Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

sunysara
4. pro 2009

Ahoj Pavli, známé maminka ho měla doma a taky měla úplně hrozný hodnoty kvůli baterkám tak si každou chvíli chtěla vlézt do rakve, takže si ho domů nepořídím.
To jsem se chtěla zeptat Pavli, já jsem dneska 27+6 dle utz podle tkerýho se mám držet. takže 28tt a dr mi řekl že jsem 26 tak to taky nechápu přitom říkal že malej je velkej aje starší.

sunysara
4. pro 2009

A ten tlak jsem tak měla zatím jen jednou a doufám že naposledy. ale fakt jsem se hrozně bála co je malýmu.

mia81
5. pro 2009

sunysara neboj zvladnete to (obaja).

este som zabudla nepite mineralky s vysokym obsahom sodika.

Ali ty to uz mas zachvilku, 36tt je velmi dobry.a ty mas tiez probl. s vysokym tlakom?

sunysara
5. pro 2009

Ahoj Mia, no já piju magnezku každý den tu můžu???

Snaím se nesolit, víc pít a hýbat se no.

mia81
5. pro 2009

ahoj sunysara kukla som na net a mineralka s vyssim obsahom magnezia(magnezka) je v pohode.Ale dost casto pocuvam ,ze jeden druh miner. nie je dobre pit dlhsiu dobu ,ze ich treba striedat.

sunysara
5. pro 2009

Aha já ji piju už měsíc tak já budu pít tedka si jen vodu a štávu. zas chvíli. ale z toho to ais nemám tak nevím.

mia81
5. pro 2009

sunysara kludne si najdi nejaku druhu mineral. (aj ked dr. ma upozor. nepit vela mineral. ,ale ved zalezi kolko vypijes).Pi vodu,dzusy ja som si dzus riedila mne v tehu sladke nic nehovorilo skor kysle,caj ja som pijavala väcsinou mätovy, obcas zihlavovy aj zeleny ,ale potom som citala ,ze tehotne by ho nemali pit vo velkom mnozstve.

Ak si iba raz mala zvyseny tlak a inac sa citis vynikajuco neboj sa zvladnes to a drobceka donosis .Ak chodis do prace tak sa v nej nestresuj ,doma vela oddychuj pomaly chystaj vybavicku aspon zakl. veci ,pozitivne sa nalad .

Viem ako sa citis ja som bola tiez vo vsetkom opatrna knizku o tehotenstve kupena az po 3 mes. tehotenstva a az ked som mala v rukach tehotensku knizku skor nie.V 6mes. som kupila 1dupacky a 1capicku .

Ak by si chcela nieco vediet kludne mi napis do IP.

allinka79
5. pro 2009

pavla, dakujem... o dva dni uz budem 37, ale i vtak bude este mala v inkubatore ☹ takze radsej skusim vydrzat dlhsie...

mia81
5. pro 2009

allinka mozem sa ta spytat preco by mala byt malinka v inkubatore v 37tt?Ved deticky narod. v 37 sa pokladaju za donosene maju saci reflex,vyvinute plucka dokonca aj vahu maju okolo 3kg.Ty mas asi nejake kompl. v tehotenstve co ?

allinka79
5. pro 2009

lebo kamoske sa tento tyzden narodil syn (bola 36+4) a maly je v inkubatore... bol chvilu na pristrojoch a este tam je kvoli teplu (mal cez 3 kg ked sa narodil)

mia81
5. pro 2009

allinka neboj ty to zvladnes.Kazde dietatko je ine .Napr. ja, mne sa narod. 2 chlapci v 33tt .Prvy syn s tym som bola v nemoc. zhruba 6 tyzd. menili mu krvicku mal 1830g ,cvicili sme na saci reflex ked papal jedol hltavo az sa dusil .Ked sme prisli domov po 2 tyzd. dostal laringitidu a ma ju doteraz.a nekojila som ho nechcel sa prisat.

Druhy syn najmladsi narod. sa tiez v 33tt v inkub. bol tyzden (prve dva dni boli najhorsie).Vaha 2060g bol spavy a lenivy papat.Nakoniec zacal pomaly papat tak som sa pytala domov(v nemoc. som bola iba 3 tyzd.) kvoli malim a az doma sa poriadne rozpapal aj to som si dlho odstriekavala a nakoniec sa naucil papat aj s prsnika .Taktiez som s nim cvicila .

Ked si porovnam tak najhorsie to bolo pri prvom synovi.a najlepsie pri strednom donoseny kojeny do roka .

Mam 3 bratov a kazdy jeden bol narod. v 37tyzd. neboj sa a mysli pozitivne.

allinka79
5. pro 2009

ved myslim... viem ze som uz v podstate za vodou, ale v termine je v termine... ved uvidim, kam to az "dolezim"

pavlazabka
5. pro 2009

Allinka, my jsme byli donošení (39tt+6) a mylý byl taky chvilku v inkubátiru, aby se zahřál. Takže to nemusí znamenat hned něco negativního, dávají tam miminka takto dost často. Takže se neboj, já když už byla v tvém týdnu, tak jsem byla už úplně klidná a připravená jít rodit. A nakonec to vypadalo, že budu přenášet 🙂

allinka79
5. pro 2009

pavli... nemat spotrebovany krcok a nebyt otvorena na prst, tak som aj ja uplne kludna... takto som len z casti - kvoli malej... Nevravim ze inkubator je zly a znamena nieco zle, ale by bolo fajn este vydrzat... a zaroven byt doma na vianoce s malym uzlickom 🙂

mia81
5. pro 2009

To ano termin je len termin (neviem ako to je pri diev. ,ale mna mama prenasala tyzden).Teraz pocuvame same zle spravy a potom sa iba bojime.Viem ake je sa bat moje prve tehu skoncilo spont. potratom ,potom som sa bala ked som druhy krat oteh.(prvy syn) doslova som ratala dni kedy uz budu za mnou kriticke mes. ,no a znova som sa bala aby som donosila druheho (stredn.syna).

Strach z nas opadne az ked drzime nasich drobcov v naruci .Byt maminou je to najkrajsie co sa nam zenam moze stat.

Ak som dobre pochopila tak sa otvaras a mas kludovy rezim(takze pekne v postielke)tak ak sa ti bude dat vydrz este tyzden 😉

Inac Miriam je velmi pekne meno(ma meniny 8 sept. a je to moj den narod.) .Ja som dostala pred 6rokmi na vianoce krasny darcek maly sa mi narod. 15.12. a na stedry den som ho prvy krat mohla popestovat na chvilocku na rukach.Boze ako ten cas leti.

allinka79
5. pro 2009

hej miia, kludovy rezim uz 7 tyzdnov, z toho skoro 3 v nemocnici... ja som sa bala prve mesiace, kedy som mala 2x kludovy rezim... moc si teda tehu neuzivam, dost casu som prelezala... ale uz sa tesim na to, ako ju budem drzat a dam jej boztek...http://ads.mojasvadba.sk/www/delivery/ck.php?oa...

mia81
5. pro 2009

Ali toho som sa najviac bala pri druhom tehu ,ze budem musiet lezat nastastie drobec bol rozumny a netrapil ma no az na ten vysoky tlak .A to ako som dopadla vdacim dr. lebo vraj ked ma boli hlava tak musim nieco vydrzat a nemam byt presmradena este mi aj znizil davku liekov a nakoniec mi rychlo robili cisar..

Ja viem mas toho dost len lezat a nic ine(a stale mysliet len na to aby si vydrzala co najdlhsie) ,ale uz sa ti to krati.

Ty a ta symp. baba na tej str. si ty alebo ...

allinka79
5. pro 2009

to sa tam neviem ako dostalo... nie som to ja...

a dakujem za podporu. Mna obcas boli hlava, ale do rana to prejde a je to v pohode... mozno mam trochu vyssi tlak, mozno nizsi, mozno len pocasie... po dlhej dobesa ukazalo slniecko...

mia81
5. pro 2009

no u nas bolo cely den skaredo.Ja som mavala pred tehu tlak 120/80 ukazkovy a az tehotenstvom sa pokazil tak isto aj menzes pred tehu presne kazdy 28 den a teraz je to vselijake.

Ale hlava ta moze boliet aj z pocasia,z toho ,ze si stale zavreta vo vnutri ...je vela pricin .

pavlazabka
5. pro 2009

Allinko, to bude už dobrý. Vím, že termín je termín a taky vím, jaké to je být šťastná za každý ukončený týden. já byla otevřená na prst od 33.tt a modlila se, abych zvládla aspoň 36.tt. A to bolení hlavy - mě nikdy nijak netrápilo, ale když jsem pak musela jen ležet, tak jsem si to pěkně vyzkoušela. Možná je to tím nepohybem a zkroucenými zády.

sunysara
6. pro 2009

Ahoj holky, teda já si to tady dočítám. ali určo budeš v pořádku. mě se dneska zdál hroznej sen že mě museli operovat žlučník nbo co a malej to nedal a umřel hrozný jsem se ráno probudila a uplně jsem mimo. nejsem schopná se na nic soustředit.
Takže dkyž bolí hlava tak jako je vysokej tlak? já myslela že z nízkýho.

mia81
6. pro 2009

ahoj zalezi ako ta boli, mna strasne bolievala neviem ako by som to vysvetlila ,ale ja som mohla lezat len na jednej strane akonahle som sa otocila tak sa so mnou vsetko tocilo(bola to taka prudka bolest ),mozes mat aj zahmlene videnie ,je ti skor na vracanie...preto je dobre mat doma tlakomer a premerat si tlak aby si vedela ci mas nizky alebo vysoky.Hlava ta moze boliet aj z pocasia potom ked si stale vo vnutry ,nemas vyvetranu miestnost ,z toho ,ze malo pijes tych pricin je strasne vela

ja som popri bolesti hlavy mala aj zimnicu strasne ma triaslo ,vracala som

sunysara
6. pro 2009

Mia ajo tak to mě bolí hlava jen od krční páteře a to je jen, že mi to vystřeluje na jednu stranu. hlavy takže nevím. zvracet se mi nechce nikdy jen takovej pocit ale to z hlavy bývá špatně normál. tlakoměr nemám snad do té středy vydržím. uvidíme no.

jinak mě je dneska takový slabo a to je spíš z tlaku nízkýho tak to mě řeknite teda jak je to možný.

mia81
6. pro 2009

sunysara mozes mat kludne nizky tlak ved väcsinou sa hovori ,ze tehotne mavaju nizky tlak .A to ,ze si mala raz vyssi neznamena ,ze budes mat vysoky tlak skor si myslim ,ze ked si bola u lekara tak si sa bala o babo preto si mala taky tlak.Vela dievcat tu pisalo ,ze doma maju tlak na jednotku a pridu k lekarovi a tlak vyssi.

slaba mozes byt aj s nespavosti teda ak nou trpis .Ja ked som bola tehotna tak som ju mala pri vsetkych 3.Manzel odfukoval a ja som nespala aj 2 hod. vkuse potom som na chvilu zaspala a zas som bola hore.

Vies teraz je aj take pocasie ,ze by clovek len spal ,mozes byt rozladena aj kvoli snu ,ktory si spominala .Mojej mame sa raz snival sen na ,ktory doteraz ani jeden z nas nezabudol a ked su deti vonku na dvore vzdy je niekto pri nich alebo ked som vo vnutry nerobim nic ine len ich sledujem.

Mozem sa ta nieco spytat ty mas nejake probl. v tehu alebo si dlhsie nemohla oteh. alebo si uz bola tehu a prisla si o babo ak nechces nemusis odpovedat ja len ,ze ten strach musi mat nejaku pricinu inac by si sa takto nebala.

sunysara
6. pro 2009

Mia, já mám dycky nizkej tlak ale u dr jsem ho měla poprvé takovej vyšší i když on tvrdil že je normální tak nevím. jinak spím jak kdy, většinou tak 3 hodky denně teda v noci a přes den vůbec protože bud malje kope nebo mě bolí záda tak že nemůžu spát.
Ten sen byl hnusnej a doted se ho nemůžu zbavit.
A taky mě štve že mamka uklízí barák na kterej je sama co jsme se odstěhovali a já ji nemůžu pomoct si připadám jak srab no. ale je mi dneska fakt blbě do tedka jsem v pyžamu.

Mia já jsem jedináček protože mamka už nemohla mít děti no a od malička chci miminko. a ted když konečně tak nějak můžeme tak si ho přeju tak moc že mám o něho hroznej strach aby to všechno dopadlo dobře víš?
Strach mám, protože miminko je moje největší přání a je to nápln mýho života a ted když je to na dosah tak mám fakt obavy aby se něco nestalo a nebyla sjem zase sama víš?

mia81
6. pro 2009

sunysara mamine vysvetli ako sa citis ,ze by si jej rada pomohla ,ale necitis sa najlepsie.To ,ze si v pyzame nevadi ved je nedela .Ja tak bezne chodim cez vikend do tej 10 -11hod. vikend je na oddych nie na to aby si sa ustvala.

S tym babom si presne ako ja .Aj ja som tuzila mat babo a nakoniec ich mam 3. (mam 3bratov a dvaja su mladsi odo mna a o dost tak mozno aj preto som tak strasne chcela mat babätka a mamine som pomahala ako som mohla)/citit tu babätkovsku vônu

sunysara
6. pro 2009

Mia to jo ale já oddychuju pořád skoro. moc nechodím ven a jsem spíš doma no. prostě to těhu mě nějak zmáhá. mamka to chápe ale já jsem jak blbá a furt mám strach že ji nepomůžu.

Jojo já chci mít dvě děti ale zatím budu fakt vděčná když se malej narodí zdravej a už budu mít pro koho žít naplno a budu máma. hrozně mi to v životě chybí. a tak nějak potřebuju cítit že mě někdo potřebuje a je na mě zavislý je to asi blbý to takhle říkat že?

mia81
6. pro 2009

Vôbec to nie je blbe kazdy ma ine hodnoty .Jeden zije len pre karieru a druhy tuzi po rodine na tom nie je nic zle.Ja mam 28 a 3 drobcov nestiham pri nich nic co predtym, bolo pre mna normalne citat knihy( teraz som rada ,ze si lahnem a spim),v zahrade som vzdy mala plno kvetov ,ale akosi teraz nestiham.Ale nic by som nemenila deti vyrastu budu sebestacne a potom bude viac casu na vsetko ostatne.Vies co mi bude chybat ,ta babätkovska vôna,ten bez zuby usmev ,prve kroky,prve uspechy .

Ked som hovorila najstarsiemu synovi ,ze co mi bude chybat ked vyrastu tak sa na mna pozrel a hovori maminka kazdy musi raz vyrast.

Ja som najviac bola unavena a najviac mi bolo zle ked som cakala prveho syna ,pri dalsich tehotenstvach ma to drzalo tak do 4-5 mes. ,chodila som spavat uz o 20hod. taka som bola unavena.

sunysara
6. pro 2009

Mia já tohle celý těhu nedávám moc dobře od druhého měsíce jsem bralal utrogestan, takže slabo a to je mi do tedka, pak záda, otýkají mi nohy, motá se mi hlava nevolno no prostě paráda ale na maličkýho se moc těším. a udělám pro nej cokoliv no. je to taková moje pusinka a snažímse všechno dodržovat abych neměla výčitky že dělám něco špatně. a na tu vůni miminka se moc těším. jen mám pořád nějka strach z předčasnýho porodu a nevím proč.

mia81
6. pro 2009

tak rada by som ta niecim povzbudila ,ale to sa neda nech napisem cokolvek ten strach neodide .Neboj ak by dr. videl ,ze sa nieco deje poslal by ta do nemoc. a tam ked prides hned by ti pichli injekciu malemu na plucka(myslim ,ze sa pichaju az 3). Musis verit a dufat ,ze predcasny porod nenastane a ty drobceka donosis co najdlhsie.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru