Ve 37tt se mi udělala vyrážka, co na to pomáhá?

karlalala
14. bře 2014

Milé maminky,
v noci jsem se prakticky vůbec nevyspala, jelikož mě začalo svědit celé tělo. Ráno jsem si všimla, že se mi na pažích udělala vyrážka, která je v menších plochách i jinde po těle. Namazala jsem se zatím pouze těl. mlékem na suchou pokožku, ale nezabralo to:( Mohla by to být těhu vyrážka (jsem 37. tt) ? Co na to pomáhá? Přítel je atopik, teď se mu to zhoršilo, tak se maže kortikoidy a bere aerius (na alergii), což já se bojím si vzít :( K doktorce jdu až v úterý.
Předem děkuji za odpovědi a rady!

zuzi.111
14. bře 2014

Nekde jsem cetla, ze by to mohl byt i problem s jatry, tak radim zeptat se radeji doktora.

petulka26
14. bře 2014

Určitě si zajdi za doktorem, já jsem tohle v těhotenství měla, přišli na to že mi začínají selhávat játra, jak mi je dvojčata utiskovali.

speedygon
14. bře 2014

Jak tu píší holky: nadměrné svědění může značit jaterní problémy....určitě bych navštívila dr.

spaagetka
14. bře 2014

Pokud tě svědí celé tělo, jdi k doktoru, nejlépe ještě dnes, mohla by to opravdu být játra, tak aby nabrali testy co nejdříve... 😅

bunny123
14. bře 2014

Taky to muze byt alergie na jidlo, ja tohle mela v 7. tydnu jako reakci na chilli omacku.

madrilena
14. bře 2014

raději bych hned šla k lékaři; může to být těhotenská cholestáza, což není dobré pro miminko; měli by Ti udělat jaterní testy; nebo je to obyčejná těhotenská dermatitida, ale je lepší nejdřív vyloučit to první

radulka57
14. bře 2014

Holky nestrašte ji, problém s játry bývá sice provázem svěděním, ale žádnou vyrážkou a svědění je hlavně na dlaních a šlapkách! Já od 35tt měla svědění a vyrážku všude, břicho nejvíc, nohy, lýtka, lokty, paže, nepomohlo nic, byl to Těhotenský syndrom PUPP a zmizelo to hned druhý den po porodu. Ale do porodu to nezmizne, musíš to přečkat, i já se škrabala 2 měsíce a noci byli strašný. S játrama jsem problém neměla!

petrajurinova
14. bře 2014

já bych doporučila lék proti alergii, pravidelné užívání se bez porady s lékařem v těhotenství nedoporučuje, ale jednorázové užití je možné.
U mě se svěděním celého těla projevuje slabší nebo začínající alergická reakce dost často. A v těhotenství když máš rozhozené hormony může alergickou reakci vyvolat skoro cokoliv, co ti běžně nevadí.

konidana
14. bře 2014

"A v těhotenství když máš rozhozené hormony může alergickou reakci vyvolat skoro cokoliv, co ti běžně nevadí." -nebo co ti doteď nevadilo. Já se osypala během 1. těhotenství po broskvích. Došlo mi to až na druhý pokus - zpětně. No, a po odstavení obou dětí se u mně projevila docela silná pylová alergie. U mně, která jsem byla odjakživa zdravá a nebyla na nic alergická 30let.

xmarg04
14. bře 2014

Taky jsem se v prvním tehotenstvi po necem osypala, antihistaminika jsem mela strach, ale pomohlo mazani eterickym olejem z levandule, stridane občasnou sprchou v ledove vode...😉

iq_test
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucieandrlova
14. bře 2014

Mně se v těhotenství udělala vyrážka po lécích (nebereš něco?)
Jsem alergik. Aerius se v těhotenství nesmí. Může se vzít claritine, ale ověř v lékárně či telefonickým dotazem na pohotovosti, ve kterém trimestru...

jahbibi
23. bře 2014

svědění těla před porodem by mohla být opravdu játra.Určitě bych to sdělila lékaři. Kamarádce kvůli tomu vvolávali dřív porod. Držím pěsti,at jste v pořádku a zdraví oba 🙂

nikuska2106
26. pro 2016

Ach holky termín som mala včera a už 2 týždne sa idem zblázniť hlavne na bruchu ale aj nohy ruky lakte stehná kolená zadok chrbát no hrôza budím sa V noci na to že to svrbí jak keby nestačilo že sa furt budím čurať... No dúfam že malá nebude dlho vymýšľať A príde na svet čo najskôr A to svrbenie prejde.... Holky musíme to vydržať :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru