Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

nunusimi
21. pro 2010

@matysekk no neviem ale u nas ma hotler kazdy kardiolog... ked sa venuje ludom co maju vysoky tlak musi ho mat.. existuje aj holter na ekg ale to je uz ine 😀

martinex
21. pro 2010

@nunusimi ja som rodila prirodzene s diagnostikanou neskoru gestozou.... takze sekcia neni nutna ak je tlak pod kontrolou a babo ma dobre prietoky..

madelen
27. pro 2010

ahoj holky, tak jsme se včera konečně trochu opožděně vrátili z " vejletu " .Byl to celkem fofr, od první kontrakce byl malej za 4 hod. venku. malej moc není 😉 , měříl 56cm a vážil 4,1kg. Navíc měl pupečník kolem krku tak vytlačit ho mi dalo zabrat. A narodil se 21.12. v 5.50 hod.
@nunusimi - léky na tlak jsem nebrala ale dost mě hlídali. Navíc mi dělali ty kontrolní krevní testy na preeklampsii a vše bylo ok. Ale asi 4 dny před porodem se mi tlak zázračně a dobrovolně vrátil do ukázkových čísel.

@matysekk držím palce, ať jsi vpořádku, vydrž, nic jiného nezbývá 🙂 . Já jsem ráda, že to máme za sebou

Jinak kamarádka rodila přirozeně s vysokým tlakem, měla tuším kolem 150/110 - ale nevím, jestli jí těsně před porodem nějak tlak nesráželi, léky brala celé těhu. Byla na vyvolání o týden dřív, protože šíleně otíkala.

matysekk
27. pro 2010

@madelen ahojky,moc gartuluju a tiše závidím.Už bych to taky chtěla mít za sebou.Moje první dítě mělo taky 4,10 ale jen 51 cm.To sis určitě dala.Já jsem ho měla císařem,protože šel zadečkem.
Tak si to hezky užívejte a hodně odpočívejte. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

didi07
27. pro 2010

ahoj holky, mám dotaz - v prvním těhu jsem měla vysoký tlak, byla jsem od půlky na dopegytu, ale vše ok i porod přirozený (jen vyvolávaný přesně v termínu). Teď v druhém mám nízký (měřeno v poradně i občas doma) ale přesto se mi poslední týden stává, že je mi na omdlení - ale hodně, musím si během půl minuty někde sednout, jinak se kácím, neslyším, vidím černě atd. - Dr. říká, že je to tím nízkým tlakem, ale mě se to nezdá - spíš mi přijde, že mi před tím omdlením vylítne prudce nahoru a pak spadne dolů - tak bych se vás chtěla zeptat, zda se vám s vysokým tlakem stalo, že byste omdlely nebo vám bylo na omdlení (mě v prvním při vysokém nikdy, takže nemám vlastní zkušenost) - bohužel jsem vždy někde venku, takže přeměřit v ten moment nemůžu. díky moc 🙂

monr
27. pro 2010

@didi07 ja som mala také problémy s tlakom, síce zrovna nie v tehotenstve, ale pred. Tiež mi bolo stále na odpadnutie, doktor nechcel veriť, že mi je na odpadnutie, točila sa mi hlava. Vyriešilo to magne B6 vo vysokých dávkach. Takže možné to je, že ti je tak.

matysekk
15. led 2011

@didi07 ke konci je to asi normální.Já s tlakem taky válčím,když si ho měřím tak mám každou chvilku tlak jinej a výkyvy celkem veliký.Třeba 100/70 a za hodinu 145/75.Tak se v tom pak vyznej.Beru šest Dopegytů za den.Někdy mě je fakt na omdlení,ale kafe s mlíkem si občas dám to mi pomůže,když se mi motá hlava.Musíme holt vydržet.

druidee
15. led 2011

Ahoj, já jsem na Dopegytu od cca 11tt, jelikož jsem měla tlak velmi vysoký (160/114 atd). Už jsem omdlela i v obchodě a nebo když stojím-u vaření, u nádobí, ve výtahu... tak jdu do kolen (přestávám vidět, slyšet, taková omdlívací klasika) prý je to tím, že v momentech klidu, při stání ten tlak rychle hodně klesne a tím pádem klesáme k zemi s ním... je to opravdu nízkým tlakem. Teď už jsem si na ten prášek docela zvykla, i když mi zvedají dávky, ale ze začátku mi po něm bylo i dost mizerně celkově a tlak mám spíš kolísavý než nízký.

pemasinika
15. led 2011

ahoj, ja mám vyoký KT aj mimo tehotenstva, takže v tehotenstve to bolo dosť náročné, môj tlak bol aj 160/110 tuším, ale keďže bol kolísavý, niekedy dokonca aj nízky, ťažko bolo nasadiť liečbu. Lieky mi nemohli veľmi zvyšovať, aby mi potom zase príliš neklesol. Hlavne kľud na lôžku a samozrejme aj hospitalizácia asi tak 3x počas každého tehotenstva 😔 bola nevyhnutná.

bubinko83
16. led 2011

@pemasinika ,no to sa ti čudujem že maš tlko deti kedže maš vysoky tlak stale.Lebo ja som mala len pri jednom a nad druhym dietatom budem dlho rozmyšlat kedže som bola aj dlho v nemocke a syn je skor o 5tt.A ešte neratam ake stresy sme si zažili cela rodina ☹ Ale snad pri druhom tehotenstve bude všetko inak a všetko v poriadku 😵

nunusimi
16. led 2011

@bubinko83 urcite pri druhom bude vsetko OK, ved uz vies ze mas vysoky tlak.. Neboj sa do toho pustit, ja som sa bala, dokonca som aj u psychologicky bola, ta ma total odradila (predtym som mala super psych, ta ma podporovala) a nakoniec sme do toho sli a som rada 🙂 Zatiall 2x denne 1,5tbl Dopegyt, dufam, ze to tak ostane do konca tehotka 😵
A kardiolog tvrdi, ze mzem rodit aj normalne 😀 Tak som zvedava co povie porodnik a ako to tych 10 tyzdnov este bude 😎

@pemasinika tak to mas aj moj obdiv ze mas tolko deti ked mas taketo problemy s tlakom, ale vidim, ze vsetko sa da ak sa chce a isto to stalo zato prekonat tie problemy. Aj ked moj muzik sa bal mat aj druhe aby sa mi nieco nestalo, 4 by asi urcite neboli. Som rada, ze budu 2 a ze sme do toho sli 🙂

bubinko83
16. led 2011

@nunusimi ,ale zatial ešte nie.Nejak sa necitim na dalšie tehu chcem si užit ešte Filipka a potom porozmyšlam.Nechcem to nejak silit ved zatial niesom až taka stara (27) takže uvidime časom a ked si budem na 1000% ista že to chcem tak pojdem do toho 🙂 Tak sa super držiš ked maš tlak dobry,len najhoršie su tie posledne tyždne ,ale treba byt optimista 😉 Držim palčeky a vela oddychu 😎

nunusimi
16. led 2011

@bubinko83 dakujem, dufam, ze to ustojim na liekoch a nebudem musiet do nemocky...
Ty mas este cas, ja som mala v 27 prve 😎 a ked mozem posudit tak tie 4 roky su uz vhodne na surodenca, ked uz je dieta zabehane v MS a tak. Skor by som ja nie, my budeme mat 5 rokov, no ako vravim, keby ze je o rok skor tak pohoda, Teraz dufam, bude este vacsia :D

pemasinika
16. led 2011

@bubinko83 lekár mi povedal, že možno je to aj výhoda, že mám tlak vysoký v podstate stále, lebo moje telo je naň viac pripravené ako keby som mala nízky a v tehotenstve vyskočil, telo si naň trochu zvyklo,samozrejme, že sa to nedá brať na ľahkú váhu... v podstate prvé tehotenstvo prebiehalo čo sa týka tlaku najlepšie, ale keďže som bola otvorená, tak som si ho preležala aj tak, až na konci som mala vysokú gestózu, museli mi vyvolať pôrod, našťastie to bolo presne v termíne pôrodu 😉 Najhoršie prebiehali posledné dva tehotenstva, viac deti, viac povinnosti, to máš pravdu, bolo to náročné, ale som rada, že ich mám a že sme to zvládli 🙂

pemasinika
16. led 2011

@nunusimi aj ja som rada, že to u vás dobre skončilo 🙂 . Ja som veľmi túžila po dievčatku, som rada, že sa mi to vyšlolo, štvrté tehotenstvo nebolo síce plánované, ale moja túžba porodiť zdravé dieťa bola obrovská a som rada, že sa mi splnila 😵

lulu19
15. bře 2011

ahojte baby poradte mi dnes som mala porradnu a nmerali mi tlak 130/85 ale moc som mala negativny prietoky ok .len mi opucchaju nohy tie viac a ruky troska .niekedy sa mi tazsie dycha .je to nebezpecne moze sa nieco stat malemu poradte mi proosim ☹ ☹ ☹ ☹

linda40
16. bře 2011

mne povedal lekár, že mierne opuchy sú v tehotenstve v norme. Pri prvom som bola kvôli opuchom a vysokému tlaku ku koncu tehotenstva bola v nemocnici, ale to som bola riadne spuchnutá a tlak som mala 150/110 a hrozilo mi, že porodím predčasne. Tak nejaké 2 týždne som si odležala, keď mi prestali dávať lieky na udržiavanie, tak to už aj išlo.
A to ťažšie dýchanie, otvor si okno dokorán a dýchaj zhlboka, mne to pomáha. 😉

nunusimi
16. bře 2011

@lulu19 130/85 je uplne normalny tlak aj za beznych okolnosti nieze v tehotku... kliidek
Nohy a ruky mozu opuchat v tehotku, tazke dychanie je tiez sprievodny jav, ved babo uz tlaci na vsetky organy, pluca su utlacane, branica vytlacena hore.
Ak by si mala tlak vyssi ako 140/90-95 v tehotku sa toleruje az do 100 spodny, a nieco by sa ti nezdalo treba ist do nemocky, tam ti spravia test na odpad bielkovin, tz budes 24h zbiereat moc, podla toho zistia co oblicky. plus robia sa prietoky ci babo dostava dostatok zivin kedze kvoli vysokemu tlaku nemusi, ale ty nemas vysoky tlak, takze klud 😉
O chvilu mas maleho na svete hlavne pozitivne mysliet, drzim silno palce.

lulu19
16. bře 2011

@nunusimi juj dakujem velmi pekne ze si i to vysvetlila som kludna 🙂 🙂 🙂 🙂 uz .ved za 7 dni mam termin tak to uz vydzim 😀 😀 😀 😀 😀 😀
aj ja tebe drzim palce aj tebe sa to uz blizi vela sil a lahky porod zelam

myreason
17. bře 2011

@lulu19 130/85 je úplne ok tlak.. aj vzhladom na to, že zachvilku ideš rodiť. ja som v 32.týždni a na poradni mi namerala 160/90, tak som musela do nemocky..tam som dokonca mala jeden deň až 170/90! 😖 ale hneď ak mi nasadili tabletky, tak klesol a je to už ok (klop-klop). aj bábo je v poriadku. Presne ako ti písala
@nunusimi kontrolovali mi tam moč, prietoky,malemu srdiečko,pohyby a ták..ale všetko bolo naštastie v poriadku. Takže sa neboj, ty máš super tlak, držim palce! 🙂

romana29
17. bře 2011

no ono jak kde a jak pro koho je ten 130/85 normální. Mě si s ním nechali v porodnici (když jsem šla na první prohlídku do nemocnice na monitor a převzetí do péče) a druhý den jsem musela rodit - pravda, ten spodní jsem měla pak i 90 nebo 100, když mě to přeměřovali, ale to už jsem byla tak vystresovaná, že sem mohla mít i 200/100 😀 .

kitchima
17. bře 2011

tak mna hospitalizovali az s tlakom 170/110. Esteze som uz bola v 40tt. Pri 2.tehu sa tlak vysplhal uz "len" na 140/90. Tak vtedy hospitalizacia nebola potrebna.

bubinko83
19. bře 2011

@nunusimi super si to dotiahla. Aky maš tlak? 🙂 Držim palce zachvilu to budeš mat za sebou.
@lulu19 ja som mala tehotna namerany tlak 180/120 a to už čumeli všetci.Ja mam dodnes vysoky tlak u doktora a panicky tlak z tlakomeru.Ale doma mam tlak ok sice na liekoch ale takych slabych.Hlavne že to všetci doktori o mne už vedia že mam tento stres len okolo lekarov.A ty si už nakonci tehu neboj už sa nemože nič stat,akurat porodiš ale už si aj tak v termine takže prajem vela štastia a vela kludu a spanku aspon do porodu 🙂

lucy222
19. bře 2011

Tak tu koukam na ty vase tlaky a nestacim se divit 😕 u mne podobne jako u @romana29 mne Dr.poslal do nemocnice s 110/90... Rikal,ze hranicni je 140/90 - jakmile se prekroci aspon jedna z techto hodnot,tak uz je potreba to hlidat..takze ja takhle 3x nastoupila do nemocnice (2x si mne nechali na pozorovani,testy O.K., tlak take a 1x mne pustili bo uz se vedelo,ze u mne to bude asi syndrom bileho plaste)...4.nastup do nemocnice jsem mela v den TP a to uz jsem vedela,ze bez prcka domu nejdu... Vsem drzim palce.

nunusimi
19. bře 2011

@bubinko83 ahoooj
tlak sa drzi, akurat teraz v pondelok vybehol... beriem 2x2tbl Dopegytu, kardiolog spokojny 🙂 ze este vieme stale pridat 100% kedze max je 8tbl denne... mam to uz za par, 31.3, rodime, ale este potom kojenie, tam tiez budem len na Dopegyte, tak verim, ze to zvladneme.
Vy co nove? uz ste sa rozhodli kedy bude dalsie babo?

luckysun
19. bře 2011

Ahoj všem, přidám i svůh postřeh s hlídáním tlaku. Je to asi 14 dni, co jsem byla s bolestmi v podbřišku(31tt) v Brně-Bohunicích. Vyšetřili absolutně všechno a všechno OK, akorát naměřili TK 150/100 opakovaně během tří hodin. Byl nasazen Dopegyt 2x1 a v týdnu po KO u mé gyndoktorky zvýšen na 3x1. Nyní se pohybuje cca 135/80. Bylo mi řečeno, že pokud by ještě vystoupal výš, tak bych musela do nemocnice. Takže doma měřím a hlídám a naštěstí se drží. 🙂

bubinko83
8. dub 2011

@nunusimi až teraz som si všimla že to maš už za sebou? Gratulujeeeeeeeeeeeeem k princezničke 😎 Super si to dotiahla.Aky bol porod a samozrejme tlak? Jaj mne dnes dokina namerala neuveritelny tlak v ambulancii 130/74 čo u mna nebyva zvykom.Doma som v pohode ale v ambulancii teda riadne vyskoči. A hned mi podotkla že sa mam chystat na druhe tehu ak chcem,lebo aj vekom to bude len horšie 😒 Aj porod aj tehu a všetko.Tak už tuho nad tym uvažujem,že kedy začneme so snažilkovanim 😉

nunusimi
8. dub 2011

@bubinko83 ahoj
tak porod bol horsi ako prvy... hlavne, sla som do nemocky lebo som doma namerala tlak a zostresovala tak uz siel hore... v nemocke mi dali Mg infuziu a za pol hodku tlak vnorme.... nechali ma uz tam a na druhy den sluzil moj dr tak mi vecer spravil sekciu. Na sale tlak 140/100 co ma anesteziologicka chvalila ze je to v pohode na to, ze som tlakova a mam stres.. no ale moje psycho stavy pocas sekcie... mala som spinal, ale nejak som mala machule pred ocami od stresu, potom som sa asi hodinu triasla na JISke.. ale: uz to mame za sebou, uz ani rana neboli, no este sa trapime lebo mam total roztrhane bradavky, tak kojenie fajne boli, no ale co nespravim pre malu..
a tiez tlak kym sa da telo dokopy .... snad to bude o par dni vsetko OK..
drzim palce v snazilkovaniu, potom napis ked budes tehu, budem ta podporovat, vidis ze sa to pekne da zvladnut, tlak je OK mne skor ten stres robi problemy :(

bubinko83
11. dub 2011

@nunusimi a pri prvom si mala aky porod ked tento bol horši? Ja tak strašne nechcem spinal pri druhom,mam z toho hrozu dodnes ☹ A v prvom tehu sa ti kedy zvyšil tlak?

nunusimi
11. dub 2011

@bubinko83 prvy som mala tiez SC ale to som mala epidural a bola som mladsia a asi aj menej stresovala...
teraz to bolo zle hlavne kvoli tomu, ze som mala velky stres a od nervozity som na sale ani nevidela, mala som take machule pred ocami, no hroza 🙄 spinal bol otras, necitit si nohy a vidiet ako ti ich prekladaju ako handry brrr ja take veci nemam rada 😒 Ale mame to za sebou a uz sa mozem plne venovat malej.
Prave sa trapime s kojenim, mam total jazvy na bradavkach, tak dnes len odsavam a odsavam a pijeme z flasky...no radosti materstva 😀 😎
tlak mam od 23 rokov takze ja ho mam stale, no a pri prvom mi taky ze vyssi namerali asi v 8-9m, cize pred koncom. Teraz som bola v nemocke v 37tt lebo mi vybehol tlak a 3 dni pred nastupom na SCtiez mi poobede tlak vybehol a vecer siel hore, to uz som sa motivovala ze aky mam tlak, no tak sme sli do porodnice, dali mi Mg tlak sa znormalizoval ale uz na druhy den ma odrodili nech tam uz nie som zbytocne 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru