Vysoký krevní tlak ve 36+0tt, stačily by léky a kontroly?

mmmilda
5. kvě 2014

Ahoj holky,
dnes jsem se vrátila od doktora který mi zjistil vysoký krevní tlak. Bílkovina v moči není jen mám nateklé nohy a ruky:( ale to už aspoň měsíc. Jsem po UO a kultivace byla prodloužená. To se ale do doby kdy jsem těhu nepočítá.. Jinak bych byla už 37tt. Domluvila jsem se s doktorem, že se tam zítra jestě ráno znovu ukážu a když neklesne, tak to budeme řešit dál.. Podle UZ je maličká c pořádku a dokonce o 14 dní napřed. Cítím se dobře a v nemocnici se mi ležet nechce. Mám doma totiž ještě malého syna 2 roky a dost těžko by to nesl. Je to složitější:( myslíte že by mi dali v nemocnici jen léky a já se doma pořád přeměřovala a jezdila třeba i každý den na kontrolu? Nevím si rady .. Prosím poraďte

lenus202
5. kvě 2014

Ahojky, já byla ve 37tt + něco, když mi vylezl TK a otekla jsem, doma mě nechat nechtěli a nenechali...ležela jsem ve špitále, brala jsem magnézko a železo, měřili mi 4x denně TK a sledovali miminko...musela jsem jen ležet, ležet a ležet několikrát jsem se ptala a dušovala se, že doma bych fakt ležela...ani náhodou, je to spíš o tom miminku, aby bylo v pořádku, tak jsem to kvůli malýmu protrpěla...taky jsem měla takový vize jako ty, ale na triko si to podle mě ti doktoři nevezmou...drž se!!!

hanyzka11
5. kvě 2014

ahoj, no uvidíš co ti doktor řekne, já sice oteklá nebyla a s vysokým TK se léčím dlouhodobě, ale do nemocnice mě stejně zavřeli a to ten tlak nebyl ani tak vysoký jak se v příručkách píše🙂 Měla jsem podezření na preeklampsii, což je právě spojeno s vysokým tlakem a vlastně i s bílkovinou v moči, kterou jsem měla zvýšenou jen málo. Pořád mě sledovali a nic vlastně nepotvrdili ani nevyvrátili. Každopádně jde opravdu o malou, protože to pak může mít celkem rychlé zhoršení. Zase pokud to máš do nemocnice blízko, třeba tě doma nechají.tak yzáleží, co je to VYSOKÝ tlak........ Každopádně držím palce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru