Vysoký tlak v pupečníku. Máte obdobnou zkušenost?

kuliza
15. lis 2010

Ahoj vsem !
Jsem aktualne 39tt a dnes jsem byla poprve v porodnici na pripravu (jsem v SRN), kde mi delali snad vsechna vysetreni.
Po naprosto skvelem tehotenstvi, dle Ceskych lekaru naprosto bez komplikaci mi dnes po utz sdelili, ze miminko ma vysoky tlak v pupecniku a protoze je malinke ( aktualni odhad 2600g), muze to byt znamka, ze je spatne vyzivene a muze mit ruzne formy poskozeni. Bylo to jako blesk... Nemate prosim nekdo obdobnou zkusenost ??? Podotykam, ze jsem se i pokousela vysvetlit, ze obe me starsi dcery se narodily presne - ve 40+0 a v 39+6, jedna mela 2450g a druha 2540g... Takove mysicky.
Dekuji za jakoukoliv podporu !!

fiallinka
15. lis 2010

Nevím, co je to vysoký tlak v pupečníku, ale předpokládám, že by to mohly být prostě průtoky pupečníkem, které se měří tady, a že jsou prostě o něco menší než je norma... řekla bych, že u vás to bude prostě "v rodině" a bude to ok, vzhledem k váze dcer - jinak by to mohl být důvod pro vyvolání porodu, pokud by doktoři měli strach, že pupečník může fungovat hůř. Ale jsem laik a nevím, jestli mluvíme o tom samém...

mamkamarketa
16. lis 2010

kde proudi krev musi byt i urcity tlak. takze je to mozne. ale souhlasim s fialinkou, ze kdyby se jim neco nezdalo, tak okamzite mimco vyndaji. Vzdyt je uz donoseny. podle me by si nikdo nelajznul, te nechat behat s placentou co nefunguje spravne. to ne.Muj syn se cele tehotenstvi pohyboval na spodni hranici vahy a nakonec se narodil ve 40+0 a mel 3030gr takze odhad nezafungovaly. ale co, mas maly mimco, aspon to budes mit bez nastrihu 😉
Vim,ze se bojis,ale urcite kdyby se doktorum neco nezdalo, tak tehotenstvi ukonci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru