Vyrážka ve 14. týdnu těhotenství, máte zkušenost?

lien82
12. led 2011

Zdravim a prosím o radu. Jsem ve 14 týdnu těhotenství a před 3 dny, se mi udělala vyrážka na dlaních a nohou. Vyrážka strašně moc svědí a pupínky jsou červené a zvětšují se. Byla jsem u doktora a dostala jsem tekutý pudr, ten ale boužel nepomáhá. Fleky se mi na dlaních rozlejzaj dál. Mám strach, pomůže mi někdo. Našla jsem nějaké diskuze, ale většinou ženy byli osypány až v třetím trimestru těhotenství.

lien82
autor
14. led 2011

@delapa : A pomáhali si tomu nějakýma medikamentama. Třeba mast nebo něco takového?

delapa
14. led 2011

@lien82 hele nějaká obyč mastička byla předepsána... ale nic extra to nebylo... Neboj je to určitě kopřivka nebo ta kožní chřipka, škoda že nevíš, po čem takhle reaguješ (v případě té kopřivky 🙂 ), abys to eliminovala. Hlavně se nestrachuj o miminko, to se tam má dobře. Je to opravdu "jiný stav", ve kterém se prostě objevují další "jiné stavy". 🙂

lien82
autor
14. led 2011

@delapa : V pondělí budu mít ještě výsledky krevního obrazu, to mám jít k obvoďákovi, tak na to jsem zvědavá, pokud mi tohle dopadne dobře, tak se snad trošku uklidním. Dneska mi má ještě kamarádka donést něco, co by mi snad mohlo pomoc, nějaká mast, tak si říkám, že za zkoušku nic nedám. 🙂

delapa
14. led 2011

@lien82 jo jo to víš že jo, zkus co zabere.

snazilkabara
16. led 2011

@lien82 ještě mi to nezmizelo. Mám to hlavně kolem pusy a na nohou nad kotníky, ale na tom obličeji je to trochu lepší.

mamusa1611
16. led 2011

ahoj, já měla asi to samé v druhém těhu.. Z malé vyrášky nad kotníkem,která se rozrostla na 5.cm, a začla mokvat, jsem se osypala po celém těle.. Šla jsem za obvodní,ta mě doporučila ke kožní, tam na mě vyzkoušela veškeré pudry, masti, a nevím co,ale nic nezabíralo.. Byla jsem ve 2.trimestru,takže mi nemohla dát víc než jen ty pudry..svědilo to šíleně, nevěděla z čeho to je, veškeré krevní testy v pořádku.. A nakonec to zmizlo asi měsíc před porodem...Do dnes nevím co to bylo..

lien82
autor
16. led 2011

@snazilkabara
@mamusa1611 To jsou teda holky pěkné vyhlídky. Pořád se modlím, aby to zmizlo, ty noci, když to začne svědit jsou hrozné.

mamusa1611
16. led 2011

@lien82 uvidíš po těch výsledcích.. 🙂 ale já myslím že to nebude nic hrozného.. Držím pěsti,ať ti to dobře dopadne.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru