Vcestná placenta v 15 týdnu těhotenství

fishka
16. led 2008

Ahoj, není tu některá, která by, stejně jako já, měla vcestnou placentu? Jsem v 15. tt a už víc jak týden špiním... Docela by mě zajímaly vaše zkušenosti...

vavka33
16. led 2008

Fiska,ja som mala v druhom tehu vcestnu placentu ako ty.Tiez som spinila,dokonca som bola v 19tt hospitalizovana na par dni,lebo som zakrvacala.Ono sa to postupne,ako ti bude rast brusko,bude upravovat,placenta sa ti vytiahne dohora,ale dovtedy sa musis setrit,nic tazke nenos,nedvihaj a hlavne nesexuj 😀

eriqe
16. led 2008

ja som mala tiez tento problem, kazali mi vela oddychovat, nechodit autobusmi a celkovo velmi necestovat, neskakat, proste sa setrit a placenta sa podvihla. Takze neboj sa ono sa to vacsinou rastom maternice upravi.

monkula
16. led 2008

fishka, s tým síce skúsenosti nemám, no ak sa nemýlim, vcestná placenta znamená, že sú ňou prekryté pôrodné cesty a pôrod bude cisárskym rezom, bohužiaľ 😒 😒

fishka
autor
16. led 2008

Díky za odpovědi 🙂 , jak dlouho a jak často jste špinily? Já jenom ležím, maximálně zajdu na záchod, uvařit si čaj a ohřát oběd. O všechno ostatní se stará manžel. Přesto to stále trvá. A bolelo vás břicho? Mě stále (tedy ne v jednom kuse, ale od počátku těhu) bolí jako při MS, k tomu se přidává i píchání v pochvě. A byly jste na nemocenské? Porod císařem je asi blbý, i když jsou přeci i takové, které chtějí císaře za každou cenu. To teď neřeším, jenom se bojím, abych mimíse v pořádku donosila.

fishka
autor
16. led 2008

Jo, a v kterém týdnu můžu očekávat, že to bude OK, že se placenta posune a nebude už zlobit?

janyba
16. led 2008

ahoj. neboj .. ja som brutalne zakrvacala v 15tyzdni (to ma s velkym placom doviezla sanitka do nemocky - myslela som , ze male to nezvladlo -- a ono na sone bolo uplne v pohodke, len ja som mala placentu rovno nad krckom, potom som este spinila ako sa to docistovalo) - vyliezt by to malo tak do 23-24 tyzdna.
zaklad je ozaj co najviac lezat. a nerozculovat sa ..

fishka
autor
16. led 2008

Janybo, dík. A břicho tě také bolelo? 🙂

vavka33
16. led 2008

Fiska,ako pise janyba,tak aj mne sa to upravilo okolo 24-25tt,zalezi to od rastu maternice,polohy plodu a pod. 😉

lucia31
16. led 2008

fishka, aj ja ju mam ulozenu centralne, prekryva vnutornu branku, zistil mi to teraz v piatok ...ja vobec /klop, klop, klop/ nespinim, som na PN, mam aj vychadzky, no snazim sa setrit...dnes som bola na UTZ, babatko v pohode a placenta, ze by sa mala postupne rastom maternice a dietatka posunut vyssie..tak sa modlim, aby to tak bolo..ja ked dlhsie stojim alebo chodim, tak ma pocit akoby ma tam dole okolo posvy a konecnika daco tlacilo...ale ked mi robil vaginalny UTZ, tak je to ok, krcok v poriadku/46,5mm/, zatvoreny...uzivam magnezium 3xdenne a ked som doma sama, tak sa naozaj snazim polihovat...verim, ze to bude len a len lepsie s nami vsetkymi 🙂

janyba
17. led 2008

fishka - brusko nas asi pobolieva obcas vsetky . ono ta maternica rastie , robi si miesto ap. ak by ta vsak bolelo moc , treba skonzultovat s lekarom .. pre istotu. ziadna otazka v tehu nie je blba a ani navyse 😉

fishka
autor
18. led 2008

Ještě jednou vám děkuju za vaše odpovědi. Včera ráno jsem opět jela k doktorovi. Začala jsem krvácet a hodně. Prý je to poměrně velký hematom, mimís je ale v pořádku, tak musím počkat až se hematom vstřebá. To prý bude trvat asi tak tři týdny. A protože mám přísný klid na lůžku, maximálně si můžu zajít na WC, skončila jsem u rodičů. Manžel je až dlouho do odpoledne v práci, tak aby mi měl kdo uvařit čaj... Snad vše bude OK. Musí!

sylvka
28. únor 2008

Ahoj,včera mi doktor řekl,že mám vcestnou placentu.Chci se zeptat,když jí ta děloha vytlačí (prý okolo 16 TT)co s ní pak bude...to se odloučí a budu krvácet?nebo se tam někam vtěsná až dokonce těhu??Nevíte?

lucia31
28. únor 2008

sylvka, v 11tt je to ok, nic sa neboj, rastom maternice sa ti placenta vysunie do vyssich partii a uz nebude prekryvat krcok, cize nebude vcestna...len sa moc nenamahaj, necvic, nedvihaj tazke veci a nesexuj 🙂 ja som ju mala vcestnu este aj v 24tt, a teraz idem na kontrolu v 29tt, tak uvidim,ci sa pohla...ak nie, tak rodim sekciou..ale nemam inac ziadne problemy..

simib
18. dub 2011

Chcela by som oživiť túto tému.Aj ja sa pridávam k tým,ktoré majú placentu centralis.Podelte sa o svoje skúsenosti a konce. 🙂 🙂 🙂

simib
9. kvě 2011

To tu stále nikto nemá problém s placentou centralis?????????????????

rony2011
17. srp 2011

@simib ahoj, ako vidím, všetko dobre dopadlo 🙂 Skorej som ti nevedela napísať, mne to zistili včera... som z toho dosť mimo. Ked sem ešte chodíš, tak sa mi prosím ta ozvi!

amulienka
17. srp 2011

Ahoj, mne zistili vcestnu placentu, som v 14tt, nesmiem vstat z postele, ak aj idem na wc, rozboli ma brucho, esteze mozem byt u rodicov. ako tak citam, tak do prace sa uz asi nevratim. pekne a tak som sa tesila, ze mam v poho prve tri mesiace, az kym som rano nezacala spinit. a nesmiem sexovat a rozculovat sa.

woman04
19. srp 2011

@amulienka
@rony2011 ...rastom maternice sa to môže zmeniť..tiež som prvé mesiace musela ležať ,ale časom sa to zlepšilo.. 😉

rony2011
21. srp 2011

@woman04 to je super, že sa ti to zlepšilo 🙂 , verím že to dobre dopadne

simib
23. srp 2011

@rony2011 ahoj.chodím sem občas,ale akurát sme boli preč na chalupe.teraz budem asi 4 dni doma a potom zas preč.ak ťa niečo zaujíma,kludne mi napíš sem,alebo IP. 🙂 🙂 🙂

vera_t
19. říj 2011

@simib ahojcek, teda mne bolo povedane ze sa mi placenta formuje na prednej strane do oblasti branky...tak predpokladam ze mam taky problem aky si mala aj ty...chcem sa ta prosim ta opytat ze kedy ti to zistili a ci si tiez spinila...lebo mne to bolo zistene pred tyzdnom a vzdy mam taky fakt minimalny hnedy vytok skoro nic a potom zas vyraznejsie spinim...som z toho zufala...zajtra idem na odbery v 12 tyzdni ale ja sa uz bojim aj chodit lebo vyviniem minimalnu aktivitu ze uvarim a mam ten vytok vyraznejsi...nevies mi poradit ci aj vy ste stale spinili a teda dokedy?a alebo niekto iny kto ma tento problem? Beriem duphaston a dicinone proti krvacaniu...Dakujem krasne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru