Velikost břicha miminka neodpovídá týdnu těhotenství

lidu26
17. črc 2013

Zdravím, chtěla bych se zeptat zda se někdo setkal s problém že velikost bříška miminka neodpovídala týdnu. Jsem 32tt a bříško odpovídá 29tt. Zbytek těla odpovídá 32tt. Srovnalo se Vám to?

veruska007
17. črc 2013

@lidu26 Ja byla vcera v Prenatalu a hlavicka + brisko odpovidaji o mesic mensimu miminku, nozky jsou spis vetsi. Ja myslim, ze je to vcelku normalni, ten nepomer 😉.

lidu26
autor
17. črc 2013

Jo? Mě zjistili že odpovídáme 32tt ale bříško 29tt kontrola za dva týdny, bud vývojová vada a nebo placenta špatně vyživuje tu ale kontroloval a zdála se v pořádku... pokud se to nezlepší vedlo by to k předčasnému porodu..tak mě trochu vyděsili...

lidu26
autor
17. črc 2013
veruska007
17. črc 2013

@lidu26 Já koukala na utz. prostředního syna a ve 38.tt měl jednotlivé míry v rozmezí 4tt. A narodil se normální 😀 . Teď to taky nijak extra neřeší, mimčo teda i váhově odpovídá spíše o měsíc mladšímu (od 16.tt se postupně propadáme tabulkama), ale kontrolují mi akorát průtoky.

Každopádně jsem toho nagooglila dost, vč. dokumentů pro mediky. VVV to spíše není, tam je typické, že růstová retardace je ve všech oblastech stejná. A to, že různé části těla rostou různým tempem, je naprosto normální - v prenatálním vývoji i později. Kolikrát se bavím s maminkama a i když jsou děti stejně velké, jedno má kratší nohy, jiné ruce, další má velkou hlavičku, jiné malou... já si myslím, že se tím nemusíš znepokojovat. Aspoň zatím. Prý pokud je OK doppler (průtoky) a ozvy, tak je miminko v pořádku.

Tak si s miminkem promluv, ať zůstane v bříšku, pokud se mu tam daří dobře, nebo ať se narodí, pokud mu dobře nebude. 😉

lidu26
autor
17. črc 2013

beru to ted už v pohodě, přesně pokud se mu už dobře nedaří, at se narodí a dopeče se venku 🙂 jen jsem chtěla vědět zda se někdo s podobným problémem setkal... nikde jsem ani nic neprohledávala, nechci se ještě více stresovat... jen jsem se ted zeptala tady. kdyby to bylo nějak špatné asi by to dr. řešil hned a ne za dva týdny že? moc děkuji za reakci jsi hodná 🙂 jsem opět ještě více v klidu a to jde 🙂

lidu26
autor
17. črc 2013
veruska007
18. črc 2013

@lidu26 Jj, však uvidíš. Mimochodem mimčo taky mělo 1550g ve 32.tt a dr. ta váha přila o 2 tt menší. Takže jestli máte nižší váhu a menší bříško, tak tam holt asi bude malá žížalka

novynka
18. črc 2013

mě zas moje doktorka jednou vyděsila, že je mimi trošku menší, přitom do průkazky napsala stáří dle UZ téměř shodné s MS, pak jsem ale naopak vyčetla, že má větší bříško, o celý týden :D tak se v tom vyznej :D

ckei
18. črc 2013

@lidu26 já to měla taky tak, v 35tt mi řekli, že miminko zůstává malé a neroste, že zůstalo stejné jako ve 32tt...za týden jsem pak šla na KO a malej už odpovídal 34tt a za další týden už bylo srovnáno 😉

helcenka
18. črc 2013

@lidu26 - my to měli zase tak, že mimčo mělo ve 29. týdnu o 14 dní menší nožičky, a za tři neděle to bylo jen o týden a pak se to srovnalo a bylo to jen o 3 dny, a to je úplně v pohodě. Mimčo se narodilo úplně v pořádku.

lidu26
autor
18. črc 2013

@veruska007 vážili jsme cca. 1500g ve 32tt....
@novynka to určitě budu doufat že se srovná 🙂
@ckei tak snad to taky takhle krásně dožene 🙂
@helcenka tak bezva dost jste mě uklidnili 🙂

ashlee
18. črc 2013

@lidu26 dcera zase měla o dva tydny větší břiško ,hlavu menší.

lidu26
autor
18. črc 2013

@ashlee tak mi to máme zase obráceně 🙂

klaraalucka
15. čer 2016

byla jsem dnes na utz. Hlavicka o nohy 32 tyden
ale brisko 35 tyden, myslite ze je to spatne? Dr mi rikal ze jim aai moc sladke nebo cukrovka,ale tu nemam ☹

kika_21
15. čer 2016

Škoda, že miminka nemají rozdaná pravítka, aby se změřila a patřičně přikrčila, aby se doktorům líbila-když to vezmeme podle dospělých, tak chlapi s pivními mozoly jsou také nad stanovené meze-nestresovala bych se tím.

misimisa
29. čer 2016

Mám to podobný.Zítra mám být 33tt a doktor mě furt děsí, že mám malé bříško.Takže po včerejší návštěvě jsem prý o týden pozadu.Říkal ale, že vše je v pořádku.Taky nejsem žádný obr, tak mi nakonec sdělil, že malá bude prcek, ať nečekám 4kg mimi.

murc
10. črc 2016

U nas je pro zmenu hlava o 2 tydny vetsi nez telo. Ale to uz nameril cca ve 20.tydnu a na pristi kontrole se to srovnalo. Proste ne kazdy je podle tabulky, navic mame s manzelem oba velke hlavy, tak se neni co divit.

laisobel
10. črc 2016

Holky u nas kdyz merili tak hlava byla jiny tyden nez ruce a nohy, brisko zas jiny. Nakonec se ukazalo ze ma mala proste delsi nozicky, kdyz ma dlouheho tatinka. Navic tim jak se mimco ruzne nataci a otaci, tak jim ty jejich metody mereni moc neodpovidaj.
Mne podle mereni treba vyslo ze mala ma pres 4500g, za dva tydny jsem porodila a mela 3530. Taaakze tak.
Kamaradce zase hrozili ze ma vyvojovou vadu taky kvuli ruznym delkam,detaily uz nevim, a pak se ukazalo, ze mala byla stocena a dlouha po tatovi.
Takze hlavu vzhuru!
A presne, hoditrec s mimcem 😉
U nas to teda nepomohlo, stejne se narodila skoro dva tydny po terminu, ale dle porodni miry a vahy se ukazalo, ze se doktori sekli a ona je vlastně uplne v terminu podle MS 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru