• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ve 37tt se mi udělala vyrážka, co na to pomáhá?

23. března 2014 
Milé maminky,
v noci jsem se prakticky vůbec nevyspala, jelikož mě začalo svědit celé tělo. Ráno jsem si všimla, že se mi na pažích udělala vyrážka, která je v menších plochách i jinde po těle. Namazala jsem se zatím pouze těl. mlékem na suchou pokožku, ale nezabralo to:( Mohla by to být těhu vyrážka (jsem 37. tt) ? Co na to pomáhá? Přítel je atopik, teď se mu to zhoršilo, tak se maže kortikoidy a bere aerius (na alergii), což já se bojím si vzít :( K doktorce jdu až v úterý.
Předem děkuji za odpovědi a rady!
14. bře 2014 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Nekde jsem cetla, ze by to mohl byt i problem s jatry, tak radim zeptat se radeji doktora.
14. bře 2014 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Určitě si zajdi za doktorem, já jsem tohle v těhotenství měla, přišli na to že mi začínají selhávat játra, jak mi je dvojčata utiskovali.
14. bře 2014 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Jak tu píší holky: nadměrné svědění může značit jaterní problémy....určitě bych navštívila dr.
14. bře 2014 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Pokud tě svědí celé tělo, jdi k doktoru, nejlépe ještě dnes, mohla by to opravdu být játra, tak aby nabrali testy co nejdříve... :sweat_smile:
14. bře 2014 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky to muze byt alergie na jidlo, ja tohle mela v 7. tydnu jako reakci na chilli omacku.
14. bře 2014 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
raději bych hned šla k lékaři; může to být těhotenská cholestáza, což není dobré pro miminko; měli by Ti udělat jaterní testy; nebo je to obyčejná těhotenská dermatitida, ale je lepší nejdřív vyloučit to první
14. bře 2014 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky nestrašte ji, problém s játry bývá sice provázem svěděním, ale žádnou vyrážkou a svědění je hlavně na dlaních a šlapkách! Já od 35tt měla svědění a vyrážku všude, břicho nejvíc, nohy, lýtka, lokty, paže, nepomohlo nic, byl to Těhotenský syndrom PUPP a zmizelo to hned druhý den po porodu. Ale do porodu to nezmizne, musíš to přečkat, i já se škrabala 2 měsíce a noci byli strašný. S játrama jsem problém neměla!
14. bře 2014 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
já bych doporučila lék proti alergii, pravidelné užívání se bez porady s lékařem v těhotenství nedoporučuje, ale jednorázové užití je možné.
U mě se svěděním celého těla projevuje slabší nebo začínající alergická reakce dost často. A v těhotenství když máš rozhozené hormony může alergickou reakci vyvolat skoro cokoliv, co ti běžně nevadí.
14. bře 2014 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
"A v těhotenství když máš rozhozené hormony může alergickou reakci vyvolat skoro cokoliv, co ti běžně nevadí." -nebo co ti doteď nevadilo. Já se osypala během 1. těhotenství po broskvích. Došlo mi to až na druhý pokus - zpětně. No, a po odstavení obou dětí se u mně projevila docela silná pylová alergie. U mně, která jsem byla odjakživa zdravá a nebyla na nic alergická 30let.
14. bře 2014 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Taky jsem se v prvním tehotenstvi po necem osypala, antihistaminika jsem mela strach, ale pomohlo mazani eterickym olejem z levandule, stridane občasnou sprchou v ledove vode...:wink:
14. bře 2014 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
14. bře 2014 v 15:13 • iq_test
Mně se v těhotenství udělala vyrážka po lécích (nebereš něco?)
Jsem alergik. Aerius se v těhotenství nesmí. Může se vzít claritine, ale ověř v lékárně či telefonickým dotazem na pohotovosti, ve kterém trimestru...
14. bře 2014 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí
svědění těla před porodem by mohla být opravdu játra.Určitě bych to sdělila lékaři. Kamarádce kvůli tomu vvolávali dřív porod. Držím pěsti,at jste v pořádku a zdraví oba :slight_smile:
23. bře 2014 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek