Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

ostruzinka
28. bře 2007

Holky, nechci nikoho nejak strasit, ale moje sestra mela behem tehotenstvi vysoky tlak (bohuzel ted nevim ta cisla) a dost velke otoky nohou i rukou. Jeji gynekolog to nejak moc neresil a na 32 tydnu ji zacala odtekat voda a rodila. Porodila cisarem, protoze se vubec neotevirala... Vsichni jsme z toho byli paf, protoze to nikdo takhle brzy necekal. Nastesti jsou oba v poradku. Ale mozna, ze kdyby se to nejak driv resilo, tak mohla rodit alespon o chvili pozdeji 😒

majka07
28. bře 2007

Holt záleží na doktorovi, jak si umí své pacientky ohlídat. Já pravidelně nosím svému doktorovi tabulky, kde mám psaný tlak, který si měřím skoro každý den, řekl na rovinu, že když budu podvádět, je to moje mínus, ale to by mě ani ve snu nenapadlo psát si jiný tlaky, o mhrašulu jsem měla veliký strach, dopegyt mi to hodně vyrovnal a spokojenost je na obou stranách, je fakt, že u mě hodně působí syndrom bílého pláště, takže ze začátku jakmile jsme překročila práh k sestřičce tak jsem měla vyšší, když mi ho změřila asi po 15 minutách byl nižší...proto sedím vždy chvíli v čekárně a rozptyluji se myšlenkami krásnými a snažím se nervozity zbavit a ono to funguje, už 3x po sobě mám aj u sestřičky tlak lepší než dřív:o)

karotky
autor
28. bře 2007

Holt smůla,že narazila na blbýho doktora. 😖

ostruzinka
28. bře 2007

Jo, jo, trosku to podcenil a ona chudak prvorodicka mu verila, ze je to OK. A to u nas tento doktor patri k tem nejlepsim ☹ No hlavne, ze jsou v poradku... 😉

karotky
autor
28. bře 2007

Včera,když mi sestra měřila ten tlak,už jsem si myslela,že mi odkrevní ruku.Jau,to bolelo a to nejsem nějaká citlivka. 😀 Pořád se jí to nezdálo a vždycky připompovala a mě lezly oči z důlků. 😅
Když jsem se pak doktora ptala,jestli si mám doma měřit tlak(máme takový malý automat),tak se smál a povídá:"Vy to umíte?"
Prý není potřeba,tak na to prdím. 😉

dashak
28. bře 2007

Čau karotky, no já měla tlak 170/110 🙂
130 tlak máš ještě v normě, hraniční je 135, a 90 už je vyšší, ale hraniční je 95, takže si ještě jakš takš v normě. Nasadil ti mudra dopegyt?
Jinak už jsi 37tt, takže jsi i tak za vodou 😉

Já musela v 31. týdnu pod kudlu 😒

karotky
autor
28. bře 2007

Nic mi nenasadil.Jen mi doporučil,že kdyby mě bolela hlava a měla bych sklony k omdlévání,mám se u něj stavit i s močí.
Zatím je mi fajn. 😉

dashak
28. bře 2007

hm, no já měla preeklampsii a otoky jsem neměla absolutně žádné a bolesti hlavy taky ne. Akorát jak se zvyšoval tlak, tak už se mi špatně dýchalo, jako kdybych měla balvan na hrudníku.

Ale v pohodě, tvoje mimi už je dopečené, takže i kdyby muselo ven, tak bez rizika 😉

Tak ať ti ty 3 týdny rychle utečou a máš pohodový porod 😉

karotky
autor
28. bře 2007

Díky.Budu se snažit. 😉
Preeklampsie je neřád,to vím.Taky jsem z toho měla strach. 😒

karotky
autor
10. dub 2007

Dneska jsem se měla dostavit na přeměření tlaku.I sestřička se nestačila divit-naměřila mi 120/80.Tak mě poslala domů s tím,že se mám na kontrolu dostavit v pátek.
Nedalo mi to a trochu jsem doma zhřešila.Po dlouhé době jsem si vychutnala kávu. 🙂

pigos
16. dub 2007

Já s prvním mimčem měla preeklampsii, také pouze vysoký tlak bez žádných otoků a bílkoviny, rodila jsem císařem v 31.týdnu. Teď už jsou malému 3 roky, čekám druhé mimčo, jsem v 17. t., ale tlak bohužel je už teď hraniční (130/95), tak to nevidím růžově 😠 . Doktor to zatím nijak neřeší. Stejně s tím nic nenadělám, tak jen doufám, že zase aspoň do 31t. vydržíme.

karotky
autor
16. dub 2007

Pigos...............držím Ti palečky.Kdyžtak zkus něco s česnekem.Já mám teď pořád 130/90,ale jednou jsem si (těsně před tím,než jsem šla na kontrolu) dala česnečku a měla jsem tlak 120/80. 😉

pigos
16. dub 2007

Karotko, díky moc za podporu. Česnek vyzkouším 😖 , ale nevím, jestli ten vysoký tlak je projev preeklampsie nebo ten vysoký tlak to způsobuje... A také jsem u malého brala od 6 měsíce všechny možné léky a na císaře mně hnali s tlakem 180/160 😕 ... a na to asi česnek nezabere. Díky za podporu a držím Ti palce k pohodovému porodu, máš to už blízko 🙂 .

karotky
autor
16. dub 2007

Tak už jsme zpátky doma.Natočili mi monitor,pak přišel doktor a zeptal se mě,jestli od pátka(kdy mě tam prošťoural)něco dělo.Já řekla,že nic a docela ho to zklamalo.Tak jsem ho uklidnila tím,že jsem v tomto směru gumová.
Takže jdu v pátek na další kontrolu a prý mě tam odšpuntuje(to abych si vzala roubík do pusy ).A když se to do pondělka nerozjede,tak se tam stavím jako dneska a asi mi to rozeženou kapačkou.
Konečně je manžel spokojen,že za týden už to bude na jisto.
No,nevím,jestli bude zrovna pohodový-už teď z něho začínám mít hrůzu. 😅

dashak
16. dub 2007

pigos, taky držím palečky. Rodily jsme ve stejném týdnu 🙂 Česnek asi fakt nezabere 😉 , pač prostě preeklampsie je svinďura 😠
karotky, já myslela, že už máš odrozeno, ale mimiskovi se nějak nechce co? 😀

martinnaa
16. dub 2007

Ahoj holky ja mela tlak taky vysoky 180/100 brala jsem dopegyt a od kvetna 2006 do srpna jsem lezela 3x v nemocnici.byla jsem cela otekla hruza 😝 Mala se narodila nastesti 39tt. cisarem protoze jsem se neotvirala zavadeli mi 2 prasky a jednu kapacku ani ta nepomohla.Tak to vsechno dobre dopadlo.Vsem maminkam a miminkum v briskach drzim palecky 😉

pigos
17. dub 2007

Dashak, koukám, že kromě stejného termínu jsme měly i stejné potíže, také jsem nemohla dýchat, ale jinak úplně v poho..Bohužel, se mi už zase dost špatně dýchá už teď a nemůžu posoudit, jestli to je takhle brzy normální
😒 , přibrala jsem 5 kg a nějak tlustá nejsem, tak nevím.... Jinak jsem si před 14 dny prodělala pásový opar, tak půjdu asi ve 20t. na spec. ultrazvuk, prý to je bacil neštovic a může to způsobit vývoj. vady, ale neštovice jsem měla, tak bych měla mít protilátky, tak snad to bude dobrý. Karotky, držím palce, měla bych už také nervy,zlatý císař.

iza
22. črc 2007

ahoj holky,otvírám opět tema tlak 😉
Mlby být maximálně 135/85
Já ho mám už 2týdny nad tento limit a beru Dopegyt a strašej mě CR.Měla jste to některá taky tak apak rodila normálně ?
otoky mám takový celkem normální, žádnej extrém a bílkovina v moči není

kralik
22. črc 2007

Ahoj holky, tak já měla při poslední kontrole tlak 150/105, při přeměření 145/100 ☹ (celé těhu jinak v pohodě). Dva dny jsem chodila na přeměření, ale stále to moc neklesalo, spodní max. na 90. Bohužel mě hospitalizovali, tlak mi měří 3-4x denně a je to různé. Mám i 120/70, ale i 150/90. Druhý termín mám dnes. Pustili mě na víkend domů, ale dneska se tam vracím a asi mi to zítra budou vyvolávat. 😢 . Kdyby se to tak rozjelo samo 🙂 . Tak se mějte a přeju všem hodně stěstí.

macc
22. črc 2007

ahoj holky tlakoměrky 🙂 , já beru na tlak Cint 02, to jsou ty nejslabší prášky a ještě si je půlím, když jsem dr. na tlak řekla, že plánuji mimíska, tak mi řekla, že vysoký tlak není vůbec nebezpečný pro to mimi, ale pro mě ano, ale že se to dá těma práškama udržet na uzdě, tak teď už mi zbývá jen otěhulkovatět 😀
jinak si tlak bohužel snížit nemohu, jsem hubená, kafe nepiju a alkáč příležitostně vínečko, asi jako každý 😉 , dr. mi řekla ať se hodím do klidu 😀

zdenicka
25. črc 2007

ja mam tlak tak 140 na 98 a beru kazdy rano jeden prasek-dopegyt.chodim kazdych 14dni na mereni,doma ho mam nizsi ,ale u dr.nic takovy.spis si taky myslim,ze mimi bude driv tak se snazim mit vse pripravene.

markeeta
25. črc 2007

Holky, dneska jsem se vratila z vysetreni, vzdycky jsem mela tlak v prumeru a dneska me namerila 140/90, takme poslala dneska na monitor. Pry nemusim mit zadne obavy, je to jen tak pro kontrolu. Kdyz tady ctu, ze nekdo byl pri tomto tlaku HOSP, tak mi trochu nabehla kuze na hlave. Ja teda mam od vcera pocit, ze se ve me uplne vari krev a jsem jak pred vybuchem. Pripadam si i teplejsi, ale teplotu mam 36.35 st.
Ja verim, ze to bude v pohode a je to jen takova reakce meho organismu pred blizicim se porodem.

zdenicka
25. črc 2007

to me prave vubec nic neni,kdybych to nevidela na tom pristroji,tak bych tomu neverila...no hlavne ze me taky nikam neposlala,jen tam chodim kazdy tyden,aby me mela pod kontrolou,fuj nikde v nemocnici bych lezet nechtela.

ketka
25. črc 2007

ahoj holky, já mám teď u doktora pravidelně tlak 140/90, ale když si ho měřim doma tak mám vždycky kolem 100/60. Hlavně se ale absolutně vůbec na vysokej tlak necítim, bolesti hlavy, nevolnost od žaludku, bolest na prsou vůbec nemám, otoky minimální jenom když je vedro a bílkovina v moči taky veškerá žádná, takže u mě to bude asi taky "syndrom bílého pláště". Nejhorší je, že teď se každou kontrolu klepu, abych ten tlak neměla tak vysokej, páč mě doktor docela vystrašil a tim stresem mi to samozřejmě ještě stoupne.

leni77
26. črc 2007

Taky se přidám s troškou do mlýna. Od začátku těhu mám vyšší tlak, rozmezí 125/75 - 147/90. Takhle se naměřim doma, páč jsme na doporučení mudrů zakoupili tlakoměr. Ale u Gyn. i Intern. mívám přes 155, takže mi dnes nasadili Dopegyt. Ale zatim 1/2 2x denně. Začaly mi otékat nohy ke kotníkům, sotva se vejdu do pantoflí. Bílkovinu v moči snad nemám, každý den ráno čůrám na papírek 😉 . Jsem silnější postavy, tak doufám, že to bude tím a ne preeklampsií.

andilek
20. zář 2007

ahoj, dnes mi v poradně naměřila sestřička tlak 130/94, beru 3x denně dopegyt, zítra jdu na přeměření, pokud to bude stejné zapůjčí mi domů tlakoměr a mám si o víkendu tlak hlídat. Pokud se nesníží budu hospitalizovaná. Nevíte co bude probíhat dál? Pokud bude nevyhnutelný císař, mohu si vybrat celkové umrtvení nebo epidurál a co by jste oporučily. Mám z toho už hrůzu teď, jen na to pomyslím ☹

mysulka
22. zář 2007

Ahojky, já jsem na rizikovém těhu s tlakem 150/100 a tak nějak mi nechce klesnout, jen u nějakých lékařů ho mám nižší. Těnto týden jsem si s tím užila dost. Od úterka jsem lítala po doktorech a ve čtvretek mě chtěli hospotalizovat ( a to jsem šla jen na měření tlaku, protože den před byl učebnicový) a než mě přijali komplet, tak naštěstí byla hotová laborka, kde byla jen jedna hodnota mimo normál ( mám divoké mléčné zuby 😠 ) a tak mě poslali dom, i když jsem byla už přijatá na příjem 🙂 Ale právě kvůli tomu, že jsem něměla bílkovinu v moči a tlak se mi umoudřil tak jsem šupajdila domů, ale fakt jsem se nehádala, doma je doma. Vyfasovala jsem Dopegit a bylo to. Před tím se jim moje léčba s Cyntem nepáčila. ani se nedivím, bylo mi po něm hrozně. Dopegit snáším super.
Jen mě štvalo, že jsem prošla několika ordinacema a co lékař, to názor. A to, že byl skoro vždy opačný, to nemusím zdůrazňovat.
jinak pro gynekology je tlak na hospitaci tady 150/100, schodli se mi na tom 2 😀 což je asi opravdu úspěch.
Mají rozum a hl. ty v nemocnicích, nenechají vás tam trápit zbytečně a co jsem mohla poznat ( prošla jsem si při příjmu celou porodnici jak na exkurzi) byli fakt super a i když byli upracovaní, měli fakt frmol, tak byli úžasní ( a to jsem ubrečená hysterka, kterou jen tak doktor při první schůzce nepřesvědčí je že dobrej 😉 )
Držím vám palečky 🙂

binki
23. zář 2007

Holky a s nízkým tlakem máte zkušenost? Mám pořád kolem 90-100/45 a když vyjdu schody, tak mám 120/60.

krista
23. zář 2007

Binki myslím že u toho nízkého na sebe dávej hlavně pozor, aby jsi někde neomdlela, ale jinak je asi pořád lepší než ten vysoký 😉 a ten spodní máš opravdu hodně nízký pořád, jak to řeší Dr.?

binki
23. zář 2007

Jo, ale někdy to je dost těžký, když mne v mhd nepustí sednout a ještě do mne strkají :( Naštěstí nejsem máčka, tak si omdlívám až doma.
Nijak to neřešíme, doktoři mi taky vždycky řeknou, že to je lepší, než mít vysoký nebo kolísavý.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru