Vysazení léků na štítnou žlázu. Neuškodila jsem plodu?

kristynas
19. črc 2012

Chtěla bych se prosím zeptat, máte někdo sníženou funkci štítné žlázy? Já se s ní léčila, byla na kontrole a vše v pořádku, léky užívala, pak jsem je na nějaký čas vysadila (ačkoli jsem je jíst měla, ale měla jsem pocit, že mi nedělají dobře). Teď jsem těhotná -7+2 a hodnoty nízké, léky už zase beru, nemohla jsem uškodit plodu?
Ikdyž si říkám, že kdyby bylo něco v nepořádku, neotěhotnim na 1,pokus a plod určitě čerpal ze mě a lékama to doženu, díky za dopovědi

lennetfrigg
19. črc 2012

@kristynas já mám sníženou funkci štítné žlázy a zjistili mi to až na konci třetího trimestru. Když jsem si pak na internetu přečetla, co vše by to mohlo způsobit, tak mi bylo celkem úzko. Ale dr. mně uklidnil, že ty hodnoty nejsou hrozné a že miminko si čerpalo vše ze mně. Takže jsem mu věřila a opravdu je vše v pořádku - máme krásnou zdravou holčičku. Léky jsem začala nyní užívat znova, po porodu mi je vysadili a čekalo se, co bude po šestinedělí. Bohužel se to neupravilo, tak musím brát. Ale myslím, že bys asi fakt ani neotěhotněla, uvidíš, že vše bude OK. Ja jedla v prvním trimestru vitamíny - byla tam zvýšená dávka jódu, jinak nic a taky je vše OK.

kristynas
autor
19. črc 2012

Díky moc, nejhorší by pro mě bylo uškodit vlastní hloupostí 🙂 taky mám vitamíny, jsem na začátku a léky už zase jím, tak snad bude vše v pořádku 🙂 asi nečíst nic špatnýho a nestresovat se, tak asi udělám pro miminko nejlíp 🙂 děkuji za odpověď, hned je mi líp 🙂

svija
19. črc 2012

@kristynas - taky myslím, že to bude v poho. Předpokládám, že ty hodnoty byly jen lehce snížené, žádný extrém. A v 8.týdnu nasazená léčba je celkem brzo, to si miminko ani nevšimlo, neboj 😉 .

kristynas
autor
19. črc 2012

Děkuji, určitě to bude v pořádku, musí 🙂

jennyska
20. črc 2012

@kristynas Ahoj, téma je duplicitní a proto jej zamykám. Měj se fajn 🙂 J*

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru