Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

monterka
26. zář 2009

Mia díky si zlatá! S tím obskakováním to bude horší páč přítel je už druhý víkend v práci. Tento víkend sou u nás hody ale já to nějak neprožívám tak jedu odpolko radši k našim na grilovačku.

mia81
26. zář 2009

tak ti prajem prijemny vikend aj ostatnym maminkam

monterka
27. zář 2009

Pěkné ránko,vypadá to že bude zase pěkně. Přítel je už druhý víkend tak sem doma sama a trochu nudím. Včera grilovačka u našich byla super...měli sme makreli a klobásy...pupík sem nakrmila fest a tlak taky v poho.

mia81
27. zář 2009

tak to je dobre ,ze mas tlak v pohode.

monterka
27. zář 2009

Mia prosím tě potřebuju poradit! Od pátku cítím malého podstatně míň. Kopával mě až sem měla na břiše boule a někdy to aji zabolelo a kopal skoro celý den. Teď sou to sem tam slabé kopanečky. Mám začít vyšilovat nebo je možné že je oblblý těma práškama?!

monterka
27. zář 2009

Takže sem jela na pohotovost a nechali mě v nemocnici na pozorování...2-3dny,možná do konce týdne. Kvůli těm pohybům a vysokému tlaku.

pink_lady
27. zář 2009

Monterka to som rada ze si isla budes pod kontrolou 😉
A tlak je aky v nemocke?
Viem jak sa citis - aj s tymi pohybmi - mne sa posledne dni skoro vobec nehybal kazde rano som bola od strach hotova ci bude akcia srdiecka
Drzim vsetky palce nech je vsetko ok 😉

mia81
27. zář 2009

monterka drzim palce aby si bola ty a malicky v poriadku ked budes moct napis ako ti je .mrzi ma ,ze som v case ked si potrebovala poradit nebola prave na nete.

monterka
27. zář 2009

Mia to neva,stejně bych jela tak aji tak. Tlak v nemocnici sem měla 140/90. Jinak díky holky,ste hodné a věřím že vše dobře dopadne!

adellaide03
27. zář 2009

Monter tak držím pěstičky ať se tlak umoudří a Ty si zase v klidu. A malý už kope trochu víc?

monterka
27. zář 2009

Adel díky,no malý zatím nic moc ale mám podezření že bude asi oblblý těma práškama. Uvidíme jestli mudři něco zjistí.

adellaide03
27. zář 2009

Monter a ty bereš ten dopegyt? Kolikrát denně? Já ho taky beru a moje mimi teda docela řádí. A dělali Ti třeba ultrazvuk na průtoky?Jestli mu třeba placenta už nedodává málo živin viš?

mia81
28. zář 2009

ahoj monterka tak co ako sa mate /ty a maly/,co povedali lekari.

monterka
28. zář 2009

Adel,průtoky mi nedělali. Dopegyt beru 3krát denně. Ráno vzbudili 6h,donesli prášek,změřili tlak 125/75,vzali krev,moc a monitor.

pink_lady
28. zář 2009

monterka tak to celkom pekny tlak dnes drzimpalce nech sa drzi... 😉 a monitor bol v poriadku? a aj si zberala moc ci zatial nie? drzim moc palce ... 😉

monterka
28. zář 2009

Pink,moč si brali hned ráno a asi dobrý když nikdo nic neříkal. Monitor byl taky v poho...sestřička nás chválila.

eliis
28. zář 2009

Ahoj holky,
omlouvám se, že vám sem lezu, ale potřebuji poradit. Cele těhu jsem měla tlak v normě 120/75, ale od minulého víkendu s ním trochu bojuji a s otoky taky. Min. neděli jsem měla tlak 150/90, v pondělí taky, tak jsem šla na popud manžela a mamky k doktorce, kde mi sestřička tlak změřila a byl 130/75. Tak jsem si říkala, že to byl asi jen nějaký výkyv, ale pro jistotu jsem si půjčila digitální tlakoměr od tchána. Takže si od úterka měřím 3x denně tlak a průměrně se pohybuje kolem 140/95. Ale včera večer, při ležení u TV jsem měla tlak 150/100 a dnes ráno taky tak. Otoky na rukou mě trápi už delší dobu, ale teď už se mi ztratily i kontíky. Myslíte, že mám jít k lékaři nebo mám počkat na další poradnu - na čtvrtek? Nechci nic zanedbat, ale taky nechci vypadat jako nějaká hysterka. Předem děkuji za rady.

serenka
28. zář 2009

Ahojky Eliis.
Já mám vysoký tlak, hospitalizovali mě kvůli němu před měsícem, to mi v poradně naměřili asi 145/100. Ležela jsem týden, protože mi k tomu našli ještě bílkovinu v moči. To mi hrozila prý EKLAMPSIE, ale bílkovina zmizla a na tlak beru léky. Před týdnem a něco mi tlak stoupl. Jsem těhu s dvojčaty po IVF, prý talk bude stoupat, tak mi přidali ještě jiný lék. Chodím na kontroly každý týden, musím doma měřit tlak několikrát denně.
Máš tlakoměr ten pažní nad loket? Musíš měřit po klidu, prostě před tím nic nedělat a pak si na chvíli sednou a změřit, mít ruku na stole ve výšce srdce, nemluvit při tom, mít nohy na zemi.
Jinak prý se jedná o vysoký tlak, když je hodnota nad 140/90. těch tvých 150/100 už je hodně, radši zítra zavolej doktorovi a nečekej na čtvrtek.
Kdyžtak mi napiš zase

serenka
28. zář 2009

Monterko, ty jsi nakonec v nemocnici? Je lepší být pod kontrolou. Já tam ležela v 19tt týden skrz vysoký tlak. Čekáme dvojčátka po IVF a moje mimi také míň kopou, prý je to tím, že mám hodně plodové vody = polyhydramnion.

pink_lady
28. zář 2009

ellis a ty este sedis doma? 😕 😠 bal kufre a hybaj do nemocnice!!!

mia81
29. zář 2009

monterka tak ako sa drzite?

eliis pink-lady ma pravdu chod do nemocnice tak vysoky tlak to nieje dobre viem o com pisem mna lekar nechal doma stakym tlakom a ked som po dvoch tyzd. nastupila do nemoc. tlak sa uz nedal upravit 3 dni sa lek. pokusali ho znizit neuspesne a tak nasledoval cisarsky.diagn. preeklamsia viac som k nemu nesla

monterka
29. zář 2009

Ahoj holky,Serenka taky sem po IVF a mudr.mi v poradně řekl že mám plodové vody míň. Mia,mám se dobře...jen na monitoru byl malý nezbeda...ztrácel se a skoro se nehýbal. Mudr.mi řekl že ten tlak je lepší sledovat dýl než 2,3dny.

pink_lady
29. zář 2009

ahojte
monterka ako sa stracal? 😕 myslim z 2-3 dni bude az do porodu 🙂
dufam ze ellis je uz v nemocke, to podla mna bude poctiva preeklampsia 😔

monterka
29. zář 2009

Pink nestraš...já už chci jít domů. Ztrácel se,že se v bříšku posunul a nebylo slyšet srdíčko. Teď sem došla z ultrazvuku a odpovídáme 35tt a malý váží 2440g.

pink_lady
29. zář 2009

monterka ved ked porodis po ukoncenom 36 tt je to uz ok a ked 37+0 tak je to uz v termine 😉 ale jasne verim ze chces ist uz domov ale ak budes mat vysoke tlaky radsej ostan pod dohladom

monterka
29. zář 2009

Pink,no snad mě pustí...dnes mám tlak 130/85. Včera byl nižší tak uvidíme.

pink_lady
29. zář 2009

tak to je ok tlak tak nech sa tak drzi 😉

mia81
29. zář 2009

monterka pink-lady ma pravdu ak budes musiet ostan radsej v nemocnici kazdy den co je maly v brusku je len k dobru.(vyvin pluc,vyvinuty saci reflex)Ja som kvoly "super doktorovi " skoro umrela a maly tiez .Ja som mala take stavy zacala som znova vracat ,strasne ma bolela hlava,strasne ma triaslo ako keby som mala zimnicu,mala som opuchy,bielkovinu v moci a vies co mi povedal ked som k nemu prisla na kontrolu ,vy mate naozaj VT a to bol inter. (ked som sa mu stazovala ,ze ma strasne boli hlava poved. to musite vydrzat nesmiete byt presmradena)a 3 dni na to sa maly narod. .viac som k nemu nesla.drz sa

pink_lady
29. zář 2009

mia takeho dr by som nakopala 😠 ale dakedy som si aj ja pripadala pri doktoroch ako hypochonder alebo ze si myslia ze si vymyslam 😠 a ptom zrazu rychlo rychlo 😠
inak ja som to vracanie ku koncu pripisovala bolestiam hlavy, mala som dvojite videnie myslela som ze to z migreny, bolelo ma nadbrusko myslela som maly mi na nieco tlaci 🙄 co moze bezneho cloveka napadnut ze to je daco vazne clovek sa boji daco povedat sa boji ze ho zas odpisu ved ste tehotna musi vas bolet pichat...inak ked pises o opuchoch tak ja som mala nohy 3 razy tolke ako teraz a ked mi po tehu odpuchli nohy tak kukam ze jejooo ja mam nohy ako palicky 😀 no nepoznala som si vlastne nohy 😝 bielkovinu si mala ako vysoku? 😎

pink_lady
29. zář 2009

inak po tom co som si prezila a co som videla co sa deje v porodnici ze zomieraju aj deti aj zeny a potraca sa aj v 9 mesiaci /aj kvoli preeklammpsii/ tak kazdemu uz hovorim nech hovori u dr i s prepacenim o kazdom prde a nech sa dozaduje svojho a neda sa odpisat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru