Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

miroslava89
2. říj 2009

garonka teda lucia(ja si asi nikdy nezvyknem 😅 ) zatial len magne a zajtra v nemocke sa uvidi 🙄

garonka
2. říj 2009

joj moja veľmi ti držím prstíky a nebojaj tlak klesne a v nemocke si odychneš 😉 ani mne tam nebolo bohvieako ale pre babenko vytrpieť musíme 😉

mia81
4. říj 2009

miroslava ides do nemocnice?lebo ten tlak to nemas bohvie co

nicole_11
4. říj 2009

ahoj...přidám sem svoji zkušenost s tlakem, měla jsem problémy s tlakem ještě než jsem otěhotněla a brala jsem na to léky,postupně se mi začal upravovat,tak když jsem otěhotněla,tak jsem se domluvila se svoji Dr.a léky jsem přestala užívat...celé těhotenství jsem měla tlak nádhernej bez léků,ale pak nakonci těhu...někdy kolem 37tt se mi zvýšil byl asi 150/100 i více,tak jsem volala ke své Dr a ta řekla,že mám jet do nemocnice...tam mi udělali vyšetření ale všechno bylo v pohodě až na ten tlak,takže jsem dostala dopegyt a chodila do nemocnice jen na kontrolu,ale radši mi asi za 10 dní vyvolali porod aby mimi bylo v pohodě,protože ten tlak může nějak ublížit mimču a i ho poškodit...nakonec se mi narodil zdravej chlapeček.....no a ted jsem znovu těhotná,ale jsem pořád na dopegytu,tak jsem zvědavá jak na tom budu tentokrát s tlakem, jestli si ho udržím až do konce hezkej nebo to zase vylítne...ale prý je lepší když má člověk potíže s tlakem i před těhu než když mu vylítně z ničeho nic v těhu

monterka
5. říj 2009

Ahoj holky,byla sem u svého gyn.na KO a dopadla na p..u!!! Tlak sem mela 140/98 a když mi dělali ozvy tak měl malý nad 170 místo 120-160. Řekl ze kdyby zálezelo na něm tak mě hospitalizuje. Prej uvidím když jedu zítra na KO do nemocnice. Chce se mi brecet!

mia81
5. říj 2009

ahoj monterka hlavne sa ukludni viem ako ti je mas strach,ale uz si v 37tt takze maly ma uz vyvinute plucka,saci reflex.Ak by sa ti maly narod. teraz neboj bude uplne v poriadku.Ale ak by si sa citila nejak zvlastne sup do nemocnice nanic necakaj.

nicole_11
5. říj 2009

tak jsem si dneska měřila tlak a zhrozila jsem se, měla jsem 150/100,tak jsem si hned vzala dopegyt a už je to v pohodě...nevím jestli mám jet k Dr...nebo chvíli brát dopegyt a počkat jak to bude pokračovat, já ho ted moc nebrala,protože jsem tlak měla krásnej,ale asi tím těhu se to zase pokazilo ☹

poseidonka
5. říj 2009

nicole neviem čo ti povedal doktor ale mne moj povedal že ak vystúpime nad 140/90 tak mam okamžite prísť....ale na druhej strane ja lieky žiadne neberiem, povedal i len, že si mam davať 3krát denne magnezium, že aj to upravuje tlak....tak skus aj to možno ti pomože. 🙂

monterka
5. říj 2009

Mia,dnes sem ve 36tt a vím že by to nebyla katastrofa kdyby se malý narodil a možná bych byla radši. Jen je zvláštní že doma mám tlak normál. No uvidím co mi řeknou zítra v nemocnici.

mia81
5. říj 2009

nicole-11 chod naj blizsie k lekarovi /internistovi .Mne moja inter. dala 24 hod. monitor na meranie tlaku nadruhy den som prisla nasadila liecbu dopegyt a magne B6.Staci ked ti da davku lieku na udrzanie tlaku aby ti necakane nevybehol.

nicole_11
5. říj 2009

no já mám ten dopegyt doma a ted půjčenej i tlakoměr...než jsem ted podruhé otěhotněla,tak tlak byl krásnej a brala jsem dopegyt 1x za den,takže ted si zkusím zvýšit dávka,tak na 4 za den,než mi ji před měsícem můj Dr. snížil a uvidím...mám doma ročního chlapečka,tak se mi nikam nechce lítat a říkám si,že by mi stejně dali ten dopegyt...asi počkám 2 dny a pokud se to nezlepší,tak zajdu někam

mia81
5. říj 2009

nicole-11 skus si teda zvysit davku mysli ,ze to pomoze , vela oddychuj aj ked viem ,ze to nieje jednoduche pri malom.budem ti drzat prsteky aby sa ti tlak upravil.Ja si uz presne nepamätam kolko som uzivala dopegytu zo zaciatku pri druhom tehot. ,ale mam pocit ,ze 2x denne a neskor sa davka dopegytu zvysila plus nato kysel. listovu a to magneB6.

monterka budem zajtra na teba mysliet ,ale vedla mena mas napisane 37 asi to zle pocita

monterka
5. říj 2009

Mia díky,sem zvědavá co mě zítra čeká. Ono to tady nějak jinak počítá. Podle PM sem dnes 36+0 a aji podle dr.

nicole_11
5. říj 2009

a ještě ke všemu trpím na nevolnosti a dneska jsem už musela objímat záchod.mísu 😒 doufám,že se to všechno brzy spraví....muž má dneska volno,tak se věnuje synkovi a já odpočívám

monterka
6. říj 2009

Ahojky holky,v nemocnici naštěstí nejsem ale musím tam je zase v pátek. Budu tam jezdit 2krát do týdne a mám si brát kabelu kdyby si mě tam nechali. Nesmím nic dělat...jen odpočívat a polehávat.

bubinko83
6. říj 2009

nicole,chcem sa ta spytat.Ty si mala problemy aj pri prvom tehu? JA som prekonala tiež preeklampsiu rodila som v 35tt a dnes som bola s tlakom u kardiologa ,pretože mi zase stupa,(ale teraz niesom tehotna).Velmi ma prekvapil,pretože mi povedal že už by som radšej v buducnosti nemala mat deti ☹ Velmi som bola smutna,normalne do plaču mi bolo,lebo ja tak velmi tužim ešte aspon po jednom dietatku.On mi to vysvetlil asi tak že,VKT sa akoby nedal liečit a každopadne sa moj stav može zopakovat.Ja nechcem v žiadnom pripade hazardovat s mojim zdravim ani so životom ešte nenarodeneho dietata ale to sa preboha neda nijako tomu predist a podchytit to v spravny moment?

nicole_11
6. říj 2009

měla jsem problémy s tlakem i u prvního těhotenství,ale nebyla to preeklempsie...zjistili mi vysokej tlak ještě před těhu,takže můj tlak s těhot. by neměl souviset a nikdy mi neřekli,že bych neměla mít druhé dítě....ale u kardiologa jsem nikdy nebyla...mě sleduje můj obvodák a gynekolog taky nic neříkal...ale je fakt,že já preeklempsii neprodělala,všechny výsledky byly v naprostém pořádku

jinak tlak už mám zase v pohodě...tak snad to vydrží

mia81
6. říj 2009

ahoj monterka som rada ze si v poriadku myslela som na teba ako si dopadla,tak len pekne odpocivaj

nicole-11 to je dobre ,ze uz mas tlak v pohode aj ty vela odpocivaj aj ked pri malom sibalovi je to tazke

monterka
7. říj 2009

Mia díky,nedělám fakt nic a od včerejška ležím v pelíšku a maximálně si uklohním něco rychlého na oběd.

mia81
7. říj 2009

Neboj dni rychlo ubiehaju a ty sa ani nenazdas a budes mat doma maleho a to uz bude iny kolotoc.Tak len pekne oddychuj.

monterka
7. říj 2009

Myslím si že se malý narodí před termínen,ale pořád si nějak neuvědomuji že to může být co nevidět. A popravdě se děsím porodu...už aby byl za mnou.

miroslava89
7. říj 2009

ahojte..
chcem sa opytat tych ktore ste brali dopegyt pocas tehu ze kedy vam asi tak zacal zaberat...
od soboty som v nemocnici od vtedy beriem aj ten dopegyt a magnezium a tlak neklesa a neklesa.

mia81
7. říj 2009

ahoj miroslava liek by ti mal zabrat do hodiny/ je to zvlastne ,ze ti este nezabral/ ,a kolko uzivas tabletiek denne?a aky mas tlak?

miroslava89
7. říj 2009

denne 2tabletky
a tlak dnes rano 160/90 a teraz popoludni 150/90.

bubinko83
7. říj 2009

mia ,ty si mala preeklampsiu u všetkych troch detičiek?Ja sa velmi bojim druheho tehu a hlavne predčasneho porodu ☹ Tlak mi pri prvom nemohli ničim znižit a tym stresom čo okolo mna robili lekari mi to ešte len zhoršovali a tlak mi stupal.

miroslava,mne dopegyt vobec nikdy nezabral ☹ A to som uživala asi 4 tablety denne.A tlak som mala furt okolo 150/110.Niekedy mi klesol v nemocke ked mi tiekol magnezium sulfat.Aky maš tlak?

mia81
7. říj 2009

miroslava myslim ,ze ak ti nebude klesat tak ti zvysia davku.Tych 90 je fajn ,ale tych 160/150 to nie je bohvie co.On sa ti moze drzat hore aj preto lebo mas strach.A co hovoria lekari?

bubinko pri 2 som uzivala lieky odzaciatku teh. krasne sa mi drzal max. som mala 140/100 .V nemoc. som bola dva tyz. pred porodom pre istotu .Najhorsie to bolo pri 1 bola som neskusena prvorodicka ,vystresovana .Lekar zanedbal moj vysoky tlak a ked videl / dva tyz. ma nechal doma s tlakom 150/110/,ze je zle uz vypisoval papier na hospitalizaciu.Ja som mala take stavy strasne ma bolela hlava,znova som zacala vracat,triaslo ma ako keby som mala zimnicu ktomu este bielkovina v moci .Prve co urobili v nemoc. po hospit. ,ze mi pichli inekciu kvoly pluckam maleho.33tt/
No a 3 tehot. som tiez uzivala lieky, tlak sa drzal fajn az 4 dni predtym nez sa maly narod. zacal sa zvysovat.Isla som na pohot. nemohli ho zrazit/robili co mohli / a tak zvolili rychlo radsej cisarsky./33tt/
Ja som sa dala na tretie teh. lebo to druhe dopadlo dobre a dufala som ,ze aj to tretie bude v poriadku ,ale nevyslo to podla mojich predstav.Nastastie mali su v poriadku.Chapem tvoju tuzbu mat dalsie babo.

bubinko83
7. říj 2009

miroslava,a ty si sa neliečila na VKT pred tehu? JA som mala na začiatku tehu skor nizky tlak,čo je pre mna dost neobvykle,ale zase je to lepšie ako vysoky .Mne začal stupat asi až v nejakom 32tt.

bubinko83
7. říj 2009

mia,ale ja zase nechcem ohrozit seba a drobčeka a pokial by mi to lekari vyslovene zakazali tak by som radšej druhe babo nechcela.Ved jedno predsa mam a nemožem tak bezcitne rozmyšlat.Hlavne musim mysliet na dietatko čo už mame a dufam,že sa mi podari dat skoro do poriadku aby sme mohli za nejake 2 ročky pustit do druheho babenka 😉 Aj ty si si svoje vytrpela určite si to nemala lahke. ☹ Ako sa maju detičky? Su zdrave všetky 3?

mia81
7. říj 2009

bubinko my sme sa na druhe babo pripravovali strasne dlho .Lekari mi zakazali otehotniet minimalne rok po cisarskom .Bola som aj za lekarom a ked som zistila ,ze som tehotna hned som sla k internistovi./ale uz k druhemu/a ten mi hned nasadil lieky ale len minim. davku az postupne sa zvysila . Druhe tehot. bolo uplne ine.
A vobec nerozmyslas bezcitne je to len tuzba mat dalsie babo a to je normalne.A Drobci su v poriadku.S najstarsim sice stale chodim na pneumologiu ,ale to kvoly laringitide a prev. raz za rok na alergologiu a kardiologiu a vsetko je v poriadku.

ak sa smiem spytat v ktorom tyz. si porodila?

bubinko83
7. říj 2009

mia, v 35tt som rodila sekciou v spinalke.Lebo mi tlak nemohli znižit a asi sa bali uspat ma. 😒 Ale chvalabohu sme boli obaja v poriadku a aj sme.A ty sa na ten VT liečiš aj teraz ešte?JA by som po druhom obehala aj viac internistov a chcela počut ich nazor aby sa to dalo skoro podchytit.Ale čo počuvam vačšinou ten tlak už nemožu teda neda sa znižit.Je to čudne.Asi zato može už aj ten stres.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru