Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

kikimaruska
4. říj 2012

@ivisek určitě to dobře dopadne 🙂 . Když nic nenajdou, alespon budu mít jistotu, že je vše v pořádku 🙂

lucinkka
9. říj 2012

Ahoj, já měla tlak na poslední kontrole 160 / 103 a poslali mě do nemocnice, kde jsem byla tři dny. Beru třikrát denně Dopegyt a pustili mě domů, pač se to upravilo a je ok. Pokud ale za týden na kontrole naměří zase vysokej, tak půjdu do nemocnice zpátky. Prý to fakt není sranda. Jedna sestřička říkala, že záchvat na konci těhotenství z vysokýho tlaku viděla jednou a už to nikdy nechce zažít..

fori
12. lis 2012

já měla taky vysoký tlak v těhu... ukončili mi ho ve 37tt sekcí - a Dopegyt mi nezabíral ani v těhu a ani po těhu... a ještě jsem brala Vasokardin a Enap.... a taky si myslím, že jak jsem byla na těch lékách tak jsem přišla o mléko.. malá je na sunaru.... ale musím říct, kolem mě v nemocnici pěkně lítali..stejně mi to přešlo v preeklampsii...

ikika
29. lis 2012

Ahojte baby,
zial, aj mne namerali vysoky tlak pred 2 dnami prvykrat a dnes zasa... v ktorom tyzdni vam to namerali prvykrat?
Je tu aj niekto, komu namerali vysoky tlak aj v prvom trimestri? Ako prebiehalo tehotenstvo? Babatko bolo v poriadku??? Dakujem za info. 😔

bubinko83
29. lis 2012

@ikika a predtym si nemavala vysoky tlak? Ked si meriaš doma maš aky?

ikika
29. lis 2012

@bubinko83 nie, mavam skor nizsi... 😕 tlak 140 som mala po porode, ked som bola vyburcovana... 😀
Ale teraz... 😒
Ty mas vysoky tiez? Mavas bezne?

bubinko83
29. lis 2012

@ikika ja sa liečim na vysoky tlak od prveho tehu kedy mi vyskočil v 31tt uživala som lieky až po druhe tehu a zatial sa držim a je dobry ale som sledovana mojim kardiologom zatial si davam len magnezium a potom budem musiet lieky ked by išiel hore.A doma maš ake hodnoty? či to nemaš len u lekara zvyšene.

ikika
29. lis 2012

@bubinko83 tak drzim palceky, aby sa to udrzalo v poriadku!!! 🙂
No, ja som isla k dr. s tym, ze mi doslo doma zle... rozmazane videnie, bolest hlavy, tak sme bezali na gynekologiu... dnes som mala utz, tak ma premerali... a musime kupit tlakomer, cize doma som si este nemerala...
Obcas si meriam u nasich, ale to som nebola tehotna... takze tlakomer si urcite kupim...
Prosim Ta, ake lieky si brala? Kojila si? Babatko, uz teraz velky chlapcek, je v poriadku??? 🙂

bubinko83
29. lis 2012

@ikika no mne nebolo nič žiadne rozmazane videnie ani bolesti,ani opuchy "len" vysoky tlak a museli mi v 35tt urobit cisarky lebo neklesal.Uživala som dopegyt v tehotenstve a potom taliton ked som kojila.Ano maly bol v poriadku a aj je ,nemal chvalabohu žiadne komplikacie.Ono je nebezpečny tlak kvoli tomu že je nedokrvena placenta a babtko sa bud prestane vyvyjat alebo zaostava vo velkosti čiže je menšie.Netreba to brat na lahku vahu.Ja si meram tlak doma asi 2x za den lebo na poradni mam vždy vyšši ale to už zo stresu .

ikika
29. lis 2012

@bubinko83 prosim Ta, kolko si mala tlak, ked Ti museli v 35. tt robit SC? Ved to, ze je to nebezpecne pre babatko... a ked takto na zaciatku vyskoci... preto dufam, ze sa to nebude zvysovat, resp. dufam, ze ked sa zavodnim, tak to klesne... lebo teda, este mam aj dost silne nevolnosti... 😖
A maleho si kojila popri tych liekoch? A maly je uplne v poriadku? Diky moc.

bubinko83
29. lis 2012

@ikika ano maleho som normalne kojila na liekoch ktore mi dali na internom vtedy,vraj sa možu a nejdu do mlieka.Ja som mala tlak taky že mi dost skakal mala som dobry a vzapeti 170/110 a tak už nechceli čakat aby sa niečo malemu nestalo a ukončili to.A napriek tomu všetkemu to všetko dobre dopadlo a boli sme v poriadku obaja akurat mne ten tlak zostal a musim lieky uživat odvtedy ale teraz v tehu mi ich vysadili vraj sa nemožu a ked bude treba daju mi dopegyt iba ten sa dava v tehu.

ikika
1. pro 2012

@bubinko83 dakujem. Som rada, ze ste to tak dobre zvladli. 🙂
A drzim palceky, aby Ta ten tlak posluchal! 🙂

meganka
3. pro 2012

Ahojte obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo, téma dotazníka, ktorý je súčasťou diplomovej práce na tému: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcej matky a jej blízkych....Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.....klik 🙂 http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

patka_1
3. pro 2012

Ahojte baby, ja sa liecim na vysoky tlak uz asi 6 rokov, momentalne somasi v 4-5tt a moj internista mi kazal lieky vysadit kym mi tehotenstvo nepovrdi gynekolog...moj gynekolog je ale este opatrny kedze som na zaciatku takze este nic nepotvrdil a ani nevyvratil...cize lieky neberiem...neberiem ich uz asi 2 tyzden...gynekolog mi kazal merat si 2x denne tlak, co aj robim...a pocuvajte tie hodnoty...takze napriklad 180/120, 160/80, 150/70, 145/100....citam, ze vela z vas tu bolo hospitalizovanych pri ovela nizsich hodnotach...takze co mozem cakat? navyse od vcera mam krvavy vytok, k dr. idem v Stredu bo zajtra neordinuje...dufam, ze sa nedeje nic zle a ze to nie je sposobene tlakom...potrat alebo co...to by som fakt nechcela, o babo sme sa snazili 2 a pol roka ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

bubinko83
3. pro 2012

@patka_1 aj mne toto robil tlak ked som vysadila lieky v tehu a kardiolog mi kazal len uživat magnezium a ak by sa držal v tych hodnotach 150/100 treba dat lieky. Zatial ho mam dobry a to som v polovici dufam že aj tak zostane. A to krvacanie nemusi mat nič z tlakom hlavne nestresuj.

patka_1
3. pro 2012

@bubinko83 no mne kardiolog povedal, ze ked mi bude zle ako napriklad ze budem mat busenie srdca tak si mam dat tabletku, ze neuskodi mne ani malemu...inak sa necitim zle, i ked moja mama tvrdi ze to je infarktovy tlak-je sestricka...ale bojim sa toho krvacania, a pobolieva ma podbrusie, som z toho strasne rozrusena a cely den len placem, viem ze sa nesmiem stresovat ale neda sa to, navyse ked si obcas najdem tu krv na spodnom pradle...nie je to cely den, dnes som si nasla 3x...tak som rozmyslala ci to moze byt aj tym tlakom...

bubinko83
3. pro 2012

@patka_1 ono tlak maš vysoky aj z toho že si rozrušena,ja mavam bušenie dodnes ale v tehu sa aj frekvencia zvyšuje to mi povedal aj kardilog aby som sa nezlakla.Ono je to aj reakcia na to že si vysadila lieky.A mne tiež zo začiatku takto vyskočil tlak ale potom sa upravil.K tomu krvacaniu neviem to som nikdy nemala,to by ti najlešie povedal gynekolog.

patka_1
4. pro 2012

@bubinko83 dakujem si ma trochu aj ukludnila 🙂 no gyndosovi idem zajtra, drz palce

bubinko83
4. pro 2012

@patka_1 a ten tlak maš aky? A to krvacanie?

patka_1
4. pro 2012

@bubinko83 tlak som mala na obed strasny zas 170/110...a krvacanie uz preslo, ono to ani nebolo krvacanie ale taky ruzovo krvavy vytok, dnes rano uz bol hnedo ruzovy a od rana vlastne uz nic...pisala som aj na jednu gyn.poradnu a ten gynekolog mi napisal ze by malo byt vsetko OK, kym to nie je krvacanie ako pri menzese...no ved uvidim zajtra

flowerbl
21. únor 2013

Maminky, které jste měly vysoký krevní tlak už před těhotenstvím a pak jste otěhotněly, byly jste od začátku na rizikovém těhotenství? Léčím se s vysokým tlakem už pár let a i gynekolog mi říkal, že těhu by mohl být problém, tak ať vím, co pak čekat??

nunusimi
28. únor 2013

@flowerbl nie nebola som na rizikovom, akurat mi dr hovoril, ze ked ma to uz v praci nebavi, nech poviem a moze ma kedykolvek vypisat. Ale snazila som sa pracovat, lebo lezat doma je omnoho horsie.

zelvatko
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
3cacorky
26. kvě 2013

Ahoj holky já mám tlak 125/80 doktorka mi také říkala,že když se to nezlepší od 20t budu muset brát léky,mě to nějak nepřišlo jako vysoký,jaký máte tlak vy?

miranda77
26. kvě 2013

... skoro každou kontrolu přes 130/ 85 - a to mám normálně nižší tlak (110/70) ... nikdo to nijak neřeší

andilekpanenka
7. čer 2013

@3cacorky Teda to je skoro ukázkový tlak...Takový bych taky brala. Já mám tlak 145/100, nebo 180/95 a jsem hospitalizovanál. Hraniční hodnota je 140/90 🙂 takže zatím neměj strach a užívej si těhu 🙂

zitasz
9. črc 2013

AHOJ MAM DVE DETI U PRVNIHO OPUCHLA A ZVYSENY TLAK .....CIPEK ODPADAVAL POSTUPNE ...CISAR CERKA KONCEM 7 MESICE
DRUHY TLAK VYJEL PO 14 DNECH LEZENI V NEMOCNICI ....180 NA 90 HELIKOPTERA DO PRAHY A POD KUDLU V PATEM MESICI,,
AZ SE TI TLAK ZVYSI A ZACNE TI BOLET BRISKO TAK TO URCITE POZNAS:>HODNE STESTI

martinajanosik
13. kvě 2014

Ahoj holky, prosím Vás o nějaké rady nebo názory. V pátek me moje Mudr. z poradny poslala do nemocnice kvůli podezření na preeklampsii. Zatím mám všechny výsledky z moči i z krve v pořádku. Bílkovinu v moči za 24 hodin nemám. Tlak jsem měla od pátku i při medikaci tři dny v kuse kolem 160/110. Včera, 4 den mi zvyšil mudr. dávky prášků a tlak byl 150/90. Dnes mi dva krát naměřili už 140/90. Magnetická rezonance mi vyšla taky v pořádku. Dnes jsem 34+3tt. Jsem po dvou injekcích na dozrání. Malá v pátek vážila 2240g. Bojím se, že je ten tlak pro ni nebezpečný ☹ podle doktorů budu v nemocnici na pozorování toho tlaku. Četla jsem třeba i tady v diskusi, že při tlaku 160 bylo těhotenství ukončeno. Jsem z toho fakt neklidná.

agaci
28. kvě 2014

Vysoky tlak je nebezpečný v tom, že děťatko nedostavá dostatek živin. My jsme rodili v 36tt císařem. Kdy ukončí těhotenství nezáleží jen na výšce tlaku. Naš maličký se narodil s porodní váhou 2140g a asi tomu, že zasáhli doktoři je úplně v pořádku. Ke konci těhotenství už měl nižší pohyblivost v bříšku což asi přesvědčilo doktory o ukončení těhotenství. Každopádně Vám držím palce ať to dobře dopadne.

drakenn
16. srp 2014

Ja mela ke konci asi 3x 4x tlak 160/100. Bez otoku a bilkovin v moci. Jsem rada, ze to muj dr nehrotil, nic do me nepral a nikam me neodesilal. Tehotenstvi dopadlo dobre..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru