Ve 13. tt brečím a depkuju. Partner o mě nejeví zájem

kamilinda
5. kvě 2011

zdravím a prosím o radu - jsem ve 13tt a od začátku těhotenství brečím a depkuju, protože můj partner prožívá něco jako krizi středního věku (má x nových zájmů včetně seznamování a navazování ,,kamarádství" s mladými děvčaty, o miminko ani o mě nejeví zájem... atd) Bojím se že ubližuju mimču, ale je to silnější než já a nevím jak se uklidnit. Nemáte někdo radu co s tím?

terinda
5. kvě 2011

Bylo miminko vůbec plánované i ze strany partnera? 😕

Jinak na tohle rada asi není, pokud není z jeho strany zájem 😖
A pokus se uklidnit, nervama si jen ubližuješ.

kamilinda
autor
5. kvě 2011

plánované bylo, rok a půl jsem chodila do Caru protože nám to pořád nešlo - nakonec to vyšlo po IVF

terinda
5. kvě 2011

Tak to je divný a smutný, že to partnera tak rychle pustilo 😔
Zkusila sis s ním promluvit?
Měl ty seznamovací touhy i předtím?

evaviki
5. kvě 2011

@kamilinda podla mna to moze byt normalna reakcia.. nepodarilo sa vam miminko prirodzenou cestou, tak si teraz "dokazuje", ze je este chlap.. tiez sa moze citit odstrceny, ze sa sustredujes hlavne na miminko (co je ok, v ziadnom pripade to nemyslim ako kritiku) Skuste si niekam vyrazit na veceru, alebo mu doma priprav pekny vecer a "vynechajte" tehotenstvo..

hancazivocich
5. kvě 2011

@kamilinda - opravdu je možné, že se najednou cítí ,,odstrčený" a žárlí na mrňouska. U nás to taky tak bylo. Teda asi se nekamarádil, ale jakákoliv zmínka o dítku ho napružila. Nebo - co jsi to zase koupila? Mně to neukazuj, já tomu nerozumím. Nebo jsem se rozplývala nad nějakým hadříkem a on mě zpražil nějakou poznámkou o večeři nebo tak.. Bavili jsme se pak o tom a on prostě fakt žárlil a nedokázal si představit, jak to bude dál.. Že prostě až se mímo narodí, tak budu lítat jen kolem mimíska a on najednou bude....pátý kolo u vozu. Zkus trošku utlumit řeči o mimču, atd...
A nebul 😉 Ale chápu tě - i já si pobulela, bylo mi líto, že veškerou výbavičku musím pořizovat a radit se s bývalou kolegyní, vyběr kočárku to samé...
Zatni zuby, neházej flintu do žita!
Jo a co ty víš? Třeba si povídá o miminku... Protože chlap, co bude otcem, bývá tak nějak obletován, dotazován atd...
Neboj! 😉 Držím pěstičky.

kamilinda
autor
5. kvě 2011

promluvit s ním jsem zkusila už párkrát, ale nechce nic řešit - podle něj je v pořádku že si žije po svém. A vyrazit si někam nebo si udělat hezký večer taky nechce, došel k názoru že ve vztahu není důležité trávit čas spolu.
Asi se stím nedá nic dělat, snad jen čekat jestli ho to přejde,

terinda
5. kvě 2011

@kamilinda Snad je to jen přechodná fáze a partner se brzy uklidní a zorientuje v nové situaci, držím pěsti 😉

kamilinda
autor
5. kvě 2011

O miminku nemluvíme, natož o shánění výbavičky apod. to už vůbec ne.
děkuju všem za povzbuzení

hancazivocich
5. kvě 2011

@kamilinda - co to je žje po svém? Koníčky, nebo tě nechává pořád doma a vyráží s kamarády nebo jak? Je to nově nebo to tak vždy bylo? Třeba si jen chce dokázat, že se narozením dítěte nic nemění.. že i když bude otcem, tak vyrazí s kámošema na pivko....
Třeba je to opravdu jen nějaká krize... Že zprávu o tvém těhotenství rozdejchává po svém...

sichatka
5. kvě 2011

@kamilinda - partner se jen musí srovnat se svojí situací. Seznamováním si jen dokazuje, že na to ještě má, i když bude brzo tatínek. Ty jsi doma nebo chodíš do práce? Já byla doma a musím říct, bylo to tak trochu na hlavu a bohužel jsem i více sledovala, co manžel dělá. Zkus se nějak zabavit a u nás jsem všechno pořizovala já, protože on tomu prostě nerozumněl, kup si co potřebuješ. Diskutovali jsme jenom postýlky a matrace.

kamilinda
autor
5. kvě 2011

Role otce pro něj není nic nového, jedno dítko už má. Ale je mu 39, tak má možná pocit že mu ujíždí vlak. Já si miminko moc přála, tak jsem si to asi malovala příliš romanticky. Děkuju všem za názory.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru