Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

sunysara
6. pro 2009

Mia já mám pocit že je to nadlidský výkon donosit zdravé ditko fakt. ted zas koukám, jak se pozná vysoký tlak?? jako příznaky? dneska mě pobolívá hlava ale i se mi motá ale vypila jsem fakt malinko dneska vody tak nevím no.

mia81
6. pro 2009

sunysara ,ale ty musis pit aby ti telo dobre fungovalo .Co tak 2-2,5l vody denne.

vysoky tlak /priznaky :opuchy noh,ruk alebo tvare
silna bolest hlavy,toci sa hlava,mas zahmlene videnie

mne bolo na vracanie dokonca ked bol moc vysoky 150/100(to som bola este doma)tak som aj zvracala,mavala som zimnicu ,triaslo ma ako keby mi bola zima

ale myslim ,ze ty mas nizky.Prosim ta pi viac vody aby mimco dostavalo vyzivu .

sunysara
6. pro 2009

no jo já se snažím ale nějak mi to nejde někdy v pohodě a někdy teda vůbec ne.

jé tak takový stavy nemám jen jsem včera měla zimnici páč jsem byla utahaná z venku, ale jen chvíli ale bylo mi dobře. otoky mám ale jen trošku nohy tam mám ty doliky no.

budu se snažit pít víc. slibuju no. před těhu to nebyl problém ted jo.

mia81
6. pro 2009

drzkaj sa a pekne pi tekutiny a papkaj vela ovocia ,zeleniny a mliec. vyrobkov.ak by si nieco potrebovala vediet alebo sa len tak vyzalovat/vypisat napis mi IP rada ti pomozem

sunysara
7. pro 2009

Ahoj holky, tak dneska vstávám a je mi blbě, jako slabo na omdlení tak já neívm jakej tlak teda mám. přece slabo mi nebude z vysokýho tlaku???

mia81
7. pro 2009

sunysara nemas v tvojom okoli niekoho kto by ti zmeral tlak?alebo keby ta manzel odviezol k lekarovi a nech ti sestricka zmera tlak,ale myslim ,ze ty mas nizsi .Mala by si sa niecoho napit ,otvor si okno aby si mala cerstvych vzduch ,ja neviem ,ale ak ti je zle chod radsej k lekarovi necakaj na dalsiu poradnu.

sunysara
7. pro 2009

Mia, no já tyhle stavy mívala když jsem měla nízkej tlak ale ted nevím jakej to teda je, otevřela jsem si okno pro jistotu uvařila malý rozpustný kafčo s mlíkem a sedím a dýchám no. motá se mi hlava. nikdo tu tlakoměr jako nemá. a k obvodákovi asi zajdu jenže z doktora mi beztak vylítne tlak vysoko a co pak. já neívm

mia81
7. pro 2009

neviem ako ste financne na tom ,ale digitalny tlakomer(aj ked nie je az taky presny)stoji u vas okolo 1000-1500korun.A je to lepsie ako sa bat ist k lekarovi ,doma si v pokoji odmeras tlak a budes vediet ako na tom si .Co ty na to?

sunysara
7. pro 2009

No já vím ale tak to bysme ještě dali ale ty domácí tlakoměry prý nejsou přesný tak já neívm jeslti k tomu dr mám jít nebo ne no. když jdu ve středu na tu internu

allinka79
7. pro 2009

ahojte, bre ranko 🙂
mne sa dnes tiez nejako motka hlava... a k tomu drobec od rana kope...
tlakomer mam... 115/79... tak akurat

sunysara
7. pro 2009

Ali ahojky, no tak já neívm jestli si ho nepořídit teda. tak takovej tlak jsem měla až do minulého týdne.
malje ráno taky kopal tak aspon v tomhle jsem v klidu. no.

allinka79
7. pro 2009

ja som ho nechcela ale drahynaliehal... mame ho asi mesiac, dnes som si prvykrat ten tlak doma zmerala 🙂

sunysara
7. pro 2009

tak asi do toho ty penízky dáme no co jinýho. ještě mám necelý tři měsíce do konce tak bych nerada něco zameškala.

allinka79
7. pro 2009

myslis ze je potrebne sa sledovat castejsie ako na poradni?je ten tlak az tak vysoky? keby to bolo zle, tak ta podla mnasleduju castejsie...

sunysara
7. pro 2009

Ali ne to jsem měla ten tlak 143 na 82 ale jen jednou abyla jsem vyklepaná jinak mívám normálně 112 na 76.
tak já nevím no. je mi dneska hrozně.

mia81
7. pro 2009

ahoj Ali vidim ,ze tlak mas vyborny to je super.

sunysara ,ano digit. nie je presny na 100%,ale je lepsie si doma odmerat ako sa bat(viem to sama na sebe).A ked ides v stredu na inter. uvidis co ti povedia mozno ti da holtera(to je 24 hod. meranie tlaku)a podla toho uvidi dr. aky mas tlak.

sunysara
7. pro 2009

Mii jo jo je to fakt no uvažuju o něm tak nevím. no na interně si poradí to je fakt ale já potřebuju zjistit proč mi je tak blbě jestli z nízkyho nebo vysokýho

allinka79
7. pro 2009

tak ja som mala par krat 140/70 a neriesili to... sice sa ma doki pytal ze preco mi tak vyskocil, lebo ked mi on meral o par dni, tak bol v pohode... no co ja viem? 🙂

mia ahoj, myslis ze sa dava holtrer aj v tehu? nie ze si brusko nosis... este aj hentu bednu? 🙂
inac, uz som 37tt... tesim sa... este tak 7 dni vydrzat... 🙂

sunysara
7. pro 2009

😀 Ali tak já to zatím měla jen jednou tak snad se to do středy neposejří ne? a vy jste si ten tlakoměr pořídili proč?

Ali uplně ti závidím že budeš mít malinkou za chvili u sebe.

allinka79
7. pro 2009

preco mame tlakomer? ani neviem.... mavala som dost nizky tlak a sa mi zvykla tocit hlava a asi rok sme riesili, ci kupit ci nie... a tak sme kupili 🙂
a hej, snad coskoro budem mat drobceka u seba... 🙂

sunysara
7. pro 2009

Tak já nevím jestli ho radši taky nepořídit těch 1500 nás už asi nezabije já bych si ho ale měřila furt a asi bych se stresovala tak já neívm no.

adika27
7. pro 2009

Ahojte babulky,
dnes som prisla od doktora, zase vysoky 150/90 takze idem do nemocnice na sono a kardiotokograf
nikdy som nemala problemy s tlakom. doktor tvrdi ze aj kvoli tomu je babatko mensie a zaostava v raste
aj vy mate nejaku taku skusenost?

allinka79
7. pro 2009

adi, moje bolo zatial furt vacsie, dnes idem na sono, tak uvidim...
kardiotograf? co to je? monitor babatka - ctg? alebo nieco ine? a neboj... bude to ok...

sun, asi ta podporim v teorii, ze sa budes sledovat... niekedy je lepsie nevediet... odkedy viem ze som uz otvorena, brutal sa sledujem... mi z toho hrabe...🙂

sunysara
7. pro 2009

Ahoj Adi, tak to jsem neslyšela že by miminko kvůli tlaku zaostávalo. tak at vše dopadne dobře. já mám tlak dycky nizkej ale minule mě naměřili 143 na 82 a dnes m i je slabo a tak nevím jeslti od vysokýho nebo od nízkýho tlkau.

A ty už jsi někdy v těhu měla vysokej tlak??

adika27
7. pro 2009

sunysara,
zistili mi ho asi dva mesiace dozadu.predtym som bola v anglicku a tam sa tym moc nezatazovali. nikdy predtym som s tlakom problemy nemala.
tak trosku mam obavy, ale verim, ze to dopadne dobre.

mia81
7. pro 2009

ahoj adika ja som s tym nastastie nemala skusenost(aj ked pri prvom mal lekar podozrenie ),ale ano vysoky tlak moze sposobit ,ze dietatko nedostava vyzivu a je mensie ,napr. aj Help syndrom

adika27
7. pro 2009

dakujem za nazory,
doktor mi dal dost liekov, ale trosku mi vadia, ved v tehotenstve by sa brat nemali

allinka79
7. pro 2009

mia, to fakt?
clovek sa fakt boji o to svoje dieta odkedy ho caka... furt sa nieco moze stat ☹ ale cviem, netreba na to mysliet...

mia81
7. pro 2009

Ali ano bohuzial vysoky tlak,(horsia je preeklampsia) sposobuje ,ze dietatko zaostava v raste.Najhorsi je help syndrom.

adika a ake lieky uzivas?

garonka
7. pro 2009

ahojte

aj mňa potrapil vysoky tlak na začiatku teraz ho mam idealny aspoň zatiaľ ( klop klop ) aby som nezakríkla 🙂 ale minuly týždeň na poradni mi namerala 130/80 a vyskočila mi bielkovina v moči lebo sa do moču dostal vytok na vytok beriem tabletky 😠 a môj prakticky lekar mi dnes odvrkne, že ja mam chronicku hypertenziu že ani preeklampsii sa nevyhnem, no tak drzo mi to povedať nemusel. Ale hlavne, že je babo oki je o dva týždne väčšie 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru