Vycházky při rizikovém těhotenství, kolik hodin?

maximka33
31. říj 2012

Maminky, u prvního syna před čtyřmi lety jsem dostala neomezené vycházky. vím, že teď už to tak jednoduché není. můžete mi prosím říct, kolik hodin a od do máte vycházky? musely jste doktora přemlouvat? jde mi o to, že se potřebuji starat o starší dítě, vyzvedávat ze školky a tak. no a taky by mi asi hráblo být furt zavřená doma. díky.

vanule
31. říj 2012

mi dr. napsal vycházky až někdy na konci druhého měsíce. a rozdělil mi to dopol, 10-12h a pak od 14-18h ještě se mě ptal jestli to tak může být, záleží asi na doktorovi, ale domluvit se snad dá vždy.

augustka
31. říj 2012

Čas si můžeš určit sama, já měla třeba od 11-17😉 jde jen o domluvu s doktorem🙂 nárok máš na 6 hodin

veverka.terka
31. říj 2012

já mám vycházky od 2. měsíce těhu, prvně sem měla jenom od 13 do 16h, pak mi to zvedli od 13do 19h. sem doma už docela dlouho a je to dost blbý na psychiku 😒 hodně omezující...když máš ještě k tomu další dítě, tak teprve je to docela na prd ☹ ale co se dá dělat.

rainyday
31. říj 2012

ahoj, nárok máš na max. 6 hodin denně a max. do 19h, můžou být buď rozdělené (např. 8-10 a 13-17), nebo v kuse. Ze zákona ti vycházky určuje lékař, ale rozumný lékař tě nechá si vybrat, zvlášť pokud máš druhé dítě, které potřebuješ zajistit. Mě se rovnou zeptali, jak ty vycházky chci, ať si řeknu sama. Neomezené vycházky už se bohužel nedávají.

ruzenkas
31. říj 2012

Taky mám zkušenost, že se mě po operaci doktor zeptal jak to chcu, že je maximálně 6 hodin denně. Já tam vařila z vody, nikdy jsem neschopenku neměla a tak jsem něco plácla. Takže doporučuju doma promyslet v kterých hodinách by ti to vyhovovalo 🙂. Přeju, aby bylo vše v pořádku..

misa84
31. říj 2012

Opravdu je jen 6 hodin? Já jsem byla na rizikovém loni, a myslím, že jsem měla vycházky 10-18 😕

arinikac
31. říj 2012

Já jsem dr. přemlouvat nemusela, spíš jsem chvíli přemlouvala, abych nemusela na PN. Nevyšlo 😅 vycházky mi řekla, ať si určím jak chci, nejdřív od osmi ráno, max. do sedmi večer, tak jsem si dala 13-19. Opravdu je jen 6 hodin, loni ještě mohly být neomezné.

asaka
31. říj 2012

jůůů, takže se zadařilo? 🙂))

lena27
31. říj 2012

já se na to ptala doktora, protože uvažujeme o 3 mimču, ale s dvouma dětmi ve školce jsem se toho bála.
bylo mi řečeno, že může dát pouze 6 hodin vycházek, ale pokud by přišla kontrola a já nebyla doma, tak bych za ním přišla a on by mi napsal, že jsem byla na kontrole. opravdu záleží na doktorovi, jak moc je ochotný. já bych si nechala napsat vycházky 13-19, ráno může každý být u doktora

norma
31. říj 2012

Je to omezené já mám od 7:30-9:30 a 15-19.U syna i dcery jsem měla neomezené vycházky.

veruska007
31. říj 2012

Já měla vycházky 14-18h, nic víc. Měla jsem doma dvouletýho raracha, zateplovali nám panelák, měnili potrubí, stoupačky... půl roku nám každou chvíli netekla voda, dva týdny nefungovaly odpady, všude byl při zateplování neskutečný kravál, prach... a dr. jsem neukecala ani na to, abych mohla aspoň jednou odjet na víkend. 🙄

daasenka85
2. led 2013

13-19, ale ted jsem v nemocnici

haniplanetka
2. led 2013

12-18h

socina
2. led 2013

já jsem se domluvila s doktorem, mám je (už jenom do pátku) 9-10 abych mohla nokoupit, pak jsem si je dala 14-19. Dohromady to je 6 hodin

javed
7. led 2013

Holky, můžu se zeptat jak je to o víkendech? Co 14 dní jezdíme na celý víkend k rodičům. Byl by to problém?

marmazel
7. led 2013

my taky jezdíme na víkendy k manželovo rodičům a hlavně s dcerou běháme dost po doktorech, vůbec nevím jak bych to řešila, plánujeme druhé mimi takže se momentálně taky dost zajímám o to jak to je.

sendoska
7. led 2013

Pokud jste na nemocenské musíte byt doma i o víkendech ☹ a ven jen v době vycházky... já už to mám takhle od září... a je to na palici.. taky jsme jezdívali k přítelovým rodičům na chatu na víkendy, ale ted to nejde (teda pokud bych neriskovala...ale kdyby mi přišla o víkendu kontrola a já byla na chatě tak to neukecám)... Už jsem se ptala i doktora zda by to nešlo nějak udělat s těma víkendama a nejde to... Tak nezbývá nic jiného než to holt doma vydržet ☹

fykyska
7. led 2013

Čááu Lucinko - opravdu bohužel neomezené vycházky zrušili asi začali brát těhotnou jako pacienta a těhotenstí jako nemoc 😠 😠 - takže si můžeš vybrat od 4 do 6 hodin v průběhu dne 🙂 ovšem určitě se dá domluvit záleží na četnosti a hlavně na dr že když cheš někam odjet tak zavoláš k dr a kdyby přišla kontola máš sychr že si to měla nahlášené 😉
Mě teda díky bohu od září žádná nepřišla a to že jsem jednu dobu kdy mi bylo fakt zle byla přes tyden a nebo přes víkend u mamky 🙂 asi záleži na kraji na lékaři atd 🙂 🙂
@mamazel když má člověk potvrzení že prostě musel tak na něj sociálka nemůže ..ale chápu je to na pytel aby mě socíálka pronásledovala když pujdu s dítětem do školky mimo moje vycházky to je prostě na palici 😠 😠 😠

maudn
7. led 2013

Já jsem žádné vycházky neměla,ale byla jsem studentka, tak asi pro to🙂, pak jsem byla ráda, že jsem byla po dvouhodinové vycházce na nákup s manželem doma, břicho a měchýř mě táhly k zemi, tak bych ani víc nedala.

kikimaruska
7. led 2013

Jsem na PN od srpna, vycházky jsou nově podle zákona max.6 hodin denně a lze je rozdělit (dr si prý nemůže dovolit napsat neomezené, ty mají snad jen ve vyjmkách onkologičtí pacienti atp). Také vodím synka do školky, takže mám ráno 7.30-8 hod a pak 12.30 -18 hod. Celkem 6 hodin. Když musím pro synka po obědě, tak hot taky vyjdu už ve 12, protože dýl bych ho vyzvednout nemohla a pokud mám nějaké dr.tak není co řešit, tak se musí. Jinak pobyt mimo adresu se musí vždy nahlašovat dr. a ten by měl udělat změnu a nahlašovat to dále, ale popravdě je s tím tolik komplikací, že sem své dr.vždy jen zavolala, že budu dva dny nebo týden jinde (jendalo se o dobu Vánoc, rodiče máme 60 km. a tak trochu risk...co se stane, jelikož to nebylo když na to přijde uplně správně a průšvih by byl asi stejně...ale naštěstí ještě pár dní a PN končí...ufff.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru