Ve 29tt do nás mírně narazilo auto. Mám jet k doktorce?

paracka
29. kvě 2013

ahoj holky,

chtěla bych znát více názorů. Včera do našeho stojícího auta narazilo z boku - ze strany řidiče (já jako spolujezdec) jiné, které vycouvávalo z parkovacího místa. byla jsem připoutaná, mám i těhu pás do auta, hodně jsem se lekla a přišlo mi že se auto jen velmi malinko pohnulo. Mimísek se hýbe, cítím pohyby ale mám pořád takový divný pocita nevím jestli radši nejet k doktorce na kontrolní ultrazvuk.
díky

romcovaklarka
29. kvě 2013

Podle toho, co popisuješ, mi to přijde zbytečné, ale než aby ses stresovala, tak si radši dojdi, pokud tě to uklidní. Ty starosti "zda je vše ok" jsou pro mimčo mnohem horší, než malinkej ťukanec, o kterém ani nevědělo 😉

kitinka76
29. kvě 2013

Myslím, že divný pocit máš z leknutí, ale pokud tě to uklidní klidně si k lékaři zajdi 😉

nadja73
29. kvě 2013

Miminko ma kolem sebe nejlepsi airbag na svete, takze pokud to nebyla zadna velka rana a porad se hybe, tak se mu urcite nic nestalo. ale pokud chces mit klid, coz je pro tehuli dulezite, zajdi na kontrolu.

maciik
29. kvě 2013

Tak si tam pro klid duše zajeď a je to 🙂

natalie77
29. kvě 2013

Zdravím,
mám zkušenost se sestrou, kterou nabourali asi tři týdny před porodem....
I když to byla malá rána, tak policista doporučil návštěvu nemocnice a chtěl sestře zavolat sanitku. Ségru odvezl manžel do nemocnice, nechali si jí tam dva dny na pozorování...vše bylo v pořádku.
Prý je to riziko, jednak leknutí, stres, no a může se cokoliv stát, i když nic nebolí....Jako odloučení placenty....ale to nechci strašit, jen bych raději zajela k lékaři, aby zkontroloval, zda je vše v pohodě. Ta jistota je k nezaplacení...lepší než si vyčítat, že jsme nad tím jen přemýšleli a nic neudělali. Myslím, že v dnešním světě, kdy lidi chodí k lékaři s rýmou se nikdo nebude divit....a mít Vás za hysterku...
Já bych určitě zašla k lékaři. Přeji hodně štěstí.

hojda
29. kvě 2013

STalo se kolegyni cestou do práce, nechala to být, ale pak jí v práci přesvědčili, že pro jistotu má dojet do nemocnice na sono, lepší 100 zbytečně než jednou pozdě.

haniplanetka
29. kvě 2013

Jestli miminko pořád vykazuje pohyby, mělo by to být v klídku, ale na tvém místě bych stejně na kontrolu zašla, pro klid duše.

kamilka007
30. kvě 2013

Stalo se mi podobné, jen my buchli do auta před námi, jela jsem vzadu. Pás mě taky jen trochu zatlačil a miminko se hýbalo, ale jeli jsme zrovna na výlet, šoping, zmrzku a tak do Prahy a věděla jsem, že bych si nic z toho nervama stejně neužila, takže jsme to otočili rovnou do nemocnice. A po uspokojivým ultrazvuku do Prahy. 😀 Jestli se miminko normálně hýbe, bude v pořádku, spíš jde o tebe a tvoje čisté svědomí.

eloana
30. kvě 2013

Radeji bych zasla pro klid duse🙂

antarres
30. kvě 2013

Určitě bych jela, pro klid duše... 😉

klarina_f
30. kvě 2013

Nejspíš je vše ok, ale pokud máš ty sama divný pocit, jela bych. Občas je fajn dát na pocity. A aspoň tě to uklidní. ;)

regresa
30. kvě 2013

já bych doktorce zavolala a popsala jí, co se stalo a ona pak sama řekne, jestli si tam máš dojít, nebo jestli je to v pohodě. Pro uklidnění, nervy jsou pro miminko i tebe určitě děsný peklo

karlam
30. kvě 2013

já bych jela, pro klid duše, a pak na to rychle zapomněla

leikkka
30. kvě 2013

já bych jela pro klid duše taky, my jsme měli v unoru 2012 autonehodu vážnější, i když se zdálo, že je vše oki, tak jsem se odvézst nechala, |UZ potvrdil, že je vše tak jak má být, ale týden na to jsem potratila. Raději jeď, ˇat máš klid, že jsi udělala co jsi mohla a stres je to nejhorší co může pro malé být. Držím pěsti, ať je vše v pořádku, neboť ten zážitek nepřeji nikomu.

key25
30. kvě 2013

Také bych raději jela nic nepodcenovat

jancip
30. kvě 2013

Do nás narazilo auto, když jsem byla ve 30. nebo v 31. t (vraceli jsme se zrovna z UZ). Nic vážného, ale rána to byla pořádná. Napřed jsem si řekla, že je to dobré, ale pak to ve mně hlodalo. Protože jsem neměla u sebe žádné číslo do porodnice, zavolala jsem na 155, abych se zeptala, zda jet do nemocnice nebo ne. Bez váhání mi řekli, že určitě. Chtěli pro mě i dojet, ale říkala jsem, že to není nutné, že mě tam zaveze muž. V porodnici mě pak zkontrolovali a natočili i monitor. Říkali, že v takových případech vždy dojet. I když bylo vše v pořádku, doporučovali mi, abych tam zůstala 24 hodin. To jsem ale odmítla a podepsala reverz.

loafeer
30. kvě 2013

rozhodně bych jela

pejtho
31. kvě 2013

Já bych řekla, že nutné to není, ale maminka jsi ty a pokud máš špatný pocit, tak si na kontrolu dojdi . I lékař to určitě pochopí!

kotito
31. kvě 2013

Určitě to nutné není, ale pro klid v duši bych jela.... Já obdlela ve 26tt a spadla přez stůl na zem ...volala jsem doktorce a ta řekla, ať pro klid přijedu. Udělala ultrazvuk a hrozně nás to uklidnilo...Podotýkám udělala se mi i podlitina na boku bříška a maličká je naprosto v pořádku ....jsme takový airbeg pro mimísky 🙂 Tak držím pěsti ....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru