Ve 4-5tt není vidět žloutkový váček, máte zkušenost?

ludova
18. pro 2013

Zdravím vás maminky,
včera jsem byla na UTZ, kde mi doktor oznámil, že nevidí žádný žloutkový váček a že se mu celkově nezdá prostředí okolo.. Prý se uvidí co genetika, ale jsem v nějakém 4-5tt a genetika se žloutkový váčkem nemá nic společného, ne? Už i na ten žloutkový váček se tvářil hrozně špatně, že to není dobré, že ho nevidí
Pozval si mě zase za týden, ale je to pro mě hrozně "dlouhá" doba, tak se s vámi musím poradit, zda-li máte některá podobnou zkušenost.

Děkuji moc.

megy
18. pro 2013

co to je za dr.?????? ve 4-5tt nejde kolikrát vidět ani gestační váček, natož žloutkový :-/ to je nějaký amatér??? většinou jde vidět jen zvýšená sliznice max náznak gestačního váčku. vůbec neplaš a uklidni se. žloutkový váček jde vidět nejdříve 6-7tt a to tě zase bude strašit srdeční akcí. buď v klidu, máš absolutně normální nález 😉

ludova
autor
18. pro 2013

@megy Moc děkuji za podporu 🙂

pitryludvikova
18. pro 2013

@ludova to je nějakej blb :D já byla 5+0 tt podle pm, a byl vidět maličkej gestační váček viz foto, a v 7+2 byl plod se žloutkovým váčkem a srdíčko -druhé foto 🙂

ludova
autor
19. pro 2013

@pitryludvikova Děkuji Vám, také i z názornou ukázku. 🙂 Jen můj doktor má velmi podrobný ultrazvuk (jezdí za ním i lidé z okolí) a jakmile si gestační váček přiblížil úplně dopodrobna, tak se mu nezdál. Ale samozřejmě se přihlížím i k Vašemu názoru a spoléhám na něj.

megy
19. pro 2013

@ludova právě, že je blbost, aby hodnotil gestční váček v přiblížení, protože právě, jak tady dávala těhulka obrázek UZ - ten první, tak je jasně patrné, že je nepravidelný a to jen díky tomu, že se teprve vykresluje. myslím si, že hodnotit gestační váček a hned vynášet soudy, když se jedná o těhotenství stáří 5tt - to je podle mě absolutní blbost a neschopnost dr.
jiný lékař by řekl, ano je to těhotenství a je brzo na závěr, a hned by objednal za týden a ne, že se hned jedná o neprosperující těhotenství bez žloutkového váčku - bože tomu dr. bych asi zakroutila krkem za tento závěr

natali29
19. pro 2013

@megy souhlas, jako kdyby si to ti doktoři neuvědomovali, že se tim pak mamina doma trápí a řeší to... není to mimoděložní, což je super, a na ostatní závěry je podle mě strašně brzo.. já jsem taky ze začátku byla nervózní, protože v tom 5tt gestační váček doktorka ještě ani nenašla, tak jsme řešili možnost mimoděložního (neb mě pobolívalo i břicho), ale rozhodně mě ničím nestrašila, jen mě poučila a říkala, že to s velkou pravděpodobností je prostě jen mladší těhotenství, který ještě není vidět.. je to fakt hodně o přístupu těch doktorů...

nellisek
19. pro 2013

ahoj, mě doktor taky takhle strašil. byla jsem v 5týdnu a řekl,, NIC TAM NENÍ ASI JE TO MIMODĚLOŽN͡´´a já na to a co teď? a doktor mi říká hlídejte se kdyby to prasklo musíte hned do nemocnice, můžete i umřít. Nikam mě neposlal a já s brekem přijela domu. S manželem jsme odjeli do Sanusu k doktorovi kde mi dělali IUI a hned mě vzal, viděl jak jsem na nervy a řekl že doktor je asi blb, že u někoho v4- 5týdnu není vidět nic, jen sliznice. A takhle viděsit maminky je ještě horší. Tak že jsem odjela domu a za týden jsem šla na ultrazvuk a už to bylo vidět. Hned jsem vyměnila doktora. Tak buď v klidu počkej na další ultrazvuk bude to dobré. 🙂

ludova
autor
19. pro 2013

Jee, vy jste hodné, dokážete dokonalé uklidnit. Vážím si vašich odpovědi.

marukm
19. pro 2013

Já byla na poslední kontrole v 6tt a gestační i žloutkový váček tam byly...ale zase se tam ještě nic nevyvíjelo. Na další kontrolu jdu v pondělí a celej ten měsíc umírám netrpělivostí..:( Ale k tvému tématu. Nestresuj se. Doktoři se kolikrát neumějí vžít do kůže maminek (kor když je to třeba první tehotenství, ženská je vyplašená a neví). Všechno bude v poho.;)

ludova
autor
19. pro 2013

Už jedno malé dítko mám a tam vše bylo tak, jak má.. Ale teď ty stresy před vánocemi jsou hrozné... :( Člověk hned myslí na nejhorší, když slyší negace od Dr. Jak tak všude čtu různé komentáře na těhotenství, tak vidím, že je spousta doktorů, kteří "straší" maminky a je na to mnohdy hodně brzy.. Někdy se mi zdá, že doktorům chybí empatie a pochopení..

mooncicak
23. čer 2014

@ludova Velice mě uklidnila tvá otázka, protože jsem také 5 tt a byl vidět jen gestační váček.

ala_joha
21. lis 2014

Holky, můžu poprosit o radu. V úterý jsem zjistila dle testu, že jsem v tom 🙂 (ještě v pátek byl test negativní) Ihned jsem se objednala na čtvrtek k lékaři a vlastně jsem mu ani neřekla, že jsem těhu, měla jsem právě termín na preventivku. Dle MS bych měla být v 6tt+2. Na ultrazvuku mi lékař vyloučil mimoděložní těhotenství, vidět byl zatím ale pouze gestační váček, vel. 5mm a když na to chvilku koukal, ukazoval mi, že se tam kdesi začíná tvořit žloutkový váček. Co jsem pročetla net, tak by to odpovídalo spíše 5tt. Na druhou stranu, mám chvíli po vysazení antikoncepce a měla jsem dělší cykly a tento měsíc jsem dle ovulačních testů ovulovala až 24. den cyklu. Chápu to správně, že ta opožděná ovulace by mohla být důvodem, že ten gestační váček je zatím tak malý? Lékař mi toho moc neřekl - krom toho, že na těhotenskou průkazku je ještě brzy, že můžu ještě potratit...(nemyslel to zle, občas si doktoři neuvědomují, jak moc stroze tu informaci o možnosti potratu pacientce dávají, zřejmě) Na další kontrolu jdu v prosinci, věřím, že bude vše jak má. Kdyžtak moc děkuji za odpovědi.

zukanak
21. lis 2014

ala-joha: přesně tak, opožděná ovulace může způsobit to, že plod je mladší než se zdá podle poslední MS, takže oni pak stáří plodu počítají podle nálezů na UTZ, když už je tam vidět zárodek mimi. Takže buď v klidu, nic se neděje, doktoři tohle říkají na první prohlídce vždycky - věty typu, musíme počkat zda to není mimoděložní, zda to je prosperující těhu apod. Pro nás je to děsný tohle slyšet, ale jim to nepřijde, když se s tím setkávají každý den...on prostě zatím nic víc říct nemůže, protože prostě nic nevidí. Jen ten gestační váček, což je počátek.

evik19
21. lis 2014

@ludova Jestli tě uklidním, tak já jsem byla na UTZ v 5tt a nic nenasvědčovalo tomu, že bych byla těhotná - nebyla vidět ani dutinka v děloze, děložní sliznici jsem měla nízkou....Doktorka mi řekla, že tomu moc nadějí nedává, že jsem těhotná a že mě bude sledovat jen proto, aby se neukázalo, že se jedná o mimoděložní těhotenství. Za 5 dní už bylo na UTZ jasně vidět, že těhotná jsem a dnes mám skoro dvouletého syna.

ala_joha
21. lis 2014

@zukanak Děkuji za odpověď a uklidnění. Pozval si mě na kontrolu za 18 dní. Myslíš, že bude už vidět srdíčko? Budu dle MS 8tt+5. Tím, že jsem měla ovulaci o 10 dní později než je obvyklé, by velikost měla odpovídat cca 7tt+2. Přemýšlím, jestli tam nezavolat a ještě to o týden neposunout, nerada bych odcházela s tím, že sice to roste, ale srdíčko ještě není, nechci se zase nervovat... Na druhou stranu v 7tt by už srdíčko bít mělo a proč to protahovat... 😕 Jinak byl ale lékař moc milý, jen prostě ještě asi nic nevěděla, jak jsi psala... 🙂 Ještě jednou díky 🙂

zukanak
21. lis 2014

ala joha: nemáš vůbec zač! Jj, určitě. Pozval si Tě tak, aby právě už bylo vidět, že se vše v pořádku vyvíjí 😉
V 7tt je zpravidla vidět i srdíčko, uvidíš, že v prosinci budeš moudřejší. Zatím se šetři, hlavně ať neonemocníš nějakou virózou, pozor na těžký věci atd. a vše bude v pořádku. 🙂

ala_joha
23. lis 2014

@zukanak Děkuji 🙂 No s tím šetřením je to tedy běs, ve čtvrtek mi odvezli mého tatina na JIP se srdcem, v pátek mé feně skoro vyskočilo oko z důlku z nějaké infekce, či co a včera mi zkolaboval bratr... Až si vůbec říkám, jestli je to možné, že se to všechno takhle najednou se... :/ Od včera trochu špiním, ten stres prostě působí, ať chci nebo ne :( Tak jsem zvědavá, snad to s fazoulkou zvládnem ustát 😨

zukanak
24. lis 2014

no to je vždycky tak, když se něco začne srá.., tak se to se.. pořádně! Tak držim moc pěsti, ať to hezky ustojíte. Špinění nic neznamená, pokud bys začala ale krvácet, tak nepřemýšlej a alou do nemocnice...Jinak se opatruj. Zkus myslet na hezký věci a nepřivolávej žádné tragické scénáře😉

beruskahankahanka
9. bře 2015

ahojky holky potrebuju radu kamaradka byla u pana doktora a ten ji rekl ze v 5tt nic nevidi jenom ze sliznice je pripravena ale nic vice ona uz jednou prodelala mimodelozni a tedka mame strach co by ste delali na jejim miste dekuji

andelka
9. bře 2015

@beruskahankahanka počkala bych týden. Ne vždy musí být na utz všechno zřetelné. Já měla v 5+0 dutinku, takže mi řekl, jo, je to v děloze, a te´d 14dní počkáme co z toho bude.

ludova
autor
14. bře 2015

@evik19 Děkuji Vám za odpověď, až teď jí čtu 😀 😀 V době, jak jste mi psala, už byla malá na světě a měla 3 měsíce 🙂 Vše bylo opravdu potom v pořádku 🙂

lorellin
26. srp 2016

Dobrý den, také přidám dotaz. Menší s jsem měla 12.7. A 22.8. Mi dr. Potvrdila trhu s tím že je to ještě malé a asi viděla jen dutinu. Tento týden jsem trochu splnila tmavou krvi tak jsem dnes šla pro.jistotu do nemocnice kde mi dr. Řekl že je to asi zamlkly potrat že nevidí gestacni vacek. Hcg mám 855. Myslíte že je ještě šance že to bude ok?ke své druhé jdu v pondělí a asi mě z toho klepne a směřuje se s tím že je asi konec. ..?díky za názory. ...

lorellin
26. srp 2016

Omlouvám se za překlepy. ...automaticka oprava v mobilu....

carmilla
26. srp 2016

@lorellin Člověk má doufat v to nejlepší a být připraven na to nejhorší...Ale názor jednoho lékaře ještě nemusí vůůůbec nic znamenat. Držím ti palce, čeká tě hodně náročný víkend. Věř, že ještě není nic ztraceno a všechno se v dobré obrátí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru