Viróza v 9. týdnu těhotenství. Bude miminko v pořádku?

daphney
5. pro 2011

Prosím nemáte někdo zkušenosti s virozou v 1 trim. těhotenství? jsem na začátku 10 tt po IVF dva dny jsem měla horečku, teď už jen zvýšenou telotu a rýmu, mám strach aby miminko bylo v pořádku, ale zase nechci zbytečně plašit a prudit doktorku.... moc děkuji za rady

denousek
5. pro 2011

neboj se miminko je chranene nic to neni . taky jsem byla nemocna na zacatku tehu brala jsem i paralenabych to rychleji vylezela ten se muze v tehu drzte se

megy
5. pro 2011

pokud to nejsou přetrvávající vysoké teploty, tak to nevadí. Můžeš si vzít paralen, když potřebuješ. Jinak já trpěla v začátku na šílené opary a jsem zdraví 🙂

marhulinka
5. pro 2011

Já měla virózu a v pořádku...teplota nesmí být víc jak 38. Hodně vitamínuj a odpočívej - já měla každý den ráno na nočním stole vymačkanou šťávu z pomeranče a citronu 🙂

petkave
5. pro 2011

jj, ako píše @marhulinka, teplota nemôže byť vyššia ako 38... Ja som bola cca 5 tt, keď som schytala chrípku, bola som na čajoch a bioparoxe. Nič iné som si nedovolila vziať.. Bola som s tým za obvodnou, tá mi poradila homeopatiká a predpísala bioparox. Ale homeopatiká nezabrali, takže vyššie teploty som jednoducho iba vyležala a naveľa som sa teda dala aj na ten bioparox. Mala som strašné výčitky, ale našťastie, nemalo to žiadne následky a synček je doteraz zdravý ako buk...

prezdivkos
5. pro 2011

Zdravím, tak já měla příšernou chřipku cca v 10 týdnu a mně teda zabraly homeopatika Paragrippe a od té doby na ně nedám dopustit s nimi jsem to zvládla i bez ostatních léků. 😉

majinka1981
6. pro 2011

Já byla taky hodně nastydlá,do toho mě vzaly zuby. No děs. Taky jsem měla strach. Ale naštěstí jsem neměla horečku. Jinak by neměl vadit paralen.

iluss
6. pro 2011

Tak já jsem ve 12tt prodělala silnou angínu. Pět dní jsem měla horečky přes 39°C, brala jsem 3x denně paralen a ještě 2 antibiotika (ty první nezabraly, tak mi pak museli nasadit ještě druhé). Byly to prý ale antibiotika, které těhotné můžou. Všechny těhotenské testy a vyšetření dopadly zatím dobře, tak stále doufám, že to moje marodění na začátku těhu na miminku nezanechalo nějaké negativní následky. No skutečně klidná budu ale až miminko porodím a uvidím, že je v pořádku!

salomee
6. pro 2011

...ono je rozdíl mezi virózou a anginou která má bakteriální původ. Placenta prý baterie nepropouští, ale viry ano. Antibiotika a ostatní léky plus vysoké teploty, to je věc druhá. Jejich vliv neznám.

kacenkamaminka
12. led 2012

ahoj, dej vedet, jak ti to dopadlo.ja mam za sebou jeden zamlky potrat ve 3 měsíci a ted jsem znovu v 9 tydnu. Jenže jsem chytla nějakou virozu a cely den zvracela s teplotou nad 38... je to cca 4 dny, ale stále mám teploty kolem 37,5 a beru si paralen. Hrozně mě naštvalo, že když mi bylo špatně, tak manžel volal obvoďákovi, na pohotovost a všichni mě odmítli s tím, že jsem na rizikovim a že to ma řešit můj gynekolog z rizikové poradny.. jenže on bohužel neměl službu. Stačilo, kdyby mi řekli, že si mužu vzít paralen a že mám hodně pít, nemuselo se to tak rozjet...

mates22
13. led 2012

Ahoj, já bohužel mám špatnou zkušenost, v 11. tt zamlklý potrat, pravděpodobně po viróze, gynekolog řekl, že 99% viroz je bez následku, ale že to mohlo být. Ale taky nemuselo a i tak je jedno procento hrozně málo, takže věřím, že budete v pořádku, držím palce.

helcas
13. led 2012

ahoj , já měla na začátku obou těhotenství virózy s horečkami a následky to nemělo, ale moje kamarádka měla zkušenost opačnou, těhotenství dopadlo špatně.. a jak to dopadne, nikdo neví..já byla nervózní až do konce, jestli bude miminko v pořádku :/

pettule
13. led 2012

Já mám bohužel také špatnou zkušenost. zamlklý potrat ve 12 tt. Ale myslím, že tělo si samo řekne, co je správné a udělá to tak, neboj, Teď mám již holčičku a také jsem z kraje prodělala virozu, takže opravdu věřím, že tělo udělá to co je správné. Pokud to tak má být plod udrží, pokud ne, bohužel jde pryč. Ale věřím, že bude všechno v pořádku. Držím palečky. 🙂

sussanah
13. led 2012

taky jsem mela virozu v prvnim trim a pro jistotu hnedka 2x. U nas to dopadlo dobre, maly je zdravy. Obecne se rika, ze v tom prvnim trim je to proste hop nebo trop. Tj miminko to bud zvladne bezvadne a nehrozi zadne poskozeni nebo prijde potrat. Je to tak zarizene prave proto, ze prvni tydny vyvoje jsou nejrizikovejsi, takze priroda radeji vsechno utne hned na zacatku nez aby se melo narodit nemocne miminko. Kazdopadne jak jsem psala hnedka na zacatku, neni to rozhodne pravidlo, spis naopak je vyrazne vetsi pravdepodobnost, ze se nestane vubec nic. Jedine, co proto muzes udelat ty je okamzite zalehnout a virozu zvladnout prirozenou cestou odpocinkem, cajema a opet odpocinkem. Drzim palce.

adela87
13. led 2012

Ahojky, já jsem měla virózu na začátku těhu. příjde mi, že to má skoro každý, co jsem takhle slyšela...odpočívej, když bude nejhůře můžeš paralen a kdyby se ti cokoliv nezdálo, tak určitě zavolej dr. rozhodně ji nebudeš obtěžovat.😉 držím palce a neboj, vše bude dobré!

petra273
13. led 2012

já měla virozu v 8 tt, za 2 dny s oscilem jsme to zvládli. Ted beru preventivně jednu tubičku týdně 🙂

kalo
14. led 2012

Během těhot.jsem měla virozu asi 5x., se vším všudy.. (Od dcery ze školky.)...Bez léků, jen kapky do nosu, když už se to nedalo...Vše OK.

amenophus
15. únor 2018

Já měla rychlou virózu v 6tt, první noc horečka (ale nevim kolik - ten den jsme se stěhovali a všechno bylo sbalené), pak dva dny lehká rýma. Doktorka tvrdila že pokud horečka nad 38° netrvá déle jak 24 hodin a je to jen viróza a ne nějaké závažnější onemocnění tak by to nemělo vadit. Lehce zvýšená teplota nad 37 nevadí vůbec. Ptali se jestli jsem neměla bolesti nebo krvácení - takže takhle na začátku asi víc hrozí potrat než poškození miminka. Na UTZ vypadalo vše v pořádku. Tak snad... zaklepeme na dřevo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru