Vyhřezlý konečník v těhotenství, máte zkušenost?

remenova
17. srp 2012

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost s prolabujícím konečníkem v těhotenství? Dnes jsem byla na zákroku na chirurgii, kdy mi doktor vystříhal tromby. Bohužel mi raději nedal žádné léky a masti, kvůli graviditě. Já se úplně děsím chvíle, kdy půju na záchod. Už jsem si to proila 2x a opravdu bych to nepřála ani největšímu nepříteli ☹

sarinka123
18. srp 2012

Ahoj, ja mam v tehotenstve tiez problem s konečnikom, ked idem na WC. Mne sa to vyduri - to crevo a mam to aj vo velkosti slivky, nastastie sa to do 12 hod. stiahne spat. Pouzivam nato voľne predajnu masticku na hemoroidy. Vela tekutin, redsiu stravu, aby bola stolica makka + susene slivky. Po porode sa to upravilo a teraz cakam babatko, tak to mam opat. Len kto to ma, alebo prezil vie, ake je to neprijemne a bolestivé. Pa

skorepka
27. srp 2012

@remenova co to je , to jsou hemoroidy? Ja je mam uz pres rok - vylezly mi pred svatbou ze stresu - caste prujmy. A do ted je mam, po porodu se vratili jen porodni a ty "svatebni" zustaly venku. Po druhem mimcu bych chtela jit na operaci - jak je to? Plati pojistovna, kolik to stoji, na jak dlouho si polezis.. atd. Muzes mi prosim napsat vse co vis? Dekuji

cuci25
27. srp 2012

@remenova já jsem si konečník vytlačila při porodu, bylo to děsný, do teď když si na to vzpomenu, mám husí kůži...Když to pak sestřičky v porodnici zjistily, chodily za mnou několikrát denně dávat mi čípky a mazat a zatlačovat zpátky, to byl očistec. Ale asi jen díky tomu jsem měla do 14 dnů to nejhorší za sebou. Teď mě to trápí jen občas ☹

remenova
autor
27. srp 2012

@skorepka Těžko říct, jak je to teď s úhradou. Kdysi dávno jsem měla částečně domluvenou operaci tím nejnovějším způsobem a myslím, že to stálo kolem 5-ti tisíc. Za nedlouho se budu objednávat k proktologovi, tak se ho na ty metody a úhrady zeptám. Taky jsem zvědavá, zda mi napúlánují císaře nebo jestli budu rodit normálně, to si totiž nedovedu představit. Mě už to takxy vůbec nejde zpět, mám to u zadnice jako brouk pytlík a je to docela opruz, nehledě na to, že se mi to pravidelně tak 1x za 2 roky vrací v hodně akutní formě, kdy musím podstoupit invazivní ambulantní záchod, kdy se uzly opíchnou mezocianem a pak se vystříhají tromby. Tu bolest nepřeju nikomu!

remenova
autor
27. srp 2012

@skorepka a ano, jsou to hemoroidy...mají 4 stadia a pokud už máš pokročilejší formu, je typická neelasticita sliznice a poškození závěsného aparátu, proto se nevrací sliznice zpět, případně po zatlačení dovnitř nedrží a vyhřezá zpět ven ☹

remenova
autor
27. srp 2012

@cuci25 No to Tě teda lituju ☹...ale hlavně, že je mimi v pořádku, však mi ženský přežijeme všechno 🙂

skorepka
27. srp 2012

@remenova no po zatlaceni dovnitr zase vyleze ☹

skorepka
27. srp 2012

@remenova jeee no tak to vubec neni veseli. Tak ti preju at si zazijes pripozenej porod a at je v poradku. A az budes mluvit s tim doktorem a vzpomenes si na mne, tak sem prosim pisni nove poznatky. Moc ti dekuji 🙂

remenova
autor
29. srp 2012

@skorepka Určitě písnu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru