Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

pink_lady
13. říj 2009

monterka dakujem mna tiez od vcera boli jazva a svrbi - a to prvy krat od porodu ...co to pocasie neurobi 😝 😀

monterka
15. říj 2009

Ahojky holky,dnes sem byla na KO v nemocnici...tlak 130/85 a dělali mi aji UTZ. Průtoky v pořádku,viděla sem žaludek a ledviny...opravdu to bude Lukášek a váží 2970g ve 37tt+3.

mia81
15. říj 2009

monterka tak to mas vyborne spravy.ja mam brata Lukasa (mali sme vela mien ,ale zasadla rod. rada a zvitazilo meno Lukas).A ako sa citis?

monterka
15. říj 2009

Mia díky,cítím se dobře...převážnou většinu dne ležím. Jméno máme vybrané dlouho...ještě sme ani nevěděli že to bude klučík. Já vybírala holčičce...přítel chlapečkovi.

mia81
19. říj 2009

monterka ako si prezila vikend a co drobcek ste v poriadku?A tlak mas ho v pohode?

monterka
19. říj 2009

Ahojky Mia,díky za zeptání...víkend v poho. Dnes sem byla na KO a tlak 130/70 tak mě mudr snížil dávky Dopegytu a na další KO jedu příští pondělí a musím počítat s tím že si mě tam už možná nechají. Ty si měla jaký víkend?

mia81
19. říj 2009

ahoj no vikend bol celkom fajn ,ale uz som rada ,ze je pondelok lebo ty dvaja huncuti( za dva mes. 6r. a 3r.)sa nevedeli vpratat do koze.Chvilu bolo dobre a zachvilu sa hadali a bili .

No ,ale tlak mas super ukazkovy takze to nebude(aspon podla mna)cisar. ale normalny porod.Doktor ti nic ohladom porodu nepovedal?Uz sa ti to krati a co buduci otecko uz sa urcite tesi.

monterka
19. říj 2009

Ty máš tři klučíky? Blíží a mám strach ale zároveň se hrozně těším až bude malý na světě a přítel je taky natěšený. Ohledně porodu mi mudr nic neřekl...jen že se to musí pohlídat páč sem po umělým oplodnění.

mia81
19. říj 2009

ano mam troch chlapcov a uz sa zacina poriadne certit aj ten najmensi.Ja viem ze mas strach ,ale neboj vsetko dobre dopadne ved ste to dotiahli tak daleko.Je nadherne ked zena otehotnie ,ale este krajsie ked sa stane matkou.

monterka
19. říj 2009

Tak to si dobrá! Já si neumím představit jedno a né tak tři. Ten nejmenší je jak starý? Tak ten strach má asi každá mamina která čeká první a já si říkám...zvládli to jiné,zvládnu to taky.

mia81
19. říj 2009

Najmensi ma13 mesiacov.

monterka
19. říj 2009

Tak to más muj obdiv...tri kluci a docela brzo po sobě!

mia81
19. říj 2009

dakujem .A tak, da sa to zvladnut len niekedy mam hlavu ako balon ked sa hadaju.Strasne radi skladaju lego a chevu to je u nas najtichsie a najhlucnejsie ked treba po sebe upratovat(hracky) to mi najstarsi povie ,ze on nie je sluha 😀 .su strasne zlati som velmi rada ,ze ich mam.(neviem si predstavit zivot bez nich, bol by velmi prazdny)

nicole_11
22. říj 2009

tak já hlásím, že se mi tlak pohybuje od 130/80 do 120/70...záleží na denní době a co zrovna dělám, ale myslím si že je to v pohodě a beru pořád 3x denně dopegyt...ale nevím jaká je ta hranice odkdy už je to vysokej

garonka
22. říj 2009

nicole tlak maš super 😉 hraničny je 140/90 aspoň tak moja doktorka vravela 😉

mia81
22. říj 2009

nicole ved to je super tlak .

monterka a ty ako?

garonka dlho si v tejto teme nebola ty sa mas ako a co babo ?

garonka
22. říj 2009

mia ahojček 😉

no čo sa pochvalim v utorok na poradni to bola katastrofa, rano som šla peši a potom neviem čo ma napadlo som zrychlila krok, srdce mi bušilo až až, už som vedela že je zle, prišlo mi nevoľno, zavraty ako nikdy, naval tepla ako v menopauze, a čo je najhoršie nemala som so sebou vodu, lebo som nechcela mať veľa veci v kabelke ale som to riadne prehnala 😒 nemala som kde sadnuť tak som sa opierala o stlp kym prišla sestrička mi to prešlo, no som už vedela že môj tlak bude extremne vysoky, ale na prekvapenie namerala 130/80 😕 ale babo veľmi kopalo ked mi bolo zle, tak ma doktorka zjazdila, že kde sa ponahľam treba chodiť pomaly 😔
ale ti poviem som sa riadne preľakla.

svistik
22. říj 2009

ahojte dievcata

ja by som sa potrebovala s vami poradit... minuly tyzden mi zacali puchnut nohy a okrem toho mam zvyseny tlak, ale zevraj este v norme, ale mna tie opuchnute clenky aj brutalne bolia... je to normalne??

garonka
22. říj 2009

svistik

a aky tlak to maš? hraničny 140/90 je ešte ok 😉

svistik
22. říj 2009

vacsinou do tych 130 a spodny do 85... to viem, ze je este v pohode, ale trapia ma tie bolestive clenky...
mne lekarka povedala, ze ked budem mat spodny nad 90, ze to je nebezpecne

garonka
22. říj 2009

tak to maš dobry tlak, ja som s tlakom 160/100 letela do nemocnice 😒 a mala si aj problemy s tlakom? a doktorka nič nevravela na opuchy nôh?

svistik
22. říj 2009

len mi povedala, ze si mam ten tlak sledovat a ked mi vybehne na tych 140/90 tak mam prist alebo ist rovno do nemocnice...

garonka
22. říj 2009

a aky maš tlakomer? digitalny? lebo mne v utorok doktorka prikazala kupiť klasicky ortuťový, digitalne niesu presne a mne meralo stále 150/70 a to som stále bola v kľude, nič som nerobila, nechápem aj zaleží od doktora lebo niektorí ešte beru ten tlak 140/90 ako hraničny

svistik
22. říj 2009

hej hej ... digitalny... a verim, ze je nepresny... ked si odmeram tlak 3krat hned za sebou tak prvy mam 132/83, druhy mam nizsi a ten treti Uz nejakych 121/70

garonka
22. říj 2009

lebo ortuťový aj trikrat namera tu istu hodnotu, tak ako mne sestrička merala tlak a ups 160/100 a merala 3x a stále sedelo, tak som letela do nemocnice a tam mi namerali na druhy deň 170/90 no je pravda, že tlak je nižší rano a mne merali na obed, preto i na poradňu chodievam rano

a maš problemy s tlakom odkedy si tehu?

svistik
22. říj 2009

a co ti potom povedali v nemocnici? viem, ze ked je to kriticke tak vyvolaju porod... ale to asi az ako poslednu moznost, ci nie?

garonka
22. říj 2009

mne taky tlak vyskočil keď som bola v 10tt 😒 a poležala som si tam 3 týždne, lebo našli ešte jednu diagnozu 😒 najprv mi dali infuzku magnezium ale len dvakrat, a tak mi nasadili dopegyt, celkom zabral lebo som mala ukažkový tlak 120/80 alebo 130/80 ale keď som šla k internistke opäť 160/90 to som už mala strach 🙂 len rano o piatej sestričky mi tlak merali a 80/80 😕 to bola katastrofa, ale cez deň uplne v norme.
Teraz som doma, odychujem a chodím i na prechádzky s havom hlavne večer kedy je príjemnejšie.

garonka
22. říj 2009

ale strašili ma že mi môžu ukončiť tehu ale tlak sa daval do normy

svistik
22. říj 2009

fuha... to si si tiez toho dost preskakala... ja som uz aspon v takej faze, ze keby nieco tak proste porodim skor...
ale dufam, ze to nejako zvladneme...
dakujem Ti krasne... idem si lahnut lebo sa mi vyzyvuje 🙂
prajem vam obom vela zdravia a aby ste to pekne spolu zvladli...

svistik
22. říj 2009

a dobru noc 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru