Ve 20tt cítím křeče v břiše, je to normální?

hankatrdlinka
9. dub 2014

Ahojky budoucí maminky a maminky, mám dotaz. Jsem ve 20 tt a už druhý den cítím nepříjemné pocity v břiše, trochu křeče jako když máte mít větry a celkově mám pocit takového napnutého břicha, nevím, jak to popsat a někdy se mi stane, že když vstávám, tak mě takové jakoby křeče nebo píchání nedovolují se narovnat, pak se to zpraví....mám i citlivé bradavky, ale to s tím asi nesouvisí.....
Mám nutkání jít zítra k doktorovi, ale chci se jen zeptat, co o tom soudíte vy ostatní a mohly byste mi poradit.....děkuji 🙂

terunka88
9. dub 2014

To vypadá na tvrdnutí břicha, to se může objevovat právě už od 20. týdne..a někoho to provází už potom celý těhotenství.. K doktorovi si zajdi - předepíše ti hořčík a mělo by se ti pak ulevit 😉

hankatrdlinka
autor
9. dub 2014

@terunka88 Magnesium beru, mám jít na UZ příští týden, tak nevím no, jsem z toho nervózní, ale moc se mi tam nechce, už jsem tam párkrát volala a sestra bude mít ze mě za chvilku hlavu jak balón, ale nechci nic zanedbat...

zuzka_b2
9. dub 2014

Ja bych rozhodne sla, uz jen proto, at muzes byt v klidu a nenervovat sebe i miminko. A neboj, myslim, ze tehotnych, prvorodiček obzvlast, jim tam vola spousty, všechny plasime - protože nejde jen o nas.

xmarg04
9. dub 2014

@hankatrdlinka Ja bych neplasila, dite roste, deloha se zvetsuje a to tahne a picha, obzvlast ¨kdyz se jedna o prvni dite... Ja cekam treti a stejne me to obcas vrati zpatky do puvodni polohy, jak me nekde zapicha, natahne nebo tak...😉 Nicmene podle me pokud se fakt nejedna o nejaky delsi krece, o nic nejde a bolest te bude limitovat, aby sisi neublizila...😉

hankatrdlinka
autor
9. dub 2014

@xmarg04 delší křeče, jde to nějak definovat? Minutu v kuse, deset minut, hodinu....
Já jsem sama na sebe naštvaná, protože řeším všechno a furt a v hlavě jsou sci-fi scénáře ☹. Teď třeba sedím a cítím, jak mě pod pupíkem tlačí, tvrdne apod, za chvilku to přejde a pak znovu....ani to pořádně popsat neumím....

xmarg04
9. dub 2014

@hankatrdlinka Myslim treba v radu desitek vterin... pokud bricho jen tvrdne nebo se natahuji delozni vazy, je to spis ve smyslu - hodne zaboli/pichne (treba 3 vteriny) a pak chvili trva, nez to odezni (nevim, 10 vterin?) - proste neco ve smyslu - ukopnu si palec - chvili silena bolest a pak to chvili odezniva (pokud si ten palec nezlomis...😀)

incognito
9. dub 2014

@hankatrdlinka kolik beres toho magnesia? Mela jsem neco podobneho a kdyz mi zvysili davkovani na 4x2 tbl tak to bylo OK..

hankatrdlinka
autor
9. dub 2014

@xmarg04 tak to ne, necítím nějakou silnější křeč, je to takové pozvolné, ale nepříjemné...ono to taky může být třeba z nějakého jídla apod.....ono nebude na škodu, když se tam zajdu zeptat, ať si myslí, co chtějí, od toho tam jsou a já budu klidnější...

hankatrdlinka
autor
9. dub 2014

@incognito beru 3x1 tabletu, pokud nezapomenu

incognito
9. dub 2014

@hankatrdlinka no zasla bych k lekari, jestli to neni nejaky zanet nebo neco podobneho, pokud je vse OK, to magnesko by to melo spravit😉

hankatrdlinka
autor
9. dub 2014

@incognito já si to taky říkám, ale jsem o něco klidnější, když jsem se mohla zeptat, orientačně 🙂. Díky

xmarg04
9. dub 2014

@hankatrdlinka Pokud te to uklidni, vyraz...😉

tinaella
10. dub 2014

@hankatrdlinka Nesedět-tlačíš na břicho,co nejvíce ležet s nohama nahoře

terunka88
10. dub 2014

@hankatrdlinka Tak to ti pravděpodobně ještě zvýší dávku 😉 Neboj,bude to dobrý!

amabilis
10. dub 2014

@hankatrdlinka Já takovéhle problémy mám nejvíc, když si nějak mačkám břicho, případně natahuju ty vazy. Takže volné kalhotky, kalhoty, nesedět v předklonu, neležet na zádech s nataženýma nohama atd. Pokud tě to bolí a píchá na bocích, tak to můžou být děložní úpony. Přeci jen děloha je čím dál těžší a větší. Občas stačí jen změnit polohu, líp se přetočit a je to hned lepší. No a co se týče děložních stahů, tak ty jsou velmi důležité - děloha nacvičuje na porod. Není tedy vhodné to úplně potlačit a proto by se magnézko mělo psát až ve chvíli, kdy je to opravdu potřeba (že prostě to břicho tvrdne furt, takže se ženská nemůže skoro pohnout). Doktoři už ho v dnešní době předepisují bohužel dost preventivně. Tím nepíšu, že je to tvůj případ!!! Spíš to ber jako takové povzdechnutí 🙂

hankatrdlinka
autor
10. dub 2014

@amabilis díky moc...je pravda, že dost sedím normálně a když se opřu, tak cítím, jak to břicho jakoby povoluje nebo tak...na zádech ležet vydrží max minut a pak se nemůžu posadit, jak mě ztuhnou záda, takže jedině na boku, no....
já to magnesium mám i na nohy, mám 3x1 tabletu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru