• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysoký tlak v těhotenství

15. července 2017 
Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?
27. bře 2007 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,přesně s tak vysokým tlakem mě hospitalizovali :frowning2:
27. bře 2007 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Vladu.........měla si i bílkovinu v moči a otoky?Já kromě toho tlaku nic nemám.
27. bře 2007 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano přesně tak, 3 dny po té mě vyvolali porod, 4 týdny před termínem
27. bře 2007 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
doktor nechtěl nic zanedbat a poslal mě do nemocnice, tam mě každý den brali moč, cévkovali mě a potom se rozhodli pro vyvolání porodu
27. bře 2007 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vy mě teda děsíte, já byla dneska taky na kontrole a měla jsem dokonce 140/90, ale bílkoviny o.k. a sestřička nic neříkala, že by to byl nějaký extrém... No ale já jsem teprv ve 2. trimestru.
27. bře 2007 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ne, nechci nikoho děsit,problém je potom asi i to,když je špatná moč
27. bře 2007 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak doufám, no, že to se mnou nesekne :grinning:
27. bře 2007 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já jsem právě byla před porodem děsně oteklá, všechno to souviselo s tlakem, při porodu jsem měla tlak 160/120
27. bře 2007 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se mi 130/90 nezda zadny extrem, ja jsem mela i 150/80,ale to bylo jen jednou, ted se mi to porad pohybuje 130-140/80. Na leky to neni, na hospitalizaci taky ne, pokud se k tomu neprida bilkovina a otoky, neni vcelku proc se stresovat. Jen se to musi hlidat
27. bře 2007 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koci, jednorazove namereni vyssiho tlaku celkem nic neznamena, kdyby se to opakovalo, tak Te asi poslou na interni vysetreni a rozhodlo by se, jestli nasadit leky nebo ne :wink:
27. bře 2007 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám tak trochu podezření, že se mi vždycky zvýší jenom když jdu na kontrolu... měla jsem totiž o lékařské péči v těhotenství trošku jiné představy než jaká je nyní realita...
27. bře 2007 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Teda holky to koukám já jsem dřív mívala tlak i 170/100 a to se pan doktor hodně zlobil, teď co jsem přestala kouřit a když jsem naprosto klidná tak mám i těch ideálních 120/80, ale spíš mám kolem 130 - 140! Nevěděla jsem že je to až tak akutní na ten předčasný porod :confused: Takhle mimíska ani nezplodím :frowning2:
27. bře 2007 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocicakovi ahojky já měla před těhu 120/80, jak jsem přešla k nové doktorce, tak mám cca 135-140/80, takže si ho musím doma měřit a kontrolují to.
Protože jsem ale trochu silnější postavy :slight_smile: tak to taky přičítá doktorka tomuhle.
Vážný problém to je, jak někdo výš psal, když máš v moči bílkovinu, pak se jde do nemocnice.
27. bře 2007 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Yenn, no já co chodím do poradny tak mám vyšší než dřív, minulý měsíc 140/85, ale v těhu je spousta věcí jinak takže myslím že i trochu vyšší tlak je o.k. Už jsi byla na tom glukózovém testu?
27. bře 2007 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
romano, taky nejsem zrovna střízlík, dneska mi zrovna doktor řekl že přes mé buclaté bříško špatně slyší srdeční ozvy... :wink:
27. bře 2007 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: tak vidíš, třeba je ten vyšší tlak i tou váhou.
No ale to má asi špatnej přístroj na měření ozvů, ne? :grinning: takhle to svalovat na něčí bříško :slight_smile: Já měla děsnej strach, aby mi šel ultrazvuk, tak jsem byla šíleně napitá a málem se počůrala, než na mě přišla řada, ale miminko bylo vidět krásně :wink: prý nezáleží na tom, jak je člověk silnej nebo hubenej, ale na nějaké prostupnosti nebo něčem...přesně to nevím, ale strach jsem měla, byla by to pro mě šílená ostuda :(
27. bře 2007 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
na hospitalizaci by to muselo být něco nad 150/115 já měla asi 160/120,při tomto tlaku už jsem dostávala kapačky,a musela jsem jen ležet na lůžku.Měla jsem velké otoky ,řekli mi že tu nemoc co jsem měla byla gestóza,
A jak to tady čtu tak ani nezáleží na tlaku jako na tom ,jak se celkově těhotenství vyvíjí..
27. bře 2007 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koci, na glukozu jdu zitra a straaasne se tesim :confounded:

Me taky doktorka vynadala, ze jsem hodne pribrala(27tt, 10 kg) a at se snazim nepribirat :unamused:
27. bře 2007 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristo, pokud mas vyssi tlak uz pred otehotnenim, tak Te budou urcite vic hlidat. Sam od sebe ten tlak nebezpecny neni a jsou na to leky, problem je preeklamsie a jednim z jejich priznaku je prave vysoky tlak
27. bře 2007 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si myslím, že tlak je taky hodne o nervozite. vzdycky jsem pred vysetrenim hodne nervozni a citim, ze tlak je vyssi, a to ho normalne mam nizky. mela jsem neco pres 130/80 ale ted naposledy co jsem nebyla tak nervozni jsem mela normalni
27. bře 2007 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
karot, můj tlak na hospitalizaci byl až 140/100 a k tomu otoky...........
27. bře 2007 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hani.........možná se k němu do příští kontroly dopracuju-uvidím. :sweat_smile:
Ještě,že se tu člověk může optat jiných maminek,alespoň je(svým způsobem)klidnější. :wink:
28. bře 2007 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karotky, já měla před těhu tlak kolísavý jednou nízký jednou vysoký, ale v těhu mi dokonce v ordinaci naměřili 170/85, poctivě jsem si měřila doma a to mi lítal tak, že jsem měla třeba 135/75 a během 5 minut v klidu su měla 75/65, takže jsem dostala prášky a tlak se stabilizoval, většinou se mi pohybuje mezi 125-140/70-85. Měla jsem počítat s nemocnicí, že budu muset jít a zatím ťuky ťuk, jsem tam nebyla :slight_smile: Jinak bílkovinu v moči nemám, otoky mám střídavě jasno až zamračeno až oblačno :slight_smile: Musím, ale říci, že asi nebrat prášky ležím v nemocnici, bylo mi dost špatně.
28. bře 2007 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Mě nohy jenom těžknou-jako po celodením pochodu,ale nateklé je nemám.
Doktor mi je včera ohmatával a ptal se mě:"A co tohle?"
Nejsem jak laňka,tak jsem mu na to řekla,že je to sádlo. :grinning:
28. bře 2007 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně nožky bolí někdy když mám dost perný den, ale jinak mě ty otoky nebolí ani když mi to prohmatával, kdyby to bolelo, jsem v nemocnici jak na koni :grinning: :grinning: :grinning:
28. bře 2007 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mě to na dotek taky nebolí.Občas mi natečou chodidla,ale stačí dát nohy na stůl a zmizí to.
Viděla jsem horší otoky u těhulek,které ani nebyly tak daleko jako já. :confounded:
28. bře 2007 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj to já nemohla večer pohnout prstama, ale teď v tom vyšším stádiu mi přijde, že otoky ustupují, jsou menší, což je zajímavý, ale nožky dávám nahoru, je to strašná pohoda :slight_smile:
28. bře 2007 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
karot, mě doktor hnal, protože mě po 14dnech nemohl poznat jak jsem byla nateklá. měla jsem nateklý obličej, ruce, nohy. jestli tolik nenatýkáš, nemáš bílkovinu v moči, tak se nemusíš až tak ničeho bát. v těhu bývá vyšší tlak prý úplně normální.........
28. bře 2007 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ja byla v pulce tehu asi 4 dny v nemocnici, prijmali me s tlakem 160/100, mela sem dost velky otoky, ale bez bilkoviny v moci, pak sem do konce detu brala dopegyt, tyden pred porodem 170/100, tak me prijali s tim, ze porod vyvolaj, vyvolavali 4 dny, malymu se asi nechtelo :slight_smile:
28. bře 2007 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já s těhu začínala s tlakem 110/70.Tak oproti tomu je 130/90 vyšší.
Kromě toho,že jsem poslední dobou ze všeho unavená(asi to bude taky tou mojí váhou :sweat_smile: ),mi nic není.Tak se neděsím. :slight_smile:
28. bře 2007 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 46
Tvůj příspěvek