Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

glee
29. dub 2011

Prosim poradte mi, velmi som sa vystrasila!
Uzivam concor rok a pol kvoli srdcovej arytmii. Uzivam polovicu tbl z 5mg, teda 2,5mg.
Hned ako som zistila pozitivny test, citala som pribalovy letak, kde sa ohladom tehotenstva nepisalo nic, len to, ze ho treba 72h pred porodom vysadit. Tak som bola kludna a uzivala ho dalej. Lenze dnes som narazila na nete na rozne diskusie, kde sa pisalo, ze concor sa v tehotenstve nesmie! Velmi ma to vystrasilo. Kardiologicke sa neviem dovolat - asi ma dovolenku. Volala som teda na gyndu, kde som sa zaroven uz aj objednala na sono. Na moju otazku, co s tym concorom ma sestricka vybavila tak, ze mam chvilu pockat, ze sa pozrie do mudrej knizky. Tak sa pozrela do tej mudrej knizky a len tolko mi povedala, ze je to tam uvadzane ako kontraindikacia... a bola ticho... potom sa zacala vypytovat, ze kolko mi to meska - povedala som jej, ze 2 a pol tyzdna, ci uz mam deti a ze ci to dieta chcem?! Povedala som jej, ze samozrejme ze chcem. Zas bola dlho ticho. Potom sa len tak zamyslela a ze mam prist v pondelok na ultrazvuk a uvidime, co doktor uvidi a povie. Kvalitne ma teraz vystrasila a ja neviem, co si o jej reakcii mam mysliet ☹ 😢

evicka333
29. dub 2011

@glee já jsem užívala taky betablokátory na začátku těhu -sectral, a internista, který mi to předepisoval, stejně jak obvodní lékařka říkali, že se betablokátory normálně můžou. Můj gynekolog mi řekl, ať jej vysadím. ( Tlak mi těhotenstvím klesl a drží se mi nízký nebo dobrý i bez léků), ale gynekolog říkal, že to miminko nijak nepoškodilo, ale ať ho už neberu. Dívala jsem se Ti na stránku www.porodnice.cz a tam doktoři říkali, že se ten concor může. Zkus se tam podívat. Gratuluju k těhulkování a miminko bude určitě v pořádku, neboj!!!!!!!!

glee
29. dub 2011

@evicka333 dakujem za reakciu. Velmi som sa vystrasila. Skusim ho pre istotu od dnes vysadit, uvidim ako sa budem citit, aspon do toho pondelka, kym sa dostanem na gynekologiu.

nunusimi
29. dub 2011

@glee ked ho vysadis tak si hned nasad Mg 500mg mozno na nom vydrzis aj do 12tt ja som pri prvom vydrzala do 11tt a pri druhom len do 7tt od 5tt kedy som Concor vysadila.

ronecek
4. čer 2011

@druidee Ahojky, prosím Tě mohla bych se zeptat kolik těch Dopegytů denně si brala? 🙂 Já začala mít problémy s tlakem při prvním těhu a léky už beru stále. Mám ho taky hodně kolísavý. Jednou jsem si měřila, měla jsem 130/88 a během pár minut 155/102 atp. U prcka jsem mívala v osmém měsíci 170/120 a museli mi v 37tt porod vyvolat 🙂

kristinka86
4. čer 2011

Pred tehotenstvom som mala nizky tlak (vacsinou 100 /60). Pri prvej tehu kontrole som zbadala lekarku (striedaju sa tam dve a jednu nemam velmi v laske) a tlak mi vyskocil na 155/85.. Sestricka sa hned zarazila a marne som jej vysvetlovala, ze obvykle mam tlak nizky. Pri tretej kontrole bola uz lekarka, ku ktorej chodim teraz a tlak bol hned 128/74.. 🙂 Takze aj chvilkovy stres vela zmeniiii.. 🙂

ronecek
4. čer 2011

@kristinka86 Já jsem mívala tlak na začátku prvního těhu taky těch 90/60 a kolem té stovky. Ale pak jsem na konci sedmého měsíce začala krvácet, tak mě hospitalizovali. Po týdenním pobytu v nemocnici se mi tlak začal zvyšovat a už jen rostl a rostl. Nepomáhaly léky ani kapačky. Byla jsem tam ale v hrozném stresu. Chtěla jsem tak moc domů ☹ Nakonec mo v 37tt porod vyvolali. A tlak zůstal nadále vysoký, takže beru léky stále 😉 Mamka měla ten sám problém. Taky jí začal stoupat při těhu a od té doby léky stále bere. Já jsem jinak neměla žádné problémy. I když tlak byl 170/120, tak mi bylo fajn. Doktoři nevěděli, co se mnou a pořád se mě ptali jestli je mi dobře. A mě bylo výborně 😉 Krásný den

druidee
3. črc 2011

@ronecek ahoj, pár týdnů jsem tu nebyla. kvůli tlaku právě jsem zůstala až do porodu v nemocnici.. ke konci jsem brala už 2-2-2 denně, pak mi přidali vasocardin a magnezium kapačky, ale tlak lítal asi tak jak Tobě... rodili jsme teď také v 37tt 😉 doktoři to natahovali, co to šlo...

camelinka
3. črc 2011

ahoj, nahodou sem si vas otevrela, ja mam cely zivot problemy s nizkym tlakem, kolabovala sem a tak, ale v tehu mi pokazdy nameri kolem 145/85 ale jinak vysoky tlak nemam, proste vidim jen ten tlakomer a uz mi leti nahoru, tak mi dali leky na neexistujici vysoky tlak ☹ ☹ ☹

ronecek
3. črc 2011

@druidee Ahojky 🙂 Tak to strašně moc gratuluju. To je krásná zprávička. Hlavně, že jste oba v pořádku 😵 Ty jo, tak to jsi teda měla pěkné dávky. Já zatím beru 1-0-1. My máme po umělku, tak jsem dlouho musela brát hormony. A tlak byl vysoký. Teď už jsem veškeré prášky vysadila, tak mi naštěstí klesl. Dokonce doktor říkal, pokud ho budu mít akorát, tak mám jeden Dopegyt vysadit. Jenže kde je do konce. U prcka mi tlak naskočil taky jak už jsem psala někdy koncem sedmého, začátkem osmého měsíce ☹ Tak to jsme na tom byly stejně. Taky magnezko kapačky, vasocardin a ještě nějaké dva další prášky. Brala jsem je třikrát denně.
Vím, že mi tehdy hrozili, že pokud se to nezlepší, tak mě budou muset převést do Zlínské nemocnice a porod vyvolat před 37tt. Nakonec jsme to vydrželi 🙂 Taky musíš prckovi měřit tepy? Já první tři měsíce musela několikrát denně, protože jsem brala a beru léky stále. Jaký máš tlak teďko, zlepšil se? 🙂 Jinak vám přeju strašně moc štěstíčka, ať vám prcek krásně roste a dělá samou radost 😵 😵 😵

druidee
3. črc 2011

@ronecek Ahoj, moc děkuju za gratulace 🙂 . máš pravdu, vlastně jsem pak ještě brala k tomu všemu apo-amo. jasan-kapačky magnézka, i tablety... a pořád dokola odběry krve, sběry a testy moči.... no domů jsem dojela samá modřina jak feťák 😀 😀 😀 ještě teď je mám. už mi pak začaly praskat všechny žilky...
malému tep hlídat nemusím. tlak už je v poho - 140/90 maximálně a beru dopegyt 1-1-1, až bude čas, zajdu k obvodnímu pořešit to dál. 🙂

ronecek
3. črc 2011

@druidee Tak to je super, že už máš tlak dobrý 🙂 Určitě Ti postupně bude krásně klesat. Mě teda zůstal. Ale mám to spíš asi dědičné. Mamina to měla přesně takhle jako já a prášky bere od porodu. Celou dobu. Ale vysoký tlak má kdekdo, tak si s tím hlavu nelámu. Akorát v tom těhu mám trošku strach, abychom to krásně dotáhli do konce. A hlavně, aby vše bylo v pořádku 🙂

druidee
3. črc 2011

@ronecek my to máme také v rodině-od ledvin, tak teď se ukáže, jak to organismus rozdýchá a jestli na dopegytu zůstanu...ale taky si s tím hlavu nelámu 😉

kathlin
7. črc 2011

ahojky při poslední kontrole sem měla tlak 145/70 a podle mě je to docela vysoký.mívám nízkej tlak ale ted jak sem těhotná myslím že mám hodně vysokej a nokdo my o tom nic neřekne a ani doktor neříká že by to bylo špatně.jen se mám šetřit

smoulinka.ciko
7. črc 2011

Ahojky ja měla v prvním těhu taky vysoký tlak, od poloviny těhu jsem brala Dopegryt, po porodu se to srovnalo. No a teď jsem v 7 tt tak uvidíme co bude dál, ale vzhledem k tomu že máme vysoký tlak v rodině si myslím že mi zase vyletí a už mi zůstane.

druide to se stejně řeší nejdřív po 6 nedělí

zuzkalenka
7. črc 2011

@kathlin ahoj nie som lekár ale to ešte nie je také strašné ten vrchný máš zvýšený áno šetriť sa určite treba ja som tiež mala v tehotenstve problémy s tlakom ale až v 9 mesiaci raz mi namerali 170/88 tak som si poležala v nemocke.

misanda
13. črc 2011

ahoj holky,

mám dotaz. V pondělí jsem byla u doktorky, sestřička mi změřila tlak 128/90, prý vyšší...dneska jsem si zkusila změřit doma a 152/112 🤐 může to být tim počasím??? Docela mě i bolí hlava....otoky mám takový trošku na nohou, rukou, bílkovina v moči není...docela se bojím ☹

lennetfrigg
13. črc 2011

Ahoj holky, jsem prave v nemocnici kvuli vysokemu tlaku. Ale snad jen na kontrolni testy a mozna v patek domu. Jsem ted tehotna podruhe, v prvnim jsem si taky polezela v nemocnici, dostala kapacky. Bylo to ale horsi, mela jsem poskozene i ledviny. Lecba ale zabrala a dokonce mi hrozilo, ze budu prenaset. Mela jsem 3x denne dopegyt a 1x denne Sectral. Ted to zvladame rano a vecer s Dopegytem, uz jsem byla na problemy pripravena a tlak si merila od zacatku tehu. Uvidime, jak ted dopadnou vysledky, snad dobre, to pocasi tomu moc neprida.

Misando, to druhe mereni je fakt vysoke. Radeji bych se obratila na dr., preci jen je to dost nebezpecne. Ja mela v prvnim tehu 160/100 a dr. me hned odeslala do nemocnice. Nechci Te nijak strasit, ale urcite je lepsi, aby Te pohlidali.

luckyhoney
13. črc 2011

@lennetfrigg prosím Tě co tam s tebou dělají na "kontrolních testech"? Při prvním těhotenství jsem měla také problémy s tlakem a rodila jsem nakonec asi o 10 dní dřív. Teď jsem těhotná podruhé a dr. mi něco říkal o testech na tlak.. ale nic zatím nekonkretizoval.. sem teprve na začátku..

misanda
13. črc 2011

@lennetfrigg no, tlak odpoledne je 110/80...tak já nevim proč mi to tak skáče...? 🤐. Jé, tak hlavně abys byla brzo ok a mohla jít domů...

lennetfrigg
13. črc 2011

@luckyhoney neboj, nic hrozneho😉 vzali mi krev na testy a moc, pak klasicke gynekol. vysetreni, ultrazvuk. Od zitra od rana budu sbirat 24 hod moc, aby se zjistilo, zda tam neni bilkovina. No a prubezne mi meri tlak. Taky me jeste ceka kontrola oci a pry sono ledvin. Oci a ledviny se kontroluji, protoze VT je muze poskodit. Ale poskozeni ledvin odhali i ta bilkovina. No, pokud vse pujde dobre, tak bych mela jit v patek ci o vikendu domu, pripadne se upravi leky. Minule to bylo horsi, ledviny jsem uz mela poskozene a tlak sel dolu az po kapackach, takze jsem si polezela asi 14 dnu, nez mi upravili leky tak aby pomahaly. Drzim moc palce, aby se tlak drzel!!

lennetfrigg
13. črc 2011

@misanda tak to je dobre, ze sel tlak dolu. Nekdy to muze zvysit i stres, mluveni pri mereni atd. Doporucuje se merit v pravidelnem case, 5 min pred merenim byt v klidu a pripadne druhe mereni provest az po 10 minutach. Tak si to treba zkus zapisovat a ukazat dr. Mozna by Te jen poslal k internistovi a ten by Te kontroloval. Kazdopadne moc preju at tlak nezlobi!

misanda
14. črc 2011

holky a jakým tlakoměrem se měříte? Dneska mám namířeno do lékárny něco pořídit...jsem se dozvěděla, že ten na zápěstí co máme je dost nepřesný a na prd...navíc mám špatný karpály díky těhu, tak mě to hrozně stahuje a pak mi odumírá ruka 🙂

lennetfrigg
14. črc 2011

@misanda ja mam od firmy Hartman, snad to pisu dobre. Je manzetovy, na pazi a dokonce ho pouzivaji i tady v nemocnici, tak si myslim, ze bude dost presny. Kupovala jsem ho v lekarne, pisou tam, ze je vhodny i pro pacinty s ruznymi problemy.

No a ja se opet pecu, je tu zas horko, uz od rana. Ale byla jsem ted namerit ozvy srdicka od miminka. Tak to bylo super, az na to pul hodinove lezeni na zadech. Miminku se to taky moc nelibilo, dokonce se schoval a znova jsme hledali srdicko.😀 No a pak ocni, tam mi rekla, ze na cevkach mam nejake zmeny vlivem toho tlaku. Ale nic vic. Tak to snad neni nic vazneho.😢

misanda
15. črc 2011

@lennetfrigg tak Hartmana neměli, koupila jsem Omron, ale má ho i moje mudra, tak věřím, že je ok...no a najednou mám tlak v normě..neni vyšší než těch 140/90...takže se mi trošku ulevilo, ale stejně se bojim 😀. SE ti schovalo miminko, jo? Mě teda řádí chlapeček, tomu nemůžou ani změřit průtoky pupečníkem... 😀 Holčičku máme zlatíčko 😵 😵

lennetfrigg
15. črc 2011

Slava, jdu domu😀😀 vsechny vysledky dobre😀😀

@misanda urcite bude taky dobry, neboj! Dr. rikal, ze tech 140/90 je hranicni. Me prave s takovou hodnotou poslal sem. Jenze ja uz beru leky na tlak a slo to i tak nahoru. Bohuzel i to pocasi dela svoje. Ale urcite si tlak mer, zapisuj a ukaz na dalsi kontrole. Tak i me dr. tady doporucil, s tim, ze kdyby ten spodni sel k 100, tak mam hned prijit.:-/

misanda
15. črc 2011

@lennetfrigg jé, super, gratuluju!!! 🙂 Tak já mám ten spodní kolem 83, někdy vyskočí na 86...no uvidíme...měřim měřim 🙂

lennetfrigg
18. črc 2011

@misanda Tak co tlak? Drží se? Mně strašně vadí ty změny počasí, ale tlak je dobrý i doma a snad to tak zůstane🙂 I když dneska mi asi hodně několikrát stoupl, protože můj starší prcek mně dneska tak vytáčel..... Ale není nad to být doma 😀
Přivítáni bylo krásné, ale hezky to s taťkou zvládli, tak aspoň budu klidnější při samotném porodu. No, snad se do nemocnice dostanu až opravdu, jakmile začnu rodit. 🙂

evicka333
5. srp 2011

@misanda @lennetfrigg ahoj holky,narazila jsem na vaši diskuzi a chtěla jsem se zeptat jak se vám daří? co tlak? Mi v prvním těhu stoupl v 31. týdnu, nasadili mi léky, byla jsem v nemocnici. Pak jsem brala až 10 tablet denně na tlak, a v 36. týdnu jsem ležela v nemocnici znova na kapačkách a malého mi vyvolali v 37. týdnu.
Po porodu se mi za několik dní tlak srovnal. Zvýšil se až asi čtvrt roku před druhým otěhotněním-brala jsem léky, ale těhotenstvím klesl natolik, že mi mohli léky vysadit. Tak jsem myslela, že budu mít v tomhle těhu s tlakem klid, ale ne. Kolem 33. týdne mi vyskočil na 150/100, doktor mě chtěl poslat do nemocnice, ale slíbila jsem, že budu ležet doma, napsal mi 3xdenně dopegyt, s tím, že budu ležet a odpočívat. No a za týden jsem měla kontrolu-tlak 140/85 tak se mu nelíbilo, že to nekleslo víc, tak mi k tomu připsal ještě apo-metopolol 2xdenně a tak teď beru 5 tablet na tlak, kontrolu mám v úterý (teď jsem byla ve čtvrtek), tak jsem zvědavá jak se to bude držet. Obávám se, že se vyvolávání zas nevyhnu. Teď jsem v 35. týdnu-malá má 2185 g, průchody pupečníku dobré, malá roste jak má, monitory dobré..
Co vy holky, jak se cítíte?

lennetfrigg
6. srp 2011

@evicka333 ahojky a moc zdravím. No, zatím s tlakem válčíme tak všelijak. Hrozně mi to skáče podle počasí, když jsou dusna, tak mám třeba jen 118/68 a jakmile se ochladí nebo přichází změna počasí, tak mi to letí nahoru. Nejhorší tlak mívám ráno, to mám fakt na hranici, ale pak se to upraví. No, já mám kontrolu na interně teď v pondělí, v úterý poradnu, tak jsem taky zvědavá. Zatím beru 3 x denně dopegyt, ale myslím, že mi dr. ještě přídá, právě k vůli těm ránům. I v noci dost nespávám a myslím, že by to mohlo mít souvislost.

Do porodu to už ale nemáme daleko 😉 , tak musíme ještě nějaký ten týden vydržet. U prvního jsem měla ten tlak horší, ale v pohodě jsem donosila až do termínu. Taky mi sice vyvolávali, ale jen proto, abych nepřenášela. Přeci jen se trochu báli, aby miminku pak nic nechybělo. Ale vyvolávání se nepovedlo, takže jsem měla nakonec po třech útrpných dnech císaře☹

Moc držím palce, aby se tlak držel, přeci jen, by to chtělo dotáhnout aspoň na ten 38. týden 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru