Vracející se kvasinky. Jak se jich zbavit?

janab78
24. zář 2007

Ahojte, celé těhotenství mě trápí kvasinková infekce.Podobné téma tu již sice bylo, ale mě by zajímalo, jestli nemáte některá zkušenost s tím, když se infekce vždy vrátí tak max. 2 dny po dobrání léků a neznáte nějakou fintu, jak se silné kvasinkové infekce zbavit, když víceméně reaguje na klasickou léčbu (Macmiror, globule..., Jenemazol,...)pouze v moment užívání. Jsem z toho již zoufalá.Díky za rady.

andelka
14. únor 2012

@eficenka v prvním těhu mi Dr předepsal Clotrimazol, v druhém jsem si ho chtěla naordinovat sama (příznaky úplně stejné), ale v lékárně byl jen na předpis, tak jsem koupila Candibene, to je podobné. A na udržování mikroflory jsem používala Gynocaps nebo Gyntimu čípky.
Už delší dobu mám ale klid. Jen klasický zvýšený těhuvýtok a na to nepoužívám nic, že, jen se myju Lactacydem modrým.

jennyska
12. lis 2013

Ahoj @minka1309 @eficenka @andulka @kacenka1111 @ciernavila @kacii @kukuca @zdenallicka @janca.k @katka28 @frufrunka @karkoolka @olivia.a @mamina @melounek1 @janab78 @fizy @peige @kamila3 @zuhav a ostatní maminky 🙂

Na MK funguje Wiki Modrého koníka, která je knihovničkou pojmů, znalostí a zkušeností maminek maminkám.
Máte-li tedy znalosti a nebo osobní zkušenosti s kvasinkovou infekcí, prosím, vložte je do https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce/ .

Sdílení osobních zkušeností je ve Wiki daleko přehlednější než ve fóru a proto se snažíme, aby měly pod daným tématem místo právě ve Wiki Modrého koníka.

Děkuji Vám za sdílení svých znalostí a zkušeností, které budou spoustě snažilkám, těhulkám a maminkám k pomoci a radě 🙂
Je skvělé, že si takhle navzájem pomáháme! 🙂

Mějte krásný den!
Janča

mamina
13. lis 2013

Na vracející se kvasinky- spodní prádlo v rozkroku přežehlit- zničej se zárodky a nevracej se často.
V případě, že berete antibiotika, kupte si lactobacily a preventivně je užívejte. První dva dny vyšší dávku, pak jen předepsané dávky po celou dobu užívání antibiotik+ pár dní navíc. Bere se v prostřed doby mezi dávkami antibiotik. Neměly by se setkat v trávícím traktu. Takže ve 3 antib., v 6 lactob. v 9 antib.,ve 12 lactob. atd....
Když je nebudete brát s antibiotiky, ale později, až po nemoci,je potřeba brát je třeba o 3 dny déle, aby opravdu zabraly.
Omezit sladké, uzeniny a maso, aby nebyl překyselený organismus.
Nestřídat partnery.
Pokud se kvasinky vrací urputně, dojít na gyndu pro čípky a pokud se bude vracet i potom, nechat zaléčit i partnera (y).(Funguje jojo efekt, navíc muži přenášející problémy s kvasinkami na sobě často žádné problémy nepozorují).
Zkusit změnit značku prezervativů.(Někdo může mít alergii na látku obsaženou v nich.)
Teď už mě nic nenapadá. Kdybych si ještě na něco vzpomněla,ozvu se... 😉

pavcamesz
25. říj 2014

Ahoj jsem ve 20t a od začatku tehotenství trpím na kvasinkove zanety . k lekaři chodím pravidelne kvuli tomu skoro každych 14 dni . už jsem neštastná 😒 ten tea tree olejíček se tedy opravdu muže v tehu ? díky za rady 😢 😢

alyssa18
25. říj 2014

@pavcamesz Já jsem na to trpěla už před otěhotněním, takže mě to na začátku těhotenství vůbec nepřekvapilo. Co mě ale překvapilo, bylo to, že mi zabrala "obyčejná" probiotika a kokosový olej na vnější ošetření. Můžeš zkusit. Přešlo mě to po několika dnech a od té doby nic. 🙂

pavcamesz
25. říj 2014

@ alyssa18 Kokosovy olej mužu vyzkoušet mam ho doma Díky za radu !

zabzulka
25. říj 2014

ahoj, já beru Probiosan (to jsou probiotika s chlorellou) a jsou super..taky jsem na kvasinky trpěla, v předchozím těhotenství pořád..a teď ťukám na dřevo, zatím nic.

alyssa18
25. říj 2014

@pavcamesz Není zač. 🙂 Sám kokosák to asi úplně nevyléčí, to bude potřeba s něčím zkombinovat, ale minimálně to přestane svědit. Aspoň u mě to tak bylo. 🙂

nellyverca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
azalka123
28. črc 2016

ahoj holky, ja už vyzkoušela všechno volně dostupné a pořád se to horší, doktor mi prý nic napsat nemuže aby se něco nestalo, včera jsem si vzala těsný kalhoty a celá jsem natekla a od včera mi to nesplasklo. Nevím co dělat pořád ležím s roztaženýma nohama a ani nevím kde jsem to mohla chytnout. Myslíte že to muže ublížit plodu? Mě dr. Řekl že ne

radkachou
18. srp 2017

Ahoj, já kvasinky řeším skoro pořád a bohužel zatím žádná změna. Už mám dost všech mastí a globulí, tak fakt pátrám, čím přírodním by se to dalo zastavit. A narazila jsem na to, že by na kvasinky měly pomáhat dvě bylinky - řebříček a kontryhel. Tyhle dvě jsou prý super na všechny ženské problémy. Jen to chce ověřit, jestli se můžou i během těhotenství. Kvasinkám zmar!

pulecp
26. srp 2017

@radkachou Co nějaké psychosomatické souvislosti?

radkachou
27. srp 2017

@pulecp Taky jsem nad tím přemýšlela, ale nic mě nenapadlo. Máte nějaký tip?

bacilkoval
27. srp 2017

Jediné co mi opravdu pomohlo bylo vysadit cukry a bílou mouku. A ze začátku i sladké ovoce. A nasazení probiotik. Chce to být první měsíc opravdu razantní a striktně to dodržet, pak už si člověk může dát občas sladké ovoce příp. občas zhřešit. Ale opravdu ta očista těla trvala, tak měsíc, než byl vidět účinek.

pulecp
27. srp 2017

@radkachou No nejlepší je individuálně hledat, ale přece jen často platí některé souvislosti. Napřed obecnější - u žen celá oblast podbřišku (nejvíc děloha a vaječníky) mají souvislost s tvořivostí, ať už nového života, nebo přeneseně tvořivost jako taková. U mykóz ale daleko pravděpodobněji (pochva je orgán sloužící hlavně sexualitě) nějaká souvislost s kontaktem s mužem (současným, minulými), celkový vztah k mužům, některé náboženské "postoje" k sexualitě, vztah k otci (jakkoliv probematický - opustil rodinu, byl "dotěrný", pil a podobně), odmítání dospět (partnerský život), neschopnost si užít sexu, odmítání sexu, ženství, tělesných prožitků..., ale i jiné možnosti. Určitě jedna z prvních otázek by směřovala, od kdy a co se v té době (a nedlouho před ní) dělo.

pulecp
27. srp 2017

@radkachou A určitě po léčbě čípky s kyselinou mléčnou.

radkachou
30. srp 2017

@pulecp Děkuji za tipy, určitě se nad tím zamyslím 🙂 Něco na té psychice bude.

pulecp
31. srp 2017

@radkachou Jestli s psychickými souvislostmi chcete pracovat, můžete k tomu využít manuálek FasterEFTu na mém blogu. Metoda vypadá nenápadně, ale dají se s ní dělat "kouzla".

radkachou
1. zář 2017

@pulecp Díky, podívám se 🙂

marki00
1. zář 2017

Kamarádce poradil doktor výplachy z jedlé sody a prý to pomohlo. Předtím zkoušela mastičky, globule apod. ale pořád se vracely🙂

normalnimatka
29. zář 2018

@marki00 i v těhotenství jo?

hermanecka
29. zář 2018

Holky kvasinky jsou celostni problem strev a kdo je nachylnejsi tak se projevi vespod..diku hormonum a tomu,ze v tehu radi hresime (sladke,bila mouka..)se rady premnozi..pridejte do stravy zelene=fazolky,brokolice,kedlubny,cinske zeli,rukola apod a do par tydnu budete bez problemu🙂..diky tomu jsem uz min let bez kvasinek🙂)

normalnimatka
29. zář 2018

@hermanecka tak není to tak jendoduchý. v těhotenství to způsobujou hormony, je jiná kyselost sliznice. s tím jako houby naděláš, pokud to tak máš. a ne, fakt to není hřešením v jídle. když je k tomu velká náchylnost, pár zelenejch potravin tě bohužel nespasí. na druhou stranu - neuškodí to přidat k dalším 100 věcem, který děláš pro to, aby ses toho zbavila, nebo se toho vyvarovala🙂)

petu22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru