodu jsem i při nejlepší vůli hned vyprskla, jak se mi dostala na jazyk - prostě takový nějaký reflex, jako když si náhodou srknete vody v moři 😝 .

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
alcatko.j
29. říj 2006

Holky, jsem na nervy...je mi zle, mam rymu jako blazen, kasel jako svi..a, boli me ucho a neco mi z nej tece...Teplotu nemam, co s tim?

andrea73
29. říj 2006

Alcatko: nezbývá než navštívit doktora, at máš jistotu.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
alcatko.j
29. říj 2006

Holky diky, ja vedela, ze mi poradite toho doktora ☹ No, tak se neda nic delat, ach jo ☹

baruna
29. říj 2006

Alcatko mazej na ušní. To bude zánět v uchu - a připrav se na to, že na ušním to většinou hodně bolí 😅 . A na ucpané dutiny je dobré inhalovat heřmánek.

alcatko.j
29. říj 2006

Baru, diky 😅 Tak ja se teda pripravuju 😅

draga
29. říj 2006

alcatko.j: zkus si v lékárně koupit ušní svíčky...je to sice legrační ale strašně příjemná věc...já jsem tomu nevěřila ale řeknu ti že mi zatím vždycky pomohly, ony jak hoří tak ti vytahují z ucha přebytečný maz a vodu a je fakt ,že jsem četla debatu na netu a píšou tam, že doktoři kolikrát píchají uši a děti při tom trpí, přitom je tady tak super jednoduchá bezbolestná věc. Druhý den tě to ještě může bolet ale pak to postupně odezní ...takže doporučuji!!

alcatko.j
29. říj 2006

Dragus, diky!!!!Normalne mam rict v lekarne, ze chci USNI SVICKY?Urcite to vyzkousim, dekuju opravdu moc 🙂

petty
29. říj 2006

Ušní svíčky můžu vřele doporučit!!!

baruna
29. říj 2006

Tak holky po půlročním chození na ušní-trpěla jsem tak jak vůl, si uši nečistím. Uši jsou totiž samočistící, takže čistit jen vnější část. Takové to strkání šťourátek do uší je prý nejhorší co může být. A svíčky mi lékař také nedoporučil, prý se porušuje zvukovod tím teplem nebo co.
A alcatko tohle ti stejně asi nepomůže. Na ušním dostaneš kapky do uší a píchat ti nic nemusí - to není žádné pravidlo. Ono totiž bolí i samo vyšetření - teda většinou.

lamia
29. říj 2006

Ušní svíčky má mamka v lékárně (je farmaceutka),ale názory pacientů se na ně prý dost různí (je to drbna, tak ty své známé pacienty vždycky zpovídá, jak jim co zabere 🙂, někomu to pomohlo, někomu ne,ale sami jsme to ještě nezkoušeli,rozhodně to ale zánět v uchu nevyléčí, má to jen čistit. Mimochodem, akutní záněty stř. ucha u dětí jsou bakteriálního původu a jako takové se léčí antibiotiky a když je to nezbytné,tak i propíchnutím bubínku, aby se vyprázdnil hromadící se hnis, dítěti se tím výrazně uleví, protože většinu bolesti způsobuje právě to hromadění hnisu.

Alcátko - žádný strach a mazej na ORL, ať jsi zas usměvavá a nebolavá mamina 😉

ene
29. říj 2006

Usni svicky zkousel nedavno manzel, byl s nima moc spokojeny. Prijemne mu to prohralo a procistilo ucho, ve kterem mu uz nekolik dni neprijemne piskalo a druhy den uz to bylo uplne v pohode. Zanet se tim urcite nevyleci, ale mohlo by to pomoct, pokud to zanet neni.

draga
29. říj 2006

alcatko: mě to opravdu pomohlo mě třeba ucho bolí tak 1-2x do roka a ušní svíčky pomáhají, nevím jestli to porušuje zvukovod ale nesmí se to dělat moc často, protože to vysuší přebytečný maz a ten by v uchu měl nějaký být, protože je to ochrana...ale je to jak píše Lamia pokud je to opravdu zánět stř.ucha bude to chtít doktora
Jinak se to opravdu v lékárně prodává jako ušní svíce 🙂) oni to znají a poradí..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru