Ve 29tt mám oteklé nohy, jak jste to řešily?

hankatrdlinka
16. čer 2014

Ahojky maminky, taky jste na tom některá podobně??? Jsem teprve 29tt (7. měsíc) a už mám takové kotníky....kde je do konce ☹..příští pondělí jdu na kontrolu, tak to tam řeknu, nepřijde mi to moc normální a navíc je pravá noha horší, jak jste to řešily vy? Nohy nahoru moc nepomáhají a ráno po probuzení mě bolí ☹

blahova_andrea
16. čer 2014

bohužel to u spousty žen je normální. já měla s prvním synem takové nohy už od 4.měsíce. s druhým mimčem až od toho sedmého jako ty. pokud k tomu nejsou další příznaky jako vysoký tlak, bílkovina v moči apod., tak to dr. většinou neřeší. můj teda rozhodně ne. a taky teda mívám pravou horší 😅 aby otok ustoupil, tak musím mít nohy nahoru hodně dlouho a v chladnu. v rodině máme velké zadržování vody běžné, takže jsem holt smířená. neboj...v porodnici většinu vody necháš a tělo si nechá jen zásobu na kojení 😉

blahova_andrea
16. čer 2014

aby ses v tom necítila sama 😉

lv
16. čer 2014

jéé, moje nohy..tedy poznámvám to..já měla u obou dětí strašný otoky, obula jsem jen o 2čísla větší crocs, s Evelínou..jak píše Andrea, pokud jsou to jen otoky, bez vyššího tlaku a bílkoviny v moči, moc se toho kromě "nožky hore" dělat nedá..já mazala koňskou mastí, gely na otoky a stejně prd.
jo a to máte ještě u prstů dobrý, já měla malé tlusté válečky..

kotcheva
16. čer 2014

Ahoj, taky te muzu uklidnit - mela jsem otekle nohy snad od zacatku tehotenstvi (a nejen nohy, zadrzovala jsem vodu, takze jsem mela otekle i ruce a myslim, ze i oblicej...)

veru324
16. čer 2014

Joo,to si ted užívám už asi měsíc,musela jsem koupit pánský velký crossky,jinak boty neobuju,jestě že už jsem u konce...nepomáhá skoro nic.a mám ti horší,oteklý příšerně i prsty,no hnus:-[ ale jiné potíže nemám,tak to dr neřeší.

piduska
25. čer 2014

Já to tak mám zhruba od 6 měsíce, ruce oteklé nemám. Ale teď se k tomu přidalo mrtvení prstů i rukou, takže v noci bolestí nemůžu spát. Mně na to doktorka dala něco na odvodnění a Bkomplex forte. Ale zatím jsem nezaznamenala, že by to pomáhalo.

brendamonique
25. čer 2014

@hankatrdlinka ... já měla jen v těch hicech, nohy a celý spodek jak nafukovací matraci 😀, jakmile se ochladilo přestalo to... jinak raději mít nohy nahoře a chladit si je 😀

hankatrdlinka
autor
25. čer 2014

@blahova_andrea tak vnější kotníky mám v klidu....ale je to maras, no....dáme se dohromady a s těma koulema něco spácháme 😀

hankatrdlinka
autor
25. čer 2014

@kotcheva celé těhu...no, tak to muselo být parádní ☹...já si zatím nateklá nepřipadám...krom těch noh teda, ale to asi ještě přijde....

kriistin
25. čer 2014

@hankatrdlinka ja jsem měla jednu nohu vic nateklou a delali mi ultrazvuk jestli nemam trombozu ale pak po cisaři jsem trombozu mela.

hankatrdlinka
autor
25. čer 2014

@kriistin tak to máš fajn, jako že se zajímali....mě se jen sestra zeptá, jestli otoky mám a podle mojí odpovědi to zaznamená do průkazky a hurá, vyšetření ukončeno

eliska10
25. čer 2014

Ahoj, mne moc pomohly kompresni puncochy, predepise je lekar, nebo se daji koupit v lekarne. Rano jsem je nasadila a musela mit cely den, pouze ve velkem vedru u vody jsem je nenosila.

kriistin
25. čer 2014

@hankatrdlinka no to až v porodnici protože jsem měla jednu nohu oteklou vic a trochu bolela ale tromboza tam nebyla.a pak jsem za tři dny porodila.39+4tt

doporučuji taky ty punčochy.ja chodim k cevnimu a ten mi piše i ty prašky cyclo 3 fort. vdruhy tehotenstvi jsem je nosila a dobry.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru