Virová a jiná onemocnění v těhotenství. Ubližují mimi?

hankakynclova
18. bře 2008

Ahoj holky.Chtěla jsem se zeptat jak moc asi škodí různé nemoci v těhotenství.Já už zhruba 14 dní mám nějakou virozu, škrábe mě v krku, bolí hlava a mám šílenou rýmu a občas je to provázeno i teplotami.Doktorka mi na to dala slabší léky ale nezabírají a je mi pořád mizerně.Myslíte si, že tyto nemoci miminku hodně ubližují??? 😢 ☹

karotky
18. bře 2008

Pokud nemáš teplotu vyšší jak 38 C,tak to vliv na miminko nemá. 😵
Já měla ve 4.měsící 14 dní kašel a zvýš.teplotu a Áda je zdravej jako řípa. 😉

miruskaaa
19. bře 2008

hanka ja asi kolem 12tt mela otravu zaludku bylo to nejaka infekce z kureciho masa a jsme v poradku pak jsem aji mela horecku ale ne vysokou a ted zas zacina me skrabat v krku ale to je tim pocasim tak se teple oblokam a piju caje s citronem

bobinna
19. bře 2008

ahoj mirus kde se flákáš? už si dlouho nebyla ve druhém trimestru🙂

kacka2
20. bře 2008

ahoj, tak já bozžel taky zrovna procházím virovým onemocněním a podle toho co vyčetl můj manžel, tak pokud jde o viry, a teplota nestoupne nad 38, tak se nic neděje, chce to jen klid, žádné vaření večeře a poklízení, ale ležet a pít litry čaje s medem a citronem. A protože se nemůže za léky opravdu nic, tak kloktat sůl a žvejkat jarní cibulku.

ambret
20. bře 2008

Ahojky taky si ted procházím šílenou chřipkou, nebo spíš mi to přijde jak zápal plic, ale bohužel ležet nemůžu. Holky mají prázdniny a musíme ještě nakoupit a uvařit ☹

zittka
20. bře 2008

hani, nemusíš se bát, já jsem v každém těhu měla chřipku, v prvním obyčejnou a v druhém střevní a obě holky jsou zdravé. já měla homeopatika a přírodní produkty. a ležela jsem.

ambret - ať jsi brzy fit - máš to asi hodně náročné 😉

miruskaaa
20. bře 2008

ahoj bobina ja jsem uz s pritelem prestehovana a bohuzel nemame internet tak se po dlouho dobe sem tam mrknu sem kdyz jsem u nasich

pattie
25. bře 2008

Nejhorší je, že toho teď lítá... Taky jsem po víkendu nějaká nakřapaná, hlavně ten kašel je fakt nepříjemnej. Zatím ale nechci zústávat doma, tak snad to mimču neublíží,budu si hlídat teplotu a doufat, že to přejde, ach jo ☹ Nemáte nějakej tip na nějaké léčivo???

jitulka1985
25. bře 2008

Ahoj holky.Podle mně za těch 9 měsíců se žádná bohužel nevyhneme tomu, abychom neměli žádnou rýmu ani kašel.Je toho ted fakt hodně těch hnusných bacilů.Já měla chřipku hned v začátku těhu a ted je manža pěkně nachcípanej, furt kašle a smrká, tak mám taky strach abych zas něco nechytla.Ale někde jsem slyšela že je dobré pít lipový čaj (ten těhulkám neškodí) s medem.Nebo já se ted snažím jíst hodně pomerančů a jablek.Nebo prý také pomáhá česnečka.Říká se že česnek je něco jako přírodní antibiotika.Tak držím palečky at jsme všechny zdravé a i naše miminka 😉 Papa

hankakynclova
autor
25. bře 2008

Ahoj já měla ze začátku těhotenství (8tt) chřipku a doktorka mi doporučila jen paralen, po 8 hodinách.Prý je to nejlepší v těhu.Jako prevence je nejlepší jíst přírodní vítamíny (pomeranče, banány, jablka, cibuli, papriky, rajčata.....)I když ty kupovaný asi moc vitamínů mít nebudou ale aspoň něco 😉 A medík je prý taky dobrý jako prevence nemocí.

belanna.st
27. bře 2008

Ahojte ty přírodní vitamíny bych papala, kdyby se dali sehnat, bydlím na vesnici a tu v okolí mají většinou dost hnusnou zeleninu a ovoce. v sobotu jsme naraziliv plusu na výbornou červenou papriku a okurky a mrkev a rajčata tak jsem je hned koupila jo a hrozny a celkem nebyly ani drahé, a dneska tam byl manžel zas a prý měli děsně hnusnou zeleninu, tak já fakt nevím...
jinak mám furt rýmu a tak jednou do měsíce je to fakt děs třeba tedka, stríkám si do nosu vincentku ve spreji, působí preventivne a zvlhčuje sliznici a zdá semi lepší než nějaké chemické kapky podle toho, kolik jsem jich zat y roky vyzkoušela
na kašel jak jsem měla tak jsem v lékárně koupila jistrocelový sirup s echinaceou a vitamínem c a mátou, lékarnice říkala že to prý můžů a je to psané i na obalu...a chutný mi to 🙂
a na hleníky a kašel jestě piji vincentku, snad se to může na obalu není psané, že by to neměly těhotné, je tam dokonce psané, že v těhotenství je potřeba víc jodu nebo čeho a že to vincentka splňuje už jen ve 250ml. dřív bývala hnusná a ted mi chutná, jsem schopná vypít celý litr naraz.
teplotu jsem zatím ještě asi neměla jinak prý můžu paralen...půlku si vezmu před spaním, aby se mi uvolnil nos, mám dojem že to pomáhá a dost piju, tak 0,5 i víc litru za noc, sice chodím do půl hodiny na záchod ale nemám tak sucho v krku a ráno mě v něm tak neškrábe a dost větráme mám ráda dostatek vzduchu..no nic jsem se nějak rozepsala...

scharfinka
28. bře 2008

Ahoj maminky,potrebovala bych radu. Uz pet dni me dost boli v krku a hodne kaslu. Teploty ale nemam a jinak se citim fajn. Vaham, jestli s tim krkem jit k doktorce, protoze ona je takova, ze mi i na nachlazeni predepise atb a ty se mi ted, kdyz jsem tehu zrovna brat nechcou. Na druhou stranu mam strach, abych neco nezanedbala a mimi nejak neposkodila. V krku me boli teda fakt poradne. ma nektera podobnou zkusenost?

pattie
28. bře 2008

scharfinka: bejt Tebou tak šupajdím k doktorce. Kamarádka na zač. těhu přechodila angínu a teď už je s tím doma měsíc... Když jsi těhotná, tak Ti buď dají nějaká šetrnější ATB (jestli to je např. angína) a nebo Ti poradí nějakou alternativu.

belanna.st
28. bře 2008

ahoj mě když bolí v krku, tak ho hnedla zavážu jak se to dělalo studeným obkladem a převážu šátkem, a piju čas chripka nachlazení, není na něm napsané, že není pro těhotné. a snažím se ležet jinak piju výrazně víc než jindy, a tu vincentku.jinak zkus kloktat vodu ze solí, ale nedávej jí tam moc, jak já minule, protože jsem se z toho málem...., a dala jsem si anticol.no a vitamíny.ale jestli chceš mít jistotu zajdi k té lékařce, já tam nešla, protože ještě nejsem v novém bydlišti přihášena a nechci aby na mě hleděla jak na hypochondra. už jsem se s tím také setkala...zkus ten jitrocelový sirup.od dr.theiss, Mucoplant jitrocelový sirup, za 73kč, ale jeslti ti to trvá dlouho zkus tu doktorku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru