Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

mia81
23. zář 2009

monterka je normalne ze mas strach. ako som ti uz napisala vela oddychuj nestresuj sa musis vydrzat aspon dva tyzdne v 37 tyzdni je babetko uz donosene.A doktor mal pravdu, tak keby nieco chod do nemocnice.Keby si mala tlakomer mohla by si si doma merat tlak aj sama.budem ti drzat palce drzkajte sa obidvaja ty aj malinke.

monterka
24. zář 2009

Mia,díky moc! Tlakoměr mám a pro kontrolu měřit budu,ale stejně...gyn.mi řekl že doma to není přesné a obvoď.zas ať měřím že doma je to přesnější že je člověk klidnější. Dne7 si budu pro všechny případy chystat kabelu do porodky. Co kdyby náhodou...

slunickoseznam.cz
24. zář 2009

Ahoj mam dotaz berete nebo brala jste některá v těhotestvi léky od tlaku?

pelmisek
24. zář 2009

tak mě taky naměřili asi dvakrát trochu vyšší jednou 140/95 a jednou 130/90 a poslali mě na internu kde mi paní doktorka sdělila, že v těhotenství je trošku větší rozmezí tj. až 140/95 takže jsem v podstatě ještě v normě, ale mám se doma měřit (naštěstí mám tu možnost) a poslali mě pro jistotu na krev a na moč a kontrola po 14 dnech
doufám, že to bude ok protože od té doby mám tlak úplně v poho, asi se bojím doktorů či co 😀

mia81
24. zář 2009

AHOJ ano brala som lieky od tlaku Dopegyt a magne B6 /to je vitamin/

slunickoseznam.cz
24. zář 2009

A miminku to nijak neublizilo?

mia81
24. zář 2009

nie ani jednemu ,ale kvoly tlaku sa mi nar. dvaja chlapci skor 33tt a tretieho som donosila do terminu .

misullka
24. zář 2009

Ahojky všem,

omlouvám se, že vám sem takhle lezu, jen se chci zeptat, jestli nemáte některá zkušenost s vysokou hladinou kyseliny močové v krvi?? Úzce to souvisí právě i s vysokým tlakem..děkuju

mia81
24. zář 2009

kyselinu mocovu mavaju aj muzi nielen zeny .Uzivaju sa nato lieky .

garonka
24. zář 2009

misullka zvykne byť kyselina a myslím i bielkoviny v moči keď je vysoky tlak, ja som v nemocke 2x zbierala 24hod moč kvôli tym bielkovinam a raz keď som už bola doma, len z toho papiera neviem vyjsť 😅 tak snaď mi moja doktorka vysvetli 🙂

pink_lady
24. zář 2009

misulka ak je kyselina mocova vysoka v krvi, bielkoviny v moci a vysoky tlak = preeklampsia v podstate nezlucitelne s tehotenstvom 😒 ja som kvoli tomu predcasne porodila; ale tyuz si 39 tt takze uz mozes kludne porodit 😉
monterka ten spodny 95 je uz dost aj ked este sa berie tak ze ten este moze byt...ale 100 a viac uz je nebezpecny lebo ten isty tlak co ty ma aj babatko ...a moze sa odlucit placenta...nechcem strasit ale presla som si tym a radsej nech sa babo narodi skor ako by sa malo nieco stat 😔
inak baby ja som brala na tlak dopegyt 4xdenne, vasocardin, corvitol, 4x denne MgSO4 do zily,....ale nejak mi to nezaberalo...a presviedcali ma ze to su lieky strne pre babatko no neviem neviem nepoviem jedna tbl denne ale tie mnozstva? a ked som po porode este dostala dake zapaly a naordinovali mi k tomu atb a co ja viem co este tak som si rano naratala na miske 18 tabletiek ... 😕 😝 😀
pytal sa tu niekto na narkozu pri vysokom tlaku - ta celkova zavisi od celkoveho zdravotneho stavu
garonka tie bielkoviny nesmu byt u tehotnej /v 24 hod/ moci viac ako 0,3 😉

mia81
24. zář 2009

pink-lady mozem sa ta spytat v ktorom tyzdni tt sa ti maly narodil?mne sa dvaja nar. v 33. tt predcasne prave kvoly VT a mala som aj bielkovinu v moci .

pink_lady
25. zář 2009

Mia - 36 ale nejaky ten tyzden bol uz po zadu,kvoli tym tlakom sa uz nevyvijal tak ako mal, zodpovedal 34-35.
Mia takze ked je to v 1 tehu tak to hrozi i v druhom ze? ☹

monterka
25. zář 2009

Ahojky,dojela sem od dr.z přeměření tlaku a opět vysoký. Řekla sem mu že si ho měřím doma a dobrý...odpověděl že můžu mít syndrom bílého pláště. Na 12h si jedu pro Holter který mě bude 24h měřit.

mia81
25. zář 2009

pink-lady VT sa moze aj nemusi opakovat.Moja prva tehot. skoncila v 33tt.Ked mal maly 2 roky a 8 mes. narodil sa mi 2 syn a donoseny( 3050 g) a to som tiez mala VT ,ale uz som mala zmeneneho lekara pretoze tomu predtym vdacim zato ,ze som porodila skor.No a tretia teh. mi skoncila tiez v 33tt , uzivala som lieky cele tehotenstvo tlak sa mi drzal na urcitej urovni ,bola som pravidelne kontrolovana a 4 dni predtym nez sa maly narodil mi tlak vybehol hore .(potom sa trochu znizil ,ale uz to nebolo ono. ) Na pohotovost som prisla o 9.00h a maly sa narodil o 13.55h jednoducho vybehol hore tak ,ze ho uz ani v nemoc. nedali dole a maly sa musel narodit.

24h meranie tlaku som aj ja absolvovala doktor to potom zapoji na pc a tam mu to vypise aky si mala tlak v priebehu dna (hodnoty)

monterka
25. zář 2009

Mia,a rodí se normál nebo císařem když je VT? Snad mám strach z dr.a budu to mít dobré. Hrozně se bojím...ne o sebe ale o malého!

adellaide03
25. zář 2009

AHoj holky,
monterko ten syndrom bílého pláště mám taky. Minulý rok když jsem byla nemocná mi měřili tlak a doktorka že ho mám moc vysoký tak mě poslala na interní a tam mi taky dali holtra a tlak vynikající jen po ránu trošku vyšší a to u toho doktora takže to byl stres. No teď jsem byla v nemocnici v srpnu se zlomenou nohou na kontrolu a zároveň v poradně a doktor mě taky hned hnal na internu tlak 140/90, na interně mi dali dopegyt a moje gyndařka mě pořádně hlídá. Poslala mě pro jistotu na lepší ultrazvuk dupler kde se kontroluje placenta a průtoky. Takže neboj oni na Tebe určitě dají pozor a malý bude v pořádku.

mia81
25. zář 2009

monterka ja mam vsetkych troch cisarskym.Pri druhom som pred porodom bola uz na 3 prsty otvorena ,ale aj tak zvolili cisarsky.Ale poznam zenu ,ktora mala vysoky tlak a rodila normalne (chodila do rizik. poradne).Neboj dr. da na teba pozor.

adellaide03
25. zář 2009

mia docela si mě zaskočila tím, že při vysokém tlaku je vždy císař protože kamarádka měla taky vysoký tlak a rodila normálně. Já tohle řešila už dřív protože jsem jako dítě měla problémy s očima a tam mi teda řekli, že císař být nemusí tak teď jsem zase na váškách já 😒

mia81
25. zář 2009

adellaide03 mne ale museli robit cisar. bola som v 33tt a tlak 160/110 a neklesal.(v noci po cisar. som mala 200/120 az museli sestricky budit lekara lebo nevedeli co maju som mnou robit).Druhy cisarsky mi robili len preto lebo uz som mala jeden za sebou pri tom tlak som mala najviac130/90uzivala som lieky ,rana bola v poriadku,na 3 prsty som bola otvorena a nakoniec zvolili cisar. (a to mi primar tvrdil ,ze mozem rodit normalne).No a tretie teh. skoncilo tiez v 33tt tlak 170/110 a neklesal.Na pohot. som prisla o 9.00H a maly sa nar. o 13.55h.Aj ja poznam zenu ,ktora mala VT a rodila normalne.Takze neviem podla coho sa doktory rozhoduju.

pink_lady
25. zář 2009

monterka mne sa to zda dost nezodpovedne od dr hodit to na syndrom bieleho plasta 😠 teda neviem ja ta nepoznam ale myslim si ze takto by to nemal brat na lahku vahu!
mia hlavne ze to dobre dopadlo v oboch pripadoch a ja som vdacna tiez ze sme dopadli ako sme dopadli...Ja som ten spodny mala najviac tusim 115 ale to uz mi bolo brutal zle 😝
a poznam kocku co s tlakom 160/110 rodila spontanne ...ale ona nemala preeklampsiu, "len" vysoky tlak

monterka
25. zář 2009

Pink,on to nesvedl na syndrom...poslal mě pro ten Holter...už ho mám na sobě tak uvidím jak dopadnu. Jen sem se zapoměla zeptat jestli mám brát ten Dopegyt ale myslím že jo. Vidím že jak bude ženská s VT rodit záleží na dr.v porodce.

mia81
25. zář 2009

monterka ano asi zalezi na doktoroch.A samozrejme uzivaj dopegyt tak ako ti povedal lekar .drz sa

adellaide03
25. zář 2009

Monter určitě dopegyt ber.
Mia díky tlak se zatím celkem drží tak uvidíme.

monterka
25. zář 2009

Díky holky...ste hodné! Dnes se malý skoro vůbec nehýbe...přitom jindy je akční každý den...myslíte že ty prášky to můžou nějak ovlivnit?

mia81
25. zář 2009

monterka mne to maly robil /ze sa prestal hybat/asi 3 tyzdne predtym nez sa narodil v 33tt.Mala som taky maly trik lahla som si nabok akokeby na brusko a vzdy zacal kopkat asi sa mu to nepacilo .Ci je to z liekov neviem mne maly pokym nezacal strajkovat kopal o sto sest,ale kazda zena je ina a to plati aj o detickach.Ale ak by si sa citila nejako zvlastne ,bolela by ta hlava alebo ak by si maleho necitila kopkat chod do nemoc. radsej ist 10 krat zbytocne ako raz a neskoro.Ja som si pri prvom prezila svoje kvoly tlaku a pristup lekara internistu otras, nemal by mat titul MUDR...pri druhom som k nemu ani nesla nasla som si druheho dr.,

monterka
25. zář 2009

Mia,mě právě malý kope každý den a několikrát denně a dost silně...dnes jen párkrát pár kopanečků. Vím že mimča mají aji klidový režim a možná zbytečně vyšiluju ale víš jak...mám strach...hlavně když vím že mám tlak na h...o a sou tu jistá rizika!

mia81
25. zář 2009

monterka ja viem ako sa citis to ,ze sa bojis je normalna reakcia.A aky mas tlak?

monterka
25. zář 2009

Mia,dnes u dr.sem ho měla 127/99 na interně taky vysoký ale nevím jak páč mi sestra řekla že mi to radši neřekne a když mi nasadila holtra tak sem ho měla 130/88. Svojím sem ho neměřila když mě měří holter.

mia81
25. zář 2009

monterka to je super ze neni vyssi .Pri takom to tlaku by si mohla rodit aj normalne.Ja som takyto tlak mala v piatom mesiaci a nebyt mojej lekarky ,ktora mi okamzite nasadila lieky (bola byvala intern. )tak nievem ako by som bola dopadla ci by som presla hranicu 24tt.Vela oddychuj manzelicek nech ta obskakuje ak by si nieco potrebovala kludne napis ak budem vediet tak ti poradim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru