Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

allinka79
14. pro 2009

suny hej, tento tyzden, najneskor vo stvrtok

tak vidis, ze sa hybe... bol asi trochu unaveny

co tlak?

sunysara
14. pro 2009

Ali byl unavený chudáček malej a ted kope do pravýho boku ale to teda taky není příjemný mě příjde jak kdyby mě to břicho jako chtěl prokopnout nebo tak nějak.

ali od té středy si měřím tlak každý den ráno a včera i večer a nejvyšší jsem zatím měla 112 na 78 jinak mám tak 112 na 69 a tak takže zatím ok musím zaklepat.

allinka79
14. pro 2009

tak vidis... sme ti vraveli, ze to bude v pohode s tym tlakom 🙂 len tak dalej

o tom kopani viem svoje... moja objavila mechur v poslednej dobe... brrr...

sunysara
14. pro 2009

ALi no snad to bude v pohodě no zatím se ten tlak drží ale nohy když stojím tak nateklý uvidím co zjistí zítra z moči a krve. no.

allinka79
14. pro 2009

ved sa hlavne potom ozvi 🙂
a neboj sa

sunysara
14. pro 2009

ali já se ozvu určo zítra krev a moč a ve středu budou snad výsledky tak uvidíme no. ten tlak si píšu ta sjem zvěaavá co mi na tořekne na gyndě v pátek mě dr říkal že je to kravina to co mi řekl na interně prý zbytečně mě stresuje že mám být v klidu tak nevím.

allinka79
14. pro 2009

tiez si myslim... kasli na internistov...

lubka89
14. pro 2009

ahojte babky ako sa mate? teraz som prisla od doktorky a povedala ze mam strasne vysoky tlak co na to pomaha?

allinka79
14. pro 2009

ako velmi vysoky tlak?
co ti povedala ona na to?

lubka89
14. pro 2009

140 na 95 ze nemozem jest slane 🙂

allinka79
14. pro 2009

a kedy mas dalsiu kontrolu?
slane nejem ani ja... aj ked ja mam tlak ako-tak v poriadku...

lubka89
14. pro 2009

az 11.1 a na sono idem 21.12 tak som zvedava

garonka
14. pro 2009

lubka maš len tlak zvyšeny, nie až tak hrozne veľky, ja som mala 160/100 ale je pravda že spodny nesmie byť viac ako 80 😕 kup si magne B6 a papaj všetko čo obsahuje horčík 🙂

lubka89
14. pro 2009

ved mi aj predpisala magne B6 3x1no dufam ze to pomoze . a co tim myslis ze vsetko co obsahuje horcik? co to je napriklad?

allinka79
14. pro 2009

garonka, magne znizuje tlak???
aky by som ho mal, keby som nejedla 8 tbl denne?

garonka
14. pro 2009

alinka neznížuje uplne ale trocha 😉 mne pomaha odkedy mi zistili ten tlak 160/100 potom som brala dopegyt krasne sa upravil a od 3 mesiaca beriem magne 3x1 teraz mam 120/80 alebo 130/80 a veľa robí aj strava menej slana a aj prechadzky. No ty maš toľko tabliet zrejme kvôli tvrdnutiu bruška že?

Lubka no nebudem tu za mudru 😀 treba papať potraviny čo obsahuju horčík 😉 banany, mandle....atď

allinka79
14. pro 2009

garonka, skrateny krcok od 29tt a tvrdnutie... ale uz ho vysadim, tento tyzden rodim...

garonka
14. pro 2009

ali no ty to maš za sebou za chvíľu parada a mate aj krajšie Vianoce 😵

i mne občas tvrdne bruško hlavne keď sa postavím to sa mi maternica napne alebo ak ležím a chrustík si robí čo chce 😅

allinka79
14. pro 2009

tak co som sa docitala, tak pri pohybe mat. ona zvykne tvrdnut... pri akcnych detoch asi viac... 🙂

a snad vianoce budu paradne a doma...

garonka
14. pro 2009

ali hej a a vraj sa nema ani bruško veľmi hladkať lebo sa maternica draždi no môj drahy dobreže si ruky na moje bruško neprilepí a ucho ani nehovorím 😀

allinka79
14. pro 2009

aj moj... ale uz sme si zvykli hladkat brusko zboku... hlavne nie dcez pupok..

akdar1
20. dub 2010

Ahoj. Chtela bych se zeptat, zda Vam nektere kolisa tlak?! Jsem asi v 5. - 6. tt. Na kontrolu jsem poprve pozvana pristi tyden. Bohuzel mi neustale kolisa tlak...jednou 112 na 65, jindy skoro 90 na 140?!? Porad se tak jakoby motam?!? Mate s tim nektera zkusenost?

brisilda
20. dub 2010

akdar ty mas tlaj 90 / 140? 😕 nie nahodou naopak? hranicny tlak je 140/90 ty si na zaciatku tehotenstva takze tlak by som este neriesila uvidis aky bude na poradni inak ak by si mala problem s tlakom doktor ta posle na interne a tam ti nasadia liecbu

akdar1
20. dub 2010

obracene!!!!! Mas pravdu 🙂

tinka349
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
verisek
21. dub 2010

ahoj holky, jsem v 39tt, cely tehu jsme mela tlak nizkej, tak 110/60, ale vcera na kontrole mi doktorka namerila 145/85 tak ji to znepokojilo
nemate s tim nektera zkusenost?

kuchy
22. dub 2010

Ahojky,
mě loni porod vyvolavali po běžné kontrole 37+4, od začátku těhu jsem měla vyžší tk a v 7 měsíci jsem po holter. monitoraci a interním konziliu dostala tablety, které moc neúčinkovali . Pak dr řekla mimi musí ven, aby nebyly problémy a porod jsme zvládli s tlakem maminky 180/100.
Po porodu to zase bylo normální a ted jsem těhu znovu a tentokrát už od začátku tlaku jako z praku...zatím jsem léky odmítala , nechci léky do těla miminka hned od začátku těhu, ale už jsem zase v 17tt, včera v poradne zase TK 145/100, tak nevím a myslím zase do termínu nevydržíme, bud zase vyvolávačka nebo CS 😝

kuchy
22. dub 2010

a mám veliká miminka, malý měl při porodu 3330 a to byl 37+4, kdyby byl donošený do termínu, no potěš koště 😀 Ten 17tt je taky větší....

mia81
22. dub 2010

kuchy davaj si na seba pozor .Nechcem ta poucovat ,ja len ...,ze by si mala zacat uzivat lieky od vysokeho tlaku .ja som vdaka VT mala 2 chlapcov v 33tt.(preeklampsia) a 3 som donosila ,ale uzivala som lieky od VT..(vsetkych 3 mam cisarskym).

kuchy
23. dub 2010

mia: my to asi máme rodové, mamča to měla taky tak a léky na ni zabírali minimálně,jako na mě.. 😖 ..tak je asi zbytečné se jimi cpát , ikdyž píší,že neškodí, do konce 2 trim. se nedoporučuje nic užívat, ☹ loni jsem je brala až od 7 měs. , zatím nemám,jiné problémy, tak uvidíme po velké genetice a další kontrole, stejně mi už řekli,že jestli i příště bude super vysoký TK, pošupu na internu 😝 a Cs mě taky sztraší,ale já chci rodit přirozeně, bez léků a epi a jiných svinstev, už ta vyvolávačka mě dost naštvala.... 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru