Ve 30. týdnu těhotenství mi extrémně tvrdne břicho

iwanka111
18. dub 2013

ahoj těhulky a maminky, týden už ležím v nemocnici s tvrdnutím břicha 4x za hodinu, čípek je zavřený, kromě vysoké anemie je vše ok,ale břicho prostě tvrdne vleže furt a jakmile vstanu je jak kámen :( moc se bojím,aby to nevyvolalo porod :( magnesko ani tabletách,ani v kapačkách nezabírá :( nemáte někdo zkušenost??? 😒

speedygon
18. dub 2013

Když jsi v nemocnici, tak oni budou už vědět, co dělat....ale pokud nezabírá jejich léčba, tak nevím, no...snad ještě nějakou dobu mimísek v bříšku vydrží-držím pěsti....

kacenka1987
18. dub 2013

důležité je, že jsi pod kotrolou, víš co, já s tím marodila od 20 tt a taktéž mi tvrdlo tak 4x za hodinu, brala jsem snad 6x magnezko denně, nakonec jsem přenášela týden. Teď jsem v 18 tt a také trvdne už tak od 15 tt, ale zatím jen tak 8x denně... neboj se!!

lucifereeek
18. dub 2013

pokud ti tvrdne břicho ale neotvíráš se tak by to mělo být ok, mě tvrdlo od 21tt, ve 32tt mi dr. hrozil předčasným porodem a nakonec jsem přenášela, tak snad ještě i tvůj mimísek zůstane v bříšku co nejdýl.

cibule
24. dub 2013

Odležela jsem si s tímto tři těhotenství. První nakonec bohužel nedopadlo dobře. ☹ Ležela jsem v nemocnici v Šumperku a opravdu nedoporučuji, kdyby věděli co dělat, mám dnes ještě k synům i dceru. Další dvě těhotenství jsem z části odležela ve FN Olomouc, kde opravdu vědí co dělat. Ani mě magnezko nezabíralo, mám to zas čerstvě za sebou - mám dvouměsíčního prcka 😀 Starší syn se narodil v 35tt, ten mladší je donošený 38+0. U mladšího jsem celé těhotenství užívala Utrogestan a ten mi těhotenství určitě prodloužil. Drž se a hlavně pozitivně mysli. Fakt vím o čem mluvím a co prožíváš. Dopadne to dobře 🙂

romantika
24. dub 2013

mela jsem to tak u prvni ale uz uplne od zacatku, nakonec mi jeste porod stejne vyvolavali. zkus prodychavat bricho. muze to byt i spatnym dychanim, jak se deloha hodne prokrvuje,mm staci ze proste je trochu citlivejsi a nelezet na zadech. Ja jsem mela u prvni placentu hodne dole, nemohly jsme kvuli tomu tvrdnuti, ktere jsem mela uz uplne od zacatku tehu ani sexovat cele tehu. Prakticky celou noc bylo bricho bylo jen tvrde, pres den tvrdlo za hodinu i 10 krat. Ja myslim, ze to je i zalozenim tehu a ulozenimplacenty. Taky jsem dlabala magnezko jak sjednana. Stacilo, ze se mala trochu pohla, nebo prokrvila placenta a ja chodila jak kdyz mne napichuji vidlema 🙂)))) Ja bych se nebala, horcik mi taky nepomohl, doslova odskakala jsem si s tim tuhnutim cele tehu a porodila jeste s vyvolavanim.
Jestli je to prvni tehu, je mozne ze i proste telo si na to zvyka, podruhe uz mne to netrapilo, myslim, ze uz byli i vazy povolenejsi a placentu jsem mela nahore. V druhem si pamatuji ze kolem toho 30teho jsem spis trpela na krece, takze ten treti trimestr uz je proste narocnejsi, deloha tlaci na nervy, vazy a ty proste muzou brnkat do delohy a to zpusobuje kontrakce.
Ja byla zvykla na takove tuhnuti, ze jsem skoro nepoznala ze rodim a asi o to min mne to bolelo.

gingerone
30. dub 2013

@iwanka111 Ahoj, tak jak jsi na tom?

iwanka111
autor
2. kvě 2013

AHOJDA, STÁLE LEŽÍM V NEMOCNICI :( MAGNESKO NEZABÍRÁ VŮBEC!!!! BŘICHO TAK 4X za hodinu vleže jako kámen a když vstanu tak hned jak šutr :( !!! jsem 32+1,tak se ještě za pár dní teda modlím no....

speedygon
2. kvě 2013

@iwanka111 drž se holka a mimískovi domlouvej, ať tam ještě vydrží....myslím na vás

mirusak1
2. kvě 2013

@iwanka111 Jestli te to uklidni, tak jsem dalsi, co mela extremni tvrdnuti bricha, taky tak 4x do hodiny, taky jsem lezela 10 dni v nemocnici na kapackach s mangnezkem (uz kolem 27. tydne). Pak jsem do 36. tydne mela doma klidovy rezim (skoro jsem jen lezela). Brisko mi tvrdlo porad celkem dost, ale cipek byl uzavreny, nastesti to tvrdnuti na nej nemelo vliv a maly se nakonec narodil presne na termin 🙂 Neboj se, dobre to dopadne! Drzim pesticky 🙂

gingerone
2. kvě 2013

@iwanka111 Neboj, neboj, vidíš, jak hezky dlouho už to drží. Miminko už překonalo hranici 32tt! Moje doktorka mi říkala: "vydržte do 32 a pak už se o něj nemusíte bát". Jasně, že se teď narodit nemá, ale už by mu bylo docela dobře. Tak žádný stres. Já jsem si počítání zakázala. Někdy taky klidně 4x nebo víckrát za hodinu, jindy mám pocit, že je klid dlouho, ale spíš že se zapomenu pozorovat (vsedě je mi líp, i když se snažím sedět málo). U mě už ty stahy dokonce občas bolí, jak to ztvrdne, tak to zjistím tím, že mě to hrozně štípe a tahá za celý spodek a hlavně močák tím trpí...
Škoda, že jsi pořád v nemocnici, doma by ti možná bylo trochu líp, jestli máš někoho, kdo by se o Tebe trochu postaral. Mně manžel každý večer uvaří na další den a díky tomu aspoň trochu přibírám, v nemocnici jsem nebyla schopná moc jíst...
Ale těch případů, kdy to končí dobře (po 36tt nebo přenášení) je strašně moc, takže je lepší se tím tolik netrápit.
Ale ono se to řekne! Já jsem ze strachu dokonce ani nenakupovala výbavičku, prvních pár věcí mám doma sotva týden a stejně jsem neuvěřitelně vyděšená, co s nimi budu dělat, kdyby se něco stalo. Nejradši bych porodila a ten den běžela všechno nakoupit, než miminko pustí z porodnice, abych se tolik nebála! Jsem šílenec 😀

jennyska
4. zář 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 30.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 30.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/30-tyden-tehotenstvi/ a nebo také shrnout celý Váš předchozí 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru