Vysoké protilátky v krvi při Rh-, bude to problém?

eduskaa
4. bře 2014

Ahoj. Ještě jsem nikde nenašla odpověď na můj problém 😒 . Mám za sebou zamlklý potrat, kdy mi byla aplikována injekce Anti D imunoglobulinu, pže jsem Rh-. Otěhotněla jsem 2. měsíc po revizi a v krvi mi pak našli vysoké protilátky 1:2..Je to pravděpodobně následkem té injekce..Mně by hlavně zajímalo, jaký to může přinést problém ?? Nyní jsem ve 12.tt. ( Jinak už mám dceru Rh + ).
Děkuji za odpověď 🙂.

renca_hanych
6. bře 2014

@eduskaa psala jsem Vám už včera poměrně dlouhý příšpěvek ale jak koukám tak se neuložil a zde nezobrazil. Já jsem taky matka rh -, v prvním těhu jsem prodělala Hellp syndrom a preeklampsii, akutní císař, dostala jsem 10 plných transfuzí...injekci imunogloboluni jsem ale dostat nemusela protože syn je taky rh -, čekala mě vleklá rekonvalescence a doporučení lékařů znělo že další těhu nee, což jsem chápala a ani se na to necítila, byla jsem ráda že jsem živá já i syn a že jsme v pořádku, ale příroda to zařídila jinak a já po roce a půl od sekce otěhotněla znovu, první týdny těhotenství byly v pořádku ale kolem 12tt se začly z krevních testů ukazovat pozitivní protilátky, nerozuměla jsem tomu a tak mě čekaly časté kontroly a zjištovalo se z čeho nebo proti čemu ty protilátky jsou....vlastně se nepřišlo na nic....jen jsem chodila často na krevní testy a kontrolu protilátek ale jejich hodnoty nerostly ale stále byly pozitivní. Gyndr mi vysvětlil, že pokud by se ukázalo že to jsou protilátky proti miminku tak se doporučuje potrat v tomto stádiu těhotenství, že miminko je anemické, čemuž někdy pomůže transfuze ještě za těhotenství ale to se provádí jen na specializovaných pracovištích, a že na utz by bylo například patrné že má mimi nějaké deformace, nebo je oteklé apod, no dost mě to děsilo a vlastně celé těhu jsem byla nervní jaký miminko se nám narodí ale dle utz bylo mimčo normální, jak velikostně tak celkově se nejevila nejaká odchylka, protilátky ale byly pozitivní pořád ale podle nějakýho podrobnějšího rozboru se nezvyšovaly, to by prý byl problém....už si to přesně nepamatuju ale byly to protilátky anti D a C tuším...ráda bych to vyčetla z lékařských zpráv ale nemám je, pokud najdu tak napíšu víc. Popravdě se mě ulevilo až po narození syna (sekce) kdy jsem viděla že je zdravý a má co má mít 😉 důležité je aby vás kontrolovaly a vysvětlili Vám o jaký typ protilátek se jedná a taky je tam důležitý ten poměr protilátek, to číslo si ale bohužel taky nepamatuju, je to jednu ku něčemu jakoby do kdy se to toleruje jako normální ale nevím.....pokud budete mít zájem a chut dejte mi vědět jak jste dopadla, docela by mě to zajímalo, budu Vám držet pěsti aby vše bylo v pořádku! 😉 já sama jsem tenkrát taky nenašla nikoho s podobným problémem

cacenka_d
6. bře 2014

@eduskaa Ja teda nevim jak moc vysoky jsem je mela, ale negaticni teda ne u prvni a vsechno v pohode, ja mam 0-, ona B+
Jen treba u nedonosenych je vyssi zloutenka pak

eduskaa
autor
7. bře 2014

díky 🙂..no, teď v pondělí 10. budu znát další výsledky, tak určitě písnu..Jinak teda doktor mě uklidňoval, že to bude nejspíš z té injekce., někde jsem četla, že ty protilátky jsou v krvi vysoké ještě půl roku třeba..tak to výsledky zkresluje..Uvidíme, snad to bude i můj případ 😉 !

renca_hanych
7. bře 2014

@eduskaa věřím že jo, mě ty výsledky právě zkreslovaly ty transfuze co jsem dostala, pravděpodobně, jinou příčinu lékaři nenašli. Držím pěsti a přeji krásné těhotenství 😵

renca_hanych
7. bře 2014

@cacenka_d ono u prvního těhotenství to že je mamina rh - se neřeší ale až při druhým, předpokládám když máte první dítě s rh + že jste injekci imunoglobulinu dostala 😉 a Vám přeju pohodový blížící se porod 😵 paní dostala injekci ještě po potratu takže to právě mohlo udělat "paseku" v krvi ikdyž to pro miminko ani maminku nic znamenat nemusí 😉

cacenka_d
7. bře 2014

@renca_hanych ja ji mela po potratu i po prvni a protilatky mam ted ok

tehulka12
7. bře 2014

@eduskaa neděs se, pokud jsi dostala tu injekci antiD, tak jsou ty protilátky způsobené tím a zmizí.Myslím,že to trvá půl roku po podání té injekce, než jsou znovu na 0.Nemělo by to dělat problém.Když ty oprotilátky vzniknkou samy, bez injekce je to horší.Určitě ti je budou sledovat,co to dělá dál.

eduskaa
autor
10. bře 2014

ahoj, tak jsem volala doktorovi a protilátky jsou stále vysoké 1:2 a neklesají 😒 ..Prý bude doktor volat na hematologii, aby vyzjistil jak se ty protilátky, co jsem dostala před 4 měsíci v injekci, mají chovat..a ještě mám odpolko volat..To jsou zas nervy ☹ ..

renca_hanych
28. bře 2014

@eduskaa jak jste dopadla? moc na Vás myslím, vím, čím procházíte, já se celý těhu "klepala" aby vše bylo v pořádku, nikdo si s tím moc nevěděl rady 😒

eduskaa
autor
28. bře 2014

Dobrý den. Děkuji 🙂 . Pan doktor mi řekl, že mě zatím zbytečně lekal..Moje protilátky jsou stále 1:2 a nestoupají 😉. Je to sice zvýšené, ale provlém to je až když jsou protilátky třeba 1:5 a víc..takže zatím mě budou dál sledovat, za týden jdu znovu na testy..Snad to bude o.k. 🙂 .

tehulka12
1. dub 2014

@eduskaa tak hlavně,že to neleza nahoru.Držím palce,ať ten odběr dopadne dobře.

eduskaa
autor
2. dub 2014

děkuju 🙂 ..

fivecat
20. črc 2015

Rada by som znovu otvorila diskusiu. @eduskaa ako ste dopadli, lebo ste podobny pripad ako ja. Najskor prve dieta - injekcia podana po porode. Druhe tehotenstvo MA - injekcia po revizii maternice. Dva mesiace na to som otehotnela a teraz mam po opakovanom teste pozitivne protilatky. Idem na hematologiu, ale dost sa bojim.

eduskaa
autor
20. črc 2015

Ahoj. Dopadli SME dobře. Protilátky byly zvýšené asi 6 mes. Po injejci.. Pak už byly v normě. Je to běžně, pokud to není zvýšené hodně.

fivecat
21. črc 2015

@eduskaa dakujem, hned je cloveku lepsie, ked ma nejaky pozitivny priklad.

eduskaa
autor
22. črc 2015

Není zač ;).. Synovi už bylo 10 mes. 🙂)

fivecat
23. črc 2015

@eduskaa tak gratulujem ;0), uz velky chlap. Este raz vam dakujem, hematolog potvrdil, ze to zrejme bude po tej injekcii este zvysene.

vergl
13. črc 2021

Ahoj, máte některá zkušenosti s pozitivníma protilátkama anti-E a anti-Wr, v těhotenství? Zajímalo by mě jestli jste některá rodila přirozeně. Nechtěla bych totiž vyvolávání porod pokud by se to nejak nehoršilo a více by mě hlídali. Díky za odpověď

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru