Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

munu
10. led 2009

dneska vecer som si merala tlak a mala som 128/78... je to ok? Co myslite? Doteraz je to moj najvyssi tlak, co som mala, vzdy mavam nizsi tlak okolo 110/70 a zrazu tolko.. bojim sa, ci mi nestupne hore este viac a skoncim v nemocnici

chymenitta33
10. led 2009

munu---ajojček🙂ja si myslím že ani nie tlak ked je 140/90 je už tlak ako nadpriemer, nebojkaj bud v klude bude to oki. Ja mám hypertenziu aj počas tehu preklampsiu a to som mala TK ked som išla rodiť 220/105..a také tlaky. Ale ja som zvyknutá na vysoký ja keby mám ako ty tak asi umrem 😕

munu
10. led 2009

chymenitta33, pre mna je ten moj uz dost... ja stale mavam nizsi tlak, neviem,co mi tak zrazu vybehol a pulz mam pravidelne posledny mesiac mozno okolo 90-94... to zkratka ta vystupilo samo, ja sa stravujem rovnako ako doteraz a predsa takto 😒

chymenitta33
10. led 2009

No zlatko ale to sa ani nediv to sa už blíži, tohovie či to pôjde dalej, najlepšie bude ak sa poradíš s lekárom ktorý ti odporučí nejakého kardiologa, ktorý bude mať pod kontrolou teba a malinkého hlavne. neboj nič pri najhrošom ti dá nejakétebletky ktoré neulížia v poslednom trimestri tehu..na zredukovanie do normálu ale to podla hodnôt TK ak bude stupať☹(

munu
10. led 2009

no budem to musiet teraz kontrolovat a uvidim.. ak mi bude nedajboze stupat, tak letim k midwife a musim jej o tom hned povedat... lebo sa mi zacina nepacit... este len pred styrmi dnami na poradni som mala tlak 117/72 a teraz zrazu tolko...

chymenitta33
10. led 2009

No ved hej uvidíš? a to si meriaš digitlakomerom?

munu
10. led 2009

ano, preco? Je nespolahlivy? Lebo ked pojdem ku midwife, tak ona mi tiez vacsinou meria tlak digitalnym

chymenitta33
10. led 2009

áno...lebo ja preferujem klasický tam je menšia odchýlka ako nesprávnosti. Vždy som mala iný na digi a na klasic☹)ale však držkám ti plačeky..Idem spať tak dobrú nocku vám prajem

munu
10. led 2009

dobru nocku aj tebe a diky 🙂

ipuska
13. led 2009

Ahoj holky, tak se hlásím z ko na interně, ekg v pořádku, tlak taky, mám prý syndrom bílěho pláště a nejvíc se bojím právě na gyndě 😒 . Rozhodně nemám brát žádné léky, ale nemám radši solit, pít minerálky a pivo 😒

munu
13. led 2009

ipuska dobra diagnoza 😀 syndrom bieleho plasta 🙂
moj tlak sa zatial drzi, som myslela, ze bude stupat, lebo minule tak trosku vystupil, ale to bolo vecer, ked som merala, po celom dni, clovek kadeco poje, popije vela vody a tak... hned na druhe rano som merala a tlak bol taky aky ja zvyknem mat 110/70, takze som spokojnejsia 🙂

kacka.l
20. led 2009

Holky, prosím mám dotaz. Mám vysoký tlak, tak jsem si koupila tlakoměr, měřím se a pravidelně zapisuji a pak to mám předložit Dr. Jen nechápu, na levé ruce mám třeba 120/69 a na pravé hned poté 140/65 třeba, většinou mám vždy o 20 více na pravé ruce. Máte to taky, jsem z toho docela nesvá a znepokojená. k Dr. jdu až za týden. Děkuji.

olii
20. led 2009

Ipuska, tak to jsi na tom stejne jako ja 🙂 Ja mam na gynde 140/90, doma normalni 120/80 a byla jsem s tim uz pred lety na kardioologii a ten syndrom bileho plaste mam taky v anamneze 😀

Kacka.l: tak bohuzel zkusenosti s tim nemam, nicmene oni ty domaci tlakomery nebyvaji vzdy moc seriozni, tak pozor na to... asi bych to brala s rezervou...

janka2121
31. led 2009

ahojte

ja som mala preeklapsiu pri prvom tehu a teda tlak 200/100 denne najmenej za ten čas hospitalizácie som mávala ráno 195/95. no o držku. bielkoviny v moči nezistili ale opuchla som kvalitne. dávali mi vyvolávačky ale ani za svet som sa neotvárala. potom sa mi vytvoril k tomu všetkému zápal a to už ma z hodiny na hodinu brali na sekciu. mala som totiž horúčku a malý mal v brušku tachykardiu. nakoniec všetko dobre dopadlo. sme obaja v poriadku. teraz som znova tehu a doktor hovoril že preeklapsia sa môže zopakovať. už som mala zopár krát vyšší tlak ale zatiaľ to nebolo tragické a väčšinou keď som si ho merala doma.. keď som išla k dokimu tak just tlak ako lusk 120/80. doktor vravel že to zvykne spôsobiť aj tehu cukrovka ale to som nemala. potom pozrel koľko som pribrala a zistil že to môže byť možno aj z toho tak mám len tak pre istotu nepapať moc sladkého a piť skôr nesladené ovocné čaje. aj tak bojím že sa to zopakuje

janika7
31. led 2009

Ahoj holky, tak se mi ke komplikacim (tvrdnuti briska, zkracovani cipku, otvirani...) pridal jeste vysoky tlak. Kdyz jsem dorazila do nemocnice, tak mi klesl na 136/87, diky tomu si me tam nenechali. Ted mi kolisa a nekdy ho mam i pres 160, ale treba za 10 minut mi zase klesne na 135. Tak nevim, mam jet do nemocnice i tak, nebo to nemam resit? Mela jsem bilkovinu v moci nekolikrat po sobe, ale jen slabe. Jaky kompikace vlastne zpusobuje vysoky tlak v tehu? Ja mela vzdycky spis nizky tlak a nikdy vic nez krasnych 120/80. Ted mi to docela prekvapilo...Diky

tribitka
31. led 2009

mali ste už niektorá tlak v tehu 240/220 a z pohotovosti vás poslali domov, že sa to upraví????????????? 😀 😀 😀

nikollette
1. únor 2009

tribitka??????? To myslíš vazne??????? To snad si nemala ty taky tlak.. to potom nei moc na smiech 😕

luckahr
1. únor 2009

janika7, raději bych to řešila, přes 160 je fakt už hodně i přesto, že ti to zase klesá, a k tomu ta bílkovina, raději to řeš, může hrozit preeklampsie. Kolik máš ten spodní?
tribitka, to snad ne 😕

tribitka
2. únor 2009

nikolette, ale mala...... a tá krava ma poslala v noci z pohotovosti domov....
doteraz ho mám uložený v tlakomeri v pamati....
o hodinu sa mi našťastie podarilo dovolať môjmu lekárovi, hned sme leteli priamo na oddelenie a tam mi do hodiny vybrali malú von.... mala som hellp syndrom....

nikollette
2. únor 2009

😨 ty kokos.. no pekne.. to sa mi hned nezadlo smiesne... taky tlak... a ste v poriadku?? 😉

tribitka
3. únor 2009

mali sme vraj šťastie....
malá je zdravunká, ťuk, ťuk, aj v inkubátore bola len 1 mesiac..... dokonca je vraj vyššia ako jej rovesníčky, už máme 6 zubov, učíme sa chodiť, skúšame rozprávať.... ale do poradne pre predčasne narodené deti musíme aj tak chodiť až do 6 rokov....
inak, práve dnes som čítala v Šarme príbeh o mamičke čo mala hellp...konečne som sa poriadne dozvedela čo mi to vlastne bolo.....v druhom tehu sa vraj pichajú injekcie celé tehu, lebo riziko hellp je aj pri druhom tehotenstve.... mám sa na čo tešiť....

ditka1
3. únor 2009

ja som dnes bola na internom kvoli predporodnym vysetreniam ak by bolo treba sekciu,vzdy som mavala dobry tlak do tych maximalne 120/80 dnes 129/87 a uz sa plasili,ze to je zle a ze aj EKG mam nie dobre,ze mam busenie srdca ze frekvenciu uderov mam 113 a malo by byt do 105.Ze budem kratsie zit!to ma dorazilo,nikdy problemy ziadne,ja neviem ze ci ozaj je to take zle,lebo tu citam mate vselijake tlaky aj 160 a v pohode,no teda ja som zufala...

luckahr
3. únor 2009

ditka, v klidu, mně teda přijde ten tvůj tlak ještě ok, spodní skoro hraniční, ale dobrý. A to bušení, nebyla jsi nervozní? Neboj, určitě jsi v pohodě 🙂

ipuska
3. únor 2009

Ditka na tvém místě jsem opravdu v klidu, bušení srdce má kde kdo i já ho mám. Tlak jsem měla o hodně vyšší než ty. A ten doktor musí být asi na hlavu, když ti tohle dokáže říct a takhle tě skoro na konci těhu vystrašit. A kdyby to bylo opravdu tak vážné tak tě domů asi nepošlou. No fakt doktor idiot!!!!!!!

tribitka
3. únor 2009

ipuska, pravda.....
inak, prístup lekárov...o tom by som vedela písať....koľkokrát mne na vizite povedali, že to vidia bledo, aby som sa radšej na dieťa netešila..... že by bolo najlepšie to ukončiť...... že je to tehu udržiavané nasilu, že to nie je dobré....že sa aj tak narodí predčasne (kvôli krčku) a či chcem mať prípadne retardované dieťa..... atd...atd....atd.....

ditka1
3. únor 2009

dakujem vam za povzbudenie,ved inac aj ja sa tomu cudujem,ze ako toto mozu takto povedat a tiez som si stale myslela,ze zvyseny tlak v tehu je normalny a ten moj ako keby ani nebol celkom si myslim,ze je to v pohode,ale ked vas takto nastrasia no clovek ostane aj tak v rozpakoch,vsak uz idem za chvilu rodit aj opuchat som zacala,tak si myslim,ze ten tlak je ok aj tak,vsak tam biju 2srdcia teraz kopec krvi sa precerpava k malemu,vsak to musi sa nejako prejavit.
luckahr...nervozna som trosku bola,lebo som sa dlho nacakala v cakarni,aj to mohlo byt,aj som jej vravela,ze ci z toho nie,ale ze vraj nie,pozerala aj vysledky spred par rokov dozadu EKG a vraj aj tam mam znazornene busenie,ale vzdy mi vraveli,ze je vsetko ok,inac by som to bola riesila...
tribitka...no to ozaj je pristup teda dopredu povedia,ze dieta dat prec hm...aj ja som kadejako od zaciatku udrziavana a vsetko ok,maly zdravy...klop,klop...akurat toto ma zarazilo dnes 😨

nikollette
5. únor 2009

tribitka to vazne??? taketo referencie ti davali pocas tehotenstva 😠
A co ste v poriadku?? Zdravucke?? 🙂

lenoura
9. únor 2009

Ahoj holciny, tak ja bych se k vam pridala. Pred pul rokem jsem skoncila na pohotovosti s TK 210/110. Chteli si me tam nechat, ale po trech hodinach, co jsem vycucala par prasku a byla kazdych 5 minut merena mi to spadlo na 145/95, tak me pustili dom. Byla jsem rada, ale od te doby musim brat prasky....ted jsem v 15tt a tlak mi obcas povyskoci na zijamyva cisilka...tak doufam, ze se to nebude zhorsovat. Gyndarka me strasi, ze mi hrozi i hospitalizace...tak snad to bude ok. Bojim bojim..... ☹

lenoura
9. únor 2009

A to jsem navic od 5tt, co jsem zjistila, ze jsem tehu, na rizikovym a na nemocensky.... 🙄 takze jsem doma a nudim se a nudim se....ach jo....jeste ze netrpim nevolnostma atd....

ejusa
9. únor 2009

Lenoura,aj ja som bola v nemocnici kvoli vysokemu tlaku,cele te 🙂 hotenstvo som mala,najviac 17O na 11O a v nemocnici bol dobry,tak ma po tyzdni pustili,to som mala mesiac pred porodom.Aj mi vraveli,ze kvoli tlaku mozno budem cisarskym rodit,ale nakoniec som prirodzene,a tesne po porode som mala 120 na 8O

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru