Ve 23tt mám nad mandlí něco jako aft, mám jet k doktorce?

jaromira85
3. pro 2013

Ahojte maminky a budoucí maminky,
dnes ráno jsem se vzbudila a mam nad mandlí něco jako aft. Trochu to bolí při polknutí, ale jinak teplotu nemám. Chci se zeptat, zda některá z Vás něco takového taky měla, zda mám jet hned k doktorce nebo počkat, zda to zmizí a jet když tak později? Také mě napadlo, že bych si zkusila vykloktat slivovici (ale hned vyplivnout). jsem ve 23 tt a mám trochu obavy. Děkuji za vaše rady ... člověk už není zodpovědný jen sám za sebe, ale i za miminko a to je stresující! 😢

ivular
3. pro 2013

@jaromira85 To není aft ale čep na mandli. Zkuste si v lékárně koupit řepík a pak ho kloktat několikrát denně.

1velrybka
3. pro 2013

@jaromira85 Každopádně bych si dala šátek na krk, ať je to v teple a udělala si čaj s medem a citronem a byla v klidu. A taky hodně vitamínů ve formě čerstvého ovoce. Pokud můžeš, pošli manžela do lékárny, ať jim řekne, co ti je a jestli ti něco doporučí, co mohou i těhotné. Může to být klidně jen aft - taky jsem zrovna minulý týden jeden měla někde u kořene jazyku a pálilo to, v první chvíli jsem si myslela, že mě bolí v krku a měla jsem strach, že na mě něco leze, pak jsem zjistila, že je to právě jen aft. Ale klidně by to mohla být i angína, takže pokud by to během pár dní nebylo lepší nebo se to dokonce nějak zhoršovalo, raději bych zašla k doktorce. Možná bych jí předem zavolala a zkusila se domluvit na nějakou konkrétní dobu, kdy by tě přednostně vzala (normálně řekni, že jsi těhotná a že máš strach), abys nemusela být v čekárně s nemocnými.

jaromira85
autor
3. pro 2013

Moc Vám děkuji za rady. Povolám manžela 🙂 jste hodné 🙂

lenus202
3. pro 2013

@jaromira85 Hm jak píšou holky, mohla by to být angína, mě pomáhá kloktat a teplý čaje s citrónem...a zkuste užívat Spirulinu, ta je podle mě nad zlato 🙂

helcenka
3. pro 2013

@jaromira85 - no jestli tam máš jen jeden a nad mandlí a další se nedělají, tak to bude určitě aft. Může tě bolet v krku jako při angíně nebo viroze. Jestli to tam nemáš červené a další flíčky se neudělali, tak pokud nechceš použít genciánu, tak je dobré vytírat nejen aftu, ale celou pusu tyčinkami Pagavit nebo slabým roztokem citrovitalu.
Jestli ti opravdu k tomu nic jiného není, tak bych zbytečně neplašila s angínou... Samozřejmě, pokud se přidají další příznaky, tak je dobré zajet k doktorovi.
Nicméně s aftama mám své zkušenosti a zrovna nedávno jsme to řešili i s nejstarším dítkem.

jaromira85
autor
4. pro 2013

Tak je to opravdu aft, ráno mě to hodně bolelo, tak jsem raději šla a to hned brzy, aby v čekárně nebyli nemocní lidé a já kvůli miminku něco nechytla. něčím mě to natřela a jinak nic nedala. prý bude nejlepší, když si vezmu tyčinku do uší a namočím do slivovice a aft několikrát denně "potečkuji"... až v případě zhoršení mám přijít. Tak jsem ráda, že angína to není a snad brzo vyléčím i aft. Přiznám se, že na to trpí spíše má sestra, já spíš trpím na opary. Ale aspoň že tak. Děkuji Vám všem za uklidnění i rady. 🙂

1velrybka
4. pro 2013

@jaromira85 Tak to je dobře, že je to jenom aft. Já na ně normálně taky netrpím, ale teď v těhotenství je mívám docela často.

jaromira85
autor
4. pro 2013

Já než jsem byla těhotná, jsem chřipky apod i přecházela, ale co čekám naše vytoužené miminko, jsem jak šílená. I banalita mě vyděsí... ☹ Někdy si říkám, zda jsem normální! Chudák můj manžel 🙂

1velrybka
4. pro 2013

@jaromira85 No tak to jsme na tom úplně stejně...navíc teď ty chřipky a nachlazení docela řádí, tak jakmile někdo zakašle nebo zasmrká, tak se vzdaluju 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru