Ve 22tt mi hrozí předčasný porod

lilie16
12. bře 2017

Ahoj holky, potrebuji poradit a povzudit.
Jsem ve 22tt a dnes me hospitalizovali v nemocnici.
Rano jsem mela malicko ruzovy vytok a tlak v brichu a proto jsem jela na pohovost, kde si me nechali z duvodu hroziciho predcasneho porodu. Jsem otevrena na 1cm. Musim jen lezet a cekat.
Prosim,kdo zazil a jak dopadlo cele tehu?
Dekuji

roniinka
12. bře 2017

Ahoj, já tedy nic takového nezažila, ale chtěla bych tě nějak podpořit ;) Musíš věřit, že bude všechno v pořádku. Vím, že se mi to řekne, ale hlavně nesmíš být ve stresu, miminku to nepřidá. Co jsem slyšela tak na otevírání dělají buďto steh - což tedy v této době prý méně, ale dávají na udrření těhu nějaký kroužek. Dávají ti něco nebo nějaké léky? Držím moooc pěstě.

lilie16
autor
12. bře 2017

@roniinka dekuji moc 🙂 bohuzel na to nic neexistuje, mam kapacku horciku, ktera mi mela zmirnit tlaky v deloze. Budu tu pry dlouho :( hlavne at je malicka v poradku a vse dotahneme az do konce..

masajka87
12. bře 2017

Taky jsem ležela ve 27tt, nakonec jsem přenášela ale dávali jen hořčík tbl a kapacku. Hlavně fakt lež. Žádnej stres a mysli na malou, aspoň do 34tt

roniinka
12. bře 2017

@lilie16 aha tak je asi možné, že ten kroužek dávají až v pokročilejším týdnu. Ten hořčík je dobrý 🙂 Mám ho taky 🙂 já jsem tedy ve 31tt a také jsem se začala otevírat dostala jsem na to magnésko v tabletách. A do kontroly pokud se to nesrovná jdu také do nemocnice :/ Radši být dlouho v nemocnici než nějaké komplikace co? A neboj určitě vše dobře dopadne 🙂 A miminko vydrří do porodu 🙂

sajul
12. bře 2017

Ahoj, ja byla s necim podobnym v nemocnici ale "az" v 31tt. Mela jsem slabe kontrakce, dali mi vykapat dve kapacky horciku, nekolikrat udelali monitor, ultrazvuk a kontrolovali cipek. Otevrena jsem byla taky na 1cm, ale nastesti jsem se uz dal neotevirala. Stravila jsem tam cele dopoledne, hrozili mi i prevozem do Prahy. Nakonec me pustili zase domu. Porodila jsem v 41+1 po Hamiltonu, jinak bych snad sla na vyvolavacku 😀
Drzim palce 🙂

lilie16
autor
12. bře 2017

Dekuji holky za podporu. Ja pevne doufam a verim, ze vse zvadneme, ale trochu prevladaji obavy, strasi me, ze je jeste brzy. Deti jsou zivotaschopne az od 24tt. Doufam, ze vse dopadne dobre 🙂

demetritis
12. bře 2017

Mela sem u syna v 17 tt zacaly stahy cipek se snizoval no kapacky magneska a 10 tydnu v porodnici atb a utros a globule na zanet sem tam leiy na sklidneni kdyz zacali stahy no nakonec jsme porod vyvolaly, hlavne lez a zadek a nohy hore

smecka
12. bře 2017

@lilie16: Moc ti preji, aby jste to ustali a miminko zustalo v brisku. Snad jsi v dobre porodnici. Podobny pripad znam, dopadlo to spatne, ale to vubec nemusi byt tvuj pripad. Znam i druhou kamaradku, ktera se otvirala od 27tt a nakonec prenasela. Hodne sily a ver, ze to dobre dopadne!

muhehehe
12. bře 2017

Osobní zkušenost nemám, ale znám podobný případ ze svého okolí... a dopadlo to dobře, akorát bylo potřeba pobýt pár týdnů v nemocnici, ležet ležet... mimčo se pak narodilo jen chvilku před termínem, zdravé. Mezi tím byla už jeho maminka i nějakou dobu z nemocnice doma ;)

78marcela
12. bře 2017

Mne predcasnym porodem hrozili cele těhotenství. Nakonec jsem rodila ve 37.tydnu. Uvidis, ze to zvladnete. Je tu dost maminek, ktere porodily 24-25.tyden a maji zdrava krasna děťátka. Ale cim dele, tim lépe. Drzim pesti.

lilie16
autor
12. bře 2017

Dekuji holky, uvidi se zitra, bud se to zlepsi nebo mi udelaji steh a nebo me prevezou do Prahy k Apolinari.. drzte prosim palce

muhehehe
12. bře 2017

Všichni držíme. Dobře to dopadne.

absintka19
12. bře 2017

@lilie16 budeme na tebe myslet a drzet vsechny palce.

baraakevinek
13. bře 2017

Mě tvrdlo bříško od 20tt ve 22tt jsem byla hospitalizována pro hrozící předčasný porod taky jsem byla otevřená a dneska jsem 36tt 🙂 davej na sebe pozor u mě to byl všechno stres mysli na sebe a na mimi a hlavně se nejak nestresuj dělá to hodně drzim palce at všechno dopadne dobře 🙂

marketa11112
13. bře 2017

ahoj, ja mam syna narozeného 30+ 5, v nemocnici jsem byla 12 dni před porodem ve velkych kontrakcích a otevirala jsem se...syn je ok... byla tam se mnou i mamca s miminkem narozenym ve 24. tydnu a holcicka je ok....
kazdopadne ted jsme ve stejne skupince, ja mam 14 dni tlak v brise atvrdnuti bricha, pomaha mi jen lezet.. jsem také ve 22. tydnu.. na kontrolu jdu zítra a modlim se za cipek, at drzi...nechci do nemocnice, preci jen synovi je teprve 26 mesicu a jsme zvykli byt spolu...ale co bych nadělala....na pohotovosti jsem byla uz před 14 dny, nastesti to bylo ok, doporucili magnezko a lezet..... ale odpoledne uz me boli bricho vic a i přes magnezko mi bricho párkrát ztvrdne, tak snad bude vse ok....
desi me to, co tebe.. hranice 24. tydnu...... ale manzel mi nakazal a predpovedel porod ve 35 + 3.. 🙂)... tak musim verit... nic jiného nezbyva..... dobre je vydrzet přes 28 tydnu, tam uz vim, ze tady z naší nemocnice odchazeji vsechna ditka zdrava....tak drzim palce....
ale pokud nemas kontrakce, tak mas velkou nadeji....ze to leky pozastavi a bude ok... ja minule mela kontrakce velike, leky nezabrali , otevírala jsem se vic a vic, nakonec mi prdla voda a bylo to.. ale tech 12 dni navic před porodem jsme dali...i když jednoduche to nebylo...
ver lékařům, vždy s e snazi pomoci.

lilie16
autor
13. bře 2017

@baraakevinek a jak dlouho jsi lezela v nemocnici a co ti delali? Mela jsi tlaky v deloze? Ja jsem uplne na dne :(

jullli
13. bře 2017

Bud v klidu miminku to nedela dobre, uz neco vis? Co vizita? Resili to nejak lekari? Drzim moooc place at je vse v poradku

luska__
13. bře 2017

ahoj, moje nevlastní ségra byla poprvé hospitalizovaná na začátku 18tt, že jí taky hrozil předčasný porod/potrat. Dávali jí kapačku s něčím, co jí to zastavilo.
Potom se to vrátilo asi ve 25tt a vydržela v nemocnici do 33tt a porodila chlapečka. Jelikož předpovídali, že se narodí předčasně, tak mu dávali kortikoidy kvůli plicím.
takže neboj se, oni ti to pozastaví , hlavně se snaž zabavit něčím jiným,než čtením příspěvků, jak kdo dopadl... každá ženská je jiná a že jedné to nevyšlo neznamená, že vy to nedotáhne s holčičkou do 36tt např.
držím palce a věřím, že ten strach je nepopsatelný!

bambulkaet
13. bře 2017

Ahoj bud v klidu. Já byla v nemocnici od 25tt do 32tt, kdy jsem porodila krasneho zdraveho chlapecka. Mela jsem teda jinou diagnozu, ale za tech 7 týdnů se tam vystřídalo spousta maminek. A ty co se otvírali, tak to bylo různé, některé po dvou týdnech pustili domů, některé tam byli i dva měsíce, ale v podstatě žádná nezačala rodit nijak zvlášť brzo, většina kolem 32tt, kdy uz je mimčo v pohodě, ale neděs se, některé vydrželi až do termínu. Dá se s tím neco dělat, horší je, když praskne voda. Každopádně vydržet a myslet pozitivně.

lilie16
autor
13. bře 2017

Dekuji vsem za reakce. Na noc mi budou zavadet atb do pochvy a v patek mi udelaji steh. Do poloviny pristiho tydne si tu polezim a pak se uvidi. Verim, ze to dopadne dobre 🙂

andrisek123
13. bře 2017

Já byla ve 27 otevřená na 3cm. Měsíc sem tedy jen ležela a šla jen na WC a nakonec se Malej narodil jen o 14 dní dřív úplně v pořádku, takže neboj 🙂 vše bude ok 🙂

baraakevinek
13. bře 2017

@lilie16 byla jsem v nemocnici asi 3 týdny a za 2 týdny jsem byla hospitalizována znova. Dávali mi jen magnezko v kapačkách a nohy jsem musela mit trochu nahoře. U mě to bylo hlavne ze stresu měla jsem problémy skoro se vším se synem s přítelem takže to bylo kvuli tomu tak mi davali i prášky na uklidnění. Vim že to moc tet nejde ale snaz se být klidna a věř že to všechno bude dobrý 😉

schybolova
13. bře 2017

Nemam vlastni zkusenost, ale kamaradka lezela od 27 nebo 29tt v nemocnici. Taky se otvirala a cipek skoro zadny Mela narizeny klidovy rezim. Na stridacku lezela doma a v porodnici a dotahla to skoro az dokonce. Pred tydnem rodila ve 38 nebo 39tt. Takze bud hlavne v klidu a odpocivej nic vic pro to udelat nemuzes😉 vse dobre dopadne

lilie16
autor
13. bře 2017

Dekuji holky, snazim se byt pozitivni a rikam si, ze vse dopadne dobre. Nektere zeny pry ani nevedi, ze jsou otevrene na 1cm nebo je lekar nechava doma. Doufam, ze i ja dotahnu tehu co nejdal a telo vydrzi. Hlavne at je ta mala zdrava! 🙂

marketa11112
13. bře 2017

@lilie16 musíš opravdu verit... vse musí ,, proste musí,, byt ok.....

lilie16
autor
13. bře 2017

@marketa11112 myslim i na tebe at cipek vydrzi a vse je v poradku, jsme preci silny zensky, my to dame 🙂

marketa11112
13. bře 2017

@lilie16 jojo, bude to ok... ja uz si rikam, ze to proste nejak dopadne, stejne t o nelze ovlivnit.. tak snad uz to proste nejak doklepeme do zdarneho konce. 🙂).. cim dal, tim lepe. 🙂)..
jinak me kontrola ceka zítra, tak uvidíme, snad pak pojedu domu, v tom druhem pripade bych uz pak psala z nemocnice...
kazdopadne ty decka nam davaji, co...

geee
13. bře 2017

Ahoj. Mě taky ve 22 týdnu s dvojčátky oznámili, že nám hrozí předčasný porod. Čípek jsem měla 15mm. Dneska jsme začali 31 týden a pořád jsme spolu 🙂 Jen teda musím po celou dobu ležet.

lilie16
autor
14. bře 2017

Tak dneska rano lehke zakrvaceni. Nechteji se ve me zbytecne vrtat, tak jsem bez kontroly. Mam strach..

marketa11112
14. bře 2017

@lilie16 drz se.... každý den navíc je vyhra...me moc pomohlo mit v nemocnici pc, na netu jsem hledala info a tak.....ja musela vse vedet.....coz se moc nelíbilo lékařům.. tady u nas jsou fakt skoupi na slovo..... ptej se jich na vse co te napadne...drzim moc palce..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru