Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

lenoura
9. únor 2009

ejusa: a jak jsi to zvladala? Muzu se zeptat, jaky prasky jsi brala? Ja mela pred tehotenstvim vasocardin a prestarium neo forte a tlak mi porad skakal dost nahoru.....Ted beru dopegyt a citim se mnohem lip....Doktor mi ale vzdycky nameri kolem 145/90....do papiru mi napsal, ze mam pravdepodobne syndrom bileho plaste 😉 min tyden jsem mela na ruce 24hod monitoring...hruza. 19tyho jdu na kontrolu, tak jsem zvedava, co mi rekne. Jen doufam, ze nebudu muset na cisare.... 😖 a taky me dost stve to litani po doktorech....nekdy musim i trikrat do tydne a kazdej doktor je na jinym konci prahy....aaach jo ☹

nikollette
9. únor 2009

Moze byt vysoky tlak,aj z toho ze sa v tom momente kedy vam ho meraju bojite,???
ja sa napr u lekárov vzdy bojim, mam zly pocit a tak... aj ked mi nemaju nic robit, proste mi vzdy bije srdce, ked idem do ambulancie, kvoli comikolvek... 😕 😅

ditka1
9. únor 2009

nikoll...aj z toho jasne,to mas syndrom bielych plastov ako ja 😀 a potom mam zle vysledky aj ekg,ze busenie srdca 😀 ja tiez nemusim tychto doktorov...
ejus...serus tak tato kocka to zvladla uplne bravurne baby,z nej si berte priklad... 😵

nikollette
10. únor 2009

Co sa vysetruje na EKG??? A ako sa to robi???

luckahr
10. únor 2009

nikollete, ditka, přesně, já jak vidim "tlakoměr", tak úplně cítím, jak mi tlak jde nahoru ☹
EKG vyšetřuje srdce, jestli pracuje, tak jak má. Přicucnou na tebe takový plastový placičky, na kotníky takový kolíčky a zapnou ten přístroj a ten to monitoruje, je to chvilička, možná minuta (teda jestli tenhle popis čte nějakej doktor, tak se musí válet smíchy, omlouvám se za laický popis 😀 😉 )

ditka1
10. únor 2009

nikoll...tebe to este nerobili?ale pred porodom sa to robieva ako preventivne vysetrenie u interneho lekara-to je predporodne vysetrenie ak by ti museli v pripade komplikacii pri porode robit sekciu...hm...cudne,ze ta doktor neposlal ja som bola.
luckahr...dobre si to napisala vsak nie sme lekari 😀

nikollette
11. únor 2009

Mne to maju robit utork, ked idem an tu vyvolavacku, takze presne pred porodom mi to budu robit..

pricicnu na kotniky??? Coooooo???? 😅 😕

luckahr
11. únor 2009

ditka, že jo 😀
nikoll, neboj, nic to neni, teda asi kecám, asi nad kotníky (si to snažim představit 🙂 ), ale to je jedno, je to hotový hned, nebolí to. Tak držim palečky a ať je porod rychlý a hladký 🙂

bastika
11. únor 2009

to snad nemyslite vazne ze vam este nerobili ekg?
no tak, na clenky vam namontuju 2 stipce a na vrchnu cast okolo srdca este asi 5-6 takych uchytiek, vypada to ako ta pumpicka s cim vam meraju tlak
vsetko sa navlhci a pricucne na kozu, potom sa na 10 sekund uvolnite a je to, uplne bezbolestne
zaznamenava sa cinnost srdca, vytlaci papier kde mate sinusoidu srdecnej cinnosti, hodnoti to internista.ja som uz bola velakrat, otec je primar na internom.

kacka.l
9. bře 2009

Bastika, prosím tě nemohla by ses ho zeptat, mám vysoký tlak,beru dopegyt, a jak si lehnu okamžitě se mi zvýší třeba na 170/80. Hlavně jak spím. To mám i 190. Už nevím, kde se ptát, nikde mi nic neřeknou. Děkuji.

vikulik
15. bře 2009

ahojte..ja som sa liecila aj pred tehu na tlak,od stvrteho mesiaca som mala tlak vysoky brala som dopegyt aj magnezium,no este den pred porodom som mala160/100a v den porodu som mala ukazkovy 120/70,ale robili mi spinal,pre istotu,bali sa,aby mi pocas porodu nevyskocil vysoko..no ale mozno by som nemala pocas porodu velky problem,lebo voda mi odtiekla bola som pekne otvorena..a moje bolesti boli asi take ze som sa v pohode rozpravala so sestrickami,no a cakala na lekara a kym ma odnesu na salu...Proste som nic necitila...Ale tlaky pocas tehu,boli hrozne treba si davat naozaj pozor,hlavne ked su kolisave..

mami.sk
17. bře 2009

vikulik, presne ako ja ☹
pred tehotenstvom som mala vysoký tlak a brala som Bisocard no ten mi vysadili keď som otehotnela. no internista mi dal len magnesium a chvalabohu som sa celé tehu držala. Až do 36 tt keď mi vysadili magnesium kvôli tomu aby nespomaľovalo pôrod. No posledné 2 týždne / rodila som v 40 tt / som už mala brutálny tlak 160/110, 170/120 a tak som musela do nemocnice a tam mi dali dopegyt a nejako sa to stabilizovalo a rodila som normálne 😉
no ešte hodinu po pôrode 170/120 a to som už bola v klídku a spokojná, pritom pôrod trval iba 4,5 hodiny 😉
po pôrode mi chodili merať tlak každé 3 hodiny a stále som mala 120/80, dokonca aj 110/70 a už som mala závraty - že nízky tlak 😀 😀 😀
no a teraz mám stále normálny tlak až to sama nechápem. vo štvrtok idem na kontrolu na interné tak som zvedavá čo povie dr. 😉
a ty ako teraz? máš vždy vysoký tlak? užívaš niečo?

kacka.l sa čudujem, že lekári s tvojím tlakom nič nerobia. a v ktorom si tt?

kwatka
18. bře 2009

ahojte. Dnes som bola u lekárky, a potvrdila mi tehotenstvo, som v 6 týždni, takže robila len vaginálne sono, brušné sa robí až od 10-12 týždna, takže ma objednala na 21.4. Merala mi tlak a vyskočil mi na 150/90, áno je trošku zvyšený, ale sedela som v čakárni od pol ôsmej do pol dvanástej, ešte som ku tomu mala strach, či bude všetko v poriadku, tak možno preto mi vyskočil. Inak ja som v minulosti nikdy nemala nízky tlak, vyždy vyšší ako nízky. Ale doktorka si nedala povedať predpísala mi magnezium B6-tablety, ktoré mam brať 2x denne a ešte aj tabletky vasocardin 50, že vraj preto, lebo keď mam vysoký tlak, tak sa zúžujú cievy a babatko sa nemusí dobre dokrvovať. Mne sa zdá skoro hneď brať tabletky na jedno meranie tlaku. Inak trpím syndrómom bieleho plášťa, tak sa ani nečudujem, že som ho mala vyšší.
Prosím Vás, mám brať tie tabletky? Mala niektorá z vás počas tehotenstva vyšší tlak?
Doktorka mi povedala, že sa nemam bať brať tie lieky a mam ich brať, a mám ju počúvať, lebo ona je zodpovedná za nás obidvoch.

mami.sk
19. bře 2009

kwatka, ja by som to určite nepodceňovala 😒 tiež som brala magnesium od 6tt, ku koncu tehu aj Dopegyt. malá je v poriadku.
lekári na tlak v tehu dávajú veľký pozor presne ako píšeš kvôli zlému dokrvovaniu bábätka . a na tvojom mieste by som bola rada, že mám takú zodpovednú lekárku 😉
v nemocnici som mala "spolubývajúcu", kt. mala celé tehu tlak okolo 170/100 a jej gynekológ s internistom s tým nič nerobili ☹ až skončila v nemocnici ☹

deny3
19. bře 2009

Tiež mám podobný problém. Začalo to pečeňovými testami, tie sú teraz OK, ale v utorok mi internista nameral tlak 150/100, tak mám predpísaný dopegyt a už aj PN. Doteraz som nemala problémy s tlakom, ale som taký samohecovací typ, tak občas mi vyskočí. Trochu sa bojím tak skoro brať lieky na tlak, čo bude v siedmom-ôsmom mesiaci, nebude treba tie dávkky zvyšovať?

mami.sk
20. bře 2009

deny, u mňa bol ten vysoký tlak prepojený so zlými pečeňovými testami 😒
v 34 tt mi kvôli tomu chceli vyvolať pôrod 😝 ale nakoniec to dobre dopadlo a dcérka sa narodila až v termíne v 40 tt - ale pôrod mi vyvolali práve kvôli tlaku a pečeni
preto si myslím, že treba poslúchať lekárov, oni vedia čo robia 😉 / aspoň väčšina / a užívať lieky. všetkým tehotným dávajú dopegyt takže je to určite bezpečné pre miminko 😉

e.k.t
21. bře 2009

po dobu těhutenství jsem měla tlak vyšší ale ne moc 130/85, ale ve 32 týdnu jsem měla 140/100 a poslali mne ležet na rizikové a pořád přidával léky až jsem měla 8 dopegytů a 2 vasocardiny100 denně a 36+5 jsem měla tlak 180/110, ale než jsem sbalila věci a došla o patro výš tak už jsem měla jen 140/95 a poslali mne zpět. Joli se narodila 38+3 takže v termínu, ale pro nepostupující porod císařem. Následkem mého tlaku a spousty léků byla dva dny v inkubátoru pro srdeční arytmii a pak ještě 5 dní na JIP na pozorování, ale je bez následků a v pohodě. porodní míry 46cvm a 2,71kg jsou nízké vlivem degenerace placenty v důsledku vysokého tlaku.
neber na lehkou váhu obavu a doporučení dr, určitě zdravé mimi za všechno trápení stojí, já strávila v nemocnici 8 týdnů a Joli 8 dní a stojí to za to.
ještě v těhotenství se horní mez bere 135/90, práve pro hrozící tzv infarkt placenty

kwatka
21. bře 2009

ahojte, chcem sa vás opýtať, či náhodou neviete, aký je rozdiel medzi dopegytom a vasocardinom. Všetky baby, ktoré tu píšu, tak brali dopegyt. Prečo mne dr.predpísala vasocardin?

vikulik
21. bře 2009

ahoj mami.sk..ja mam teraz sem tam zvyseny tlak,uzivam pol tabletky rano betalok-zoc,ale tie tlaky sa mi zda ze su lepsie ako pred tehu a pocas..Rodila si prirodzene?nebali sa?

vikulik
21. bře 2009

kwatka..vacsinou sa berie dopegyt,je to neskodny liek,ktory ma ale mensie ucinky.Niekomu dopegyt nestaci,mne napr.niekedy zabral len na dve-tri hodinky,ale ja som brala pocas tehu uz ku koncu aj nieco podobne ako vasocardin..to sa moze,aj male mnozstvo betablokatoru sa moze ak je nutne.Toto plod neposkodi,viac poskody samotny nelieceny vysoky tlak...

kacka.l
21. bře 2009

kwatka: mě doktorka, řekla, že vasocardin se nedoporučuje, a na kardiologii mi ho vyloženě nedoporučovali. zpomaluje totiž i tepy a přechází až k miminku, prý se dává opravdu až jako poslední možnost. Kdežto dopegyt jako jediný lék k mimi nedoputuje.
Neboj já jsem jej po prvním porodu taky brala, ale musela jsem co hodinu malé měřit pulsy, jestli se jí náhodou příliš nezpomalují. Tak zkus dr. poprosit, ať ti jej změní.

kwatka
21. bře 2009

kacka.I ja beriem len pol vasocardinu ráno, hoci doktorka mi predpísala, že mám brať celú tabletku ráno. A tie pulzy mám myslím v pohode aj napriek tomu, že beriem tu pol tabletku, také 69 niekedy až 72 za min. Prvú poradňu mám až 21.4., skúsim sa jej na ten dopegyt opýtať. teraz som v 7 týždni, dúfam, že to bude v pohode aj napriek tomu, že beriem vasocardin.

bubinko83
22. bře 2009

nechapem načo vobec tie lieky davaju ked tlak to skoro vobec nezniži.Aj ja som brala asi 4 dopegyty a tlak stale taky isty a nakoniec som rodila cisarom v 34tt.

marticumacek
22. bře 2009

Holky,kdo ví,jestli máte fakt vysoký tlak.Mě sestřička v poradně vždycky naměří 150/80...145/90...takže jsem pro ně riziková s hraničním tlakem.Jenže já si myslím,že jsem taky vždycky strašně rozrušená a cítím,jak mi srdce divoce buší.U obvodní lékařky,kam chodím od děcka,mám záznamy,že mám spíš nízký tlak.Jsem u ní už zvyklá a taky mi měří tlak až po chvíli,co si povídáme a co už je kontrola skoro u konce.Takže se mezitím uklidním a je to v poho.V poradně,sotva vlezu do dveří,už mi chytnou ruku a měří.A já jsem kolikrát ještě ufuněná ze schodů🙂 a taky jsem napjatá,jak dopadne vyšetření u doktora...jestli je mimi v poho...Moje mamka je zdrav.sestřička,takže mi doktor navrhl,ať si nechám doma měřit tlak od ní.No-a ejhle!Naměřila mi 135/70 a po 10 min. klidu už to bylo 120/70.Kdybych se měla řídit tím,co mi pořád měří v poradně,tak si fakt myslím,že ten vysoký tlak mám. 😉

simona55
22. bře 2009

kwati dopegyt som uzivala aj ja ale mne to nepomohlo az dokonca porodu som mala vysoky tlak
.

mami.sk
22. bře 2009

vikulik - ja som rodila prirodzene len preto, že v nemocke mi pred pôrodom dávali dopegyt / predtým len mafnesium celé tehu/ a tlak sa mi stabilizoval. ale ešte dve hodiny po pôrode som mala 170/120 a myslím, že aj lekár sa zľakol lebo nakázal premeriavať tlak každé dve hodiny 😒
no nakoniec sa to stabilizovalo a na druhý deň po pôrode som už mala 110/70 😉 až keď som prišla z porodky domov sa mi začal zvyšovať ale aj tak je to fajn , max. 140/95 a beriem stále magnesium lebo kojím. bola som na kontrolu na internom a nemusím našťastie žiadne lieky na tlak - len magnesium 😉
pred tehu som sa rok liečila na vysoký tlak tak som sa bála, že bude stúpať ale zatiaľ v poriadku. meriam každý druhý deň alebo keď sa necítim dobre 😉

evaav
23. bře 2009

ahoj já jsem rodila v 31+4 týdnu měla jsem preeklepsii a help syndrom krvácela jsem z úst i jsem čůrala krev všechny orgány se mě sbláznili dostal se mi i plodová voda do plic a měla jsem náběch na plicní embolii víc jak čtrnáct dní jsem ležžela v nemocnici malá se narodila s porodní váhou 1240g museli ji křísit ale vše dopadlo dobře dnes máme 15měsíců a je pěkně živá
Dokror mi nejprve řekl at s dalším dítětem raději tři roky počkám ale ted po poslední kontrole mi řekl at to se klidně pokusíme o další že by se to stát už nemělo ale může ale už to není tak pravděpodobné a že by mě dost hlídali tak jsem řekla že si to promyslím druhé mimi bych ráda ale mám docela strach
Chci se zeptat nemátwe někdo skušenost s druhým těhotenstvím a stěmito problémy jestli se to vrací nebo tak něco děkuji

martinka30
23. bře 2009

Ahojte Ja cakam 3 dieta prve tehotenstvo bolo v pohode len tvrdnutie brucha.Druhe Tvrdnutie brucha 4 krat v nemocnici a VYSOKY tlak cely cas Nic so mnou nerobili , ked som isla rodit v 37 tt s tlakom 220 na 130 hned na salu nijako sa nedal znizit maly bol v pohode mal 49cm a 2550g.asi z toho tlaku bol taky maly.Teraz som v 20.tyzdni teh. na PN.Tlak mam vzdy vysoky 135 na 90,145 na 95 naposledy 170 na 110.Myslim ze z toho stresu co bude alebo nevie merat, lebo vzdy ak si zmeriam mam normal.A vobec neberiem ziadne lieky sama som si nasadila Magnesium sumivy neviem ci mozem.To je tak ked doktora to netrapi.Co na to povedat.Pa pa

broucina
23. bře 2009

Ahoj, při první prohlídce v těhotenství mi naměřili 140/90 a hnedka mě hnali do hypertenzní poradny, tam mi naměřili 170/90...dali mi na 24h holtera...vyšší hodnoty jsem měla hlavně u doktora a v práci, ale byla jsem i dost nervózní z toho přístroje, dost mi vadil..doktor mi předepsal jeden dopegyt...u gynekoložky jsem měla tlak zase vysoký, byla značně nepříjemná, proč je tomu tak a že se s tím musím něco udělat..završila to tím, že jinak budu mít dementní dítě...takže fakt super...totálně mě to rozhodilo...
Když jsem se šla registrovat k nové praktické a popovídaly jsme si, tak se úplně zděsila, že mě v gynekoložka ještě nechává v práci, obzvláště když mám vcelku rizikové pracoviště a okamžitě mi vypsala neschopenku...a já si radši našla novou gynekoložku, která po mně chtěla, ať si měřím každý den 3x denně tlak a zapisuju si to a vždycky jí to donesu. Při poslední návštěvě mi řekla, že je to všechno v pořádku, že mám prostě syndrom bílého pláště a jsem člověk, co se snadno rozhodí (u vyšších hodnot jsem psala, co jsem dělala nebo co se stalo) a ať dopegyt vysadím. Takže v současné době jsem bez dopegytu a v klidu domova...a tlak mám předpisový...pravidelně se měřím a zapisuju a mám 120/80, ten spodní mám kolikrát i o dost nižší...jen prostě u doktora mi to šíleně vylítne...

sicinka
23. bře 2009

Ahoj, jen se vyjádřím k tomu vasocardinu x dopegytu. Konzultovala jsem to s genetičkou a bylo my vysvětleno, že není prokázáno, že by způsoboval nějaká postižení (IUGR...) Jinak já ho mám proto, že kromě vysokého tlaku a ten nebyl tak hrozný se mi objevila vysoká tepová frekvence a na to dopegyt nepomáhá. Jinak chodím do motola do speciální kardio poradny pro těhotné a na jejich kardiologii a oboje mi potvrdili vasocardin. Docela me tu vydesilo když tu nekdo pise ze to doktori nevedi nebo ze ho predepisuji obvodaci, tak jsem se dost ptala. Takže opravdu záleží co vám je....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru