Ve 14tt zácpa a bolesti v zádech a podbřišku

monikacejkova
13. pro 2013

Ahoj holky, musim se zeptat na to jestli mel /ma nektera z vas problemi dojit si na velkou. Mam stim hrozny problem a strasne me boli zada a jde mi to do podbrisku. Nekdy je ta bolest tak velika, ze se potim . Nekdy mam pocit , ze uz to nevydrzim. Jsem ve 14 tt a jsem uplne vydesena, ze to budu mit do konce tehotenstvi. Svestky , lactuloza nepomaha . Piju hodne vody i kefiry a nic ☹

weweruschka
13. pro 2013

A co klistýr na domácí použití ??? Není to sice moooc příjemné ale rozhodně ti to rychle uleví a pomůže od bolestí a je to ke všemu ještě zdraví mnohem víc než do sebe cpat nějaký hnusy z lekarny.

dadushe
13. pro 2013

ANO!! Přesně to samé jsem prožívala, měla jsem z toho až koliky, od křečí jsem v noci nemohla spát. Na záchodě jsem se svíjela a bála o mimi ☹ 😠 Dobrá zpráva, kolem17 tt těhu to nehorší ustoupilo, sice to není ideál, pořád si musím dávat pozor na to, co sním, ale fakt aspoň ty bolesti jsou pryč....Jediné, co mi pomohlo byly kompoty v kombinaci se švestkovým džusem. Ve velkém jsem do sebe cpala broskve, ananas, jahody i s tou vodou co se to v tom koupe🙂
Do toho jsem pila lák z okurek (nebo ze zelí) fakt super věc, určitě vyzkoušej, zní to hrozně, ale pomáhá neskutečně. Pak jsem jedla i to zelí, každý večer. Lněné semínko pomáhalo, hlavně jsem přestala jíst úplně maso, rýži a čokoládu. Taky se podívej, jestli nemáš v těhu-vitamínech železo, to ucpává jako blázen, kdyžtak si kup bez železa (Femibion tuším nemá železo). Kefíry a voda mi nepomohly vůbec😖 Naopak, měla jsem pocit, že po mléčném je to horší....Ze srdce ti přeju, aby to přešlo 🙂

ija1
13. pro 2013

trpela jsem na to jak blazen jak s dcerou tak ted pri druhem........ ale pomaha kdyz rano pred jidlem nez se vubec nasnidas tak pul hodiny pred snidani si dat sklenici dzusu.......... pak pul hodky nic a pak se najist.........je to i psany na receptu na glycerinove cipky.... ty mi kdyztak doporucila dr. nastesti jsem to rozhybala timhle...a to mam fakt klidovy rezim.........
taky pomaha psyllium, vlaknina.......mela jsem ji asi 3x a fakt mi pomohla......... taky pomaha chozeni...........
navic kombinace kefiry, svestky, kompoty......jogurty, celozrnne pecivo.....porad dokola a ono to po par tydnech se ustali, ten zacatek je krizovej.......

klaire22
13. pro 2013

pokud ti nepomáhá švestková šťáva, otruby ani kefít, taky bych zkusila domácí klistýr. Prodávají ho v lékarně, jmenuje se Yal.

pisisvori
13. pro 2013

Mě teda vždycky pomáhá kafe na lačno (piju rozpustné s mlékem), teď v těhu je ten účinek pomalejší🙂 ale skafem je to mnohem lepší než bez něj. A jedno kafe za den není problém. Dr. říkala , že můžu i dvě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru