• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vysoký tlak v těhotenství

9. listopadu 2016 
blancudlinka

ja som najprv mala 160/100 a potom v nemocke 170/90 nasadili mi magnezium, a o dva dni dopegyt ale ozaj v noci som spala ako zarezana a cez deň som bola totalne ospala, mne sa normalne čudovali, že som tu svoju posteľ musela mať veľmi rada :slight_smile: teraz mam tlak v norme zatiaľ tak 120/80 to je vraj najidealnejší tlak, kvôli tomu mi v nemocke brali odbery 24 hodinovy moč či mam bielkoviny v moči lebo to signalizuje vysoky tlak, zajtra nesiem lekárovi už asi tretí odber tak snaď tam tie bielkoviny nebudu :confused:

a berieš len dopegyt či aj magne B6? ja mam magne trikrat denne to je magnezium
8. zář 2009 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ja beru jenom dopegyt.na kontrolu jdu posledniho.tak jsem zvedava
8. zář 2009 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
neboj pokiaľ maš tlak upraveny tak ti ho aj vysadi :wink:
8. zář 2009 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
to doufam ze mi ho pak vysadi protoze uz jsem nervozni z toho jak malo citim pohyby malyho.je z tech prasku chudak taky uplne ospalej a moc se nevrti. :frowning2:
8. zář 2009 ve 14:48  • Odpověz  • To se mi líbí
tys taky citila pohyby miminka min kdyz jsi brala dopegyt?
9. zář 2009 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som brala dopeyt v nemocke myslím že v 14tt som bola, a teraz zatiaľ necitím pohyby ale už by som aj mala, no niektore prvorodičky cítia pohyby okolo 20tt tak to budem asi aj ja :slight_smile: ale určite je i tvoje miminko ako oťapene lebo dopegyt fakt uspava. :wink:
9. zář 2009 v 16:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ale stejne me stve ze malyho ted citim min.jsem v 25.tt tak me to znervoznuje.byla jsem zvykla ze sebou malej nekdy strasne hazel a ted nic.ale je fakt ze kdyz ja jsem z dopegytu desne utahana tak malyho to chudaka musi strasne uspavat.
9. zář 2009 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
už 2 měsíce mě trápí vysoký tlak, 14 dní beru na snížení Isoptin a držím si haldimu cca 130/85. Léčíte se také někdo s vysokým tlakem? Čekáme dvojčátka :slight_smile:
12. zář 2009 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky ja beru 14 dni dopegyt mela jsem tlak 150/100 ted se mi to drzi kolem 128/70-80 jak kdy.ale jsem desne utahana.jsem ve 25.tt a cekame chlapecka.neboj urcite se to tema lekama zlepsi. :wink:
12. zář 2009 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, Dopegyt mi dala Dr. domů, kdyby se mi tlak hodně zhoršil, abych nejela do nemocnice s moc vysokým tlakem, držím si hladinu cca 130/85, nesmí to prý přejít 90-tku ten spodní.
15. zář 2009 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Blancudlinko, kolik bereš toho DOPEGYTU? Mě se včera zvýšil tlak a tak mi Dr. přidala k Isoptinu ještě Dopegyt :frowning2:
18. zář 2009 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
18. zář 2009 ve 12:50 • vlada84
ahoj serenko.beru ho dvakrat denne rano a vecer.to je blby ze se ti zvysil tlak snad se to po tom dopegytu zlepsi me se docela srovnal.neboj bude to urcite dobry :wink:
18. zář 2009 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Blancudlinko, já beru ISOPTIN 3x denně 80 mg už skoro 4 týdny a dnes tedy mám nasadit k tomu Dopegyt půlku ráno a půlku večer toho prášku 250 mg. Ty bereš jakou gramáž? Četla jsme na netu, že je vhodný v těhu, nemám příbalový letáček, Dr. mi prve nasypala 10 tabletek pro nouzi volně, kdyby bylou ouvej. O ISOPTINU píšou, že v těhu jen ve vážných případech, tak ale věřím Dr., že ví co dělá, vždyť je Podolí vyhlášené a nemůžu si na jejich péči stěžovat!!!!
Jak dlouho ho bereš? Jak vysoký tlak jsi měla předtím a teď?
Taky se ti po něm tak motí hlava? Mě jo :frowning2: a to jsem si vzala dneska jen půlku toho 250 mg :frowning2:
18. zář 2009 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, jasom som začínala tehotenstvo skôr s nižším tlakom ako je normál a posledný mesiac sa mi zvýšil, na poradni to bolo vždy tak do 135/ 90. Na poradni som nikdy nemala bilekovinu v moči.Po poslednej poradni som sa cítila čudne, nie zle, lne čudne, ale to už bol 39 tt a bola som z toho už akási vystresovaná, doma som si zmerala tlak a bolo to veľmi vysoké, 170/ 100. Šli sme radšej do nemocnice, kde ma hneď prijali, TK bol stále vysoký, ale začali mi dávať Dopegyt. Navyše mi zistili bielkovinu v moči, ktorá tam na poradni ráno údajne nebola. Už sa to ale nedalo znížiť, tak mi vyvolali pôrod a bolo to LTT, potom mi lekári povedali, že dobre, že sme prišli.

Plodová voda bola skalená a už dlhší čas som mala pocit, že bábätko chce ísť von.Takže mám pocit, že možno šlo vlastne o prenášanie a TP bol zle stanovený.

Poučenie do ďalšieho tehotenstva mám takéto:
- viac veriť svojim pocitom. Gestóza sa možno memusela vyvinúť až natoľko, ak by lekár viac bral do úvahy, že som možno dlhšie tehotná, ako to pripúšťa.
- ten Dopegyt už od začiatku problémov s TK - mne ho nikto nepredpísal, ani som o ňom netušila a v nemocnici mi povedali, že som sa problémom s tlakom a ohrozeniu dieťaťka mohla vyhnúť, keby som ho užívala.

Dávajte na seba pozor. Držím palce.
19. zář 2009 v 15:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte ja som v 37tt, celú poradnu som mala dobrý tlak v piremere 100/70, posledné dve poradne sa my začal tlak zvyšovať, 125/80 a 130/90, teraz si doma merám tlak ale ráno mám vždy vysoký dnes som namerala 136/92, som však riadne z tohto stavu vystresovaná takže teraz ani neviem, či je to raálny tlak aby som zbytočne nejančila v utorok idem na dalšiu poradnu naposledy som bola vo štvrtok...

inak poobede mám vždy tlak oko 115-120/80 takže teraz neviem ako sa v tom orientovať, lekár mi kázal prísť ak bude nad 130 ....

bielkovinu v moči nemám, len spuchnuté nohy tie si snažím vykladať ale veľmi to nepomôže, teda úplne neodpuchnú
20. zář 2009 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
když si to tady tak pročítám, tak začínám být docela v klidu.. jsem v polovině těhu a vždy jsem měla vyšší tlak, sestřička se při první kontrole trochu zhrozila, ale můj tlak je tady z těch vašich nejmenší.. 130/68 .. otoky zmizely spolu s letními vedry, moč mám v pořádku..
Ale i tak.. musíme na sebe dávat pozor.. holky držte se :slight_smile:
20. zář 2009 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
MNe sa niekedy zda, ze v priebehu dna mi tiez ten moj tlak poriadne vyskoci ale to len na par minut. Ale potom uz normal. Dufam,, ze to velmi neskodi
20. zář 2009 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
já mám dneska od rána 130/90. Zítra mám volat Dr., tak jsem zvědavá co mi řekne. Hlavně holky měřte tlak v klidu, v sedě, né po námaze, ať to nemáte zbytečně zkreslené....
20. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat. Nevíte něktrerá jak je to s císařským řezem při vysokém tlaku? Jako jestli se může dát úplná narkoza nebo jestli jenom spinál?
21. zář 2009 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
lucierob: já měla tlak 160/120 v den vyvolání porodu (35tt) a bylo jim úplně jedno, jestli spinál, nebo celková. Dali mi vybrat, já chtěla spinál, páč jsem se nechtěla připravit o první křik :slight_smile: Ale kdybych řekla celková, tak bude anestezie celková.
22. zář 2009 v 16:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
já při prvním těhu měla tlak hraniční,ae i tak jsem brala 2 krát denně Dopegyt.Porod mi vyvolávali v 39+6tt,báli se přenášení :wink:
Ale chtěla jsem se zeptat,jestli se vysoký tlak může opakovat i při druhém těhu?
22. zář 2009 v 16:20  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj jakoubka VT sa moze aj nemusi opakovat.Ale ak si mala VT budes viacej kontrolovana od lekara.
23. zář 2009 v 10:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holčiny,v pondelí sem byla u dr.na KO a měla sem tlak 140/100 napsal mi Dopegyt 1krát denně a chce abych obden jezdila na přeměření k obvodnímu. Dnes sem tam byla měla sem 127/95 tak mi zvýšil dávku na 3krát denně. Čekáme první a mám strach aby byl malý v pořádku!
23. zář 2009 v 16:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj monterka v prvom rade sa nestresuj vela oddychuj a uzivaj lieky .Opytaj sa lekara na magne B6 ja som tento vit. uzivala spolu s dopegytom.Ak by ta silno bolela hlava alebo napuchli nohy chod do nemocnice alebo k svojmu lekarovi.(tu nemocnicu neber ze ta chcem strasit ,ale mam skus. s vys. tlakom mam3 chlapcov z toho 2 su predcasne narod. v 33tt)chvala bohu su v poriadku
23. zář 2009 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Mia,gynek.mi řekl že jak mě začne bolet hlava,tak mám jet hned do nemocnice. A dnes mi obvoďák řekl že kdyby se s tím nic nedělalo tak by se malý mohl udusit. Sem se pořádně vylekala,ale snažím se myslet pozitivně! Ty vitamíny sou na předpis nebo je dr.předepisuje.
23. zář 2009 v 18:25  • Odpověz  • To se mi líbí
monterka aj ja som mala problem s tlakom hoci to nemam vyhrane, stoji mi na hranici 120 alebo 130/80 môže sa mi zvyšiť :unamused: beriem Magne B6 3x1 a v nemocke mi davali Dopegyt 2x1 magne je volnopredajny liek ale dopegyt je na predpis :slight_smile:
neboj treba veľa odychovať a žiadne stresy a rozčuľovania, hoci sa mi to ľahko hovorí, ja sama občas neposluchnem, že mam byť v kľude niekedy sa to neda :pensive:
23. zář 2009 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Garonka,no já nejsem zrovna klidné povahy a dokážu vyletět jak čertík z krabičky :slight_smile: Doktoři mě pořádně vyplašili a asi bych byla klidnější kdybych ležela v nemocnici a byla pod dohledem. Prej je těhu nejkrásnější věc...to musel říct chlap :slight_smile:
23. zář 2009 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí
tak tak jasne to vymyslel chlap :wink: ja som ležala v nemocke kvôli tlaku a potom mi našli aj inu diagnozu :slight_smile: tak som tam ležala 3 týždne a teraz doma mam mať kľudový režím a telesne šetrenie, síce nerobím nič take, ale kľud je u mňa horkoťažko :wink: ale snažím sa aby mimču bolo dobre :slight_smile:
A tlak maš aky?
23. zář 2009 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Gar,dnes sem měla u doktora 127/95 Už v 1.trimestru sem ten spodní měla vyšší,ale zklidnil se...no a teď zase vyletěl. Já když uklízím tak tři dny...každý den něco. Nemáme to lehké...člověk má o ty prcky strach.
23. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek