Vyrážka v těhu, máte zkušenost?

zuzik106
1. črc 2014

Nevím co to je , ale udělali se mi jakýsi pupínky co svědí..začala to na stehnech kde je to nejhorší a ted už to mám i na břiše a lýtkách..nevím čím to mazat abyto bylo lepší..nemá někdo zkušenost?

hanivasi
1. črc 2014

já měla vyrážku na břichu, když jsem si ho mazala různýma krémama. Časem to prostě asi už nezvládlo a začlo se bránit. 'Taky mě to strašně svědilo, jsem si to furt škrabala až jsem si tam udělala malinkatý roškrabaný stroupky......velmi nepříjemné.
Pak jsem tomu musela dát pár dní klid a pak jsem mazala už jen BIO-OILem. Na ten jsem už žádné nežádoucí reakce neměla.

bajana
1. črc 2014

@zuzik106 s vyrazkou ako prejavom tehotenstva som sa nestretla...radsej by som zasla na kozne, len tak by som to hocicim nemazala...

p3tulkaa
1. črc 2014

@zuzik106 jak se vyrážka projevuje? nejsou to takové malé pupínky?

zuzik106
autor
1. črc 2014

@p3tulkaa jj malé pupínky a svědí a pořád se to rozšiřuje,,napřed sem to měla na stehnech tak sem si myslela že to sou jen štípance ale ted to mám po celých nohách už i mírně na ruce i břichu...k doktorovi se mi moc nechce ale jestli to nepřejde tak asi budu muset jít :(

p3tulkaa
1. črc 2014

@zuzik106 zvláštní... i já mám takové malé pupínky, na ruce, svědí to od včera, mažu to fenistilem ... a to ten test mám pozitivní týden ... nejdřív jsem myslela, že mě něco poštípalo (i když jako štípance to nevypadá), ale že by to bylo takhle rychlý 🙂 ten fenistil si zkoušela? mně to zabírá ...

zuzik106
autor
1. črc 2014

@p3tulkaa ne nezkoušela..to koupím asi v drogérce že? a mizí to?? já ještě uvidím do pátku a jestli to bude horší tak budu muset na kožní.nejhorší je to před spaníma ráno...to bych se uškrábala 🙂 jestli je to nějaká alergie nebo já nevím...

p3tulkaa
1. črc 2014

@zuzik106 já fenistil kupuju v lékárně 🙂 já mám třeba alergii na sluníčko, je to takové hodně stejné, pro mě je nejhorší, když mám nějaké tričko, o které se to škrábe :( nevypadá to nějak takhle? http://ibuska.blogspot.cz/2010/05/blog-post_798...

bajana
1. črc 2014

@zuzik106 ja nechapem....nechce sa ti k doktorovi? 😕 teraz uz nemas zodpovednost len za seba, ale aj za to male, co v tebe rastie...akekolvek abnormalne prejavy v tehotenstve netreba podcenovat... radsej byt u dr. za hysterku, ako nieco zanedbat a potom si to vycitat....

zuzik106
autor
1. črc 2014

@p3tulkaa jo vypadá to stejně...tak zkusím zítra koupit a uvidím ...

zuzik106
autor
2. črc 2014

@p3tulkaa tak nakonec jedu k doktorovi na kožní..tak pak dám vědět jak sem dopadla..už se mi to fakt hodně rozlezlo..a za týden jdu na další ultrazvuk tak bych nerada byla celá červená .)

p3tulkaa
2. črc 2014

@zuzik106 já zas četla, že fenistil nee, já mám tři pupínky, jdu do lékárny se zeptat 🙂 tak pak dej prosím vědět 🙂

zuzik106
autor
2. črc 2014

@p3tulkaa tak nakonec nic...zrovna ted doktroka do 4ho neordinuje..,jak naschvál...tak sem si koupila dětskej pudr...a zatím je to fajn aspon to tolik nesvědí...tak nevím..bud to přejde nebo to budu muset pak u doktorky znovu zkusit..zas právě mám strach si tam dávat jakoukoli mast abych tomu špuntovi nějak neublížila..

p3tulkaa
2. črc 2014

@zuzik106 tak to je dobré 🙂 já byla v lékárně a tam ta lékárnice byla nějaká natvrdlá, říkala jsem, že jsem četla, že fenistil by se neměl v 1. trimestru a jestli mi nemůže doporučit něco jiného (nehledě na to, že i bude léto a já komáry přitahuji, jsem na bodnutí alergická a jediný fenistil mě zachraňuje), tak mi řekla, že asi nic neexistuje a že to budu muset přežít, ale mám se zeptat svého doktora 😀

ostrizi
2. črc 2014

Mám neuvěřitelné akné po celém obličeji a suchou vyrážku a krku a dekoltu. Nikdy jsem na akné netrpěla a vyrážku jsem také neměla, kosmetička si už nevěděla rady, tak jsem šla na kožní. Tam mi doktorka řekla, že vzhledem k těhotenství mi nemůže napsat to, co normálně dává, takže mi předepsala na obličej Skinoren krém a Aknecolor (je to jako BB cream) a na suchý exém na krku používám Dexeril, ten je super, natírám s ním dceru už 2 roky.

zuzik106
autor
3. črc 2014

@p3tulkaa tak jsem nakonec byla akutně na kožní protože jeto horší a horší...doktorka se uplně zhrozila...říkala že to může bát hormona nebo jídlem čímkoli...takže mi nařídila dietu pít jen vodu a předepsala mi tekutej pudr..a když se to nezlepší tak musím do nemocnice :( sem z toho úplně špatná ted sem namazaná uplně bílá..pořád to svědí.,.ve středu mám jít na další ultrazvuk tak snad to bude lepší

p3tulkaa
3. črc 2014

@zuzik106 ježiš marjá, třeba nějaká alergie? Já naposled jedla jahody a pak jsem se "lehce" osypala, ale mám fakt jen pár pupínků, nezhoršuje se to, ale zatím to ani nezmizelo ... tak to držím palce, abych do té nemocnice nemusela ....

zuzik106
autor
3. črc 2014

@p3tulkaa je to možná alergie možná ne..to se asi jen tak nezjistí když sem těhotn.nevím ..sem trochu psychicky špatná.. tak snad to bude dobrý..musím tomu věřit

p3tulkaa
3. črc 2014

@zuzik106 jojo to určitě bude dobrý, párkrát to namažeš a zmizí to 🙂 to je hrůza co, já zas netuším co si počnu bez svého fenistilu ☹

zuzik106
autor
7. črc 2014

@p3tulkaa tak je to špatný...dneska sme byla v nemocnici pač už nemůžu pomalu chodit a ve středu po ultrazvuku nastupuju do nemocnice si lehnout....nohy mi už aj fialový a bolí...tak doufám že je aspon mimi v poho..ale kožní říkala že by to nemělo na něj mít žádný vliv...tak snad to bude dobrý..jen mám strach z nemocnice..nikdy sem tam nebyla takl nevím co mě čeká ...a mám strach z jídla 🙂

zuzik106
autor
12. črc 2014

tak už tu ležím 4den a pořád nic nevím. Vyrážka pomalu ustupuje ale hodně pomalu...pořád mi nic neřekli jen že to je asi hormonama nebo co,,, už chci domů v pondělí mám jet na screening tak doufám že mě už pustí...

m_art_inka
20. črc 2014

asi mám podobnou vyrážku, používám mast z lichořeřišnice a třezalkový olej - to konečně zabralo...a ostříhat nehty 🙂

sabrinaparolkova
2. srp 2014

ahoj mě začala vyrážka stejně na stehnech malýma pupínkama děsně to svědilo šla jsem hned na kožní dala mi mast s kortikoidama a dithiaden na uklidnění, opravdu hrozně moc to svědilo doktorka sama mi nic neřekla pořádně že snad z nějakýho jídla, mastičkou se mažu ale rozšířili se mi pupínky i na břicho ruce a celé nohy děsně to svědí na internetu jsem se dočetla že to může být vyrážka v těhotenství která se ztrácí až pár týdnu po porodu a neuškodí to plodu ani matce objevuje se na konci těhotenství...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru