Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

miroslava89
7. říj 2009

nazor lekarov nepoznam zatial...povedali mi len tolko ze pockaju ci sa nezacne mi tlak znizovat po tyzdni a potom sa uvidi co a ako dalej..
a uz mi aj viacero ludi vravelo ze to mam aj zo strachu-len to je asi nemozne nebat sa 😒
a pred tehu som nikdy vysoky tlak nemala...a ani pocas prveho tehu-a to som bola vtedy pod neustalym stresom..

bubinko83
7. říj 2009

mirka,uvidiš čo sa z toho vykluje.Možno najdu spravnu liečbu a budeš v poriadku až do konca. 🙂 Ten tlak maš tkay hraničny podla mna to nieje najhoršie.Ja ked som raz prišla do nemocky som mala tlak 220/120.A to bola už katastrofa.Som myslela že vybuchnem.

garonka
8. říj 2009

babenky chcem sa opytať je podľa vas digitalny tlakomer na 100% presny? ja som si teraz namerala 150/70 neviem či zo strachu lebo idem teraz na krv na infekčne a včera som si od doktorky vypočula veci ktore ma na maximum rozrušili 😔 ten tlakomer nieje na zapästie ale na rameno, no neviem či panikariť a volať doktorke či čo 😔 inač ja mavam tlak 120 alebo 130/80 to je norma.

pocahontas35
8. říj 2009

garonka, neboj tlak mas urcite v pohode, ten co si si namerala, je len z rozrusenia, vsetko dobre dopadne, neboj ... co sa tyka digitalnych tlakomerov, tvrdia, ze nie su take presne, ako tie stare klasicke, ktore este sem tam maju v ordinacii ...

mia81
8. říj 2009

garonka digitalny tlakomer nieje presny .Mam doma obidva(klasicky aky maju v nemoc. a aj digitalny) porovnavala som hodnoty a u mna je na prvom mieste klasika .Klasicky sme pouzivali aj v praci a to sme mali aj digital.

miroslava a ako dopadlo prve tehu mas dietatko?

Bubinko teraz mam tlak najviac 130/90 a uzivam rano jeden liek .Mozno keby som zhodila kila ,ktore som nabrala pocas materskej ,ze by som liek ani nemusela uzivat.A tema internista mam super doktorku chodila som ku nej pocas tehu kazdy mesiac ,2xsom mala monitor na 24hod. meranie tlaku ,a ked pocujem meno predchadzajuceho inter. mam chut mu jednu vrazit.Ja som tlak 200/120 mala po prvom cisar. v noci sestr. nevedela co uz ma robit davala mi pod jazyk ,ale nakoniec aj tak musela budit lekara.Nastastie sa upravil a odvtedy som uz taky vysoky nemala.

garonka
8. říj 2009

babenky som doma, už uplne inač vyzeram 🙂 aj sestrička ma upokojila, že klasicky je najpresnejší, no brala mi 5 ampuliek krvi hruza a v čakarni plno ľudí a ešte ma i jeden dedo zjazdil, že furt dvere otváram a on je chory to že tehotna žena stojí v preplnenej čakarni pol hodinu kde sa ani dychať nedalo je normalna vec 🙂

mia až mi vyrazilo dych aky tlak si mala 200/100 uf hlavne, že maš detičky teraz v poriadku a že aj ty si ok, tak to bol až veľmi exremny tlak 😕 inač klasicky tlakomer sa da kupiť? nevieš kde?

wacinka
8. říj 2009

garonka klaický se dá koupit v lékárně nebo ve zdravotnických potřebách. 😉

garonka
8. říj 2009

wacinka ďakujem a je drahy? lebo ten naš digitalny by som vyhodila okamžite

wacinka
8. říj 2009

tak u nás jsem ho koupila za necelou 1000

garonka
8. říj 2009

nie je to veľa kupim ho ešte dnes 😉 lebo inač digitalne tlakomery su somarina no neviem a aj ty si mala problemy s tlakom?

wacinka
8. říj 2009

ano měla jsem vysoký tlak musela jsem taky měřit a při porodu mi nakonec museli dát další lék, protože to vylítlo moc vysoko. Ale hned jak jsem porodila, tak druhý den jsem měla už tlak v normě, sice mě v porodnici, pořád pozorovali a měřili, že už mi lezli na nervy 😀

garonka
8. říj 2009

jej to už maš mesačne babenko pozeram do pasu 😉 blahoželam a v ktorom týždni si rodila? no aj u mňa to tak bolo v nemocke ja som už ten tlakomer normalne aj v sne mala 😀 to bola pre mňa riadna fobia a liezli mi stym na nervy 😀

wacinka
8. říj 2009

já jsme měla termín 5.9. a malá se narodila 6.9. takže jsem rodila v termínu.
a jinak v poradně na kontrole jsem vždy měla vysokej tlak, bylo to asi psychikou a stresem. 😉

mia81
8. říj 2009

garonka tak som rada ,ze si v poriadku.A ma ti kto doma merat tlak s klasickym?ja som dala za digitalny 1650 sk ,ale najradsej by som ho vyhodila.

wacinka Zoe je zvlastne meno ale velmi pekne.

garonka
8. říj 2009

tak tak veľa zohrava psychika mne na poradni stále namera 130/80 alebo 120/80 čiže to je idealny tlak ale to chodím rano o pol 7 aby som bola prva lebo keby som prišla neskôr tak na obed mi namera ako minule 160/100 a preto ma poslala do nemocky kde som si poležala 3 týždne 🙂 tak som doma, nepracujem, mam kľudový režím a nesmiem sa namahať 😉 uf len kysnuť môžem 😀

jej 6.9 ma moj bratranec narodky 😀

wacinka
8. říj 2009

mia děkuji vybral ho manžel a já jsem ho schválila, ale říkáme malé Zoují 😉

garonka
8. říj 2009

mia zatiaľ mame digitalny ale vyhodím ho von oknom tiež nas stal 1500 sk po obede ideme kupiť klasicky tlakomer aby som ozaj vedela na čom som 🙂 a maly ma stále kope 😀 ale aspoň viem, že v brušku je 😉

wacinka
8. říj 2009

garonka, tak to já jsem měla okopané pravé žebro a byla jsem fakt ráda, že už je malá venku, protože to byla bolest jak něco 😉

garonka
8. říj 2009

môj zasa kope kdesi naľavo a začal i do močoveho mechura 😀 no pod rebrom nech ma nekope ako tvoja mala lebo tam mam pečienku a na tu beriem lieky, som mala zvyšene pečeňove testy 😒

wacinka
8. říj 2009

oni ti šroubci si najdou nějaké místečko kam kopou skoro pořád 😀

garonka
8. říj 2009

presneeee tak 😀 😀 😀 😀

bubinko83
8. říj 2009

baby,a mali ste niektora holter na na snimanie tlaku na 24 hodin? Je to nejake velke,myslim či je to vidiet pod šatami alebo či to vydava nejake zvuky atd.Proste či možem ist stym medzi ludi alebo moc nie. Ja mam totižto v ordinacii vždy namerany vyšši tlak a chcela by som to skusit,ako by sa mi osvedčil ten holter.Pište babule som zvedava 🙂

mia81
8. říj 2009

ahoj bubinko ja som mala holter mala som ho pod satami nic nie je pocut iba ty citis ,ked sa nafukuje.Dokonca doktorka mi povedala ,ze vecer si ho mozem dat dole ked sa chcem osprchovat v case ked nemera.(ked sa nenafukuje).Ale o vsetkom by ta mal poucit lekar.

garonka
8. říj 2009

bubinko ja som zatiaľ holtera nemala ale nevyhnem sa mu určite 😒 monterka čo tu takisto píše ho mala ak si spomínam 😉

bubinko83
8. říj 2009

mia,dakujem.A ako často to meria tlak ? Každu pol hodku?A ako dopadlo tvoje meranie vtedy?

mia81
8. říj 2009

nepamätam si to presne ,ale do urcitej hodiny kazdu polhodinu a potom v noci kazdu hodinu.Len nesmies lezat na tej hadicke aby meranie bolo v poriadku.Ja som ho mala pri druhom synovi a tretom.Merania boli v poriadku.Mala som sice aj vyssie hodnoty ,ale nebola to az taka tragedia.Doktorka bola celkom spokojna.

monterka
8. říj 2009

Bubi já měla holtra nedávno...pod oblečením vidět byl a zvuk vydával jak měřil. Přes den měřil po čtvrt hoďce a v noci po půl hoďce...nesměla sem se ani osprchovat.

mia81
8. říj 2009

ahoj monterka ako sa drobcek kopka a ty oddychujes?tebe to nejako casto meralo a ako ti dopadol holter?

monterka
8. říj 2009

Ahoj Mia,malý kope a já pořád ležím...jen sem uvařila a nachystala pro malého postýlku. Jak mě dopadl nevím...musím si zavolat k mudrovi. Jet se mi tam nechtělo když mám tento týden samé doktory.

nicole_11
8. říj 2009

ahoj..tak hlásím,že už 2 dny mám tlak mezi 130/80- 120/70 a beru dopegyt 3x denně,tak snad bude všechno v pořádku a udržím si ho 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru