Vysoké hCG v triple testu, měly jste?

iwanka111
13. únor 2013

ahoj těhulky,či maminky....neměla jste některá v triple-testu vysoké hcg? já měla 2,87 a má to být do 2,0. čekám na výsledky z odběru plodové vody a moc moc se bojím :( nemáte některá zkušenost?

eficenka
13. únor 2013

já bych se tím nestresovala... tripple testy sou jedny z nejzastaralejších testů a ve 40% procentech vychází falešně pozitivně.... švagrová měla riziko down. syndormu 1.250 , ale plodovku odmítla - přece neohrozí miminko a má zdravou holčičku, to samé nej. kamarádka měla 4,5 tusím nebo tak nějak a má zdravou holčičku.. tyhle testy by fakt už měli zakázat, zbytečně stresují maminky!
každopádně držím palce, ale myslím že bude vše v pořádku...

amabilis
13. únor 2013

@iwanka111 Já popravdě nechápu, proč tě hnali na odběr plodové vody a stresují tě. Kromě toho, co už napsala @eficenka, tak se ještě všude zdůrazňuje, že se tyto hodnoty od sebe nesmí oddělovat, že samostatně nemají žádnou vypovídací hodnotu....
Jinak u mého prvního dítěte jsem měla taky vyšší hodnotu hcg v triplech. Dítě bylo úplně v pořádku a na odběru PV jsem nebyla.

domka1
13. únor 2013

@iwanka111 Taky jsem měla vysoké hcg,měla jsem3,27! Taky čekám na výsledky z plodové vody. Můj doktor i doktor na genetice mě ujišťovali,že bude vše v pořádku!

eficenka
13. únor 2013

@iwanka111
jestli si měla na UZ u miminka přítomnou nosní kůstku a dobré šíjové projasnění, plodovku bych odmítla, držím palce at se rozhodneš správně, ale z 99% procent tě straší zbytečně...

mafeska
14. únor 2013

taky si myslím že tě straší zbytečně, měla jsem vysoké hcg, ultrazvuk dopadl dobře a plodovku jsem odmítla.
Triple testy bych zakázala, je to pro maminku zbytečný stres, pamatuju si když jsem přišla do Podolí na ten uz s papírem od mé dr koukali na mě jak na blbce, co tam vůbec dělám a proč jsem si ty triply nechávala dělat.

iwanka111
autor
14. únor 2013

ahoj holky,tak výsledky jsou v pořádku!!! Včera se mi moc ulevilo 🙂 UTZ mi v Hradci udělat nechtěli,že se to z něj prý přesně nezjistí :( byly to hrozné nervy...

mafeska
14. únor 2013

@iwanka111 skvělá zpráva!! přeji hodně štěstí po celé těhotenství 🙂

iwanka111
autor
15. únor 2013

moc moc děkuji!!! 🙂

havrankova2
21. zář 2013

také mám vyšší HCG v krvi 2,40 včera na genetice v Hradci a chtěli mě hnát na plodovku,ale když mám vše ostatní úplně v cajku tak nejdu,navíc zakloněná děloha a riziko při odběru tedy ještě vyšší,takže se nebusu stresovat......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru