Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

allinka79
9. pro 2009

hej, ale takto ani sebe ani jemu nepomahas... skus byt v klude a uvidis co ti povedia bud.tyzden

sunysara
9. pro 2009

no aby se to nějak nezhoršilo jako za ten týden fix teda. ☹

allinka79
9. pro 2009

neboj, to sa nezhorsi...

sunysara
9. pro 2009

Ali no to snad ne no. ale i tak zas jako týden uplně v prčicích z nervama a navíc teda jako vánoce na krku a já neívm co proti tomu tlaku můžu dělat. jako vím že nesolit a asi omezit to sladký nebo já nevím. co myslíš??

sunysara
9. pro 2009

no jako ted mám 140 na 86 tak to mě teda vysvětli

allinka79
9. pro 2009

zase si si merala tlak?
bud v klude a skus mozno cesnak, zeleny caj alebo tak... pijes kavu?

sunysara
9. pro 2009

nepiju jen když je mi fakt hodně slabo ale čaj ovocnej piju. zelený ne a česnek tedka moc nejím no.

no je to na prd protože jak ten tlakomer je doma tak je to na houby páč se fakt furt měřím ale nechápu ty mega rozdíly.

mia81
9. pro 2009

ahojte
sunysara neboj sa ak by si mala hodnotu tlaku od 135/140 na 95/100 to je zacinajuci vysoky tlak .A nemeraj si stale tlak .Zmeraj si ho rano a vecer alebo ak by ti bolo blbo.

sunysara
9. pro 2009

Ahoj Mia , děkuju za uklidnění no nic jiného mi nezbývá nez být v klidu musí to dopadnout dobře. ne?? 😀

jj dr si myslím že vystresoval pěkně že se maeljod 85 tlaku nevyživuje tak jsem se bála o něho a ted dva dny je mi strašně jako slabo no včera a vpo a to jsem měla nízkej tlak.

a včera a dneska mě bolí v podbřišku, ale asi je to normální v pátek jdu ještě na gyndu tak se poptám tam no.

garonka
9. pro 2009

ahojky

suny ozaj nemeraj tlak často tak ako píše mia stačí rano a večer, potom budeš viac kľudnejšia, ja som merala skoro cely deň dokonca i rano pred poradňou a nervozita poriadne zapracovala 😒 spodny nad 90 je už zly 😒

garonka
9. pro 2009

inač mne na poradni vyskočila bielkovina v moči som sa tak preľakla, ale to je z vytoku ktorý ma trapil beriem tabletky aby to prešlo, našťastie tlak je oki 130/80 a opuchy nemam tak ešte aj vytok narobí riadnu šarapatu 😠

sunysara
9. pro 2009

Ahoj garonko no já měla 88 ale asi dvě minuty před tím jsem se nasrala protože mě předběhla baba tak to může být i z toho asi. nevím no.

allinka79
9. pro 2009

baby, dakujem ze podporujete moju teoriu o nemerani si tlaku kazdu chvilu... 🙂 suny, pekne musis posluchat... hlavne kvoli drobcovi 🙂

sunysara
9. pro 2009

no jo ted jsem se měřila a 146 na98 tak jsem se vynervovala fakt
je lepší ho doma nemít ale já když je doma tak musím měřit mě to nedá no.

garonka
9. pro 2009

suny ja to chapem je to ťažke sa občas nezlostiť ja som zas taka povaha že sa znervoznim raz dva 😔 neboj 88 nieje hrozne číslo

sunysara
9. pro 2009

No on mi řekl že jo a ted si měřím a mám tak velkej co jsem psala ale já prostě znervozním a je to vprdeli. 😠

allinka79
9. pro 2009

suny, skus nas trochu pocuvat... 🙂
mne to sice prospieva, ked sasustredim na teba a nie na seba 🙂

sunysara
9. pro 2009

ali 😀 to je fajn no taky bych potřebovala někoho z mega problémem já jsem v tomhle nepoučitelná no.
tak se furt uklidnuju aprd asi ten tlakoměr půjde z domu nebo já nevím. 😠

titkovamiriam
9. pro 2009

suny je mozne ze som sem uz pisala ,tlak kym nejde nad sto a ten druhy nad 160 by ,mal byt ok .ja pri konci vsetkych tehu som mala maxi tlaky -milan bol rekord ☹ 220/180 ☹

sunysara
9. pro 2009

Ahojky no mě vystrašil že se neprokrvuje placenta už od 88 ten druhej no. tak se ted každou chvíli měřím a blbý protože sjem vystresovaná tak asi kopnu tlakoměr do háje.

a já jsem 27+2 takže 28tt a to není ještě konec navíc se mi blbě dýchá.

allinka79
9. pro 2009

suny... mozes ukludnovat mna... stale si myslim ze premeskam kontrakcie... dnes mi je divne, obcas ma pichne a tak... ale si nemyslim ze to je na plany poplach

ozaj baby, mozu mat vetry vplyv na tvrdnutie bruska?

sunysara
9. pro 2009

Ali uklidnovat tě můžu to mi jde ale jiný a ne sebe a navíc se hrozně moc pozoruju debil no. každá druhá to neřeší a žijou i s miminkama jen já ne no.

titkovamiriam
9. pro 2009

suny neboj ,dal ti niake tabletky ak nie vsetko je ok oni aj radi tym tlakom strasia aby sa nejedlo slane a podobne.ak by boli problemy tak si hned v nemocke.

sunysara
9. pro 2009

Miriam no právě že mě nic nedal, minulý čtv mě na gyndě naměřili 142 na 83 enbo tak nějak a dneska 126 na 88 a prý příští středu když ho budu mít taky tak vysokej tak to začnou řešit ale já se bojím aby se do té doby nic nezanedbalo. já moc slaný jako takhle nejím no tak nevím čím to je, mám hodně vody a mám už 13 kilo navrch.

allinka79
9. pro 2009

suny, z casti chapem to co prezivas a ze to prezivas a moc sledujes...

titkovamiriam
9. pro 2009

suny nechapem u nas by to nik nebral ako vysoky tlak a to co chcu aby si odpadavala z nizkeho ako kamoska a doktor ze ked bude padat tak nech nepada na brucho-no skoro ju uchytilo mavala tlak ze 90/60-voda je svinstvo no nato su tablety tak nechapem ,nevies sa poradit aj s inym lekarom?a mala si aj bielkoviny -prepac necitala som to cele

sunysara
9. pro 2009

Miriam no bílkovinu jsem měla v moči před měsícem, ale minulej týden už ne, a můj gynekolog řekl že je to v pořádku ale že mě na tu internu pošle kůvli tomu že se mi blbě dýchá no. a já v pondělí odpadla od nízkýho tlaku. tak nevím proč mi dneska naměřili zas takovej já to prostě nechápu. a vody mám asi ještě málo otoky jo ale není to tak strašný jako jen mírně nateklý. a jsem doma a nev práci tak to asi moc řeším no.

titkovamiriam
9. pro 2009

vies co tak ne to nemysli stale ono to moze byt aj od psychyky aj od bielych plastov 😠 ja ked mam ist k lekarovi hociakemu tak stras panika.ekg ti uz asi robili ze?

sunysara
9. pro 2009

jojo dělali a v pohodě tak nevím no. já jsem z dr nikdy strach neměla spíš jako mám strach co najdou kvůli malýmu tak si nervičky

titkovamiriam
9. pro 2009

tak sa pekne drz a pocuvaj doktorov a vsetko bude ok ja uz dve hodky po porodoch som mala tlak v normale ze sa zasa bali aby ma nesvihlo z rychleho poklesu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru