Velké množství plodové vody. Co se s tím dá dělat?

terrysek
19. črc 2007

Ahojda holky, mám dotaz jsem ve 32. týdnu a Mudr.ové mi oznámily že mám velké množství plodové vody.............máte nebo jste měli někdo podobný problém???A co se s tím dá dělat nebo nedělat. moc děkuji

markeeta
20. črc 2007

Ahoj terrysek, byla jsem v utery na UTZ a rekli mi, ze mam moc vody. Normalni je se pohybovat ve skale 5-25 (tedka nevim), ja mam 33. Takze me chtela poslat dalsi den na vysetreni (podezreni na cukrovku), ale pro jistotu nekam zavolala a ptala se, jestli je potreba delat testy na hladinu cukru v krvy. Mimco ma standardnich 3200 kg, takze to je ok a nikam nemusim.
Jestli ti to rekl doktor, tak on by sam mel vedet, co s tim delat. Jestli ti nic vice nerekl a jen konstatoval toto, tak bud je to v poho nebo mohl neco zanedbat. Kazde vysetreni ti testuji v moci cukr a bilkoviny. Jestli jsi to mela vzdycky v poradku, tak je mozne ze z toho nic nedelaji.

Moje mamca mela taky hodne vody a zadnou tehotenskou cukrovkou netrpela.

Radeji se zeptej sveho doktora, aby jsi byla klidnejsi.

terrysek
autor
20. črc 2007

Ahoj Market já už na testu cukrovky byla a je negativní .
Miminko má 2 kg to je prý v normě.

Jen by mě zajímalo zda to tu taky někdo měl a jak mu to probíhalo a navíc kdy rodili , pže můj lekař mi řekl že do termínu nevydržím že to bude 100% dřív.

Ale market stejně díky

sarrinn
24. črc 2007

Ahojky holky, me taky pred dvemi tydny rekli ze mam velke mnozstvi plodove vody a ze malej je trochu vetsi 2.9kg- coz neni tak hrozny, delali mi testy na tehu cukrovku- negativni, no a zrovna dneska jdeme na ultrz jestli mimisek dobre polyka, jinak nevi cim to muze byt a pry nekdy to nema zadnej duvod, proste jen vic vody. Ja ziji v Irsku a byla jsem z toho dost zmatena a smutna, hlavne na ten dnesni ultrz cekame 2 tydny- coz me nastvalo, nicmene doufaje za chvilku to bude vse za nami tak snad to dobre dopadne. Hlavne budte v klidu, kdyby opravdu bylo neco spatne tak by na to urcite prisli driv. 🙂 Jo ja si taky myslim ze to budem mit driv za sebou- vubec by mi to nevadilo 😀

markeeta
24. črc 2007

sarrinn, nevim na co by prisli v mem pripade, kdyz mi za celou dobu delali test jen na hemoglobin. Moje midwife ani ja jsme nevedeli, kdy konecne dostanu povoleni k pobytu a pojisteni, takze delala jen to nejnutnejsi. Kazdopadne vim, ze mala roste jak ma a srdicko ma take zdrave.
Taky vam meri bricho? Kazdy tyden ma povyrost o jeden cm. Jeste me ceka tyden a uz tedka mam kuzi na rozesypani.
Netusila jsem, ze se da zjistit jestli spravne polyka. To mi na UTZ nerekli.

terrysek, doktor ti rekl, ze do terminu nevydrzis? Kvuli vetsimu mnozstvi vody? Ty jo, ja uz chci taky rodit.

Jinak u me cele tehotenstvi probiha v poradku, akorat ted ke konci se spatne spi, staly hlad a unava. A co vy?

draga
24. črc 2007

ahoj holky já měla taky hodně plodový vody, celý těhu to bylo ok a ve 37tt mi praskla a už jsme fičeli do porodky, voda ze mě tekla proudem a neměla jsem vůbec kontrakce a nebyla jsem ani připravená na porod (otevřená atak.) takže mi pěkně porod vyvolali a bylo 😀 😀

terrysek
autor
25. črc 2007

Ahojda, moc děkuji za odpovědi už jsem si myslela že to trápí jen mě.
No mě doktor řekl že do termínu určo nevydržím (jak ta voda tlačí nebo jak je je to celé moc přeplněné)a že budem rádi když se dostanem za hranici 35.týdne.Miminko je ale v pořádku dokonce škytá jak divé 🙂
takže nemyslim že by se mu špatně dýchalo.....
Utz mě taky čeká nějaký velký ještě tak uvidim no.

Drago a byli nějaký komplikace po porodu nebo tak něco?

sarrinn
25. črc 2007

Ahojky holky, tak nastesti bylo vse v poradku, to se pry nekdy stava ze je vetsi mnozstvi plodove vody, diky bohu tenhle doktor byl normalni a vse nam rekl. Byl to specialni ultrz vis proto jsme si take museli pockat, ale zadnej problem nikde neni jen to ze mimi je pry hodne aktivni- ale to je jedine dobre, asi bude po me jak rika moje mamka 🙂 Jinak ja mela cely tehu uplne v poho az ted na konci, kdybych nemela tvrdnuti bricha a bolesti a nesla do nemocnice tak by mi taky nic nezjistili- byla jsem predtim na odd. Midwife Led Union a oni tam nedelaji ani ultrz to ze jsem lezela v nemocnici tak mi ho udelali a prisli na tu vodu a uz to zacalo- takhle nas s tatkou ted na konci vydesili, no jak rikam ted uz je klidek a uz jen cekame. Ale ja uz si docela preji at mi praskne voda nebo neco pac mam taky bricho plne a nafoukle. Tak holky hodne stesti a to uz vydrzime, nez ty nasi mimisci prijdou na svet. 😀 😀

markeeta
25. črc 2007

terrysek: tobe skyta? Ja nekdy taky slyslim neco jako skytani. MP tomu nemohl verit.

sarrinn: to je dobre, ze je to v poradku. Tady taky vsude nedelaji UTZ.
Ja jdu dneska na kontrolu, tak si o tom jeste s moji midwife popovidam.

sarrinn
25. črc 2007

markeeta: to mimisci normalne skytaji a si prdnou a tak, to je sranda je poslouchat. A kde jsi? Oni jsou tam pro tebe tak musis rict co a jak a nebo trochu byt neustupna, kdyz se neco deje, jako nas tatka se musel trochu rozcilit, aby nas na ten scan vzali a to on je klidas, jinak to berou "jste jen tehotna ne nemocna" vis 🙂

terrysek
autor
25. črc 2007

Martket : škytá a jak a jak někdy dlouho...........máme hlavičku dolu a citime v pravidelných intervalech tukání a to je škytání.
Mudr. říkal že když se mímčo hodně přepije tak pak škytá dokonce najednom utz. bylo vidět jak čůrá.

markeeta
25. črc 2007

sarrinn, terrysek: ja jsem cetla, ze muze skytat, ale nevim jak to poznam, akorat jsem mela parkrat ten pocit. Curani? To snad slysim poprve, ty mimiskove jsou uzasny.

sarrinn: ja jsem na Islandu? Pristup je tady dobry, akorat me chybi se vykecat cesky. Moje AJ je celkem dobra, ale nekdy nevim, jak co rict.
Dneska jsem byla na kontrole a pry mam zvyseny krevni tlak, tak me dneska hned poslala na monitor, ale to musim cekat na MP a pujdeme az vecer. Nejak jsem nechapala proc kvuli zvysenemu tlaku. Pry to neni kvuli obavam, ale jen jestli je vse v poradu. Celou dobu je vsechno ok a tedka me budou stresovat (ja jsem v pohode, ale tak jsem mela ten pocit, ze zacnou plasit na posledni chvili). Jinak si pripadam jako bomba pred vybuchem 🙂 .

sarrinn
26. črc 2007

Ahoj markeeta, to nam udelali uplne stejne, na konci tehu stresovani. Myslim ze ten zvysenej tlak neni dobrej pro mimi, tak radsi delaji kontrolu jestli je vse ok nebo jsem slysela, ze pak vyvolavaji porod driv, ale nejsem odbornik, jen by to bylo pro tebe lepsi, ne? Jak se citis, ja uz jsem totiz uplne vyrizena, porad mam nejake bolesti a hodne tvrdnuti bricha a tak- no uz aby to prislo. S tou anglictinou chapu, muj pritel je Ir, uz nebydlim v Dublinu-je to teda kousek, ale nikoho tu neznam, takze porad jen anglicky,s jeho kamaradama,s jeho rodinou, to uz nekdy ani nevim ze mluvim jeste taky cesky, taky mi to chybi a taky nekdy nevim jak se mam vyjadrit, neni to lehky a hlavne u doktoru- nastesti on vetsinou jde se mnou. 🙂

markeeta
26. črc 2007

sarrinn: Vcera jsem se citila hrozne, ale dneska prisla uleva. Mala se dopoledne hybala a tedka ma odpoledni klid. Vecerni kontrola probehla v poradku a vsechno je zase OK - tlak, moc.
S tvrdnutim briska jsem take mela problemy hlavne ve 2. trimestru a to jsem mela obavy (dle moudrych knih), ze to signalizuje predcasny porod. Zatim se nic neprihodilo.
Me za ty dva tydny brisko nepovyrostlo. Mozna to bude tim, ze mam dost vody a uz je roztahnute na maximum.
Kdyz jsme byli na monitoru tak jsme zjistili, ze kontrakce sice necitim, ale vzdycky se mi zacne spatne dychat a uplne lapu po dechu.
Kdybych byla v anglicky mluvici zemi, tak si piskam. Islandstine teda nerozumim. Muj pritel je na tom mnohem lepe.

Off topic: budes si pro maleho vyrizovat cesky rodny list, takhle na neho dostanes porodne (pokud nemas narok z Irska)?

sarrinn
26. črc 2007

Markeeta: no ja nevim, kazdopadne bude mit irske obcanstvi po tatkovi a hlavne zijem tady, tak nevim jestli jde vyridit i cesky rodny list, chtela bych mu nechat obe obcanstvi, jeste jsem se na to nikde neptala, vis o tom neco? Jo tady porodny zadny neni- jezdi sem totiz vsichni rodit, proto je i trochu horsi pristup, je tu precpano a vsichni chteji materskou tady a tak spoustu vyhod zrusili- chudaci Irove! ☹

maca793
21. kvě 2008

ja som mala pri dvojičkách toľko plodovej vody, že si tam plávali v kľude 😀
keď mi pred pôrodom a ten mi vyvolávali, prepichli obal, tak sestričke nestačili 3 misky, čo sú pod kozou a ja som ešte 3 hodiny tiekla.

emjee
25. kvě 2008

amartina • 34tt • Dnes o 07:33
Ahoj holky,
prosím ty které mají zkušenost s velkým množstvím pliodové vody o radu - co to znamená ??? Dočetla jsem se na netu, že to bývá často u vrozených vývojových vad, já měla ale tripple testy v pořádku.....díky moc
Martina

jitulka
26. kvě 2008

Ahoj holky, byla jsem na ult v 21. týdnu a doktor mi taky řekl, že mam víc plodové vody, ale že to nemusí nic znamenat. Ještě si mně pozval na jeden ult za 3 týdny, jestli mimísek dobře polyká, ale že to neni žádná vážná vada a nemá vliv na těhotenství. Taky jsem měla jinak genetické testy v pořádku, tak doufám, že to není nic vážného 😉

katka13122
27. kvě 2008

umna to zistili v 21tt aj som potratila 😒

amartina
28. kvě 2008

Katka a TY jsi potratila kvůli velkému množství plodové vody ??? To je nějaké divné, ne ?
V každém případě je to smutný, už za půlkou těhotenství. ☹

skrecok
31. kvě 2008

Ahojte, vela plodovej vody nie je ok. Moja mamina vdaka tomu ma predcasne porodila a ja som takmer neprezila. Takze naozaj si davajte pozor, nech vas lekar viac kontroluje. Drzim palce 😉 .

moncicik
4. čer 2008

Já měla taky polyhydramnion (moc vody.) měla jsem velké břicho a na 36.tt mě proto hospitalizovali,prý hrozilo že mi prdne voda a tím tlakem vyhřezne pupeční šňůra což je nebezpečné.
A taky proto že mimčo má moc pohybu ve velkém množství vody.
Takže určitě to svá rizika má.
Nakonec jsem na 36.tt porodila císařem ale uplně z jiného důvodu.

serenka
12. zář 2009

Ahoj holky.
Včera mi u dvojčátek ve 20+6 zjistili při screeningu II.trimestru POLYHYDRAMNION = velké množství plodové vody. Nějak jsem se o tom nic nedočetla a Dr. to nějak nechtěl rozvádět. Nemáte s tím zkušennosti prosím?

moncicik
12. zář 2009

serenka: není to brzo? Na potvrzení a určení opravdu polyhydr. je prý ideální 30.týden.Dřív jsou to jen spekulace.To mi alespoň říkají Mudr.ové.

serenka
15. zář 2009

Ahoj Minciciku,
kéžbys měla pravdu. Ano, v pátek na screeningu II.trimestru mi to napsali do závěru a doporučení na těhu cukrovku OGTT.... ty jsi slyšela, že je to brzo dělat závěry ve 22tt s polyhydramnionem?

moncicik
16. zář 2009

Serenka: já to nelslyšela,mě to řekl můj gynekolog i odborník přes utz. , jelikož jsem měla u 2. dítka polyhydramnion tak mě teď hlídají a říkali, že i když vody mám víc tak aby mohli stanovit jasnou diag. polyh..... s jasností až po 30. týdnu těhu.
Zítra se dozvím jak mi dopadl zátěžový test na cukrovku a pak počkám zda se to bude opakovat.Snad nee.

serenka
16. zář 2009

Monci, tak to by blo fajn....držím ti pěsti ať ti dopadne test na těhu cukrovku dobře!!!!
jak dlouho trvají výsledky? Já na ní jdu za 14 dní teprve, asi mě objednali dříve skrz ten polyhydramnion, prý to má i někdy souvislost.

moncicik
16. zář 2009

Výsledky z cukrovky jsou obvykle do druhého dne.Jen já čekám až na poradnu.
No mě v předešlém těhu říkali, že pokud by se mi test na cukrovku potvrdil...bylo by to vysvětlení té vody, že jí je moc, nebo že je veliké bříško....souvisí to i nějak s váhou miminka.
Je fakt,že i teď se trošku té vody obávám, byla jsem na 4D utz. a tam Mudr. říkal : jéé vy máte ale vody , to bude mimčo krásně vidět a taky,že bylo 🙂 prý dlouho neviděl takhle hezké obrázky z 4D.Ale když jsem se zeptala na tu vodu,tak řekl..máte ji k horní hranici normy a uvidíme po tom 30 tt.

skybaby
16. zář 2009

serenka mne v prvom tehu diagnostikoval jeden z naj odbornikov tu na slovensku polyhydramnion pri jednovajecnych dvojickach ... asi o dva dni na to som uz aj isla lezat do nemocnice, pretoze maternica nevydrzala ten tlak a voda mi pomalicky zacala odtekat
ja by som ti v kazdom pripade radila ist este aj k nejakemu dalsiemu odbornikovi aby si mala minimalne dva nazory od lekarov
drzim palce 😉

serenka
17. zář 2009

SKYBABY...a jak to tvoje první těhu dopadlo? V jakém týdnu těhu ti zjistili ten polyhydramnion při dvojčátkách? Jak poznám, že mi pomalu odtéká voda? Děkuju moc za vysvětlení. Myslím si, že chodím k tomu nej odborníkovi také, do Podolí, odkud máme dvojčátka po IVF...

skybaby
17. zář 2009

serenka ja ta nechcem strasit, kazde tehu je ine ... mne to zistili v 20tt ... a voda ked mi zacala odtekat tak to nemohlo byt nic ine lebo ona po pramienkoch odtekala stale, musela som si dat normalnu vlozku a ta bola vzda tak po 5 hodinach premocena .... cely cas som lezala potom v nemocnici ale nepodarilo sa im tu vodu zastavit .... ale pocula som o pripade ked sa odtok vody zastavil .... no a kedze bol u mna ten plodovy vak otvoreny tak sa tam dostala infekcia a ani antibiotika mi nepomohli a infekcia spustila predcasny porod v 24tt a babulky sa nepodarilo zachranit ...
ale fakt ta nechcem strasit, urcite to dopadne s vami dobre ... len som chcela napisat moju skusenost pretoze podla mna je najdolezitejsie nepodcenit ked je nejaky problem ... moj lekar povodny to vtedy totiz podcenil a podla mna to preto tak dopadlo
a este jedno povzbudenie, je velky rozdiel medzi jednovajecnymi a dvojvajecnymi dvojickami ... my sme cakali jednovajecne a tie su ovela ovela rizikovejsie
takze moc moc drzim palce, urcite bude vsetko ok 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru