Vracející se kvasinky. Jak se jich zbavit?

janab78
24. zář 2007

Ahojte, celé těhotenství mě trápí kvasinková infekce.Podobné téma tu již sice bylo, ale mě by zajímalo, jestli nemáte některá zkušenost s tím, když se infekce vždy vrátí tak max. 2 dny po dobrání léků a neznáte nějakou fintu, jak se silné kvasinkové infekce zbavit, když víceméně reaguje na klasickou léčbu (Macmiror, globule..., Jenemazol,...)pouze v moment užívání. Jsem z toho již zoufalá.Díky za rady.

zuhav
24. zář 2007

ahoj janab - mam podobne trapeni, resp. mela jsem ho hlavne v prvnim trimestru. brala jsem globule a vzdy se to zlepsilo jen na nejakou dobu. pak mi doktorka dala macmiror zavadeci, ale ten jsem strcila do skrine, bot jsem tim nechtela prcka v prvnim trimestru zatezovat (mel by se brat az ve 2.trimestru) a vrhla se prirodni medicinu. a ono to pomohlo. takze ja se rano a vecer umyvala vlaznou vodou, v niz bylo rozpusteno 5 - 10 kapek tee tree oleje. a pomohlo to. potom jsem ještě četla fígl, že hned při prvních příznacích (tj. při prvním svědění)je dobré na noc si ona místa potřít bílým jogurtem. jinak udělat si tampon ze strožku česneku a zavést si ho na noc )ale na to jsem nemela odvahu🙂. jinak jsem omezila sladke a nosim vyhradne bavlnene pradlo. vsechny figle mam z Ingeborg Stadelmann: Zdrave tehotenstvi a prirozeny porod. doporucuji, je tam vice rad na vselijake tehotenske neduhy. tak preji hodne stesti (mj. me se kvasinkova infekce zredukovala jen na normalni tehotensky bily vytok, ale s tim uz se nejak zit dat 🙂.

kamila3
24. zář 2007

AHOJ JANAB78:
JESTLI SI TĚHU,TAK COKOLIV CHCEŠ ZAVÁDĚT BY TI MĚL NAPSAT DR.NEMĚLA BYCH TU ODVAHU ZAVÁDĚT JEN TAK NĚCO.JÁ MÁM TYHLE KVASINKY SNAD POŘÁD,ALE CO JSEM TĚHU TAK "KLEPY KLEP" NE.ÚPLNĚ TO PŘESTALO,IKDYŽ MĚ DR UPOZORŇOVALA NA TO ,ŽE SE TO MŮŽE ZHORŠIT.ALE JE TO ASI TAKLY MOŽNÁ TÍM,ŽE HODNĚ PIJU JOGURTOVÝ MLÍKA,JOGURTY DENNĚ VYPIJU TAK 2L MLÍKA POLOTUČNÝHO.U KVASINEK JE TO O TOM ,ŽE DOŠLO K NARUŠENÍ PŘIROZENÉHO PROSTŘEDÍ V ORGANISMU,MŮŽE TO BÝT I VE STŘEVECH ,ALE U "NÁS" JE TO I V POCHVĚ,PROTO SE TY DOBRÉ KVASINKY NEMŮŽOU POPRAT S TĚMA ZLÝMA.JAKÁ JE DOBRÁ RADA NEVÍM.URČITĚ PŘELÉČIT NĚČÍM OD DR A PAK SE OPRAVDU DOPOVAT KEFÍRAMA,AKTIMELAMA ,MŮŽEŠ I BRÁT LACTOBACILUS ACIDOFILUS V TABLETÁCH Z LÉKÁRNY,DOSTANE SE TO KOUPIT,PROSTĚ MLÉČNÝ BAKTERIE.IDEÁLNÍ NEBRAT ANTIBIOTIKA A NEBÝT NEMOCNÁ...TEĎ NA PODZIM TO ASI BUDE PROBLÉM.ALE URČITĚ SE PORAĎ S DR.AHOJ

fizy
24. zář 2007

tak to s tim kefírem (acidem, podmáslím...) můžu jen potvrdit. Taky se mi stav vždy zlepší pokud tyhle kysané mléčné výrobky konzumuji pravidelně. Jo a ta pravidelnost je zhruba 2-3 krát do týdne. Ale při větším akutním problému bych klidně konzumovala denně

peige
24. zář 2007

Určitě bych doporučila lactobacilus, jak zmínila kamila, spolu s česnekem (požít) česnek účinek lactob... zvyšuje. V těhu pozor na nadýmání, pak bych z česneku vyndala, zelený klíček (je uprostřed). Pro vyvážené pH gynekologové doporučují výplachy Tantum rosa. Toto vše spíš slouží jako prevence proti kvasinkám, nebo na počátku infekce, pokud je svědění, pálení, pak už léčit pomocí medikamentů.

janab78
autor
24. zář 2007

Holky, díky za rady, nenapsala jsem,že jsem ted už v 31tt a ty kvasinky mám fakt furt. Připadá mi, že bych musela brát léky od dr. každý den.

Zuzah-ten tea tree se může v těhu? Kde jsi ho koupila? S tím česnekem nevím, normálně je to asi dobrý, ale v těhu nevím.

Ten kefír a jogurty jsou fajn, ale já je opravdu často konzumuji a jím i bakterie, takže to bohužel nepomáhá. Doufám, že se to po těhu zase vrátí do normálu.
Zatím zkusím ten tea tree a jogurt 😉

mamina
26. zář 2007

A léčí doktor i tvýho partnera?Ono je to totiž přenosný,a i když manža žádný problémy mít nemusí,tak to může mít taky a po sexíku se ti to zase vrátí.Říká se tomu ping pong efekt.Řekni doktoru,ať ti pro něj napíše mastičku,jinak se toho nezbavíš a u porodu ti to může dost ublížit-i malýmu...

janab78
autor
27. zář 2007

Mamino, s tím to bohužel nesouvisí, jelikož díky kvasonkám vůbec asi od 3 měsíce těh. neseujeme a já doufám, že mi to zmizne po porodu. 😠

melounek1
27. zář 2007

Ahoj holky,tak já na kvasinky taky trpím a při počátcích můžu doporučit jogurt..dám si ho vatový tampon a na noc zavedu...manžel se vždycky moooc směje 😀 a pak je taky dobrý tee tree olej, pro silnější nátury potřít,ale mě se podařilo sehnat tee tree gel a ten tolik neštípe..takže,dkyž cítím,že se něco blíží po vysprchování uvnitř máznu a je to 😀

mamina
28. zář 2007

Tak to jsem nevěděla.Ale sexuálně přenosný to je.Promiň,nemyslela jsem to zle.
Mně se vracely taky celý těhotenství s druhým klukem.Až po porodu jsem zjistila důvod.Můj BÝVALÝ gynekolog byl dobytek a nutil sestru jednou použitý rukavice prát,aby je moh používat znova.. 😖 Raděj nepřemýšlet o tom,co všechno mohl způsobit!..Několik mamin u něj o děcko přišlo..Už jsem doufala,že jsem se ho zbavila,ale přestěhoval si ordinaci na stejný patro s pediatričkou a normálně tam na chodbě hulí,prasák!!Já se ho snad nezbavím!!! 😠
Přeju ti,aby se ti co nejdřív ulevilo.Jinak ty jogurty doporučuju raději jíst,jak co jinýho... 😅 Zavádět tam,z toho bych asi měla strach. 😉 Jo,a mě taky pomohlo začít si žehlit spoďáry v ruzkroku.Poradila mi to kámoška,která s tím měla taky problémy-a od tý doby utrum.Žádnej problém.A další věc-na průjem(taky často způsobujou kvasinky nebo bakterie) pomáhá Nutrolin B-jsou to v podstatě vitamíny B právě podporující správnou mikrofloru,a to nejen ve střevech.Jde to koupit v lékárně i bez receptu.Tak snad by mohl taky pomoct..Hodně štěstí.

olivia.a
30. říj 2007

Ahoj holky, ja na to zkousela kde co, ale vzdy se vratily...Pak jsem razantne omezila cukr a jsem uplne v poho. Nejim cokolady, buchty, zmrzliny, nesladim, proste zadny cukr krome ovoce. Je to omezeni, ale nic mne nekouse.. 😎

frufrunka
31. říj 2007

Tak já mám taky nejlepší zkušenosti s jogurtem - Activia (a to není reklama 😀 ) a nebo pravý jihočeský ve skleničce. Tamponů jsem se v těhu docela bála, tak jsem to vyřešila jednoduše. Před těhu jsem používala antikoncepční krém Pharmatex a z něj mi zbyl dávkovač toho krému. Takže jsem ho vždycky naplnila jogurem - vejde se ho tam docela dost a hurá na aplikaci! 🙂 Vždycky na noc, je pravda, že to chce slipovou vložku, přeci jen, ten jogurt během noci vytéká, ale účinek stojí rozhodně za to! Tedy aspoň u mě... Jinak jsem dost četla i o tom sladkém, ale u sebe jsem souvislost mezi sladkým a kvasinkami moc nevypozorovala, tak nevím. Ale za ten jogurt se přimlouvám! Hned po dobrání poslední léčebné bobule jsem ho na pár dní ještě používala na úplné doléčení a nebo i hned při prvních příznacích a skoro vždycky mi ty kvasinky zarazil, že se to obešlo bez další léčby.

karkoolka
30. pro 2008

Ahoj, chtela bych se zeptat, jak se nejakym nenasilnym zpusobem zbavit kvasinek v pochve, ktere nezpusobuji typickou kandidozu. Moje gynekolozka mi rekla, ze kvasinky pochve mam (ze "nektere zeny je tam proste maji"), ale pokud nezpusobuji zadne obtize, vytoky, svedeni, paleni, tak netreba je resit. Ze pokud by se prelecovaly ted, nemusela by byt lecba jiz ucinna v pripade, za problematicke zacnou byt. Me ale jejich pritomnost velmi obtezuje jak v kazdodennim zivote, tak v sexu...stale spinave kalhotky, neprijemny zapach... Muzete mi poradit nejakou bud prirodni nebo farmaceutockou cestu, jak se kvasinek zbavit uplne? Podobne rady jako nosit bavlnene kalhotky, jist bile jogurty, vyhybat se sladkemu, myt se specialnimi gely na intimni hygienu, nenosit obepnuty odev atp. jsem jiz davno zavedla, ale zadna zmena ☹ Dekuji moc za odpovedi.

zdenallicka
30. pro 2008

Karkoolka: Zajdi k jinemu lekari.. Protoze to, co popisujes, mi prijde jako chronicke.. A pokud ti to tva lekarka vubec neprelecila, pak ti mohla zadelan na hezkych par problemu... 😒 ☹

Mne dokonce doktor rekl, ze nelecene kvasinky, kandidozy a jine plisne a potvory mohou vest az k zanetum vajecniku a nasledne NEPLODNOSTI!!! ☹

Rychle s tim neco delej... nez bude pozde na vsechno... Drzim palce..

katka82
30. pro 2008

Karkoolka jj raději změň doktora 😉 a taky pomáhá vyčistit střeva(např. Psyllium nebo Dylep-koupíš v lékárně 😉 )

janca.k
30. pro 2008

Karkoolka: Zkus se zeptat v lékárně existují přírodní preparáty na léčbu, ale nejsou to léky, takže jejich účinek nemusí být vždy 100%, ale za zkoušku nic nedáš, každopádně Zdenička má pravdu - jako vždy 😀 - změnila bych gynekologa.
Ty přírodní věci se jmenují buď Candivac nebo PM Chlamydil, ale ten je spíš na kandidozu, v dobré lékárně ti určo poradí...zkus to.

zdenallicka
30. pro 2008

Jani, diky.. 😵

Karkoolka: Fakt nevahej a zmen lekare... Muj byvaly doktor mi sice dal leky, ale uz si me ani nezval na kontrolni stery a u me se to rooozjizdelo paradni rychlosti.. Ted od cervence, co jsem zmenila lekare, nic.. Byl opravdu peclivy a byla jsem trikrat na kontrole...

kukuca
30. pro 2008

Tak dneska jsem si v lékárně koupila gyno-pevaryl na mykózu.Před asi pěti dny proběhl pokus o otěhotnění,takže nevím zda brát jako informaci z letáku že v 1.trimestru brát jen popradě s Dr.Ten má ale dovolenou..
Kdyby to vyšlo, stejně to není bráno ještě jako těhotenství ne? Nevím teda jestli si ty čípky vzít..

kacii
15. bře 2011

Ahoj tehulky, chtela bych poradit jestli ma nekdo stejny problem jako ja, ze se opakovane vraci kvasinkova infekce v tehotenstvi a jak to resite? Ja uz jsem byla prelecena lokalnima antibiotikama, pak tyden pokoj, pak jsem opet dostala nejake vaginalni cipky na 10 dni..behem uzivani dobre, ted tri dny co jsem to dobrala a uz je to zase zpatky...bilozluty vytok s palenim...stery mi delali a jsou to vazne jen kvasinky...

kacii
15. bře 2011

zkopiruju sem odpovedi z jine diskuze 😉

kacii
15. bře 2011

kacii A podotykam, ze nejim sladke, nosim jen bavlnene pradlo, vsechno prodysne a od zacatku tehotenstvi nemame s manzelem kvuli kompikacim styk...tak vazne nevim, co s tim...
Včera v 15:56 • čeká miminko, termín má v srpnu 2011 (18. tt) • Odpověz

evicka333 @kacii já je mám taky furt dokola. Dávám si vždy canesten 6 , ten mi doktor doporučil, nevím co jiného bych mohla. Používám mýdlo laktacid speciální na podráždění a pro těhotné. Chvíli mám klid a pak se zas objeví.. No, já jsi zavádím ještě utrogestan, a i když mi doktor říkal, že to s tím souvislost nemá, mám pocit, že mám ty kvasinky i díky tomu (a výtoku z něj).. No, už ho dobírám, tak jsem zvědavá, zda se to pak zlepší..
Včera v 16:12 • 1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2011 (15. tt) • Odpověz

babulinkab Já jsem s tím měla problém celé druhé těhotenství, furt jsem se něčím léčila, nakonec jsme to s doktorem domluvili tak, že jsem vybrala myslím čípky clotrimazol a na tom jsem navázala tak, že jsem si co 3. den brala čípek globulus cum natrio tetraborico, ale furt to nebylo ono, prostě to prý někomu to těhotenství způsobuje, ještějsme se domluvili že cca 14 dní před termínem jsem pro jistotu znovu vybrala balení čípků s clotrimazolem, protože rodit s mykozou, to si teda fakt nedovedu představit. Po porodu to jak mávnutím proutku zmizelo
Včera v 16:14 • 2 děti • Odpověz

babulinkab a ještě připíšu, mně dělalo to mýdlo lactacyd speciální velký problémy, proto jsem ho vysadila, bylo to po něm ještě mnohem horší, přišlo mně že zbytečně dráždilo, než aby pomáhalo
Včera v 16:16 • 2 děti • Odpověz

kacii @evicka333 @babulinkab dekuju za odpoved a sly jste pokazde k doktorovi? nebo uz jste mely neco v pohotovosti?
Včera v 16:21 • čeká miminko, termín má v srpnu 2011 (18. tt) • Odpověz

babulinkab @kacii ze začátku jsem tam byla asi 2x, pak mně vždycky napsal už ty globulus cum natrio tetraborico do zásoby a mělaj sem je doma do další poradny, popravdě už mě to ani nebavilo s ním řešit
ale byla jsem z toho fakt otrávená řádně, hlavně jsem měla strach ve smyslu předčasnýho porodu, ale to prej na to nemá vliv, já jsem rodila až 40+2
Včera v 16:27 • 2 děti • Odpověz

kacii @babulinkab tady globulus cum natrio tetraborico jsem mela naposledy taky, dobre jsem je snasela, nedrazdily me a nebylo z nich tolik vytoku...na macmiror jsem mela alergickou reakci, takze tady tohle byla uplna pohoda...a kdyz jsi si je davala kazdy treti den uz jsi se ti infekce nevracela? ono by to i tak odpovidalo, ze se mi to po trech dnech vratilo...snazim se najit i neco prirodniho, jestli jist treba vic bile jogurty, obecne nejake lactobacilly a nebo brusinky....ale moc se o tom nepise, klasika problem v tehotenstvi je radeji tabu...
Včera v 16:36 • čeká miminko, termín má v srpnu 2011 (18. tt) • Odpověz

kutcher Tak mně se to naštěstí upravilo pomocí lactacydu, ale na jedné poradně radili na tampon plácnout bílej jogurt a zavést do pochvy, ale na to bych se radši zeptala Dr.
Včera v 16:46 • 1 dítě - čeká miminko, termín má v listopadu 2011 (7. tt) • Odpověz

babulinkab @kacii no přišlo mně, že to nebylo úplně v pořádku, ale bylo to držený v takové rozumné mezi, že jsem netrpěla nějakým výrazným svěděním a tak
lactobacilly jsem zkoušela, ale měla jsem po nich hroznou zácpu
ještě pomáhá nejíst moc sladký, protože ty kvasinky se tím živí
a nenosit třeba těsné rifle, protože se to tam zapotí a to není taky dobrý
Včera v 17:08 • 2 děti • Odpověz

babulinkab @babulinkab ještě mně doktor vysvětloval, že ty globulus cum.... nejsou vlastně až tak léčivý, ale že spíš vyytváří těm kvasinkám nepřátelské prostředí
Včera v 17:13 • 2 děti • Odpověz

babulinkab @kacii jo a z přírodního jsem zkoušela femigel /tea tree oil), čípky gyntima probiotica, ale nic z toho mi nepomohlo, spíš mně fakt ještě připadlo, že mně to podráždilo
Včera v 18:35 • 2 děti • Odpověz

caramilla Můj gynekolog mě hned na první kontrole ujistil, že mykóza je neodlučitelná společnice velké části těhotných. Sliznice prý má jinou kyselost a proto se toho nelze zbavit. Já jsem měla boraxové globule (v lékárně bez předpisu) a brala furt dokola. 2 dny globule, pak třeba 2-3 dny nic, pak zase, a takhle celé těhu. Těsně před porodem se mi to ale ztratilo (tak ten tyden, 3 dny). Myslim, ze se sliznice pak sama zmeni, takze s mykozou se snad nakonec nerodi (mela jsem prirozeny porod).
Zkousela jsem snad vsechno - canesten, prirodni femogel, myci olej od saloos, nic nepomohlo. Jen ty borax. globule po 2 dnech zabraly, ale zas se to vratilo.
Bala jsem se, co bude po porodu a uz pul roku nic! Driv jsem na to celkem trpela a ted - zatim (!) - dobry.
Minuly tyden jsme zacaly chodit na plavani, tak se desim kazdyho dne

Tak pevne nervy, bude lip!
Včera v 19:29 • 1 dítě • Odpověz

camelinka @kacii ahoj, tohle znem uz z doby pred tehu, doporucuju vitaminky Multi acidophilus od Natural Factors, je to jediny co mi asi po dvou letech opakovanych zanetu pomohlo
Včera v 19:32 • čeká miminko, termín má v červenci 2011 (23. tt) • Odpověz

marketnieuw @kacii mam to velice casto, uz to ani neresim - doktor rikal, ze to miminko ohrozit nemuze
jak uz rikala @babulinkab lactacyd mi to taky zhorsoval
mne pomaha pohlavni styk (zrejme si tam ty spermie udelaji poradek )
Včera v 19:35 • čeká miminko, termín má v dubnu 2011 (36. tt) • Odpověz

kacii @caramilla ten borax to je to globulus cum natrio tetraborico ?
@camelinka zkusim se na ne podivat
Včera v 19:41 • čeká miminko, termín má v srpnu 2011 (18. tt) • Odpověz

kacii @marketnieuw dobre... tak to zavidim...
Včera v 19:42 • čeká miminko, termín má v srpnu 2011 (18. tt) • Odpověz

camelinka @kacii doufam ze zaberou, maji je jen na netu, v normalni lekarne sem je neobjevila
Včera v 19:42 • čeká miminko, termín má v červenci 2011 (23. tt) • Odpověz

camelinka @marketnieuw tyjo tak sex je pri mykoze to posledni na co myslim , nehlede na to ze se to prenasi na partnera a ten to pak zpatky vraci
Včera v 19:44 • čeká miminko, termín má v červenci 2011 (23. tt) • Odpověz

luckar @kacii trpěla jsem na mykozy skoro celou druhou půlku těhotenství a v podstatě stejně nezabralo nic. Pár dní byl pokoj a pak nanovo. Doktor mi dával Clotrimazol čípky a ty zabíraly, ale prostě se to za chvíli zas vrátilo. Od porodu je to v pohodě a mám pokoj
Včera v 19:46 • 1 dítě • Odpověz

babulinkab Já si myslím, že to těhotenství se nějak přetrpí, ale je potřeba si to pohlídat před porodem, protože kopíruju z webu
mykoza.com.

V těhotenství neriskujte
Mimo těhotenství lze proti kvasinkám zkusit bojovat nejprve samoléčbou, v tomto období se však doporučuje tento problém konzultovat s lékařem, protože jeho léčba je složitější a méně účinná.

Navíc se toto onemocnění v těhotenství rádo a často vrací (právě kvůli ideálním podmínkám). Po porodu, kdy se hladiny hormonů a cukru vrací do normálu, se obvykle vše samo upraví.

Plod je většinou ochráněn
Přestože je plod proti běžným infekcím chráněn uzavřeným děložním čípkem, vleklá nebo silná neléčená infekce může přirozenou bariéru porušit a plod tím ohrozit (např. předčasným odtokem plodové vody).

K přenosu však dojít může
K přenosu na plod může dojít také jeho průchodem neléčeným porodním kanálem. Dlouhodobá kvasinková infekce dělá poševní sliznici velmi křehkou. Při porodu tak může dojít k většímu poranění.

Protože má mykóza velmi nepříjemné projevy, je většinou léčena a k výše zmíněným účinkům tak málokdy dochází.

Včera v 19:55 • 2 děti • Odpověz

caramilla @kacii jo, jo, ten složitej název: globulus cum natrio tetraborico
Včera v 19:57 • 1 dítě • Odpověz

marketnieuw @camelinka no ja to myslela spis jako prevenci
Včera ve 20:21 • čeká miminko, termín má v dubnu 2011 (36. tt) • Odpověz

camelinka @marketnieuw jo tak to jo
Včera ve 20:22 • čeká miminko, termín má v červenci 2011 (23. tt) • Odpověz

kacii @marketnieuw tak uz vim cim to je...to je tim, ze to mame zakazane
Včera ve 20:58 • čeká miminko, termín má v srpnu 2011 (18. tt) • Odpověz

marketnieuw @kacii no, to bude ono!!!!!
Včera ve 20:59 • čeká miminko, termín má v dubnu 2011 (36. tt) • Odpověz

sshiva tak sa pridávam do "klubu"...infekciou som opakovane trpela aj pri prvom tehu a značne mi to skomplikovalo šitie po porode, silno som krvácala a nemohli ma zašiť koli oslabenej sliznici
no a v tejto chvíli mám ladničku zásobenú "globulusom" s doporučením brať každý 2. deň celé tehu...doktor ma tiež ubezpečil že v tehotenstve je to takmer pravidlo trpieť na infekciu...
ach jaj, keby aspoň bolo kedy zahájiť prevenciu
Včera ve 22:03 • 1 dítě - čeká miminko, termín má v srpnu 2011 (19. tt) • Odpověz

marinka Taky jsem tím trpěla při obou těhu Všelijaké bobule, co mi psala dr., mi na to vůbec nepomáhaly, jediné, co zabralo, byl Cannesten. A pít kefír a úplně vynechat sladké..
Včera ve 22:17 • 2 děti • Odpověz

sussanah taky na to docela trpim, ted mnohem vic nez minule tehu. Docela se mi ted osvedcuje delat si 2x tydne vyplach rosalgin, to vcelku zabira.
Dnes v 09:20 • 1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2011 (14. tt) • Odpověz

ciernavila
25. bře 2011

Mojej sestre nepomahalo nic a to vyskusala vsetko, aj nejest sladke, nasadila preto tak prisnu dietu ze neje ani skrob - zemiaky a neviem co vsetko este. A zabralo to nema teraz problemy len sa v strave chudera strasne obmedzuje co moze a co nie, ani ovocie neje a nic v com je cukor, ani prirodny - napr.med.

kacenka1111
12. říj 2011

Ähoj, mate nektera zkusenosti s Lactacydem v I. trimestru? Candibene a mast k tomu mi Dr. zakazal, tak nevim, ale trpim hodne na mykozy a potrebuji neco setrneho. Po klasickych sprchacich me to dost stipe. Jedine z intimnich gelu co mi vyhovuje, je prave Lactacyd. Samo jogurty atd. Jde mi vylozene o ten gel. Muze se nebo ne?

andelka
12. říj 2011

@kacenka1111 proč by nemohl? Ten silnější modrý je určený přímo pro období MS, těhotenství apod., kdy se potíže zvyšují. Klasické sprcháče určitě ne.
Taky bojuju s rozhozenou mikroflórou, v minulém těhu mi dal Dr Clotrimazol, ale to bylo až po 20tt. Teď občas zavádím Lactobacilové čípky Gynocaps.

kacenka1111
12. říj 2011

@andelka a ten ruzovy muzu "dobrat"? Manza mi nedavno koéupil mega baleni a tak jestli ho muzu dopouzivat a pak si koupit modre, nebo rovnou to modre? 🙂

andelka
12. říj 2011

@kacenka1111 určitě, taky mám oba dva. Tyhle gely jsou dělané přímo pro intimní hygienu, navíc ten modrý přímo při podráždění nebo problémech. Obyč mýdlo nebo sprcháč na to nesmí.

kacenka1111
12. říj 2011

@andelka aha, proto me to stipalo, ja totiz jinak vzdycky lact., ale jsem u nasich a nevzala jsem si ho sebou tak jsem zkusila ten sprchac a des bes 😖 tak dekuju moc 🙂

andelka
12. říj 2011

@kacenka1111 jsou i Lactacyd ubrousky jedotlivě balené, ty si beru na cesty. No mýdlo ani nic podobného tam nepatří, to se nedivím že to štípalo, to je na kůži a ne na sliznice.

minka1309
14. únor 2012

ahoj, jsem ve 14tt a kvasinky me zacaly trapit znovu, jiz jsme s partnerem byli na koznim, on dostal masticku, ja taky, jeho to ted nepali, ale me zas krute jo...nevim, co s tim delat, nechci s muzem spat pouze s kondomem a ta masticka mi prijde, ze nezabira, navic mame oba podezreni, ze to mame v puse...co s tim, jak to dostat z pusy? :o(((

eficenka
14. únor 2012

@minka1309
@kacenka1111
@andelka
@janab78

Ahoj holky, na začátku těhu přišla mykóza - šla jsem hned k doktorce a napsala mi dafnegin krém pouze na potírání zvenku...
Jenže v příbal.letáku je psáno, že se má brát v těhotenství pouze ze závažných důvodů... ???
A pak mi doporučila clogin na výplach pochvy - ale četla jsem, že by se v těhu dělat neměl
Tak jsem z toho jelen - co jste používaly vy???

minka1309
14. únor 2012

@eficenka ahoj, mne doporucila gynekolozka ten canesten, je pry v tehu nezavadnej, ale nejak mi to nepomaha, asi to ma furt i partner...nevim, jak z toho ven, je to fakt blbej utok na nas sexualni zivot.. :o))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru