Vysoký tlak v těhotenství

karotky
27. bře 2007

Ahojky těhulky a maminky!
Dnes jsem byla na kontrole a sestřička mi naměřila tlak 130/90.Zajímalo by mě,co je extrém-aby to muselo být na hospitalizaci?

andy80
20. říj 2015

@petrusacka já měla Vasocardin při obou těhu, všechno v pořádku, dokonce jsem nakonec rodila po termínu. Po šestinedělí se mi tlak vrátil do normálu. Já tedy nevím co je podle dr nutný případ, ale já měla tlak 195/105 což je víc než dost a stačil Vasocardin. Teď při třetím těhu si držím tlak 130/80, což je zatím o.k. a doufám, že to tak zůstane 😉

vanule
21. říj 2015

@petrusacka před těhu jsem měla Vasocardin a Zorem, pak mi dali Dopegyt, ale když šel tlak pořád nahoru přidali mi zpátky Vasocardin, později i Zorem. Teď po porodu beru opět kombinaci Vasocardin, Zorem

akirchnerova
21. říj 2015

Ahoj holky, dneska mi internistka naměřila 154/90 tlak..tep mám taky vyšší..přes 90tepů a dala mi pro jistotu lék Betaloc..půl tabletky za den/po pár dnech nezlepšení jednu tabletku za den...jsem v 19tt a nikdy jsem takový tlak neměla..☹ můžu se zeptat, to budu muset brát ty prášky až do konce těhu? nebo jak se to zlepší, tak je budu moct vysadit? Díky za rady..

tehulka12
21. říj 2015

@akirchnerova nejspis je budes brat do konce a budes rada,kdyz se to nebude zhorsovat.Koncem tehotenstvi se muze prydat praeklampsie,ale nemusi to byt vzdycky.

andy80
22. říj 2015

@akirchnerova já brala ještě v šestinedělí, pak se to srovnalo a prášky mi vysadili

smallinka
22. říj 2015

@akirchnerova určitě budeš brát do kocnce těhu, tam se to na konci může zhoršovat, ale buď ráda, že máš už teď léčbu, protože jsi pod dohledem a vše bude určitě OK 😉 Já čekala dvojčátka, měla jsem celé těhu 140/90 a přitom mám strach z doktorů takže jsem to řekla svému gyndaři a nic mi nedal žádné prášky.....no a za 14 dní na prvním monitoru v porodnici už jsem měla 170/100 až 110 + bílkovina v moči (do té doby na prohlídkách nic) - takže jsem šle ten večer na císaře 😒 Dali mi také Dopegyt + něco na ten tep. Ta preeklampsie je zrádná v tom, že je to ze dne na den a s těmi prášky co bereš se ti to nemusí rozběhnout....tak hodně štěstí a hlavně být v klidu.....PS: já mám vždycky tep u doktora dost vysokej, doma na tlakoměru už vše OK 😉 Jinak prášky se berou min. celé šestinedělí ale jsou baby co se jim tlak srovnává ještě 3 měsíce....

akirchnerova
22. říj 2015

@tehulka12
@andy80
@smallinka holky díky za odpovědi.. já jsem z toho docela špatná..☹ nikdy jsem nic takovýho neměla, zjistili mi to úplnou náhodou..tak hlavně, že su u kardioložky pod kontrolou..příští pátek jdu ke gyndaři, tak uvidím, jak se k tomu postaví on..

akirchnerova
22. říj 2015

@tehulka12
@andy80
@smallinka holky a ještě jedna otázečka..bude mě ted nějak víc hlídat gyndař?jako tím myslím častější kontroly případně i UTZ navíc? už si totiž musím UTZ platit sama pač na nho žeprý pojištovna už nepřispívá (takže mě ho vůbec nedělá jen pokud si o nho zažádám) a tak vlastně nevim, jak to bude dál..

andy80
22. říj 2015

@akirchnerova Žádné častější kontroly jsem neměla, až fakt u konce, kdy hrozí preeklampsie, to jsem chodila na kontroly každý týden. Ale to se asi u konce stejně chodí. A UTZ mám taky vždycky jen 4x za těhu (potvrzení těhu, velký v 12tt, 22tt a 32tt), ostatní na přání bych si taky musela hradit, ale mi to přijde zbytečné.

tehulka12
22. říj 2015

@akirchnerova tak to ja netusim,vysoky tlak mela kamaradka.Ja zadne ultrazvuky neplatila,ale to zaleui na tom jak to ma dr zarizene. Tu moji kamaradku poslali mydlim do porodnice do rizikove poradny a chodila tam.

vanule
23. říj 2015

@akirchnerova u prvního těhotenství jsem měla preeklampsii, porod skončil akutní sekcí (pro tlak 230/120) od té doby beru léky na vysoký tlak, u druhého jsem chodila co 3týdny do poradny (utz dělal pokaždé), tlak se držel v normě až kolem 30tt mi dr. naměřil 137/97 a poslal ležet do nemocnice a pak už si mě nechali ve své péči, rodila jsem 37+5tt (bohužel opět rozjezd preeklampsie)

jajinkaboh
7. pro 2015

Mě naměřily tlak 150/90 a tep mi líta i kolem 150,bušení srdce,motala se mi hlava,pocit na omdlení,boleli oči.. Hned si mě nechali v nemocnici a hrozil císař.. po pár dnech mě pustili domů že preeklampsie to není že moč byla OK,ted budu chodit do rizkové poradny.. Myslíte že pořád hrozí císař když se mi tyto stavy budou opakovat ?

vetka15
21. bře 2016

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli nemáte některá zkušenosti s užíváním Atenobene 25 v těhotenství ? Děkuji 🙂

petrusacka
22. bře 2016

@vetka15 Ahoj. Zkušenosti nemám - ale koukala jsem, že je to betablokátor - a ty se v těhotenství smí.... Plošně se ale používají spíše léky s účinnou látkou metoprolol.... Když ti ho doktor dává - jisté ví co dělá. Já jsem v těhotenství brala (krom jiného) maximální dávku toho metoprololu...

pepenyny25
15. kvě 2016

@karotky ahojky já mám asi měsíc a pul před porodem. V tydnu sem byla na kontrole a doktor mi vypsal zadanku do porodnice. Samozřejmě kvůli sociálním věcem sem ještě doma a nastupuji az dnes. Tlak sem mela 153/94,poprvé mi začali trošku ale fakt trošku otýkat nohy ale prej bílkovina v moci, nějaká preeklampsie a hypotrofie plodu. Už ted ma mimco 3kila. Nenastoupila sem tam ještě, protože pan doktor dle mého i okolí hodně přehání. První mimino šlo císařem, druhé bych chtěla jít taky.

wercs
15. čer 2016

Ahoj holky, dnes jsem byla na kontrole, 20 týden, a sestřička mi na měřila tlak 128/87 a do průkazky ho červenec zvýraznila. Jinak zatím nic neříkala. Dočetla jsem se ze už je to z výseky tlak který by mohl byt je bezpečný. Nemate nějake řady jak ho snizit? Dekuju

andy80
15. čer 2016

@wercs nebezpečnný je od 150/90

petrusacka
16. čer 2016

128/87 nebezpečný tlak OPRAVDU není....

pety91
16. čer 2016

To opravdu není vysoký tlak 😉

helisek318
17. říj 2016

Ahojky,dobrý večer,tak já dnes taky přišla od dr. a nameřil mi 160/90 a po chvilce 140/85.Posílá mě pro jistotu zítra do poradny do Krče,tak jen doufám,že tam už nezustanu,jsem 35plus6 ajajaj,to j mi zase dal tem muj doktořík🙂))

luluzaa
27. říj 2016

Tak ja se taky pridam, dneska jsem byla u doktora, tlak vysoky 147/94, pred tydnem 140/103. Dali mi tabletky

luluzaa
27. říj 2016

Dopegyt. Nejdrov 1 a ted 2. A na kontrolu uz pristi utery. Moc v poradku, prutok taky. Tak snad se to srovna. Jsem 36tt. Ted jsem uz mesic lezela, prcek by uz rad ven. Snad to bude v poradku, u prvniho jsem takove problemy memela. Ale uz se to krati. 🙂

nijij
27. říj 2016

@pepenyny25 podle mě si koleduješ o problém. Zvlástě když je potvrzená preeklampsie... Hodně štěstí

alcar
27. říj 2016

@luluzaa to neni jeste zadna hruza ten tvuj tlak. Dopegyt by mel pomoct. Myslim, ze to doklepes do konce, ale odpocivej. 😉

gujduska
27. říj 2016

Mě naměřili i 152/90,po 10min 142/85 a nikdo mi žádná rizika nevybarvoval,je to prej přibíráním na váze tak beru Dopegyt či jak a jedu,chodím do práce a jsem i 10h na nohou.Je to masakr,ale co nám zbývá? 😖

helisek318
27. říj 2016

Tak v poradně 170/95 takže už mám taky Dopegyt a Vasocardin.Měřím se a hlídáme tlak,toho tlaku se dost bojí,málem mě tam nechali,ale léky zabrali a tlak se mi ted pohybuje kolem 133 což je pohoda🙂Každopádně se to blíží,mám jěště 14 dní,ale kdo ví?🙂

janpanda
8. lis 2016

@helisek318 Jak to všechno dopadlo, můžeme už gratulovat 🙂 ?

Mohu se zeptat, který tlakoměr používáte? Právě zvažuji koupi, nevím zda značkový nebo něco levnějšího. Docela mne ale zaujala funkce Duo Sensor u Tensovalu
https://www.tlakomery.cz/encyklopedie-krevniho-...

Píši, že měří stejně přesně jako rtuťový u lékaře, máte zkušenosti?
Díky a hodně štěstí

luluzaa
8. lis 2016

@janpanda Já mám půjčený starší tlakoměr od dědy. A měří mi tlak kolem 118/70 apod. Tak buď zabral Dopegyt nebo měří špatně. 🙂 Ale sestřička říkala, že kdyby měřil špatně tak o moc ne. 🙂 Ale můj má tlak dobrý a měří mu dobře.
Tak pokud to budete mít na chvilu, zkuste si půjčit (jestli ho pak neužijete).
Já už to mám doufám za pár, tak by mi pak nový někde ležel. 🙂

alcar
8. lis 2016

@janpanda no ten rtutovy taky neni zrovna zadne terno. Zalezi na sluchu a schopnosti toho, kdo to meri. U rtutoveho se zpravidla zaokrouhluje na celou hodnotu (120,130 atd.). Nikdy ti u rtutoveho nereknou treba 133/78. O to jsou digitalni lepsi. Za me Tensoval je top (ma ho mamka). Ja mam Omron a to je strasny vergl. Furt mi haze erory. I sestricka na gynde se ho zbavovala. A rozhodne bych poridila novy a nepujcovala jen na chvili. Tlakomer by mel byt soucasti kazde domacnosti (muj nazor), drive nebo pozdeji se vzdycky vyuzije a jednou za cas neskodi si tlak zkontrolovat a necekat na prohlidku u lekare.

helisek318
9. lis 2016

@janpanda zrovna dnes ráno mi odešla hlenová zátka s příměsí krve,v pondělí mi dělali Hamiltona,zatím se nic neděje,ráno jsem vypravila dcerku do školky,ted čekám na muže a asi jedeme do Krče,myslím,že dnes by to mohlo klapnout.Jinak tlakoměr máme ten digitální značky Omron.No,už se těším až budeme doma s novým členem rodinky🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru